Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.02.2024 o 22:40, easye napisał:

tak na prawdę to klucz do instalacji Windowsa w ogóle nie jest potrzebny.

Dopiero po jakims czasie wyswietli Ci sie napis w prawym dolnym rogu, ze nie zostal aktywowany (nadal wszystko będzie działać), wiec koszt systemu mozesz przezucic na inny miesiąc.

 

Klucz w ogole radze wbić dopiero jak trochę komputer pochodzi - zdażyło mi się już, że wbiłem i po 4 tyg płyta główna na serwis poleciała, a później trzeba dzwonic do MS, prosic się o klucz odzyskiwania itp. rzeczy.

bez aktywacji nie działa zakładka "Personalizacja" w ustawieniach

Edytowane przez krzysiek923
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, maciucha napisał:

No bym dał radę, ale z 3 popołudnia by mi to zajęło a chciałem mieć juz dziś :rayos:

 

No nic łamie to i chuy, nie będę tego rozbierał sam teraz xd

 

Zamiast  dołożyć do lepszej grafiki to żeś zaoszczędził na składaniu komputera. Ciekawe jakie kwiatki tam jeszcze siedzą w budzie i jak pastę założyli :sapek:

Odnośnik do komentarza

Sugeruję jeśli tego nie przemyślałeś nie wyłamywać tego na pałę. Możesz zrobić zwarcie z porcie i spalisz płytę/procka. Jedź do tych gamoni i każ im to poprawić. Wiem że to się wiąże z rozebraniem wszystkiego (trzeba wyjąc płytę żeby to poprawić) ale dali dupy niech poprawią. 

Odnośnik do komentarza

Jaki jest koszt grania na takim topowym kompie? bo nie ukrywam, że też będę chyba składał nowego kompa w przyszłości zamiast nowych konsol i się zastanawiam, ile realnie taki komp z 4090 i jakimś topowym CPU pobiera prądu? Wiadomo, prąd tańszy nie będzie, wręcz przeciwnie robi się drogo, bardzo drogo. Będzie to odczuwalnie na miesięcznych rachunkach jak teraz płacę 80zł miesięcznie to nagle rachunki mi wyjebie na 200zł grając 4h dziennie? 

Odnośnik do komentarza
36 minut temu, Wooyek napisał:

Jaki jest koszt grania na takim topowym kompie? bo nie ukrywam, że też będę chyba składał nowego kompa w przyszłości zamiast nowych konsol i się zastanawiam, ile realnie taki komp z 4090 i jakimś topowym CPU pobiera prądu? Wiadomo, prąd tańszy nie będzie, wręcz przeciwnie robi się drogo, bardzo drogo. Będzie to odczuwalnie na miesięcznych rachunkach jak teraz płacę 80zł miesięcznie to nagle rachunki mi wyjebie na 200zł grając 4h dziennie? 


RTX 4090 (z domyślnym power limit 450W) + Ryzen 7800X3D przy rozdziałce 3440x1440 i z limitem 165FPS ciągnie do 500-600W (nie liczę monitora).
Przy niższych limitach fps/zabawie w undervolting GPU można zejść z tym oczywiście dużo niżej.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, maciucha napisał:

Nie no odłączyłem budę od prądu :reggie: Blaszki odgiąłem i się nie odłamały i wszystko dziala :sadkek:

No i git ale na Twoim zdjęciu port usb na dole jest dziwnie cofnięty wgłąb budy. Może to kwestia zdjęcia ale na pewno wsio ok? 

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, mozi napisał:

No i git ale na Twoim zdjęciu port usb na dole jest dziwnie cofnięty wgłąb budy. Może to kwestia zdjęcia ale na pewno wsio ok? 


To nie port jest cofnięty tylko ta osłona portów opiera się na tych blaszkach i wypycha ją do przodu. Te blaszki powinny być z boku portów jako łapanie masy a typy w serwisie widać ,że jej nie instalowani na płycie tylko dali do obudowy a później płytę wsadzili. Dlatego tak to wygląda, ogólnie tragedia bo to prosta rzecz a i tak zrobili źle xd

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Wooyek napisał:

Jaki jest koszt grania na takim topowym kompie? bo nie ukrywam, że też będę chyba składał nowego kompa w przyszłości zamiast nowych konsol i się zastanawiam, ile realnie taki komp z 4090 i jakimś topowym CPU pobiera prądu? Wiadomo, prąd tańszy nie będzie, wręcz przeciwnie robi się drogo, bardzo drogo. Będzie to odczuwalnie na miesięcznych rachunkach jak teraz płacę 80zł miesięcznie to nagle rachunki mi wyjebie na 200zł grając 4h dziennie? 

