Skocz do zawartości

Assassin's Creed Valhalla


Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, bebbop napisał:

Dzis ma pojawic sie kolejny patch. Lista poprawek:

https://www.ubisoft.com/en-us/game/assassins-creed/valhalla/news-updates/5VJh2nOs6Mmyf8k7pfsCsf

 

Dajcie znac jak wrazenia po aktualizacji. 

Dzik nadal siedzi w kamieniu, acziki nie wpadły, tearing dalej paskudny;) niech łatają dalej.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

A ja z kolei odpaliłem wczoraj po patchu te wikingi i chyba się przełamię, bo mam wrażenie, że jest lepiej w kwestii tego nieszczęsnego tearingu. Albo to autosugestia albo faktycznie coś z tym zrobili, bo zauważyłem go może dwa razy na pół godziny grania, gdzie wcześniej nie było minuty czy dwóch bez tego okropnego efektu. Dokończę najpierw Atlantydę w Odysejce i dam szansę Eivorowi, bo ciągnie mnie do tej gry jak dzika do szyszek, tereny Anglii są cholernie urokliwe i wołają do mnie "hej, chodź pozwiedzać!".

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Pograłem już dobre z 15h i cóż obok Black Flag jest to najlepszy AC w jakiego grałem (Origins również mi się bardzo podobał).

Przede wszystkim klimat Vikingów wylewa się z ekranu - czuję się jakbym oglądał Vikingów albo Ostatnie Królestwo. Jednym słowem czad! System walki chyba najlepszy jaki UBI nam sprezentowało w assasynach. Jest brutalnie, krwawo i soczyście. O tak, ostatnim razem tak dobrze napierdalało mi się wrogów w God Of War. Czuć każde uderzenie, oręży jest wiele i walka nimi różnoraka. Można oczywiście się skradać, ale to chyba pierwszy AC gdzie jest to całkowicie opcjonalne. Tutaj się wchodzi na pełnej kurwie i wyżyna wszystko :D

 

Co do fabuły to jest ona interesująca i z ciekawością śledzę dalsze przygody naszego bohatera. A jeśli już o nim wspominając, to jest on czysto wyjęty z seriali o Vikingach, a przy tym dość dobrze opisany. Zadania poboczne również trzymają poziom. Nie są to typowe fecht questy. Każde zadanie jest unikatowe - od bardzo poważnych, traktujących o życiu/śmierci po zadania typu scenariusz z polskiego filmu "sami swoi" - kłótnia o miedze.  Nie mam w tym aspekcie Ubi nic do zarzucenia. Cała historia przede wszystkim trzyma się kupy i nie ma tu jakiś dziwnych akcji jak w Odyssey. Co do Greckiego AC - to była część, która mnie najbardziej wynudziła. Całkowicie nijaka gra...

Tu po tych 15h zrobiłem jeden region w Anglii i nie czuje w ogóle znudzenia. Chociaż nie wiem dlaczego pierwszy etap w Norwegii jakoś mnie nie porwał i czekałem tylko na przybycie do Anglii. Co do naszych kumpli w boju, są dość wyraziści. Da się ich polubić bez większego problemu :)

 

Anglia wygląda przepięknie i przypomina mi klimatem bardzo naszego swojskiego Wiedźmina 3. Jest kolorowo, a przy tym mgliście, deszczowo. Tekstury ostre jak żyleta, fps stałe 60 klateczek. Cud, miód i malina. Gram na nowym patchu i bugów (odpukać) nie uświadczyłem. Fajny jest motyw rozbudowy naszej wioski - zbieramy surowce, napadamy na klasztory, łupimy, a następnie rozwijamy swoją hawire. 

 

Czy gra jest dobra? Jest nawet bardzo dobra! Polecam każdemu fanowi vikingów, historii tego okresu i lubujących się w open worldach. Co mi się podoba mocno to kwestia nasrania na mapie - owszem jest tego dużo, ale gra obrazuje które gówienka są "ważne", a które całkowicie opcjonalne, potrzebne jedynie do jakiś trofeów. Dlatego nie trzeba latać i zbierać wszystkiego. Zresztą większość miejscówek odwiedzamy robiąc questy i przy okazji zbieramy graty :)

 

