Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Za OS + jakosc wykonania.

 

@Banny musisz sam sobie odpowiedziec czy chcesz ryzykowac z krotsza gwarancja. Samemu nic nie naprawisz czy wymienisz jak padnie a ceny napraw sprzetu apple sa absurdalne. Apple robi raczej solidne sprzety i znajomi ktorzy mieli uzywki nie mieli problemow ale mi np. w pierwszym tygodniu uzytkowania (pipi)la matryca wiec nie jest tez tak ze sa bezawaryjne. Nie wiem jakie sa roznice w cenie ale jak z 30% to chyba jednak bym wolal doplacic ta roznice i miec spokoj na dluzszy czas

Odnośnik do komentarza

OSa nie da się zainstalować na standardowym PC? Pytam bo kompletnie się nie znam ;d Wiem ,że kumpel miał na MacBook Pro Windowsa. 

 

Ja bym brał nówkę, jak już się tyle wydaje to lepiej mieć pewność co się z tym działo. Konsoli bym używanej nie kupił a co dopiero komputer. 

Edytowane przez Ukukuki
Odnośnik do komentarza

Czyli bardziej nówka. Powoli też dochodzę do tego wniosku, ale jednak ta różnica jest na poziomie 4k, a to przecież mnóstwo kasy :p 

Będzie trzeba po prostu odżałować, a cieszyć się nowym i pewnym sprzętem. W tym roku ma wyjść nowy iMac 23' ale to za mały ekran dla mnie, a poza tym komp muszę kupić najlepiej w maju.

 

@Ukukuki z tego co wiem, to iOS nie zainstalujesz na PC. Na odwrót można.

Odnośnik do komentarza

iOS nie zainstalujesz na PC bo iOS to system na komórki. Aczkolwiek jak jesteś developerem Sprinta to pewnie da się postawić jakieś środowisko na kompie emulujące telefon.

MacOSx'a można zainstalować na PC, ale jest z tym kupa roboty i później problemy z kompatybilnością, więc nie jest to dobre rozwiązanie dla normalnych użytkowników.

 

@Banny

Mam Macbooka Pro, iPhone'a, iPada i Apple Watcha i... nie brałbym iMaca do solidnej pracy, chyba że jesteś w pełni uzależniony od systemu Apple. Sam kupiłem PC, bo produkty Apple się zwyczajnie nie opłacają. Ta mistyczna jakość wykonania, o której pisze @teddy to jechanie na opinii wyrobionej kiedy te kompy latały jeszcze na PowerPC. Teraz to po prostu przepłacone PCty wsadzone w piękne wizualia za które użytkownik zazwyczaj płaci marnym chłodzeniem podzespołów. Nie wiem czy ten iMac Pro ci wystarczy na 5 lat, bo obstawiałbym że w naszych Polskich warunkach mieszkalnych, gdzie na mieszkaniu masz 30 stopni w lecie, to taki komputer prędzej zdechnie przy renderowaniu albo po prostu zrobi taki power throttle, że jedyne co będzie Pro to cena. Poczytaj o power throttlingu u Apple. Te procesory latają na 50% mocy, bo inaczej by się zagotowały.

 

Nie mówiąc o tym, że jeżeli nie daj boże coś ci się stanie w tym komputerze to go sam nie naprawisz, bo po prostu nie będziesz w stanie bez specjalistycznych narzędzi oraz wiedzy.

 

Ale ok, powiedziałem co chciałem, a ty zrobisz jak uważasz ;) Żeby ci pomóc podpowiem, że zawsze w sytuacjach kiedy masz wydać kupę hajsu na coś lepiej jest nie robić tego na gorąco. Ten komputer ma ci służyć lata. Zdecydowanie lepiej wyjdziesz na tym jak poczekasz do sierpnia. Jeżeli nie możesz, bo np. rok finansowy, fakturowanie itd. to ustal jakie podzespoły na pewno potrzebujesz do twojego workloadu i szukaj takiej oferty. Nie brałbym używek chyba że z jakiś zaufanych rąk, ale z komputerami jest tak że one i tak mają milion możliwych punktów do zepsucia się i jak kupisz używkę to pewnie będziesz sobie później wyrzucał. Nie wiesz też jak ktoś tego używał wcześniej, nie możesz np. odesłać jak zobaczysz kurz/paprochy pod szybą monitora albo jak coś ci w transporcie się z(pipi)ie to gorzej dochodzić tego z osobą fizyczną niż ze sklepem.

