Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

No DLSS naprawdę robi robotę, zastanawiałem się jak to jest mozliwe, że przy włączonym dlss na quality praktycznie nie widać różnicy w obrazie względem natywnego 4k, bez wątpienia jest to ogromny atut no i lepsza wydajność w RT. Opieram się na tym co widziałem u kumpla na tym jego sprzęcie, o którym pisałem, jak już bym u siebie miał to bym sobie potestował to wszystko na spokojnie. Wymiana karty w przyszłości już będzie łatwiejsza niż teraz gdy muszę wszystko składać od podstaw dlatego dosyć dużą wagę przywiązuje do procka żeby on był dość nowy, mocny i na stosunkowo młodym sockecie abym mógł kiedyś na spokojnie włożyć lepszą kartę bez obaw o jakiś większy bottleneck.

Odnośnik do komentarza

No ale tak na pierwszy rzut oka robi to wrażenie bardzo pozytywne, zależy trochę od gry, w takim RDR2 na dlss quality wygląda naprawdę praktycznie jak bez dlss, chociaż w przypadku tej gry akurat i tak nie potrzeba tego używać żeby działało płynnie na 4080. Ceny 4090 w ogóle znów odjechały, szło już kupić nie tak dawno za 8500-9000zl a teraz patrzę to znowu w okolicach 10k, do tego jest mało tych kart. 4080 można kupić za 5500-5700.

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, mozi napisał:

Widać różnicę bez przesady. To zawsze będzie 4K vs 1440p. Ale fakt działa to bardzo dobrze. 

 

Jeżeli wymyślą coś lepszego niż TAA do natywnego 4K to tak, wiadomo, że zawsze natywne piksele lepsze niż rekonstruowane. Ale na ten moment DLSS zjada antyaliasingiem natywną 4k z TAA i obraz ostatecznie z DLSS Quality obecnie wygląda lepiej niż natywne 4K z TAA, są tytuły jak Death Stranding, gdzie nawet z DLSS performance obraz wygląda lepiej niż natywne 4K z TAA.

 

Tzn. jest już coś lepszego niż TAA, ale też związanego z DLSS, czyli DLAA w natywnej rozdzielczości.

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza

Jeśli jest wystarczająca ilość pixeli do rekonstrukcji to DLSS wygląda lepiej niż natywna rozdziałka bo w miejscach gdzie obraz jest 'poszarpany' w natywnej rozdzielczości, DLSS wypełnia te pixele jednym czy drugim kolorem i np. jakieś linie telefoniczne w oddali które w natywnej rozdzielczości się 'łamią' (bo ich grubość jest na granicy jednego pixela na ekranie) są przez DLSS wypełnione.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Qbon napisał:

No ale tak na pierwszy rzut oka robi to wrażenie bardzo pozytywne, zależy trochę od gry, w takim RDR2 na dlss quality wygląda naprawdę praktycznie jak bez dlss, chociaż w przypadku tej gry akurat i tak nie potrzeba tego używać żeby działało płynnie na 4080. Ceny 4090 w ogóle znów odjechały, szło już kupić nie tak dawno za 8500-9000zl a teraz patrzę to znowu w okolicach 10k, do tego jest mało tych kart. 4080 można kupić za 5500-5700.

Nie widzę Cię z tańszym, acz dobrym 7900 XTX, za drogi dla Ciebie 4090 obecnie znowu chyba zdrożał, 4080 będzie cieszył i bawił przez lat kilka. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
13 minut temu, KrYcHu_89 napisał:

Nie widzę Cię z tańszym, acz dobrym 7900 XTX, za drogi dla Ciebie 4090 obecnie znowu chyba zdrożał, 4080 będzie cieszył i bawił przez lat kilka. 

Wciąż się zastanawiam xD Ale przyznam, że bliżej mi do nvidii, zawsze tak miałem jeśli chodzi o pecety jeszcze zanim nastąpiła u mnie dłuższa przerwa z tą platformą, dlss i lepsza wydajność w RT dosyć skutecznie przemawia.

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, tjery napisał:

 

Jeżeli wymyślą coś lepszego niż TAA do natywnego 4K to tak, wiadomo, że zawsze natywne piksele lepsze niż rekonstruowane. Ale na ten moment DLSS zjada antyaliasingiem natywną 4k z TAA i obraz ostatecznie z DLSS Quality obecnie wygląda lepiej niż natywne 4K z TAA, są tytuły jak Death Stranding, gdzie nawet z DLSS performance obraz wygląda lepiej niż natywne 4K z TAA.

 

Tzn. jest już coś lepszego niż TAA, ale też związanego z DLSS, czyli DLAA w natywnej rozdzielczości.

Może to jest kwestia implementacji ale gram teraz w lies of p I tam 4k natywne (nie wiem jaki tam jest użyty aa) jest wyraźniejszy obraz niż w dlss quality. Nie rozstrzasalem tego - wyglądało lepiej to tak zostało. 
edit - doczytałem ze akurat w tej grze dlss jest coś skopany więc sprawa jasna. 

