Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Krótka piłka :

Mam procek i5 3.2ghz Quad Core, 8Gb Ramu i Geforce GTX 660 1Gb. Niedługo bede miał kase zeby wymienić jedną z tych rzeczy tudziez dokupić ramu. Co powinienem wymienić na nowe ? W sumie nowe gry mi wiszą, bardziej wolałbym pograć w niektóre starsze jak Wiesiek 3 czy rozne fpsy, tyle ze na mega ultra w stałych 60fpsach. 

Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, Silver napisał:

Dużego wyboru nie masz - karta graficzna, ale ile hajsu chcesz na to przeznaczyć?


Nie mam pojęcia ile bede miał kasy na to bo to zalezy ile dostane z zakładu pracy na gruche. Na 99.99% nie bedize mnie stać na obie rzeczy ani zadne szaleństwa aledobre pare setek do tysia powinno być. 

Karta ? A nie ram ? Z tego co widze przydałoby sie dowalić drugie 8 giga.. 

Odnośnik do komentarza

https://www.purepc.pl/technologia/po_krotkotrwalych_podwyzkach_ram_ma_bardzo_mocno_potaniec

 

Reasumując: pamięci podrożeją, dajmy na to, o 50-70%, po czym stanieją o 42,1%, czyli ogólnie podrożeją o 7,9-27,9%

 

:kaz:

 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Panowie potrzebna szybka porada. Jako, że grywam tylko na konsolach mój pc jest lekko mówiąc słaby. Posiadam potwora z procesorem APU AMD A8-3850 z zintegrowaną grafiką Radeon HD 6550. Ram 12gb. Czy jest szansa, że po dodaniu osobnej karty graficznej coś się zmieni pod względem wydajności? Ogólnie mogę dorzucić max radeona 6670 aby mógł działać w trybie crossfire. Czy może lepiej kupić coś wydajniejszego i dać sobie spokój z crossfire? Wkurza mnie fakt, że nawet czasem w CS GO zagrać nie mogę :/

Odnośnik do komentarza

Platforma chyba jest całkiem do wymiany, działasz na starych interfejsach i raczej a dużo z niej nie wyciągniesz. Zamiast kupować kartę odłóż kasę na nową płytę, grafikę, pamięci i CPU - nawet budżetowy Ryzen 1600 i któryś z GTXów z serii 9xx (albo Radeon RX5xx) dadzą Ci skok na miarę Neila Armstronga.

Edytowane przez Bzduras
Odnośnik do komentarza

Koledzy/ koleżanki. Do długich latach zachciało mi się ponownie PC i akurat trafiła się okazja. Kumpel zmienia podzespoły (i7 4790K o ile dobrze pamiętam, płyta Asus Maximus VI Formula, 16GB Ram 1600Hz HyperX, chłodzenie Noktua(?), obudowa, napęd, zasilacz ) i by mi to tanio odsprzedał. Ja ze swojej strony muszę dokupić kartę graficzną, monitor, dysk i system. 

Wypatrzyłem GeForce RTX2070, jakiś AOC 144Hz i dysk SSD Samsung Evo 860. 

Pytanie czy jak to zapnę w około 5k to czy jest to opłacalny temat? I czy zestaw da radę z mocnymi grami na przestrzeni jakiegoś sensownego czasu co by nie wkładać w niego kasę za rok, dwa? 

Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy jest sens pchać się w stara generacje za 5k. Za tyle możesz złożyć porządny sprzęt do grania, dodatkowo nowy na wydajniejszym Ryzanie.

 

1. AMD Ryzen 7 3700X

2. MSI B450 TOMAHAWK MAX

3. Crucial 16GB 3000MHz Ballistix Sport LT Gray CL15 (2x8GB)

4. MSI Radeon RX 5700 XT 8GB GDDR6

5.SilentiumPC Armis AR7 TG

6.Seasonic 550W Focus Plus 80 Plus Gold BOX

7. SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2

PNY 500GB M.2 PCIe NVMe XLR8 CS3030

 

5500 zł.

 

albo za 4600:

1.AMD Ryzen 5 3600

2.MSI B450-A PRO

3 Crucial 16GB 3000MHz Ballistix Sport LT Gray CL15 (2x8GB)

4.MSI Radeon RX 5700 XT 8GB GDDR6

5.Fractal Design Meshify C Blackout

SilentiumPC 550W Supremo L2 Gold

6.PNY 500GB M.2 PCIe NVMe XLR8 CS3030

7.SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2

 

RX5700XT jest podobny wydajnosciowo do RTX2070.

Na Intel w tej cenie możesz mieć i5 9600k z 1060 Super, która też od 2070 za dużo nie odstaje.

Polecam przejrzeć sobie te 2 stronki, bo to o czym piszesz za 5k to chyba żadna okazja.

 

https://techlipton.pl/polecane-zestawy-komputerowe/

https://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_sierpien_2019?page=0,11

 

 

Edytowane przez easye
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

A jakie gotowe kompy panowie polecaja (za 5-7 kola)? Kompletnie sie nie znam na obecnych trendach i co jest dobre, wiec nie ukrywam, ze licze na wasze sugestie. Komp bedzie sluzyl do pracy, przegladania neta, ogladania filmow oraz grania, nie musi miec najnowszych bajerow (zwlaszcza, ze i tak mam mase nieogranych tytulow z poprzednich lat). Rozumiem, ze Windows 10 Home wystarczy zwyklemu zjadaczowi chleba i nie trzeba specjalnie kupowac wersji Pro?

