Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra panowie, przymierzam sie do kupna PC bo lapek mi już powoli nie wydala do gierek (Lenovo [XD] y580), a nie chce mi sie co chwile siedzieć u brachola w pokoju jak chce w coś nowego pograć. Budżet... ruchomy. I tak będę na raty brał więc w sumie ustalmy do 4 - 5k. Planuje zakup w przyszłym miechu. Czy lepiej poczekać do 2016 ? Potrzebuję w sumie wszystko, monitor itp. (imput lag mi nie robi, u brachola jest stary 22" ViewSonic i jestem z niego zadowolony). Jakieś propozycje?

 

 

Aaa no i monitor by sie przydał większy (24 - 26" ?) bo przy okazji bym sobie pracował w CAD'zie i Solidzie na nim... więc w sumie procek też by się mocniejszy zdał.. EH (pipi)A. Czaicie o co chodzi nie?

Edytowane przez Plamek
Odnośnik do komentarza

Dobra panowie, przymierzam sie do kupna PC bo lapek mi już powoli nie wydala do gierek (Lenovo [XD] y580), a nie chce mi sie co chwile siedzieć u brachola w pokoju jak chce w coś nowego pograć. Budżet... ruchomy. I tak będę na raty brał więc w sumie ustalmy do 4 - 5k. Planuje zakup w przyszłym miechu. Czy lepiej poczekać do 2016 ? Potrzebuję w sumie wszystko, monitor itp. (imput lag mi nie robi, u brachola jest stary 22" ViewSonic i jestem z niego zadowolony). Jakieś propozycje?

 

 

Aaa no i monitor by sie przydał większy (24 - 26" ?) bo przy okazji bym sobie pracował w CAD'zie i Solidzie na nim... więc w sumie procek też by się mocniejszy zdał.. EH (pipi). Czaicie o co chodzi nie?

 

Procesor Intel Core i5-4690k LGA1150 - 1039zł

Płyta główna MSI B85-G43 Sc LGA1150 Intel B85, 4xDDR3, VGA, GbLAN, ATX HASWELL - 299zł

Pamięć Crucial Ballistix 8 GB (2 × 4 GB) DDR3 1600 MHz - 179zł

Dysk twardy Seagate Barracuda 7200.12 1TB - 209zł

Dysk SSD Transcend SSD 128gb - 229zł

Obudowa Zalman Z3 Plus - 179zł

Zasilacz XFX Pro Series TS550W 120mm 80 + bronze - 249zł

Chłodzenie Silentium Fera 2 HE1224 - 99zł

Napęd Samsung SH-224DB/BEBE - 49zł

Karta graficzna MSI GTX 970 Gaming - 1549zł (tutaj można kupić np Palit albo Gainward za 1369zł i 200zł zostaje w kieszeni na system albo lepszy monitor, ale smok to jednak smok...)

 

Suma: Około 4000zł zaleznie od miejsca zakupu

 

Jak link dziala to bedziesz mial bardziej wirtualne przedstawienie:

 

http://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/obudowy-33/0.00,0.00,,,,,,,,,28981O655650.977308,28989O535295.349159.639831.451345.785830.901792.529252.533798.534446.348002.405404.359899.353799.534453/1/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&productId=605201&action=add#configurator

 

Reszta zostaje na monitor, zrobie małe rozeznanie i Ci cos polece bo monitor to moim zdaniem obok karty graficznej najważniejsza rzecz i potrafi zrobić niesamowitą różnice, a wiem ze sa na rynku potworki za około 1000zł.

 

Osoboscie bym polecał monitor z matryca IPS, kolory sa wtedy żywe, piekne i naprawde powouja opad szczenki podczas grania. Niektórzy pro gamerzy kupuja z matryca TN, bo wtedy jest szybkie odswiezanie i i niski czas reakcji przez co maja lepsze wyniki w strzelankach itp.

 

Monitory 24":

 

Opcja budżetowa matryca TN -  BenQ RL2455HM

Opcja budżetowa IPS - Dell S2415H

Opcja z odswieżaniem 144hz i czasem reakcji 1ms, do strzelanek, gier FPS itp. Minus to matryca TN - Asus VG248QE

Opcja Premium i moj kandydat numer 1 - Eizo Fortis FS2434 da Ci najpiekniejszy obraz przy stosunkowo niskiej reakcji matrycy, świetny do gier i do pracy. Dzieki ostrej matrycy IPS obraz jest piekny i kolorowy oraz ma duze kąty widzenia. Marka równiez solidna i robi monitory wysokiej jakosci, najbardziej polecalbym pewnie ten własnie.

 

Monitory 27":

 

Asus VX279Q - 60hz, AH-IPS i 27 cali do gier.

Edytowane przez Velius
Odnośnik do komentarza

Z tego co widze to specyfikacją podobny do tego co bratu złożyłem jakiś czas temu. Nie lepiej poczekać troche dłużej na coś lepszego? (kiedyś siedziałem w PCkach itp. ale kurde teraz już z nowinkami mam opóźnienie spore ;) )

 

Nie warto czekac. Czekac mozna w nieskonczonosc bo zawsze bedzie cos lepszego na horyzoncie.

 

1) Nawet jak poczekasz to to co wyjdzie bedzie napewno poza tym budżetem

2) Stosunek ceny i czekania do tego co sie otrzyma nie jest tego wart moim zdaniem, obecne sprzety i karty sa bardzo wydajne.

