Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

dokładnie przy takim sprzęcie sprzedasz najwyżej swoja kartę za polowe ceny dołożysz do nowej jak wyjdzie nagle jakiś morderca, który każda grę będzie np. łykał w natywnym 4k, ale zastanow sie czy jednak nie kupic sprzetu za te 6-7 tys, nadal mieć obecnie top, a w przyszłości jak wyjdzie coś, co zatrzęsie światem nie wymienić wszystkiego.

 

U mnie każdy upgrade z reguły łączył się i tak wymiana praktycznie całego sprzętu, ale ja zawsze raczej celowałem w średnia półkę. Dzięki temu nie odczuwałem tego tak bardzo sprzedając stare części. Przejście jakiś czas temu z Athlona i GTX 970 na RTX 1080 z i5 kosztowało mnie dla przykładu nie wiele więcej niż konsola na premiere. Obecnie PC gaming chwale sobie tak, ze przy premierach nowych konsol tez raczej będę wolał zainwestować w nowy komputer.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Pytanko, chciałem dokupić RAM - dwie różne kości jedna Hynix a druga Hyper X - te same parametry prócz latency - jedna CL 19 a druga 15. Może to się gryźć czy raczej nie będzie problemu? Hynixa w PL ciężko dostać (model HMA81GS6CJR8N-VK)

Odnośnik do komentarza

Ostatnie 9 lat jechałem na i7-920 podkręconym do 3.5ghz, wiec dobry procesor to dłużej niż 4 lata i do śmieci

 

34 minuty temu, Kyo napisał:

Pytanko, chciałem dokupić RAM - dwie różne kości jedna Hynix a druga Hyper X - te same parametry prócz latency - jedna CL 19 a druga 15. Może to się gryźć czy raczej nie będzie problemu? Hynixa w PL ciężko dostać (model HMA81GS6CJR8N-VK)

 

Plyta glowna powinna zmniejszyc parametry najszybszego ram-u do najwolniejszego

Odnośnik do komentarza

Wszystko już mam zamówione oprócz karty. Tak czytam te testy i chyba lepiej brać RTX 2060 Super który średnią wydajność ma minimalnie wyższą niż RTX 2070 a kosztuje poniżej 1800 zł. Brałbym RX 5700 ale kurcze te temperatury i kultura pracy są tragiczne :/ Przy takich różnicach temperatury pracy to nie wróżę tym kartą długiego życia. 

 

 

Odnośnik do komentarza

No właśnie wcale tak nie jest https://www.purepc.pl/karty_graficzne/amd_radeon_rx_5700_vs_geforce_rtx_2060_test_kart_graficznych?page=0,21 w niektórych gierkach zwykła 5700 wyprzedza 2060 Super. Nie są to duże różnice ale są, do tego cena 2060 Super jest też prawie 300 zł większa. No ale temperatury i kultura pracy na zadowalającym poziomie. 

 

Dam sobie czas do jutro i coś zamówię, poczytam jeszcze opinie ludzi. 

 

Ten Asus jest genialny jeśli chodzi o temperatury i kulturę pracy ale kurcze jest droższy od RTX 2060 Super. 

Odnośnik do komentarza

Kilka stron wcześniej @easye podawał taki config:

 

AMD Ryzen 5 3600

MSI B450-A PRO MAX

Crucial 16GB 3000MHz Ballistix Sport LT RED CL15 (2x8GB)

MSI Radeon RX 5700 XT 8GB GDDR6

Fractal Design Meshify C Blackout

SilentiumPC 550W Supremo L2 Gold

PNY 500GB M.2 PCIe NVMe XLR8 CS3030

SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2

Odnośnik do komentarza

tak, ale jeżeli nie odpowiada komuś obudowa, a RX ma takie temperatury to można zlozyc Intela z Nvidia:

Intel Core i5-9600K BOX
MSI Z370A-PRO
RTX 2060 Super 
2x 8 GB HyperX Predator
Kingston A2000 1 TB
Corsair TX550M 550W

opcjonalny cooler 
SilentumPC Grandis 2 XE1436

 

cena około 4600-4800 zł

 

albo za ciut drożej z AMD:

AMD Ryzen 7 3700X BOX 
MSI X470 Gaming Plus
Palit RTX 2060 Super / Zoltac RTX 2060 Super
2x 8 GB HyperX Predator
Dysk SSD    
Kingston A2000 1 TB
Zasilacz    Corsair TX550M 550W

opcjonalny coler: Thermalright Macho Rev B

 

Do ceny dochodzi jeszcze obudowa, zeby nie bylo ze znowu polecam coś "chińskiego" za połowę ceny.

