Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, krzychu392 napisał:

Nie interesują mnie karty AMD na ten moment, ale jak jest coś do poczytania to z ciekawości sprawdzam i temperatury MSI Evoke i Sapphire Pulse są podobno całkiem OK.

Jak czytałem na tamten moment to były tylko referenty. Nie mówię że się nie da tego ogarnac. 

3 godziny temu, easye napisał:

Zastanawiam się nad kupnem karty.

RTX 2080 Super ma sens z i5-8400?

 

600 zł taniej mogę mieć zwykłą 2080, różnica w wydajności chyba za duża nie są, co?

W jaka rozdzialke celujesz? 

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak 8400 ogrania RTX 2080 Super, ale w wyższych rozdzielczościach procesor traci znaczenie w porównaniu z rozdzielczością FHD i bardziej liczy się moc karty graficznej, więc jest szansa, że będzie OK pod twoje wymagania, ale konkretnie niech się ktoś obeznany wypowie.

Odnośnik do komentarza

No ciężko porównywać RTX 2080 z 5700 XT.

 

Sam zastanawiałem się nad 5700 ale zwykłą ale nawet tam temperatury są dosyć spore plus głośna karta. Brałbym 5700 XT bo jest w cenie 2060 Super, te temperatury plus hałas mnie zniechęciły. A mam sporą sympatię do AMD za ich genialne i tanie procki AMD Athlon które się kręciły jak szalone. 

 

Kupiłem GIGABYTE GeForce RTX 2060 SUPER GAMING OC za 1830 zł co było bardzo dobrą ceną, według testów świetna kultura pracy plus fajnie podkręcona. Minus to wymaganie dwóch gniazd zasilania. Karta równie szybka co 5700 XT. Ma jeszcze potencjał na kręcenie ale nie wiem czy jest sens. Fajny test:

  

 

Podsumowując nie ma większego sensu zmieniać twojej karty chyba ,że na 2070 Super albo wyżej. Ja bym czekał na następną generację kart albo topowy model od AMD. Chyba ,że chcesz się pobawić ray tracingiem.

Odnośnik do komentarza

ale przy GTX 1080 juz jakiś lekki boost powinienem odczuć, cnie? caly czas sie waham, bo mimo wszystko te nowe karty to lekki zawód i tez nie wiem czy nie czekać do nowej generacji i nie wejsc z buta całkowicie w nowy komputer.Zobaczymy za ile będę mógł GTX 1080 opchnąć i czy w ogole znajdzie się kupiec.

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie nie ma sensu co generację zmieniać karty zwłaszcza ,że masz prawie topową ze starej. 1080 z tego co pamiętam  jest niewiele słabsza od zwykłej 2070. 

 

Tak z innej beczki bo czekam jeszcze na kartę. Zasilacz kupiłem pod RX 5700 a teraz w sumie mam kartę inną i nie wiem czy mi wtyczek wystarczy ;d Nie będzie problemu z  GIGABYTE GeForce RTX 2060 SUPER GAMING OC który wymaga 8 i 6 pinowego złącza zasilania a zasilaczem TX550M? Z tego co widzę jest jeden kabel który ma 2x6 pinów plus 2 kabelki po 2 piny. To się da łączyć 6+2 i sama 6? Bo widzę ,że one się nawet razem składają i mają taki sam rozstaw.

 

Dobra, znalazłem ,że ten kabel nazywa się 2x PCIe Connectors  8 PIN (6+2), rozumiem ,że na tym kablu to będzie działać?

 

Pytanie może głupie ale nie siedzę w tym od 12 lat. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, easye napisał:

ewentualnie zastanawia sie nad jeszcze tanszym rozwiazaniem - Radeon RX 5700 XT. Ktos posiada karte ze stajni AMD?

Dla mnie to inna półka. Patrząc na to jak w grach radzą sobie radeony to tak nie wiem - ja bym w to nie brnął. 5700Xt to poziom raczej 2070 a nie 2080. Wszystko zależy ile chcesz wydać kasy na to. 1080 -> 2080 to nawet nie ma co myśleć - jest duża róznica. 

 

Odnośnik do komentarza

Po ostatniej wymianie zdań na temat bud SilentiumPC (polecanych w sieci, hejtowanych na forum psxa) postanowiłem kupić jedną dla testów. Wziąłem specjalnie tą z najtańszych!, która po prostu się ładnie prezentuje.