3) Jak koniecznie chcesz odczuc mega różnice i nową generacje to zainwestuj w DOBRY monitor. Ja mam 1440p, 144hz, matryca IPS i moduł G-Sync. 4 miesiace go używam i nadal sie zbieram z ziemii a szczęka jest missin in action. To co na nim zobaczylem sprawia ze wszystkie gry, te które nawet juz grałem wygladaja jak zupelnie cos innego. Po kupnie tego monitora mimo 30 lat na karku znowu poczulem takiego bakcyla jak szczyl, który dostał pegazusa i odkrywa gaming. Nie jestem w stanie wysłowić tego szoku i zalet jakich doznałem, napewno bedzie to lepsze niz czekanie rok i kupowanie super mocnej karty graficznej, która nie ma sensu na byle jakim monitorku.

Odnośnik do komentarza

Ten SSD'ek to sie domyslam ze raczej pod system jest ;)

 

@Velius

 

No ale wiesz.. gierki są coraz bardziej wymagające itp. jak mam kupić to chce mieć pewność że będę przez najbliższy rok ciągnął w full detalach :P a nie, że pogram 2 miechy i dupa, karta do wymiany :) 

Edytowane przez Plamek
Odnośnik do komentarza

Obecne karty sa bardzo mocne i powinny wystarczyc na dlugi czas, naturalnie do monitora 1440p najlepsza bylaby GTX 980ti, do 1080p to zbedny overkill, ale gtx 970 tez powinno spokojnie dawac rade w 60 fpsach.

Edytowane przez Velius
Odnośnik do komentarza

Nie szczędzić na GPU, serio. Dołóżcie te 200-300 zł i komfort a nie kupicie to GTX 960, odpalicie coś w FullHD na very high i zastanawianie się jak osrany lamus co teraz obniżyć, żeby nie szarpało. A granie w detalach godnych PS4 (low/med) chyba nikogo nie obchodzi.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem chciales pomoc co zlozyc to napisalem co uwazam Plamek. Osobiscie jestem przekonany ze NIE WARTO czekac rok czy iles zanim sie zlozy kompa bo to na jedno wyjdzie. Moja konfiguracja z 2011 roku daje sobie spokojnie rade a tez wszedzie pisali "poczekaj na lepsze". Bez sensu.

Odnośnik do komentarza

(...)

3) Jak koniecznie chcesz odczuc mega różnice i nową generacje to zainwestuj w DOBRY monitor. Ja mam 1440p, 144hz, matryca IPS i moduł G-Sync. 4 miesiace go używam i nadal sie zbieram z ziemii a szczęka jest missin in action. To co na nim zobaczylem sprawia ze wszystkie gry, te które nawet juz grałem wygladaja jak zupelnie cos innego. Po kupnie tego monitora mimo 30 lat na karku znowu poczulem takiego bakcyla jak szczyl, który dostał pegazusa i odkrywa gaming. Nie jestem w stanie wysłowić tego szoku i zalet jakich doznałem, napewno bedzie to lepsze niz czekanie rok i kupowanie super mocnej karty graficznej, która nie ma sensu na byle jakim monitorku.

 

Velius co za monitor kupiłeś?

Odnośnik do komentarza

Kumpel czekał z wypiekami by złożyć komputer z skylake , które okazało się małym skokiem wydajności , cena procesorów i innych podzespołów przez kurs poszła i idzie do góry . Ja bym nie czekał , a no i poniżej 970 bym nie schodził , wolałbym na reszcie trochę przyciąć ale gpu mieć ze smokiem.

Odnośnik do komentarza

Ja zanim coś kupię, to sprawdzam jak dany podzespół wypada w testach. Jeżeli jest mały stosunek dołożonych pieniędzy do wydajności to odpuszczam.

Posiadam 970tke od gigabyte (bez OC) i sobie chwalę, jedynie co może przeszkadzać, to głośność chłodzenia w stresie. W przypadku MSI czytałem o piszczących cewkach, ale to też loteria. Jednemu będzie piszczeć od początku, drugiemu wcale, a trzeciemu dopiero po jakimś czasie. 

 

Monitor wg mnie 24" idealny do 1080p, 27" już 1440p. Zależy na czym Ci zależy, czas reakcji, czy kolorki. Jak to pierwsze to jakaś TNka 144Hz, a jak kolorki to wiadomo, IPS.

Odnośnik do komentarza

Kurde tak czytam wasze posty i czytam i tak bardzo chciałbym tego gtx 970, no ale ni uja mnie nie stać. W grudniu kupuje i będę miał te 2.5k do wydania, ale nie mam pojęcia jaką kartę graficzną wziąć :/ Opcja z poczekaniem i dozbieraniem odpada, bo kompa potrzebuje też do innych rzeczy, niż granie.

Co polecacie za taką kwotę?

Odnośnik do komentarza

Nie szczędzić na GPU, serio. Dołóżcie te 200-300 zł i komfort a nie kupicie to GTX 960, odpalicie coś w FullHD na very high i zastanawianie się jak osrany lamus co teraz obniżyć, żeby nie szarpało. A granie w detalach godnych PS4 (low/med) chyba nikogo nie obchodzi.

Ale z tego co wiem, 960 nigdy nie było kartą polecaną do grania w FullHD z najwyższymi detalami, AA i innymi bajerami. Od tego jest mimo wszystko 970. Ale fakt faktem, jak się che złożyć PC za 2,5-3 tys to jest problem z tą grafiką. Chyba, że używka.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...