Odnośnik do komentarza

Pany, zmienilibyście coś? Może jakaś inna obudowa? Kasa nie gra roli praktycznie

 

CPU – Ryzen 9 7950X3D
GPU - MSI RTX 4090 SUPRIM X 24GB
RAM - G.SKILL TRIDENT Z5 RGB DDR5 2X16GB 6400MHZ CL32-39
AIO - Arctic Liquid Freezer II 360
PSU - CORSAIR HX1200 1200W 80+ PLATINUM F.MODULAR ATX
MOTHERBOARD – Gigabyte X670E AORUS MASTER
SSD - Samsung 990 Pro 2 TB
PC Case - Meshify 2
Monitor - Alienware AW3423DW

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, sprite napisał:

Pany, zmienilibyście coś? Może jakaś inna obudowa? Kasa nie gra roli praktycznie

 

CPU – Ryzen 9 7950X3D
GPU - MSI RTX 4090 SUPRIM X 24GB
RAM - G.SKILL TRIDENT Z5 RGB DDR5 2X16GB 6400MHZ CL32-39
AIO - Arctic Liquid Freezer II 360
PSU - CORSAIR HX1200 1200W 80+ PLATINUM F.MODULAR ATX
MOTHERBOARD – Gigabyte X670E AORUS MASTER
SSD - Samsung 990 Pro 2 TB
PC Case - Meshify 2
Monitor - Alienware AW3423DW

Sugeruje zmianę karty z suprima na suprima liquid. Pieniądze te same a karta jest dużo chłodniejsza. Suprim x jest cichy na biosie silent ale trzyma okolice 70 st. A i kup sobie przewód zasilacz -gpu od Corsair. Chyba że chcesz te paskudne 4 wtyczki. Możesz też dołożyć jeden wiatrak na przód (są 2 a miejsce jest na 3) chyba że pójdziesz w liquida. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Którą z tych dwóch bud byście wybrali? Do karty Rtx 4080, chłodzenie procka aio 3x120mm na górze.

 

https://www.x-kom.pl/p/1053255-obudowa-do-komputera-fractal-design-meshify-2-lite-white-tg-clear.html

 

https://www.x-kom.pl/p/1147897-obudowa-do-komputera-endorfy-arx-700-air.html

 

Fractal jest większa i pomieści dłuższe karty, kto wie co tam nvidia w przyszłości wymyśli...

 

 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Qbon napisał:

Którą z tych dwóch bud byście wybrali? Do karty Rtx 4080, chłodzenie procka aio 3x120mm na górze.

 

https://www.x-kom.pl/p/1053255-obudowa-do-komputera-fractal-design-meshify-2-lite-white-tg-clear.html

 

https://www.x-kom.pl/p/1147897-obudowa-do-komputera-endorfy-arx-700-air.html

 

Fractal jest większa i pomieści dłuższe karty, kto wie co tam nvidia w przyszłości wymyśli...

 

 

 

Bierz Fractala, mam takiego, tylko, że czarnego i nie Lite, świetna obudowa.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mógłby ktoś rzucić okiem czy dobrze mam podłączona wtyczkę zasilania do karty? Naczytałem się o tych spalonych złączach, nie wiem czy to wciąż jest problem, docisnalem aby się upewnić, że siedzi dobrze, kabel starałem się wygiąć trochę dalej aby nie było to za blisko wejścia.

IMG_20231202_143602877.jpg

IMG_20231202_143544787.jpg

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, mozi napisał:

Wygląda jakby trochę ta wtyczka schodziła na dół. Sugerowałbym jej jednak nie wyginać. 

image.png.64814bd9988f0ac17c9e8d91321afe13.png

Tak, już poprawialem trochę ale wygląda na to, że ona tak ma, bo dociskam i już bardziej się wcisnąć nie da, ponad to wypialem wtyczkę i wcisnąłem jeszcze raz aby się upewnić, było słychać kliknięcie, gdy ja lekko ruszałem na różne strony to nie wyglądało żeby jakoś wychodziła ze złącza, trzeba wcisnąć ten element na dole wtyczki żeby ona wyszła a i tak muszę użyć siły aby ją wyjąć także myślę, że jest ok. Sprzęt używam od paru dni i jestem zachwycony ale rozwiązanie z tymi złączami to nie wiem co oni mieli w głowach, można było to złącze dać w poziomie w połowie karty, widziałem że jeden model miał tak, nie wiem czy nie referent, ja mam dość dużą obudowę a muszę kabel trochę zgiąć na pewnej długości, do długości 3,5 mm od konektora nic nie zginam tak jak to jest zalecane ale jak ktoś ma niewielką to nie wiem. No i zasilacz mam atx 3.0, wiec jest to kabel od psu do karty bez żadnego adaptera. 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, mozi napisał:

Jak docisnąłeś @Qbon i kliknęło to będzie ok. Upalone wtyczki to głównie problem 4090 bo tam leci zazwyczaj 450w. 4080 jest mniej pazerna na moc. Gratuluję zakupu. :thumbsup:

Dzięki. No i chyba to był największy problem na tych przejsciowkach przy zasilaczach o poprzednim standardzie. Afterburner pokazuje mi max jakieś 305W poboru mocy karty ale zazwyczaj w okolicach 285W, przy maxymalnym obciążeniu.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, mozi napisał:

Łeee to mniej niż 3080 :)

Tak, to się generalnie pokrywa z tym co podawano, że karty z serii 4xxx pobierają mniej prądu niż 3xxx.  Zobaczymy jeszcze jak będzie gdy odpalę Cyberpunka z PT, bo tam będzie musiała pracować fest.

Edytowane przez Qbon
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...