Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopcy z podcastów są dla mnie tak samo wiarygodni jak mietki spod budy z piwem.

Ogólnie, jeśli nie masz parcia na najlepszą jakość (mi dupę urywa rozdzielczość, płynność i szybkość ładowania), to konsola na luzaku Ci wystarczy. Mnie bardzo cieszy, jak gra, która na konsoli (a mam XOX i PSPRO) dławi się pływając od 15 do 30 klatek, na komputerze śmiga mi w 144, ale jestem chorym człowiekiem jeśli chodzi o płynność (kocham arcade, Dreamcast to najlepsza konsola i gdyby ode mnie zależało, wymogiem certyfikacyjnym na konsolach byłoby działanie gry w 60 klatkach).

 

Co do kompatybilności, przez ostatnie dwa lata miałem tylko jeden problem z odtwarzaniem audio w jednej z gier (ale to ze względu na to, że pierwotnie miałem puszczony dźwięk po HDMI i komputer tymczasowo podpięty do telewizora, teraz mam zapięte zewnętrzne głośniki + monitor jak człowiek). To już chyba nie te czasy kiedy trzeba było kombinować jak koń pod górę (Winda 98 i młynnnn, grzebanie w ustawieniach). Jak złożysz solidną maszynę, w której komponenty idealnie ze sobą współgrają to odpalenie gierki jest kwestią dwóch kliknięć na Steamie*. Najbardziej jęczą posiadacze budżetowych zestawów, które nie spełniają wymagań i przeczą godności człowieka. Albo goście co nigdy nie mieli komputera do grania i powtarzają jakieś herezje bo coś gdzieś tam usłyszeli.

 

 

*wszystkie sprzęty do grania mam zapięte po kablu. Konsole wyciągają mi 100-150mbit w porywach, STEM (jeśli instaluję na SSD oczywiście) idzie pełną pizdą, przez co grę 50gb mam w 10-15 minut na dysku gotową do gry.

Edytowane przez ping
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, estel napisał:

Nie do końca zrozumiałem wszystkie wasze odpowiedzi, ale z tego co czytam nawet jak wpakuję 10k (bo tyle zakładałem) w kompa to i tak mi dupy nie urwie, ze względu na to, że ta sama gierka musi chodzić na konsoli za 2k.

 

 

Nie - ta sama gra na konsolach jest po po prostu okrajana z grafiki, ustawienia Low, gorsze tekstury, brak wielu efektow, nizsza rozdzielczosc i jak pisze pajgi 25 fpsow zamiast np.144.

Edytowane przez easye
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Teraz jest naprawde dobry okres na zrobienie z PC swojej glownej platformy do grania. Mnostwo gier wychodzi w kombinacja Xbox lub PS4 + PC. Szczegolnie MS zrobil fajny uklon w strone graczy PC ze swoimi gierkami i GP. 

 

Ja 95% czasu gierkowego spedzam na PC posilkujac sie od czasu do czasu ps4 pro, jak juz sie zasmakuje jakosci grania na PC to ciezko potem grac na konsolach jak sie ma wybor

Odnośnik do komentarza
40 minut temu, estel napisał:

A jak to jest z graniem na padzie? W sensie gracie z kompem podłączonym pod TV czy lepiej po prostu mieć jakiś monitor większy (myślałem 27") i na tym grać?

 

Normalnie można grac na padzie na pc mamy 2019 rok cnie? Ja mam monitor ale często mam podłączony pod TV. Komp z windowsem i dyskiem SSD bootuje się chyba szybciej niż konsola. Gry są na steamie a ten może bootować od razu do big picture i sterujesz cały interfejs padem. To komputer tu można wszystko. Na konsoli gram tylko w MH World bo wychodzi szybciej niż na PC ale jak iceborne wyjdzie na PC to oleje konsole bo loadingi na PC 40 razy krótsze i online za darmo a nie krojenie kazuali konsolowych abonamentami XD

Edytowane przez devilbot
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, estel napisał:

Mam PS4 Pro i Switcha. Myślę bardziej w kierunku next-genowym, gdzie PC miałby mi zastąpić konsole.

 

A jak to jest z graniem na padzie? W sensie gracie z kompem podłączonym pod TV czy lepiej po prostu mieć jakiś monitor większy (myślałem 27") i na tym grać?