 

Zwróci Ci się z nawiązką na darmowym online i tańszych gierkach ;) oczywiście mowa o cyfrach

Edytowane przez tjery
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, tjery napisał:

Miesiąc i zacznie wstawiać filmiki z Digital Foundry PC vs konsole :D

 

@maciucha jak ściągniesz AC to jak co to pytaj, bo z początku może trochę przytłoczyć co z czym ściągać i co instalować

Już mam AC z content managerem, csp i sol. Czekam aż będzie promka na ultimate edition bo wykrzacza mi przy większości modów ze nie mam DLC potrzebnego.

 

Różnica w moim zestawie fanateca w zakresie FFB między konsolą a PC jest w AC kolosalna. Drogie to hobby ale wrażenia wspaniałe.

 

Automobilista 2 jeszcze kupiłem i też kozak sim :obama:. Czekam na promkę na rFactor 2. 

Jak masz to możesz podesłać na priv skąd wziąć RBR z modami :ogor:

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, maciucha napisał:

Już mam AC z content managerem, csp i sol. Czekam aż będzie promka na ultimate edition bo wykrzacza mi przy większości modów ze nie mam DLC potrzebnego.

 

Różnica w moim zestawie fanateca w zakresie FFB między konsolą a PC jest w AC kolosalna. Drogie to hobby ale wrażenia wspaniałe.

 

Automobilista 2 jeszcze kupiłem i też kozak sim :obama:. Czekam na promkę na rFactor 2. 

Jak masz to możesz podesłać na priv skąd wziąć RBR z modami :ogor:

 

Tu w Pecetowym światku ludzie nie tak nerwowi jak w konsolowych tematach, więc myślę, że jeden post offtopu nikomu nie będzie wadził ;)

 

Chociaż, żeby nie było zupełnego offtopu to zacznę od tego, że w kwestii gier to serio, przeproś się z kluczykami, prawie wszystkie gry, które mam (a trochę tego jest ;) ) mam z kluczyków, wchodzisz, płacisz blikiem, zero danych itd., po sekundzie masz kod, wbijasz na steam i grasz, nie było przypadku, żeby kluczyk nie działał czy żebym po zapłacie go nie dostał.

Na start tu masz AC Ultimate za 20 ziko

 

https://www.cdkeys.com/assetto-corsa-ultimate-edition-pc?__currency=pln&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_impaffexcgoogle-23=true&gad_source=1&gclid=CjwKCAiAloavBhBOEiwAbtAJO9edbgOLplyBqrfY-5tB4Mi7BJ_48MQuQpd4iuEfHn_uln69kmcA3hoCHQEQAvD_BwE

 

Dwa, do AC weź sobie koniecznie zasubskrybuj 2 płatne Patreony

 

https://patreon.com/x4fab?utm_medium=clipboard_copy&utm_source=copyLink&utm_campaign=creatorshare_fan&utm_content=join_link

https://patreon.com/peterboese?utm_medium=clipboard_copy&utm_source=copyLink&utm_campaign=creatorshare_fan&utm_content=join_link

 

O ile dobrze pamiętam oba za 5 złotych miesięcznie, ale można zasubskrybować, pobrać co trzeba i odsubskrybować, i kolejny raz znowu jak po kilku miesiącach pojawi się jakaś aktualizacja, nie ma żadnego obowiązku, żeby cały czas subskrybować, aby korzystać.

Pierwszy to jest ten rusek co zrobił całego content managera, ale jak zasubskrybujesz to będziesz miał Rain FX w CM, który jest MEGA, najlepszy deszcz w grach.

Drugi, Boese jest twórcą SOLa i jak mu wpłacisz tego piątaka to masz jego nowy twór, czyli Pure, który jest nowszą, lepszą wersją SOLa.

 

A RBR to akurat najprostsza rzecz pod słońcem, tu masz instalkę, parę razy klikasz i się wszystko instaluje ze wszystkimi modami (RSF INSTALLER APP)

 

https://rallysimfans.hu/rbr/download.php?download=rsfrbr

 

Edit: właśnie dodał do Pure efekty burzy

 

 

Edytowane przez tjery
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, Ukukuki napisał:

 

 

Całkiem ciekawa karta i dobrze wyceniona. Spada już poniżej 2800 a jak zaczną się promki to bajka. 

Już jest za 2600 https://www.proshop.pl/Karta-graficzna/ASRock-Radeon-RX-7900-GRE-Challenger-OC-16GB-GDDR6-RAM-Karta-graficzna/3231253

 

W ogóle przed chwilą widziałem rtx 4070ti za 2999 na morelach ale oczywiście 15 sztuk więc ciekawe czy poza pracownikami sklepu ktoś w ogóle się załapał

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...