Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Miała być kompatybilność Zen 2 ze starszymi chipsetami, czyli B350/X370 i B450/X470, a okazuje się, że najprawdopodobniej wspierane będą tylko te nowsze, czyli B450/X470. AMD obiecywało i trochę na tym straci wizerunkowo, bo najwięksi producenci płyt głównych nie mają zamiaru wydawać odpowiednich BIOS-ów wspierających Zen 2 dla B350/X370. Niby nie od nich to zależy, no ale obiecywać wsparcia do 2020 roku nikt nie kazał.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Za nami prezentacja Ryzenów Zen 2. Wielkiego "wow" nie ma.

 

Ryzen 5 3600

  • 6 rdzeni i 12 wątków
  • 3,6 GHz taktowania bazowego
  • 4,2 GHz taktowania w trybie Boost
  • TDP na poziomie 65 W
  • $199 (~800 zł)

Ryzen 5 3600X

  • 6 rdzeni i 12 wątków
  • 3,8 GHz taktowania bazowego
  • 4,4 GHz taktowania w trybie Boost
  • TDP na poziomie 95 W
  • $249 (~999 zł)

Ryzen 7 3700X

  • 8 rdzeni i 16 wątków
  • 3,6 GHz taktowania bazowego
  • 4,4 GHz taktowania w trybie Boost
  • 38 MB pamięci cache
  • TDP na poziomie 65 W
  • $329 (~1300

    Ryzen 7 3800X

  • 8 rdzeni i 16 wątków
  • 3,9 GHz taktowania bazowego
  • 4,5 GHz taktowania w trybie Boost
  • 38 MB pamięci cache
  • TDP na poziomie 105 W
  • $399 (~1600 zł)

Ryzen 9 3900X

  • 12 rdzeni i 24 wątki
  • 3,8 GHz taktowania bazowego
  • 4,6 GHz taktowania w trybie Boost
  • 70 MB pamięci cache
  • TDP na poziomie 105 W
  • $499 (~2000 zł)

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
W dniu 15.04.2019 o 19:55, krzyhu923 napisał:

Miała być kompatybilność Zen 2 ze starszymi chipsetami, czyli B350/X370 i B450/X470, a okazuje się, że najprawdopodobniej wspierane będą tylko te nowsze, czyli B450/X470. AMD obiecywało i trochę na tym straci wizerunkowo, bo najwięksi producenci płyt głównych nie mają zamiaru wydawać odpowiednich BIOS-ów wspierających Zen 2 dla B350/X370. Niby nie od nich to zależy, no ale obiecywać wsparcia do 2020 roku nikt nie kazał.

To już raczej pretensje nie do AMD tylko do producentów płyt głównych, którzy chcą wcisnąć te nowsze zamiast aktualizować starsze.

Odnośnik do komentarza

Trzeba liczyć na nowe karty od nvidii , autentycznie nie widzę sensu wbijania sie w serie rtx . Wydaje mi się że niedługo zapowiedzą karty o mocy serii rtx tyle że bez ray tracingu co pozwoli na znośną cene. Patrząc na testy wręcz śmieszne się wydaje że karta za 1300euro nie potrafi ogarnąć takiego rage 2 w 4k/60 .

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, krzyhu923 napisał:

Za nami prezentacja Ryzenów Zen 2. Wielkiego "wow" nie ma.


Poza 7nm i, co za tym idzie zmniejszonym TDP, faktycznie nie bardzo. Zobaczymy jak wypadną w akcji, ale obecnie zupełnie nie widzę sensu przesiadki z Zen+ na Zen 2. A może i nawet nie z pierwszej generacji. Premiera układów: 7 lipca :)

Zapowiedziano też w końcu Radeony na architekturze Navi o oznaczeniu RX 5000. Premiera również 7 lipca. Konkretów brak, poza standardową gadką o większej wydajności, mniejszej energożerności i byciu konkurencją dla Turingów


http://www.benchmark.pl/aktualnosci/amd-radeon-rx-5000-zapowiedz-kart-graficznych-navi.html

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza
W dniu 27.05.2019 o 09:43, Masamune napisał:

To już raczej pretensje nie do AMD tylko do producentów płyt głównych, którzy chcą wcisnąć te nowsze zamiast aktualizować starsze.

Na targach w Taipei przedstawiciele MSI zdementowali tą plotkę. Stare płyty B350 i X370 mają dostać update biosu pod nowe Ryzeny.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ile potrzebuję orientacyjnie odłożyć hajsu, żeby złożyć stacjonarnego kompa który powiedzmy byłby bardzo dobry, ale nie miałby tych najnowszych kart za 5 tysięcy? Coś żeby mieć spokój na 5 lat. Może w założeniu żeby zastąpiło mi następną generację konsol.

 

Ile kosztuje jakiś dobry monitor, który mi pięknie wyświetli grafikę wygenerowaną przez taki komputer?

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

No ciężko stwierdzić, zależy od twoich preferencji i bebechow kompa.

pierwsza sprawa gsync vs vsync potem wypasione fhd z 144hz vs srednia polka 2k vs bieda 4k. 

Jak bym bral kompa tu i teraz to do gierek minimum 144hz 27-32 cale full hd/2k niz bieda 4k. No ale sa ludzie co nie widzą roznicy miedzy 30fps a 60fps takze pytanie czy to nie overkill. Co do kompa to juz niech inni doradzą.

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Orzeszek napisał:

Jestem fanboyem firmy aoc jesli chodzi o monitory, z tych gamingowych stricte acer i msi przodują,  zobacz sobie tutaj

https://mediamarkt.pl/msi-kup-komputer-zgarnij-monitor

do kompa dają monitorek moze cos sie spodoba w budzecie imo jak nie lubisz sie bawic w samodzielne skladanie

 

Jeden z monitorów mam AOC, na pewno zapamiętam go z najgorszych  głosnikow jakie w zyciu  słyszałem, bez przesady, dno dna niestety.

Odnośnik do komentarza
23 godziny temu, Orzeszek napisał:

Jestem fanboyem firmy aoc jesli chodzi o monitory, z tych gamingowych stricte acer i msi przodują,  zobacz sobie tutaj

https://mediamarkt.pl/msi-kup-komputer-zgarnij-monitor

do kompa dają monitorek moze cos sie spodoba w budzecie imo jak nie lubisz sie bawic w samodzielne skladanie

 

Te kompy MSI to bym się bał je zostawić podłączone do prądu że się kurła stransofrmuje i mi kota za(pipi)ie czy cos

 

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, mozi napisał:

Te kompy MSI to bym się bał je zostawić podłączone do prądu że się kurła stransofrmuje i mi kota za(pipi)ie czy cos

 

O wiele taniej można złożyć coś samemu i kupić używanego Gtx 1080, który daje radę i w 144hz i w 2k i w 4k.

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, easye napisał:

O wiele taniej można złożyć coś samemu i kupić używanego Gtx 1080, który daje radę i w 144hz i w 2k i w 4k.

Właśnie ostatnio dość mocno sprawdzam ceny rtx 2080ti bo mam ochote na wymianę karty ale wystarczą mi 2-3 testy by stwierdzić że już taki 1080 daje rade spokojnie w 1440p/60fps . Dalej się zastanawiam do kogo jest skierowana seria RTX bo jest mało gier obsługujących a różnica wydajności to jedyne 30% przy prawie dwukrotnej różnicy cenowej. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...