Skocz do zawartości

Assassin's Creed Valhalla


Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Lipa napisał:

Miał ktoś problem z niszczeniem zakonu?

Mam wszystkie strony kodeksu, wszystkich zabitych, oprócz głównego szefa, do którego brakuje mi jednej podpowiedzi. Nie wiem już co mogę dalej zrobić

 

"po nowej aktualizacji istnieje bug, który pozwala na zrobienie misji u Hythama (która powinna się pojawić po zabiciu wszystkich członków zakonu) wcześniej niż to należy zrobić. Więc zwracamy uwagę, by: NIE ROBIĆ TEJ MISJI ZANIM NIE ZABIJECIE WSZYSTKICH CZŁONKÓW"

 

moze to?

Odnośnik do komentarza

Po kolejnych kilkunastu godzinach zabawy jednak stwierdzam, że ciężko będzie mi kontynuować, nie mówiąc już o ukończeniu gry. Coraz częściej zauważam słabe animacje i lip sync, powtarzające się twarze npców (nawet tych ważnych dla fabuły), z których póki co wybija się jedynie Ivar i Oswald. Brakuje mi więcej ciekawego lootu, bo to co zbieram nie ma w sobie nic unikatowego. Punkty na mapie dzielą się na bogactwa, wydarzenia i artefakty - wiadomo więc z grubsza czego się spodziewać.

 

Irytujące jest również to, jak często nie można się dostać do jakiegoś miejsca, bo drzwi są zabarykadowane, nie ma klucza, albo nie dotarliśmy jeszcze do odpowiedniego momentu w fabule.

Questy, szczególnie poboczne, nie porywają. Ciągle liczę, że trafi się jakiś rozbudowany, choćby 1-2 godzinny wątek, który mnie zaciekawi. Pamiętam jak niektórzy pisali, że trafili na zadanie z facetem z toporem w głowie - fajnie, minuta albo dwie rozmowy i po sprawie. Albo zdarzenie z parą, której nie powodziło się w łóżku, więc mamy zainscenizować najazd, zniszczyć i podpalić mieszkanie - z opisów spodziewałem się czegoś znacznie lepszego i lepiej zrealizowanego. Tragedia.

Do tego dochodzą pyskówki, które wyglądają jakby dwóch 15 latków się obrażało nawzajem. Tłumaczenie też nie pomaga, bo po polsku jest w tym jakiś rym, a potem słucham oryginalnej wersji i okazuje się, że brzmi totalnie inaczej, źle wybrałem i przegrywam.

 

Drzewko umiejętności przemilczę, bo jest najgorszym jakie widziałem od lat. Powinno być kilka razy mniejsze i ograniczone do samych zdolności oraz pojedynczych bonusów typu +10% do ataku czy obrony. A tutaj mamy +5.2 do ataku, 3.1 do obrony, 2 do trucizny, 1.4 do skrytego ataku, powtórzone wiele razy, a wartościowe upgrade'y ukryte właśnie za tymi bonusami, więc za każdym razem wpierw trzeba zmarnować z 5-10 pktów.

 

Spodziewałem się też, że zniesienie tradycyjnych poziomów pozwoli na swobodne eksplorowanie dowolnego regionu i podejmowanie każdego wyzwania, ale tak nie jest. Zastąpili to po prostu poziomem mocy.

 

Jeśli chodzi o walkę, to mam wrażenie, że tnę powietrze a nie przeciwników. Do tego powtarzające się finishery. Skradanie, mimo wykupionych odpowiednich skillów, nie ma zbytnio znaczenia. 

 

Nadal uważam, że kwestia audiowizualna jest bardzo dobra, męski Eivor to fajny protagonista (choć wbrew temu co mówili nie do końca kanoniczny), a rozbudowa osady jest przyjemną odskocznią. 

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Komu działa ubi connect? Wchodzę sobie zobaczyć co tam nowego w tym tyg, porobić sobie tygodniowe, a tam pusto. Aha, miałem 500 opali. Miałem. Dzięki ubi. Ostatni raz kupiłem cała grę z passem szybciej niż po conajmniej roku od wydania. Aż strach grać teraz, progresu nie zapisze, sejwa w chmurze nie zrobi, osiagnięcia - szkoda gadać:facepalm:

Edit: dobra skapowali się, że coś nie działa, obiecują asap. Jak mi nie oddadzą opali to będę zmuszony kupić kredyty helixa:potter:

Edytowane przez meave
Odnośnik do komentarza

Gierka ukończona ( chyba ). Wszystkie sojusze zawarte, zakon rozpracowany, poboczna z asgardem ukończona. W sumie chyba sobie jeszcze porobię reszte najazdów co mi zostały, ulepsze osadę do 6 i nie wiem. Jest jakieś ukryte zakończenie czy coś? 