 

Kiedyś dało się wziąć znajomego studenta i kupić kompa na tę osobę i skorzystać ze zniżki studenckiej/akademickiej. Później komputer i tak rejestrujesz na siebie na stronie Apple i ten student się już nigdzie nie pojawia. Na paragonie chyba też nie jest wspomniany.

 

Ja bym ustalił mój maksymalny budżet i brał nówkę.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Panowie, szukam gryzonia do gierek w cenie do 100zł. Wybór padł na Logitech G102 które pasowałoby mi przy okazji do klawiatury, ale spotkałem się z dość mieszanymi ocenami tego sprzętu. Czy ktoś z Was z tego korzysta lub wie co lepszego pod giereczki znajdę w tym budżecie?

Odnośnik do komentarza

Chcesz to ci puszczę po taniości  https://www.morele.net/mysz-steelseries-rival-black-62271-616610/, ale ostrzegam że mysz ostatnie 2 lata walała się z innymi niepotrzebnymi akcesoriami i jest zdecydowanie do porządnego czyszczenia.

 

Ogólnie mogę ją polecić. Kiedyś intensywnie grałem w LoLa właśnie na tej myszce i doszedłem do platyny ;)

Odnośnik do komentarza

Jasne, rozumiem. Sam mam podobnie ;) 

 

Ogólnie na pewno będziesz miał cos po przewodzie, fajnie by było jakby miało +2 przyciski.

 

Jezeli chodzi o ilość DPI to wiadomo, że im więcej tym lepiej natomiast ja osobiście gram na 2400 dpi albo niżej i uważam, że taka ilość w zupełności wystarczy.

 

https://www.euro.com.pl/myszy/steelseries-rival-110.bhtml?gclid=Cj0KCQjw-r71BRDuARIsAB7i_QPecej_1zir0op4j2AVzZKcVOxNwxNW4Ja8wEnW2bYd4suczp393EEaAgP7EALw_wcB&gclsrc=aw.ds

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Panowie, nadszedł czas uprade'u/wymieny części. Sprawa wygląda tak:

 

Stacjonarka:
 

- Intel I7 4790K 4GHz, 8 MB (stockowe chłodzenie wymienione na coś konkretnego ale nie pamiętam co dokładnie wiem że musiałbym zdejmować "płetwy" z ramu by więcej pamięci się zmieściło :P)

- MSI GeForce GTX 970 GAMING 4GB 

- G.Skill TridentX DDR3, 8 GB,2400MHz, CL10

- Gigabyte GA-Z97-D3H

SSD Crucial 120 GB 2.5'' SATA III 

Corsair RM Series 650W FULLY Modular 80+ GOLD

 

Laptop:

 

i7 8750H

Nvidia GTX 1060 6GB

16GB DDR4 2666 1330 MHz

SSD 256GB

Lapek wyje jak po(pipi)any przy obciążeniu. Nie jest tak głośny jak PSR4 Pro ale nadal jest to irytujące.

 

No i chciałbym sobie zrobić upgrade stacjonarki bez wymiany płyty głównej, procka i ramu. Oczywiście dodanie przynajmniej 8GB ramu jest musem, ale pytanie brzmi czy wrzucenie tutaj RTX2070 Super nie będzie mijało się z celem. Zamysł jest taki by 1440p plus ultra dawało 60fps w tytułach, które do tej pory wyszły. Wiadomo, że nie każda gra jest dobrze zoptymalizowana ale chodzi o większość tytułów. Dodatkowo patrząc na DLSS 2.0 wystarczyłby sprzęt który ogarnia 1080P/Ultra w 60 klatkach jeżeli chodzi o nowsze gierki. AI machine learning jest jak dla mnie rewolucją i mam nadzieję, że nowe konsole będą to obsługiwały.

