Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, easye napisał:

tak na prawdę to klucz do instalacji Windowsa w ogóle nie jest potrzebny.

Dopiero po jakims czasie wyswietli Ci sie napis w prawym dolnym rogu, ze nie zostal aktywowany (nadal wszystko będzie działać), wiec koszt systemu mozesz przezucic na inny miesiąc.

 

Klucz w ogole radze wbić dopiero jak trochę komputer pochodzi - zdażyło mi się już, że wbiłem i po 4 tyg płyta główna na serwis poleciała, a później trzeba dzwonic do MS, prosic się o klucz odzyskiwania itp. rzeczy.

Świetny pro tip :obama:

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, easye napisał:

tak na prawdę to klucz do instalacji Windowsa w ogóle nie jest potrzebny.

Dopiero po jakims czasie wyswietli Ci sie napis w prawym dolnym rogu, ze nie zostal aktywowany (nadal wszystko będzie działać), wiec koszt systemu mozesz przezucic na inny miesiąc.

 

Klucz w ogole radze wbić dopiero jak trochę komputer pochodzi - zdażyło mi się już, że wbiłem i po 4 tyg płyta główna na serwis poleciała, a później trzeba dzwonic do MS, prosic się o klucz odzyskiwania itp. rzeczy.


@maciucha możesz zakup klucza odłożyć nawet na 3-4 miesiące, licznik triala można zrestartować do 3 razy jeśli nic się w tym temacie ostatnio nie zmieniło.
Wystarczy odpalić:

slmgr /rearm

 
https://www.lifewire.com/slmgr-command-4684499

Jest to w pełni legalne, sam Microsoft korzysta z tego w wirtualkach i instrukcjach używanych w szkoleniach z ich produktów.

  • Plusik 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Ukukuki napisał:

 

To zejdź z prockiem na AMD Ryzen 5 5600 ale kartę bym zostawił. 

 

No świetna opcja i do tego DDR5.

 

 

Jak dalej budżetowa opcja to weź Intel Core i5-12400F, kiedyś wymienisz i do tego 7700xt i np. ASUS Prime B760M-A WiFi. No jest kilka opcji w okolicach 4k. 

No to jednak ten 12400f jest ok do gierek? Pisałeś że tak nie bardzo i brać 5700x.

 

Ja to się nie znam :dunno:

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, maciucha napisał:

No to jednak ten 12400f jest ok do gierek? Pisałeś że tak nie bardzo i brać 5700x.

 

Ja to się nie znam :dunno:

No jak budżet pozwala to bież mocniejszy procek! Ten 12400 to tak średnio ale nie mieściłeś się w budżecie. Nie schodź poniżej 6700 czy 7700xt. 

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem najbardziej sensowny zestaw za 4k

 

image.thumb.png.ac9d98203647fe717a267ab740d605be.png

 

PSU 650w, lepsza płyta. Wiadomo, że można polować na promki i wtedy z zaoszczędzonej kasy wziąć lepsze gpu. Ja większość kompa kupiłem na promkach z xkomu.

 

5700x w zdecydowanej większości gier nie robi różnicy i kosztuje tyle, że już lepiej wziąć procek na AM5. Gdyby kosztował stówkę więcej niż ryzen 5600 to jeszcze.

 

 

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Chewie napisał:

Moim zdaniem najbardziej sensowny zestaw za 4k

 

image.thumb.png.ac9d98203647fe717a267ab740d605be.png

 

PSU 650w, lepsza płyta. Wiadomo, że można polować na promki i wtedy z zaoszczędzonej kasy wziąć lepsze gpu. Ja większość kompa kupiłem na promkach z xkomu.

 

5700x w zdecydowanej większości gier nie robi różnicy i kosztuje tyle, że już lepiej wziąć procek na AM5. Gdyby kosztował stówkę więcej niż ryzen 5600 to jeszcze.

 

 

Tylko on podawał mocno procesorowe gierki więc jemu to zrobi i jeszcze chce je modować. Jednak zestaw sztos w tej kasie. 