Gierka zajebista ogólnie i aż szkoda mi, że koniec. Jakiś dodatek by się przydał. 75h. No, ale pewnie jeszcze z 5-10h na czyszczenie się zejdzie.

Odnośnik do komentarza

Powiedzcie mi czy prócz Norwegii i Anglii 

Spoiler

Plus Vinlandiia

są jeszcze jakieś obszary? Bo zostały mi 3 i chcę wiedzieć czy dobijam już do końca czy coś mnie jeszcze czeka:gayos: bo szczerze to mimo iż gra się świetnie to jestem już zmęczony długością, wielkością świata i ilością kropeczek.

Odnośnik do komentarza

Gram sobie powoli, po miesiącu grania 45h juz za mną, patrząc na mapę pewnie jakieś 60-70% ukończone. Gra się świetnie, według mnie jeden z lepszych Asasynów. Poelcam grać w mniejszych dawkach, bo rzeczywiście przy dłuższych posiedzeniach gra potrafi być lekko monotonna, jak każdy z ostatnich AC. Ale jest tutaj masa contentu na wysokim poziomie. Bardzo podoba mi się podejście do eksploracji i misji pobocznych, to chyba dla mnie najwieksza zmiana na plus. System rozwoju postaci i ekwipunku również duzo lepszy niż w Odyssey, gdzie bylo tego po prostu za dużo. Tutaj kazda broń moze byc tak samo mocna, w zależności od tego w co się inwestuje, troche bardziej jak Dark Souls niz loot rodem z Diablo. 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Rillas napisał:

@PanKamil jesli nie bedziesz czyscil to mysle ze 1-1.5h

1,5h? Świetna wiadomość! 

Spoiler

teraz jakieś składniki muszę znaleźć więc mam nadzieje, że szybko pójdzie. Jest tam coś ciekawego do czyszczenia? czy same znajdzki i pierdo questy? Design tych bogów to porażka.

 

Edytowane przez PanKamil
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Rillas napisał:

@PanKamil jesli nie grasz na 100% to nie ma nic ciekawego do zbierania, zadnych broni/armorow. Mozesz skipowac bez zastanowienia.

Dzięki za info:thanks: assassynow nigdy nie czyszczę tylko robię to co mi odpowiada. Nawet noszę pierwszy set kruka i tylko upgrade podbijam. Posiadam parę ulubionych skilli i też już nawet nie chce mi się zbierać nowych.

Odnośnik do komentarza

Dobra czas na małe podsumowanie jakości. Byłem optymistycznie przygotowany na AC Valhalle, po patchach miało grać się przyjemnie, jakość 4k i 60fps plus HDR No kurwa pewnie! Prolog pozamiatał, początek spoko ale później? Strzał w ryj, grafika i jakość dwa razy niżej niż Days Gone że o Duchu Cuszimy nie wspomnę bo to byłby potwarz, co za kurwa wydmuszka! Dobra grę pożyczyłem, za free, myśle przejdę a może platynke walne jak w poprzednich AC ale nie, strzał od razu z niskiego poziomu. Dam kredyt zaufania, poczekam aż przejdę, wydam oficjalny werdykt ale na litość boska jak można tak słabą animacje wydać postaci w nowej generacji, poprzednia daje bardziej rade a mam wrażenie że Horizon Zero Dawn to liga wyżej :/ ubisoft dał dupy w jakości co widać mocno :/ klimat Wikingów prima sort ale jak na kilka godzin gry to słabo bardzo 6/10! Mam nadzieje ze ocena podbije się wraz z przechodzeniem fabuły ;)

  • Plusik 1
  • WTF 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dotarłeś w ogóle do Anglii? Ty chyba jesteś niepoważny pisząc o jakości grafiki. Przecież, to jest top gier ever. Oświetlenie i kolorystyka to działo sztuki. Nawet pojedyncze chumry rzucają cień na trawę, widać padający deszcz na horyzoncie itd. Hrabstwa są bardzo różnorodne, od górzystych po równinne, cudowne zamki i wioski jak z pocztówki. 

 

E: 

 

Ok teraz widzę komu odpisuje. NVM. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...