Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Nie musi. Sam mam 1080, gram na tv więc większość gier w 4k przy 60 fpsach. Dużo nowych gier które są wymagające sprzętowo mają skalowanie jak na konsoli. Ustawiasz 4k na 70% i też grasz w 60 fpsach.

poniżej 2k nie zszedłem w żadnej grze do tej pory przy najwyższych ustawieniach.

 

Jeżeli będziesz miał dobrą cenę za TI to będzie jeszcze lepiej.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Ja teraz czekam na te karty Super (XD). Czaje się na rtxa 2060 ktorego mozna wyrwac nowke za ~1,5k, ale drazni mnie w tej karcie 6gb ramu. 2060 Super ma miec juz 8 i ma kosztowac 70$ wiecej. Zobaczymy jak to sie przelozy na ceny u nas. No i jest szansa ze obecne ceny troche spadna. Nie jest duzo slabszy od takiego 1080 a sporo tanszy no i jednak ma ten ray tracing

https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-RTX-2060-6GB-vs-Nvidia-GTX-1080/4034vs3603

 

e: a no i jeszcze są te nowe radki ktore maja miec premiere 7 czy tam 9 lipca i sa troche mocniejsze od rtxow, przynajmniej wedlug amd. Trzeba bedzie poczekac na testy. Ogolnie to dosc dobry czas na wymiane karty/zlozenie nowego kompa.

Edytowane przez teddy
Odnośnik do komentarza

Też się powoli przymierzam do wymiany swojego leciwego, 7-letniego grata.

 

i5 3570k coraz mocniej niedomaga z uwagi na 4 rdzenie/wątki, GTX 950 z 2 GB VRAM krztusi się równie mocno (chyba, że wyraźnie zjadę z detalami), do tego stare i już wolne ramki DDR3. 

 

Budżet nie za wysoki, bo wolałbym się zmieścić w około 2000-2200 zł za CPU, płytę, kartę i RAM. Reszta byłaby przeniesiona z poprzedniego zestawu.

 

Ryzen 5 1600

ASRock Fatal1ty B450 Gaming K4

 

Corsair 16GB 3000MHz Vengeance LPX Black CL15 (2x8GB)

 

Tutaj już wychodzi 1100 zł, także na kartę przeznaczyłbym max drugie tyle. Brać GTX 1660, który w 1080p (rozdzielczość monitora) radzi sobie wystarczająco dobrze, a po OC zyskałbym jeszcze więcej, czy jednak warto dopłacić do modelu Ti?

Ewentualnie co innego, ale biorąc pod uwagę tylko nówki i w tym pułapie cenowym to chyba zbyt dużego wyboru nie będzie - może jedynie RX 590, ale z tego co widziałem wypada nieco gorzej od 1660-tki.

 

 

Odnośnik do komentarza

Ostatecznie postawiłem na GTX 1660 w wersji Zotac Gaming z dwoma wentylami za 950 zł. Różnica w porównaniu z GTX 950 ogromna, jak można się było spodziewać.

 

Co prawda w takim BF5 i Shadow of the Tomb Raider widać ograniczenia procesora i nagłe spadki fps w pewnych lokacjach, ale ogólnie nie mam zarzutu (w tym pierwszym, przynajmniej w singlu, jest średnio około 70-75 fps na ultra, chociaż nie wiem jak to dalej by działało). Miałem jeszcze okazję potestować:

The Surge - minimum 80 klatek, przez większość czasu bliżej 90-100 na max detalach,

Dying Light - nie spada poniżej 60 fps przy najmocniej wyżyłowanych ustawieniach, przeważnie trzyma się wyraźnie powyżej tej wartości,

Ghost Recon Wildlands - około 40-45 na ultra (tyczy się to pierwszej lokacji), ale według online'owych testów tego się mogłem spodziewać

Watch Dogs 2 - prawie wszystko na możliwie jak najwyższym poziomie i oscyluje w okolicach 50 fps. Szału nie ma, ale gry Ubi takie już są.

 

Dla kontrastu, na GTX 950 miałem:

20-22 fps w BF5 na ultra (nawet na medium dało się tylko wycisnąć jakieś 40, może 45 klatek, duże wahania),

26-30 fps w The Surge,

35-50 fps w Dying Light (na mixie średnio-wysokich),

26-35 fps w Wildlands (w większości średnie detale z kilkoma wyłączonymi opcjami, jak god raysy czy turf effects),

30 fps (przeważnie) w Watch Dogs 2, ale zależnie od warunków pogodowych potrafiło spadać nawet i do 23 - ustawienia sporo poniżej tych z 1660-tką.

 

Wiadomo, dużą rolę odegrało to, że poprzednia karta miała tylko 2 GB VRAM i łatwo się ją zapychało. W większości tytułów po prostu nie dało się przeskoczyć pewnej granicy - jak choćby w Forzie Horizon 3/4, gdzie z braku pamięci byłem zmuszony grać w nie więcej niż 30 fpsach, niezależnie od ustawień.

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

   https://pclab.pl/art81233-27.html 

 

Test nowych kart, wychodzi na to że najbardziej opłacalny staje się RTX 2060 Super, który osiągami praktycznie w ogóle nie odbiega od 2070.

 

2070 Super zyskuje około 13-15% względem 2070-poziom GTX 1080 TI, do 2080 nadal mu brakuje. Trochę szkoda,  myślałem, że właśnie taka będzie miał wydajność i już szykowałam się na zmianę, a tak to człowiek znowu się zastanawia czy warto...

 

RTX 2070, po niecałym roku? pewnie zniknie z rynku. 

 

Ciekawe co pokaże teraz AMD.

 

 

Odnośnik do komentarza

No faktycznie nowe mobasy pod Ryzeny 3 są droższe, ale IMHO i tak bez tragedii

 

https://www.gry-online.pl/hardware/plyty-x570-dla-procesorow-ryzen-3000-w-polskich-sklepach-ceny-pow/z71c658

 

Za swoją MSI X470 Gaming Plus dałem 580zł równo rok temu. Nowsze wcielenie z X570 i z obsługą PCIe 4.0 jest prawie o 300zł droższe.

No ale muszę przyznać, że płyty wyglądają srogo. I te wiatraczki na chipsetach :obama:

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

Tzw. Lepszego czasu na czekanie nie było! Sami ze sobą się ścigają, ale dobrze, karty lecą w dół, patrząc że nadal GTX są świetnymi kartami do 2-4K, ceny RTXow spadają, jak wyjdzie kolejna karta będzie można sobie na coś więcej z tego roku pozwolić.

 

EDIT: https://pclab.pl/art81248.html

 

Test kart AMD - jak na tansze zamieniki wypadają naprawdę dobrze!

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...