Dla mnie to idealna gra na te zimowe wieczory. Czuję się miło zaskoczony, 

  • Plusik 4
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 18.01.2021 o 01:35, Starh napisał:

przypomina mi klimatem bardzo naszego swojskiego Wiedźmina

No właśnie tu jest problem, porównań do W3 uniknąć nie sposób ale przemierzając świat AC mam wrażenie że jest on pusty, wielkie plansze stwarzają wrażenie betatestu, w Wiedzminie wszystko było organiczne nigdy nie było wiadomo co cię czeka za następnym wzniesieniem, lasem, domem a tutaj jest tak nijak niby ładnie ale po co skoro i tak nic tam nue ma.. Dla mnie typowa gra ubi, coś jak rozi w koszulce Motorhead z h&m niby fajnie ale gówno, najlepszą częścią zostanie jednak Black Flag. 

Edytowane przez Absolem
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Basior napisał:

 wróciłem do AC:V i kurde nie mogę zmienić tatuaży, bo npc nie gada. 

 

 

Nic nie mówi, bo boi się, że gracze będą go pytali o pana Tskemurę z Cyberpunka, który od poprzedniego patcha do nikogo nie dzwoni.

Zmowa milczenia.

Bunt npców. Kiedyś musiało do tego dojść.

Odnośnik do komentarza

Zacząłem swoją zabawę z grą w weekend i nastukałem 10 godzin. Mam sporo zastrzeżeń, m.in. do misji pobocznych (krótkie, głównie komiczne/absurdalne i nie łączące się z głównym wątkiem), systemu walki czy stanu technicznego (średnia optymalizacja, bugi typu postacie nie poruszające ustami), ale skłamałbym gdybym stwierdził że się źle bawię.

 

Świat jest przepiękny, polubiłem Eivora, muzyka wyrywa z butów, najazdy na klasztory i rozbudowa osady na plus. Pomysł na fabułę też spoko - jestem ciekaw losów dotychczas poznanych postaci. Kolejny pozytyw to sama eksploracja. Niby mapka zawalona aktywnościami, ale kierując się w stronę wybranego punktu nie do końca wiadomo czego się spodziewać. Chciałbym tylko więcej unikatowego lootu - do tej pory biegam w startowych łachach i macham toporem ojczulka.

 

 

Odnośnik do komentarza

No te ubrania to do kitu są, dlatego kupiłem sobie pakiet Hell.  Dla mnie poboczne na plus, bo zbytnio z rytmu nie wybijają. Jak jakaś jest kiepska, to szybko się kończy co jest plusem. Odyssey mnie wymęczyło po 30h. Tu już 60h i nadal mi mało. Gra jest po prostu bardzo dobra. Ja robię zwykle tak, że jeden wieczór robię sobie wątek główny, a następny latam za pobocznymi i innymi znacznikami. I tak na zmianę.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie upgorad w porownaniu do poprzednich czesci, gdzie ilosc broni szla w setki i 99% z nich nie warta byla uzywania (w sumie to chyba nawet w AC poprzednich byla jakas afera koperkowa o straszny recykling broni, bo ta sama wlocznia pojawila sie juz w kilku grach ubi). Teraz fakt, ze set startowy moze byc setem konczacym jest bardzo spoko zabiegiem i zdecydowanie barzdiej mi pasuje niz sprawdzanie co 15 czy szmata ktora wypadla da mi +2 defa czy nie. Co do questow pobocznych to faktycznie bywaja jakies fajne i smieszne, ale jak do tej pory to mniejszosc wiec tez mam troche sceptyczne podejscie do tej sprawy. Na pewno szacun za probe swiezego podejscia do tematu i zrezygnowanie z typowych fedexow, ale zdecydowanie musza wyjsc z czyms ciekawszym.

Edytowane przez Rillas
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jesli nie bedziesz skipowal to przy dobrych wiatrach 40h Ci zejdzie. Na dobra sprawe nie wiem na ile mozna rushowac w tej grze, bo nie wiem czy nie doprowadzi tez to do sytuacji gdzie bedziesz mial nizszy poziom niz zalecany w danej lokacji wiec i tak bedziesz zmuszony do pobocznych aktywnosci, zeby troche podfarmic - ale to strzelam bo jesli grasz na jakims najnizszym poziomie to moze te poziomy mocy nie maja znaczenia i faktycznie bedzie sie dalo skupic tylko na glownym watku.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...