Tak na szybko znalazlem cos takiego:

DELL Inspiron 5680:

https://www.euro.com.pl/komputery-stacjonarne-pc/dell-inspiron-5680-intel-core-i7-8700-16gb-256gb-ssd-1tb-gtx1070-w10.bhtml - za 6 999 zł ->  i7 8700 3,2 GHz 12 MB, 16GB ramu, GeForce GTX1070, 256GB SSD+1TB, DVDRW,  Win10H

https://dell24.pl/p/11236/Komputer-DELL-Inspiron-5680-i7-9700-16GB-256GB-SSD-1TB-DVDRW-RTX2060-Win10H-2YNBD - za 6 784 zł -> i7-9700 3,6 GHz 12 MB, 16GB ramu, GeForce RTX 2060, 256GB SSD+1TB, DVDRW,  Win10H

https://dell24.pl/p/11234/Komputer-DELL-Inspiron-5680-i5-9400-8GB-256GB-SSD-1TB-DVDRW-GTX1660Ti-Win10H-2YNBD - za 4 988 zł -> i5-9400 2,9 GHz 9 MB, 8GB ramu, GeForce GTX 1660Ti, 256GB SSD+1TB, DVDRW, Win10H

 

Oczywiscie wszelkie uwagi/inne zestawy mile widziane. Zalezy mi, by dalo sie to kupic w sklepie na terenie Warszawy. Dlatego sklepy internetowe bez sedziby w stolicy odpadaja.

 

Do tego potrzebuje monitor za 1000-2000 zl, wazne by zbytnio nie meczyl wzroku i kolorowa drukarka laserowa (myslalem o HP Color LJ Pro M452dn, moze byc tez cos tanszego).

Wiem, ze gdybym sam skladal, to z wasza pomoca byloby lepiej i taniej, ale nie mam na to czasu. Dlatego interesuja mnie tylko zlozone kompy. Dziekuje za wszelka pomoc.

 

 

Odnośnik do komentarza

W ogole sie nie opyla gotowcow. 

Ja zamawialem w morelach wszystkie podzespoly i poprosilem o zlozenie wszystkiego do kupy od razu. Przyjechala buda gotowa do podlaczenia pod prad i monitor :lapka:

 

 

https://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_sierpien_2019

 

tutaj przykladowe kombinacje

 

Odnośnik do komentarza

Gotowce zawsze sa mniej oplacalne, za wieksza cene dostaniesz gorszy sprzęt w srodku - np 1 Twoj przykład za 7koła:

  1. Intel i7-9700K 3.6 GHz 12MB BOX
  2. Gigabyte Z390 GAMING X
  3. SilentiumPC Armis AR7 TG-RGB
  4. Seasonic 650W Focus Plus 80 Plus Gold BOX
  5. Thermalright HR-02 – Macho Rev. B
  6. PNY 500GB M.2 PCIe NVMe XLR8 CS3030 

 

Tutaj znacznie lepsze części, a zestaw 500 zł taniej! - to już lepiej te 250 zł zapłacić jakiejś firmie, która to złoży/zainstaluje system i podrzuci do domu, jeżeli nie chcesz przez sieciowke, za pozostałe kasę możesz dokupić sobie 2TB dysk.

 

Ewentualnie zapłacić za złożenie i instalacje bezpośrednio w X-kom, ale różnie to tutaj bywało z opiniami.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Wiem, ze zlozony samodzielnie komp bedzie lepszy ale brakuje mi czasu na zabawe w to. Bede bral dofinansowanie na pieca i musze miec fakture pro forma a ta latwiej mi jest dostac na gotowca. Komp nie musi wymiatac, bo ja i tak nie bede wykorzystywal jego mocy w 100%.

I jeszcze prosze o pomoc z tym:

Cytat

Do tego potrzebuje monitor za 1000-2000 zl, wazne by zbytnio nie meczyl wzroku i kolorowa drukarka laserowa (myslalem o HP Color LJ Pro M452dn, moze byc tez cos tanszego).

 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, kubicz napisał:

Wiem, ze zlozony samodzielnie komp bedzie lepszy ale brakuje mi czasu na zabawe w to. Bede bral dofinansowanie na pieca i musze miec fakture pro forma a ta latwiej mi jest dostac na gotowca. Komp nie musi wymiatac, bo ja i tak nie bede wykorzystywal jego mocy w 100%.

I jeszcze prosze o pomoc z tym:

 

Tak samo morele daje proformę + masz gware na wszystkie części. Do tego gotowiec to prawie zerowa możliwość rozbudowy. 

Odnośnik do komentarza

Zbliża się 10 lat od kiedy i7-920 pokazał się na rynku, tyle lat świetnie działał, zostal podkrecony, komputer składam gdzieś tak w 2010
wtedy zaczynałem z Geforce GTS 250, pozniej GTX 560 Ti no i w 2014 wymienilem na GTX 780 OC.
Karta graficzna nadal daje rade w 1080p (choc 3gb vram-u nie daje szalu dzisiaj) wiec zostawie jeszcze na rok
ale czas zrobic upgrade pcu

obecnie jest:
Gigabyte X58A-UD3R

i7 920 @ 3.5GHz

6GB DDR3 1600mhz

Gigabyte GTX 780 OC Windforce

Wiec kupie tylko
Gigabyte B450 AORUS PRO
AMD Ryzen 5 3600
Corsair 16GB kit (2x8GB) DDR4 3000MHz

 

I dalej jedziemy i spokojnie bede czekal na kolejne generacje gpu

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...