Skocz do zawartości

Assassin's Creed Valhalla


Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, meave napisał:

Szkoda, ze jeszcze nie naprawili festiwalu, u mnie zniknął na amen odkąd opuściłem swoją osadę:/ do 7dmego stycznie trwa, ciekawe czy przedłużą.

 

Wpadnij do mnie, bo ja nie korzystam ;)

Nie przedłużą napewno, ale za jakiś czas coś innego wleci tak, że nie nie martw się. Tak w jak w Breakpoincie było ( może jest, nie wi3m, nie gram już).

Odnośnik do komentarza

Jak ktoś się czai na platynke i nie chce mu się męczyć z 19x wygrana w Orloga (trzeba wygrać z każdym na mapie) to polecam ten tutorial z Eurogamera. Trochę się bałem tej trofki wcześniej bo trzeba jednak ograć te 19 osób a jakoś kompletnie mi nie szło jak grałem po swojemu. Pewnie bym to wbił normalnie ale zajęłoby to sporo czasu (a i tak mam już ponad 140h) a tak w 30min 10 gier wygranych za pierwszym podejściem. Reszta jest formalnością :cool2:

  • Po rzucie zachowuj tylko kości z obramowaniem oraz symbolem dłoni - resztę przerzucaj. Potrzebujemy dużo tokenów ofiar
  • Zbieraj tokeny na najsilniejsze Uderzenie Thora, które zadaje 8 pkt. obrażeń (kosztuje ono 12 tokenów), a następnie używaj go
  • Nie zadawaj obrażeń w żaden inny sposób
  • Pod koniec gry, kiedy przeciwnikowi zostało już mało życia, możesz zdecydować się na słabszy wariant Uderzenia Thora
Edytowane przez Ryo-San
  • Plusik 3
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Wpadła właśnie platynka. Cóż mogę powiedzieć. Jak już pisałem jest to najlepszy i najbardziej dojrzały Asasyn w jakiego grałem, z najlepszym bohaterem, fajnym (choć mocno rozwleczonym) wątkiem fabularnym i w zasadzie to wszystko co było chooyowe w poprzednich Asasynach tutaj zostało poprawione. No może prawie wszystko bo kilka elementów poszło niestety w drugą stronę ale plusów jest zdecydowanie więcej. 

Grę przeszedłem na najtrudniejszym poziomie trudności walki jak i skradania i naprawdę wyzwanie to żadne. Easy job. Grałem od początku na jednym i tym samym buildzie czyli Berserka i gra w żadnym momencie nie wymuszała zmiany na inny (pomijając zbroje Thora ale to tylko do trofki). Fabuła jak już pisałem bardzo dobra ale rozwleczona do granic możliwości.

Pod koniec już serio nie wiedziałem z kim miałem sojusz, kto kogo zdradził, kim są ci ludzie i o co im koorwa chodzi :dunno:

Natomiat końcoweczka tak nawet w stylu Kojimy bym powiedział. Srogi przelot szczególnie jak na Asasyny. No i muza to tutaj masterpiece 10/10. Natomiast samej grze dałbym takie mocne 8 A że to mój trzeci ograny i splatynowany Asasyn (z nowego otwarcia) w ciągu ostatnich 7-8 miesięcy to jest to naprawdę mocna nota. Gdybym wcześniej nie grał w Origins i Odyssey to byłoby wyżej. Reasumując bardzo bardzo dobra gra chociaż cały czas skażona mechanikami ubi rakowymi ale widać że seria małymi krokami idzie do przodu. Jeśli chodzi o nowe otwarcie Asaynów to

1. Valhalla 

2. Origins

3. Odyssey

Czas do wbicia platyny 160 godzin

76761d085414a.jpg

@Donatello1991

Spoiler

Będzie jeszcze jeden spory świat w tych klimatach - Jotünheim. IMO te światy są zayebiste no ale co kto lubi

 

Edytowane przez Ryo-San
  • Plusik 2
  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, Ryo-San napisał:

Pod koniec już serio nie wiedziałem z kim miałem sojusz, kto kogo zdradził, kim są ci ludzie i o co im koorwa chodzi :dunno:

Z ciekawości po ilu h skończyłeś główny wątek? Ja po 84 i ogólnie wsio kumałem i raczej wiedziałem co, gdzie z kim, a nie jestem jakimś orłem do pamiętania takich rzeczy XD 

1 godzinę temu, Donatello1991 napisał:

Mam teraz wątek w Asgardzie. Będzie takich więcej? Bo mi się nie podoba.

Będzie i będzie mega.

