Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Czy można spodziewać się jakiś wielkich zmian na rynku PC w związku z nowymi konsolami w przyszłym roku?

 

Słyszałem gdzieś, że mówi się o tym, że prędkość przesyłania danych w konsolach (dyski twarde) będzie szybsza niż obecne dyski SSD. Oczywiście nie wiadomo czy to prawda, ale zastanawiam się czy atakować PCta na Black Friday/Boże Narodzenie w tym roku, czy może poczekać jeszcze rok i zobaczyć jak się sytuacja rozwinie jak PS5/nowy Xbox będą już na rynku.

Odnośnik do komentarza

No dokładnie, po co gracze mają inwestować hajs w nowy sprzęt skoro gierki można odpalić na gtx970 z 2014 roku. Kilka procent graczy ma highendowy sprzęt a większość gra na przestarzałych konsolach, na których gry zamiast iść do przodu technologicznie to  dostają tylko rozciągane pixele do nowych co raz większych telewizorów bo janusze i dzieciaki konsolomaniaki na to lecą a fizyka i grafika nie widziały nic nowego od premiery Crysisa 1. 

 

Jakby gry dawały więcej fizyki, grafiki, AI to i popyt na nowy sprzet byłby większy. 

  • Plusik 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, estel napisał:

Słyszałem gdzieś, że mówi się o tym, że prędkość przesyłania danych w konsolach (dyski twarde) będzie szybsza niż obecne dyski SSD. 

"słyszałem gdzieś, że mówi się o tym (...)"

wow :D

 

Ale odkładając na bok uszczypliwości, nie ma szans, żeby konsole nowej generacji goniły pecety ze średniej półki. Natomiast biorąc pod uwagę współczynnik cena/jakość, z pewnością będą bardziej opłacalne.

Chcesz grać w nowości, ale nie bardzo masz możliwość inwestowania w porządną maszynę (~10k) - kupujesz konsole. Lubisz gry wideo i nie idziesz na kompromisy - kupujesz piecyk.

Posiadam od nieco ponad 2 lat dość mocną maszynę i o ile wyższa rozdzielczość i lepsze tekstury robią robotę, tak miażdżycielem konsol jest jednak płynność animacji i w zasadzie  brak loadingów (gram z SSD). Optymalizacja większości gier, zwłaszcza od małych teamów, to na konsolach dramat - ogrywałem ostatnio Danger Zone 2 na PS Pro i działało może w 20 klatkach max, plus sypało co kwadrans bluescreenem... Wróciłem też do pogrywania w Killer Instinct - na Xboksie walka wczytuje się -naście sekund, na PC może ze 2-3.

 

Niestety przepaści graficznej nie ma, ze względu na konsolowe parity. Na pewno po launchu nowych konsol gry piecykowe będą jeszcze piękniejsze, bo developerzy nie będą sztucznie hamowani przez słabiutkie konsole.

Edytowane przez ping
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Nawet pc z średniej półki zyskują dzięki tej technologii synchronizacji klatek monitora z kompem. Mam laptopa 120hz ekran z tą technologią AMD i to naprawdę fajnie działa. Dla mnie rewolucja na miarę SSD. Nie czuć już tego rwania klatek. Obecnie składam kompa na 5700 xt i da się w 4 tysiącach zmieścić całkiem fajnego PCta. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Paolo de Vesir napisał:

W sensie, że PS5 nie dogoni topowych podzespołów na 2018/2019 np. kosztującego ok. 2.2k PLN procesora i9 - 9900K czy RTXa 2080Ti za 5.5K PLN? Prawda.

Oczywiscie chodzilo o srednia polke - zeby chociaż do 4 letnich gtxow 1080 w zamkniętej architekturze się zblizyly to będzie sukces. O RTX to nawet nie ma co marzyć, wiec jak teraz kupi komputer to nadal będzie z 2 generacje do przodu.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Źle się wyraziłem chodziło mi o to że już na tej zobaczy w końcu grafikę i płynność w grach, a w przyszłej jeżeli nadal będą wszystkie exy wychodzić na PC konsola mu do niczego nie będzie potrzebna. Tak jak mówię, żeby chociaż nowe konsole się zbliżył do starych gtxow z 2016r...

 

Jedynie Nvidia może znowu wyskoczyc z nowymi kartami, chodzą słuchy już o RTX2020. Dla mnie spoko, chciałbym w końcu zobaczyć kartę na rynku, która większość gier udzwignelaby w natywnym 4k przy tych 60 fpsach bez SLI.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

1. będzie tylko jedna wersja konsoli

2. konsol nie składa się z podzespołów komputerowych kupionych na Morele.pl

3. 970/1060 to wciąż dominująca grafika na rynku także się nie rozpędzaj :pawel: 

Edytowane przez Paolo de Vesir
Odnośnik do komentarza
Teraz, Paolo de Vesir napisał:

1. będzie tylko jedna wersja konsoli

2. konsol nie składa się z podzespołów komputerowych kupionych na Morele.pl

3. 970/1060 to wciąż dominująca grafika na rynku także się nie rozpędzaj :pawel: 

 

1. Xbox One, Xbox One S, Xbox One X :( 

2. No ja widziałem, że ananasy sobie do Xboksów SSDki wkładają z moreli, a i tak są bottleneckowane.

3. Gdzie mi tu z kartami dla biedoty :yao: 

Odnośnik do komentarza

Nawet jakby mieli dokładać 1000 zł do każdej konsoli to przy takiej cenie w 2020r bedzie można od razu ja złamać na kolanie.

 

Niech oni w końcu zrobią konsole nawet za te 3500-4000 zł, ale niech to ma ręce i nogi, bo skończy się znowu min. 3 wymiankami jak w tej generacji.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Nie do końca zrozumiałem wszystkie wasze odpowiedzi, ale z tego co czytam nawet jak wpakuję 10k (bo tyle zakładałem) w kompa to i tak mi dupy nie urwie, ze względu na to, że ta sama gierka musi chodzić na konsoli za 2k.

 

Pomijając to, jeżeli zdecydowałbym się zainwestować to mogę to robić spokojnie w tym roku, bo za tę cenę będę miał wystarczający zapas mocy.

 

A jak to wygląda od strony kompatybilności - kiedyś były problemy ze sterownikami np. Czy teraz jest prościej, czy dalej trzeba się bawić w grzebanie w ustawieniach?

 

@ping nie chciało mi się szukać timestampa i odcinka podcastu ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...