PS. Nadal czekam @krzychu392 na info co z tymi Palitami 2080 Super jest nie tak, bo na stronach raczej pozytywne recenzje.

 

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
Wszystko już mam zamówione oprócz karty. Tak czytam te testy i chyba lepiej brać RTX 2060 Super który średnią wydajność ma minimalnie wyższą niż RTX 2070 a kosztuje poniżej 1800 zł. Brałbym RX 5700 ale kurcze te temperatury i kultura pracy są tragiczne  Przy takich różnicach temperatury pracy to nie wróżę tym kartą długiego życia. 
 
 



Na Twoim miejscu również chyba skusiłbym się na RTX 2060 super. Na plus dla geforce poza kulturą pracy i temperaturami jest raty tracing.
Odnośnik do komentarza

Kurde na Xkompie wczoraj były 2 sztuki nowe z outletu, normalna gwarancja od daty zakupu za 1400 zł i się zastanawiałem. Dzisiaj już nie ma. 

 

Tak jak patrzę to 2060 Super nie jest jakoś specjalnie chłodniejszy od zwykłego RX 5700 na GPU, nie wiem jak na pamięciach to wygląda. Jak jeszcze raz się trafi 5700 za 1400 zł to kupuję jak nie to 2060 Super. Na outlecie też są RX 5700 XT za 1600 zł z groszami ale tam temperatury to porażka, na hotspot ponad 100 stopni, pamięci też mega gorące. Kurcze szkoda ,że tego nie dopilnowali bo karty naprawdę fajne. 

 

@Koleś88 Ray Tracing nie jest dla mnie jakoś dużą zaletą w tych kartach, za duży spadek klatek plus bawienie się z niższymi rozdzielczościami i detalami. 

Odnośnik do komentarza

W sumie chyba lepsza opcja nie ma co się na siłę pchać w radeona jak chłodzenie niedopracowane. 2060 Super kupiona.

 

2070 Super fajna opcja ale 500 zł więcej a i tak będzie pewnie trzeba wymienić kartę za te 2 lata jak nowa generacja się rozkręci. I tak celowałem w okolice 1600 zł za grafikę a w końcu kupiłem 2060S.

Odnośnik do komentarza

Nie chcę was zamęczać bo i tak mi już dużo pomogliście, ale moglibyście może doradzić czy warto czekać do Black Friday albo świąt z nadzieją na jakieś przeceny, czy raczej nie ma opcji bo to za nowe podzespoły? Napaliłem się już trochę na tego kompa ;) Szkoda tylko, że większość interesujących mnie gier mam już na konsoli.

 

Pisałem do X-koma ale nie mają rabatów dla osób fizycznych.

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, easye napisał:

spokojnie odpalisz te same gry nagle w 100 fpsach z ustawieniami ultra to będziesz chciał 2 raz przechodzić.

 

 

No jak zobaczyłem gry typu Lost Planet 3 na komputerze osobistym i porównałem do tego, co było na konsolach to xD.

Lords of Shadow 2 na PC też wygląda jak gra z KOXa.

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, mozi napisał:

Jak to jest że karta z 2016 roku która kosztowała nowa 3k teraz używana kosztuje ~2k? Mowa o 1080ti. Czemu to tak trzyma cene?

Gtx 1080 TI to w wielu grach poziom RtX 2070 Super...

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
W dniu 9.09.2019 o 18:34, mozi napisał:

5700 xt to inna bajka - 90 st to norma.

Nie interesują mnie karty AMD na ten moment, ale jak jest coś do poczytania to z ciekawości sprawdzam i temperatury MSI Evoke i Sapphire Pulse są podobno całkiem OK.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...