Odnośnik do komentarza

@balon ja grałem tak że główny wątek skoczyłem kilka/kilkanaście godzin przed platyną więc może dlatego nie pamiętałem dokładnie co tam się działo (a działo się sporo) Także ja pchałem wątek fabularny w rejon X po czym czyściłem ten rejon z wszystkiego co się dało itd. także może przez to mi się to tak rozwlekło ale gdybym miał odpowiedzieć konkretnie to fabułe skończyłem gdzieś tak po 140-150 godzinach

Edytowane przez Ryo-San
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Ryo-San napisał:

Ja grałem tak że pchałem wątek fabularny w rejon X po czym czyściłem ten rejon z wszystkiego co się dało itd.

Uaaa szacun. Ja robiłem tylko wątek główny, każdy pkt widokowy, poboczne które miałem dość po drodze do questow oraz od czasu do czasu jakiś najazd po surowce. Wiem, że każdy gra inaczej, ale tak jak ty bym nie dał rady :obama:

 

Odnośnik do komentarza

Ryo, piękny opis i zgadzam się z każdym słowem. Nawet gram tak samo i ranking nowych części AC taki sam. Tylko teraz im bliżej końca tym bardziej odpuszczam czyszczenie wszystkiego, a zostawiam sobie to po zakończeniu fabuły. Tak samo jak ty coraz mniej pamietam te story arki z początku bo zaraz będzie 2 miesiące jak w to gram :D
 

Czysciles nawet te najmniejsze żółte kropki/małe skrzynki? 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja mam 25h i nawet fajnie się czyści mapkę, ale powoli nuży. Będę to robił po trochu. Cała reszta super, a jeszcze mamy dostać jakieś kolejne usprawnienia graficzne na nextgeny. Koło 80h pewnie mi się zakręci. Nie dla mnie platynowanie w takich grach. No może mi się te dalsze wątki Asgardzkie bardziej spodobają. Zobaczę.

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Donatello1991 napisał:

Mam teraz wątek w Asgardzie. Będzie takich więcej? Bo mi się nie podoba.

 

Są tylko dwa tego typu wątki i na szczęście nie obowiązkowe. Liczyłem na to, że mi się bardziej spodobają ale takie sobie. Chyba każdego te nowe AC po dłuższej chwili nużą. Ja od pewnego momentu zostawiłem tematy poboczne żeby już tylko przejść grę. Będę miał co robić jak do niej wrócę sprawdzić bezpłatny content, a w przyszłości może kupię seasson pass na jakiejś promocji ;)

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Elitesse napisał:

 

Są tylko dwa tego typu wątki i na szczęście nie obowiązkowe. Liczyłem na to, że mi się bardziej spodobają ale takie sobie. Chyba każdego te nowe AC po dłuższej chwili nużą. Ja od pewnego momentu zostawiłem tematy poboczne żeby już tylko przejść grę. Będę miał co robić jak do niej wrócę sprawdzić bezpłatny content, a w przyszłości może kupię seasson pass na jakiejś promocji ;)

Mnie nie męczą, ale może dlatego że robię bardzo mało questów pobocznych, nie czyszczę maniakalnie mapy (nie licząc wszystkich pkt orientacyjnych), nie sprawdzam bezpłatnego contentu i w życiu nie włączyłem żadnego dlc do Assassina. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 1.01.2021 o 13:35, balon napisał:

Mnie nie męczą, ale może dlatego że robię bardzo mało questów pobocznych, nie czyszczę maniakalnie mapy (nie licząc wszystkich pkt orientacyjnych), nie sprawdzam bezpłatnego contentu i w życiu nie włączyłem żadnego dlc do Assassina. 

 

Ja właśnie jak wchodziłem na lokację to najpierw czyściłem, ze wszystkich rzeczy. Później już tylko punkty widokowe, większe żółte kropki i zadania poboczne, a później już bez żółtych kropek. Poza tym festiwalem, który wyszedł z okazji świąt nie ma chyba jeszcze większego darmowego contentu, a na płatne DLC też trzeba jeszcze trochę poczekać. Ja kupiłem seasson passa do AC:Unity (kiepski był), AC: Syndicate (tutaj bardzo miłe zaskoczenie), AC: Origins (duże, za duże i chyba nie ukończyłem) i w końcu do AC: Odyssey (nie ruszyłem nawet, a samą grę porzuciłem. Wszystko kupione na promocjach grubo po premierze. Do AC: V też zamierzam kupić seasson passa ale raczej poczekam na jakieś promocje. Póki co w tej cenie mogę mieć inne gry, np. WD:L więc odpuszczam. Zwłaszcza, że DLC jeszcze nie jest dostępne.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...