 

Ogólnie moje obawy sprowadzają się do tego czy procek nie będzie zbyt dużym bottleneckiem dla tej karty.

 

PS. Siedzę w odległości 2.5 m od TV. Między 1980x1080 a 2560x1440 jest widoczna spora różnica w rozdzielczości. Natomiast między 2560x1440 a 3840x2,160 jest ledwo widoczna. Dlatego też celuję w 1440p/60fps. Uprzedzając pytania - mam kompjuter podłączony do telewizora, monitor schowany w szafie i nie zależy mi 144MHz. Ma być 60 klatek i tyle. 

 



 

 

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Dziwne że oko, które widzi różnice paru mls płynności między poszczególnymi modelami telewizorów, nie widzi większych różnić w 2 razy większej ilości pixelow ekranie. Dla mnie to nawet skalowanie 3820 w 50% prezentuje się lepiej niż 1440p.

  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Serio? Ja nie widzę żadnej różnicy między 1440p a 4k na monitorze 1440p. No ale ja też nie widzę różnicy między 60 klatkami, a 144 klatkami, więc może to ze mną jest coś nie tak ;)

 

@Ins

Nie umiem odpowiedzieć na twoje pytanie, ale z tego co mi się wydaje karty graficzne poszły teraz w górę ze względu na wirusa. Nie lepiej by ci było poczekać do premiery nowej generacji (30xx) i kupić coś nowiutkiego? 

Odnośnik do komentarza

Panowie bardzo długo nie miałem koniecznosci czytac co tam sie dzieje na rynku PC. Chcąc nie chcąc musze kupic nowego kompa. Powoli szukam czegos do codziennej pracy i trochę do gier - nie potrzebuje potwora który mi pociągnie wszystko w 4k i 120fps. Znajomy podesłał mi coś takiego:

 

https://allegro.pl/oferta/rgb-do-gier-core-i7-rtx-2060-ddr6-16gb-ssd-480-w10-8866673227?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_ELKTRK_PLA_Komputery&ev_adgr=Komputery+stacjonarne&gclid=CjwKCAjw5cL2BRASEiwAENqAPp_R1uxyfFw-W8Xd-9PAW47v2Jh0dbwUmiJ1kHGHF_vWN9Ll02sVHRoChRQQAvD_BwE

 

Czy taka konfiguracja albo coś zblizonego pozwoli mi zagrac w dzisiejsze gry w FHD i powiedzmy tych 60 klatkach? Czy ta promocja to wabik na januszy czy serio to z jakiegos powodu wczesniej kosztowało taki hajs jak widac na skreślonej liczbie? Jak bym nie miał kasy na nic lepszego to chociaz te Gearsy 4/5 mi ruszą czy za cienkie to jest?

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, pawelgr5 napisał:

Panowie bardzo długo nie miałem koniecznosci czytac co tam sie dzieje na rynku PC. Chcąc nie chcąc musze kupic nowego kompa. Powoli szukam czegos do codziennej pracy i trochę do gier - nie potrzebuje potwora który mi pociągnie wszystko w 4k i 120fps. Znajomy podesłał mi coś takiego:

 

https://allegro.pl/oferta/rgb-do-gier-core-i7-rtx-2060-ddr6-16gb-ssd-480-w10-8866673227?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_ELKTRK_PLA_Komputery&ev_adgr=Komputery+stacjonarne&gclid=CjwKCAjw5cL2BRASEiwAENqAPp_R1uxyfFw-W8Xd-9PAW47v2Jh0dbwUmiJ1kHGHF_vWN9Ll02sVHRoChRQQAvD_BwE

 

Czy taka konfiguracja albo coś zblizonego pozwoli mi zagrac w dzisiejsze gry w FHD i powiedzmy tych 60 klatkach? Czy ta promocja to wabik na januszy czy serio to z jakiegos powodu wczesniej kosztowało taki hajs jak widac na skreślonej liczbie? Jak bym nie miał kasy na nic lepszego to chociaz te Gearsy 4/5 mi ruszą czy za cienkie to jest?

Złota zasada, jak już koniecznie musisz kupić gotowca to X-kom, Morele, Komputronik, gdziekolwiek - byle nie Allegro.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...