SilentiumPC Signum SG1M TG - 482023 - zdjÄcie 1SilentiumPC Signum SG1M TG - 482023 - zdjÄcie 14

 

SilentiumPC Signum SG1M TG - cena 159 - tzw. chińszczyzna dla "niepoważnych".

 

Po 4-5h wygrzewania podczas gier temperatury na procesorze maks 65C i to przy boxowym coolerze - karta graficzna maks 79 C, po wyjściu na pulpit temperatury w granicach 39-32 procesor, 56 karta - sprzęt roczny... Dla porównania składałem ostatnio klientowi kompa z obudową za 450 zł i temperatury były bardzo porównywalne. Swoją drogą jak na tak budżetową obudowę prezentuje się świetnie, 2 tacki na dyski, 2 wejścia do montażu po stronie technicznej - nie raz kupowałem obudowę za parę stówek, gdzie trzeba było dokupować jeszcze tacki po 4 dychy, jak klient chciał więcej niż 2 dyski.

Dzisiaj jeszcze protestuje, później leci do klienta. Parę stron temu proponowałem ich obudowę za 300 zł, za co zostałem wyśmiany, podobnie jak z RTXami Palita, które do dzisiaj nie dostałem odpowiedzi, dlaczego są gorsze od innych, bo cały internet twierdzi co innego.Fajnie było przetestować samemu, bo ja tam te obudowy śmiało mogę polecić, zwłaszcza, jak ktoś musi liczyć się z pieniędzmi przy składaniu komputera.

 

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Napisałem o jakości wykonania, a ty wyskakujesz z przepływem powietrza. W ogóle nie wkładaj podzespołów do obudowy to będzie jeszcze lepsza cyrkulacja. Widocznie nie miałeś styczności z dobrze wykonaną obudową i nie wiesz na czym różnica polega (jakość materiałów, grubość blachy, spasowanie, wentylatory), podobnie jak osoby, które polecają je w sieci do lepszych zestawów, bo same obudowę przy składaniu komputera wybierają jako ostatnią  za te minium pieniędzy, jakie zostały w budżecie. Nie dla każdego też wykonanie jest ważne, ale napisałem to w konkretnym przypadku estela, gdzie do podzespołów jakie wybrał obudowa od SPC to przesadne i niewarte zaoczędzonych pieniędzy cięcie kosztów.

 

Cytat

Swoją drogą jak na tak budżetową obudowę prezentuje się świetnie

No właśnie, JAK NA TAK BUDŻETOWĄ. Zestaw estela, bo to jemu polecałeś obudowę SPC nie był budżetowy, więc aż żal było do niego wciskać tę brandowaną chińszczyznę.

Żeby nie było, że hejtuję wszystko co od SPC, to tak, zasilacze mają OK, a sam na procesorze mam ich chłodzenie.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

no nie ukrywam, ze mi tez zawsze było zal wydawać 600 zl na budę, by miec "grubsza blache", lepsze spasowanie, bo często w tych za 150 zl nie mam się do czego przyczepić. Wziąłem klientowi natanszego SPC z hartowanym szklem, wyglada rewelacyjnie, jedynie widze ze bede musial dokupic jakis nie boxowy cooler, bo tylko to słychać.

 

A co z tymi Palitami RTX Game Rock jest nie tak, bo tez wszędzie go polecają, od stronek pokroju techlipton po pure PC.

Edytowane przez easye
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Akurat temu konkretnemu Palitowi nie mam nic do zarzucenia, ale z obcowania z tą firmą i ich kartami, podobnie jak z obudowami SPC (i innymi chińskimi rebrandami, jak na przykład Modecom itd.) po prostu nikomu jej nie polecam. Parę kart graficznych już w życiu miałem i na pewno Palita z czystym sumieniem nie mógłbym polecić po własnych doświadczeniach, jak i opiniach znajomych, ale fakt faktem, niepotrzebnie się wtrąciłem, bo do czynienia z tą konkretną kartą nie miałem. 2080 to już wyższa półka grafik i może w tym segmencie bardziej się przykładają, ale przykładowo 2060 od Palita nie równa się z MSI czy ASUS, przede wszystkim kulturą pracy. Tak że zwracam honor, jeśli chodzi o polecanego RTX 2080, bo faktycznie ten konkretny model może być udany. Aczkolwiek u mnie ta firma jest skreślona, za bardzo się na niej naciąłem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...