 

Pieca mam w sypialni, na piętrze. Grywam przy nim na 27 calach i jest okay, ale typowe konsolówki streamuje do salonu przez steamlink. W obu przypadkach mogę grać zarówno na padzie, jak i combo klawiatura plus mysz. Jedyny mankament takiego streamowania to ograniczenie do 1080p @ 60hz, ale idzie przeżyć. Ogólnie jest lux, gdyby nie stare przyzwyczajenia to zrezygnowałbym z konsol w 99 procentach.

 

No i właśnie tu pies pogrzebany - u mnie przyzwyczajenie wzięło górę i jednak gram na więcej na konsolach.

Odnośnik do komentarza

Ja sprzedałem wszystkie konsole poza switchem i komputer mam podłączony bezpośrednio pod TV. Planuje w przyszłym roku po przeprowadzce kupić monitor by nadrobić typowe pecetowe rpgi jak Tyrany, czy Pilarsy. Kompa stacjonarnego traktuje jak konsole, służy tylko do opalania gierek.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

W ogóle nie! 1440p/skalowane 4kaka na ultra bez zajekniecia:

 

AMD Ryzen 5 3600

MSI B450-A PRO MAX

Crucial 16GB 3000MHz Ballistix Sport LT RED CL15 (2x8GB)

MSI Radeon RX 5700 XT 8GB GDDR6

Fractal Design Meshify C Blackout

SilentiumPC 550W Supremo L2 Gold

PNY 500GB M.2 PCIe NVMe XLR8 CS3030

SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2

 

Cena zestaw: 4697,00 PLN

 

Edytowane przez easye
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, easye napisał:

W ogóle nie! 1440p/skalowane 4kaka na ultra bez zajekniecia:

 

AMD Ryzen 5 3600

MSI B450-A PRO MAX

Crucial 16GB 3000MHz Ballistix Sport LT RED CL15 (2x8GB)

MSI Radeon RX 5700 XT 8GB GDDR6

Fractal Design Meshify C Blackout

SilentiumPC 550W Supremo L2 Gold

PNY 500GB M.2 PCIe NVMe XLR8 CS3030

SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2

 

Cena zestaw: 4697,00 PLN

 

 

Sam coś podobnego składam. Tylko zastanawiam się nad prockiem 3700. 

Odnośnik do komentarza

Z tego co widze to nawet gierki w natywnym 4k odpalisz.

 

Ja mam pytanie, bo skladam kumplowi po taniosci cos do grania, moze oddam mu swojego GTX 1080 (wymienie na  Radeon RX 5700 XT) - tylko czy RYZEN 3 1200 nie bedzie go ograniczał przy Full HD, ewentualnie AMD Ryzen 5 2400G 3,6GHz ?

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, easye napisał:

Z tego co widze to nawet gierki w natywnym 4k odpalisz.

 

Ja mam pytanie, bo skladam kumplowi po taniosci cos do grania, moze oddam mu swojego GTX 1080 (wymienie na  Radeon RX 5700 XT) - tylko czy RYZEN 3 1200 nie bedzie go ograniczał przy Full HD, ewentualnie AMD Ryzen 5 2400G 3,6GHz ?

Zamiast Ryzena 5 2400G warto kupić Ryzena 5 1600.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, easye napisał:

Z tego co widze to nawet gierki w natywnym 4k odpalisz.

 

Ja mam pytanie, bo skladam kumplowi po taniosci cos do grania, moze oddam mu swojego GTX 1080 (wymienie na  Radeon RX 5700 XT) - tylko czy RYZEN 3 1200 nie bedzie go ograniczał przy Full HD, ewentualnie AMD Ryzen 5 2400G 3,6GHz ?

 

Wolę niższą rozdziałkę, więcej detali i klatek. 

 

Ja bym Ryzena 1200 z 1080 nie łączył bo to jest zwyczajne marnowanie karty. Chyba ,że kolegi nie lubisz. 

Edytowane przez Ukukuki
Odnośnik do komentarza

a tam - tu za całość wyjdzie mu jakieś 2300 zł, bo GTXa ma prawie darmo, (pipi) ze bedzie sie czasami dławił - z Ryzenem 2400 pogra spokojnie w wysokich rozdzielczościach, bądź 140 klatkach, takie Horizon 4 odpali w 4k przy 60 klatkach, a znajac zycie zostanie i tak z tym monitorem Full HD.

 

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...