Odnośnik do komentarza

Zamówiłem, dzięki za pomoc chłopaki :lapka:

Stanęło w końcu na: 

- Ryzen 7 5700X

- Radeon 6700XT - po obejrzeniu porównań z 7700XT nie odczułem żeby w tej chwili różnica była warta 500zł, wymienię po 2-3 latach na coś topowego jeśli będzie taka potrzeba

- MSI A750GL 750W 80 Plus Gold ATX 3.0 - lepsza wydajność i zabezpieczenie na przyszły upgrade

- MSI B550-A PRO

- Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 5 140mm - 20mm większy niż Fera 5, mniejsze obroty, temperatury podobno odczuwalnie mniejsze, to dołożyłem 50zł

- Pamięć GoodRam IRDM PRO Deep Black, DDR4, 32 GB, 3600MHz, CL18 (IRP-K3600D4V64L18/32GDC

- Lexar 1TB M.2 PCIe Gen4 NVMe NM710

- obudowa Genesis IRID 505F

 

całość 4470zł więc trochę nad budżetem, ale jeszcze w granicy tolerancji

 

 

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, maciucha napisał:

Zamówiłem, dzięki za pomoc chłopaki :lapka:

Stanęło w końcu na: 

- Ryzen 7 5700X

- Radeon 6700XT - po obejrzeniu porównań z 7700XT nie odczułem żeby w tej chwili różnica była warta 500zł, wymienię po 2-3 latach na coś topowego jeśli będzie taka potrzeba

- MSI A750GL 750W 80 Plus Gold ATX 3.0 - lepsza wydajność i zabezpieczenie na przyszły upgrade

- MSI B550-A PRO

- Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 5 140mm - 20mm większy niż Fera 5, mniejsze obroty, temperatury podobno odczuwalnie mniejsze, to dołożyłem 50zł

- Pamięć GoodRam IRDM PRO Deep Black, DDR4, 32 GB, 3600MHz, CL18 (IRP-K3600D4V64L18/32GDC

- Lexar 1TB M.2 PCIe Gen4 NVMe NM710

- obudowa Genesis IRID 505F

 

całość 4470zł więc trochę nad budżetem, ale jeszcze w granicy tolerancji

 

 

 

Całkiem przyjemny zestaw :D miłej gry. 

 

Spoko ,że zdecydowałeś się na ten mocniejszy procek no i są jeszcze opcje na wyciśnięcie więcej z platformy w przyszłości :lapka:

Odnośnik do komentarza
47 minut temu, Aleks napisał:

Jestem laik w blaszanym świecie. Na co pozwoli ten zestaw wyżej? +/- cena dwóch konsol. Będzie lepiej jak na XSX/PS5?

Większość gierek wychodzi i tak na pc i tak się zastanawiam czy przy premierze nextgenów po raz pierwszy nie zostać taboreciarzem. 

Będzie lepiej ale nie zawsze 2x lepiej. Kilkuletnie gry, tego co patrzyłem, to chodzą w 120+fps (mozna jak czlowiek pograc np. w RDR 2). Im nowsze tym bliżej 60 fps.

 

Sam będę się jeszcze z tym bawił, ale z tego co widziałem to emu ps3/x360 śmigają bez zająknięcia.

 

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Aleks napisał:

Dzięki. Nie oczekuję lepiej x2. Jeśli sprzęt w podobnej jakości odpali gierki z X i PS, to już jest argument za. 

Mam zbliżoną konfigurację i w FullHD spokojnie wszystko będzie chodziło na najwyższych detalach powyżej 60 klatek, więc już jest lepiej niż na konsolach. Sporą część gier w tej konfiguracji pociągniesz nawet w 1440p, więc tym bardziej na plus względem konsol. 

Odnośnik do komentarza

Nie ma czegoś takiego jak niestandardowy kabel do neta xd. Ta cała zaślepka źle siedzi co widać po portach na górze i dole.

 

Ta blaszka powinna być w środku a nie na zewnątrz, zasłania ci ten plastik blokujący od kabla. 

 

image.png.8b39d63830dec7915180768ca7063d6a.png

 

 

Edit: Te wszystkie blaszki powinny być w środku, a tą osłonę powinieneś zainstalować na płycie głównej a dopiero później całość do obudowy. Ktoś tu instrukcji nie czytał :kekw:

 

image.png.dafba353eaef47b6b7dbd0520e5b7d0b.png

 

No ale na usprawiedliwienie to tragiczną tą zaślepkę ma ta firma, Asus o wiele przyjemniejsze rozwiązanie ma u siebie. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...