Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, pawelgr5 napisał:

No coś teraz mówi ze to niby tylko 5 minut szukania i nie czytał dokładnie judasz jeden :/ To tak na koniec jeszcze: czy zestawy z Pure PC uzupełnione o rzeczy typu obudowa to raczej mozna w ciemno czy tez trzeba mocno uwazac?

https://techlipton.pl/polecane-zestawy-komputerowe/

Zajrzyj tutaj te zestawy tez mozna polecic w ciemno.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Bzduras napisał:

Złota zasada, jak już koniecznie musisz kupić gotowca to X-kom, Morele, Komputronik, gdziekolwiek - byle nie Allegro.

Morele to tak średnio. Wysłali mi kompa za kupę kasy z GPU latającym w obudowie. Od tego ZERO konfiguracji biosu wszystko stock nawet xmp pamięci nie włączyli. 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, mozi napisał:

Morele to tak średnio. Wysłali mi kompa za kupę kasy z GPU latającym w obudowie. Od tego ZERO konfiguracji biosu wszystko stock nawet xmp pamięci nie włączyli. 

Taki x-kom nie lepszy. Ostatni komputer, którego nie składałem samodzielnie był właśnie z x-kom i od tamtej pory robię to sam. Sanki z dyskiem HDD wciśnięte na chama, tak, że nie dało się wyciągnąć ani sanek, ani samego dysku, a chłodzenie procesora celowo wykrzywione, żeby domknąć bok obudowy. Jestem wyczulony na punkcie estetyki, a to wyglądało słabo przez okno, poza tym nikt mnie nie zapytał wcześniej, czy pozwalam na zrobienie czegoś takiego z zakupionym sprzętem. Wystarczyło powiadomić, że chłodzenie nie mieści się w obudowie, to bym wybrał inne chłodzenie lub obudowę.

Ogólnie od zawsze składanie komputera przez osoby trzecie było dla mnie złem koniecznym, tylko wcześniej nie potrafiłem robić tego sam i nie miałem wyboru. To loteria, czy trafisz na gościa, który zrobi to jakby składał własny komputer, czy na kogoś, kto zrobi to "na szybko". Sama wysyłka takiego "gotowca" to też nienajlepszy pomysł, bo wiadomo, jak kurierzy obchodzą się z paczkami. Na pewno nie polecam zamawiania gotowego komputera kurierem porą zimową, bo ostatniego składanego PC-ta zamówiłem właśnie zimą i jak go rozpakowałem w temperaturze pokojowej to po chwili wszystko w środku było mokre - płyta główna, karta graficzna...

Odnośnik do komentarza

@estel Żeby to zareklamować, nie wystarczyły im zdjęcia. Wysyłka samego chłodzenia też im nie odpowiadała, chcieli, żebym odesłał do nich cały komputer... Tak że dokupiłem nowe chłodzenie, pierwszy raz w życiu sam zamontowałem. Sanki z dyskiem wyciągnąłem, przy czym musiałem trochę wygiąć obudowę w środku , w miejscu, gdzie się je wkłada (sanki zamiast być włożone prawidłowo poziomo w odpowiednie miejsce, były dosłownie wciśnięte na skos), po wyjęciu sanek wyprostowałem obudowę i włożyłem jak należy. Od tamtej pory komputery składam sobie sam od A-Z. Koniec końców to banalnie proste.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

No jeśli chodzi o x-kom jako sklep, to również polecam i złego słowa nie powiem. Żadnych problemów z zamówieniami czy zwrotami. Trochę już u nich kupiłem i jeszcze nie spotkałem się z sytuacją, że kupując nowy przedmiot dostałem używany/ze zwrotu, co często zdarza się w morele. W przypadku zakupu towaru, którego ostatecznie nie ma na stanie, elegancko informują o tym telefonicznie i proponują coś o zbliżonych parametrach lub podają datę dostępności. Towary outletowe wystawiają chyba na Allegro z odpowiednim opisem, jeśli dobrze pamiętam.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Dokładnie, zawsze wiesz co kupujesz. Morele sprzedaje jak leci, towar po zwrotach, rozpakowaniu jako nowy. Dobre też są reklamacje, trafił mi się ostatnio klient z komputerem za 10 koła złożonym w morele w lutym zeszłego roku - i9, RTX 2080 itp. Zdziwilem się, dlaczego chce mojej pomocy, skoro ma gwarancję. 100 C na procesorze od razu po włączeniu kompa. Zareklamowalem procesor, ale napisalem, że i układ chłodzenia jest zepsuty.

"Czy chce Pan odesłać caly komputer?"

Może być i po minucie dostałem wiadomość by opłacić 100 zl za sprawdzenie pozostałych komponentów.

Tłumaczę Pani, że to przecież reklamacja to za co mam płacić? A ona że jeżeli jestem pewny że to procesor to mogę wysłać sam procesor. A jak widzę że chłodzenie też jedna łopatka źle działa? 

"To mogę wystawić kolejne RMA na chlodzenie". Jak ktoś nie ma bladego pojecia o komputerach to co ma im po kolei każda część rozkręcac i wysyłać? Mówię do niej, że może niech Pani wypisze RMA na każdą część, a ja wam wyślę komputer? XD

 

Części kupione w morele, dodatkowo usługa za złożenie komputera, instalacji systemu i takie podejście do klienta? 

 

 

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Ja jak swojego kompa brałem w Xkomie to niby wszystko spoko, ale chciałem inną kartę graficzną, nie było, zaproponowano mi inną (bez jednego portu, inny kolor), wziąłem, w między czasie ta karta co chciałem stała się dostępna, chciałem wymienić, nie da się. Tzn. da się, ale musiałbym całe zamówienie zrobić od nowa i stracić ceny innych komponentów, które wyrwałem na black friday... Także takie słabe trochę ograniczenia.

Odnośnik do komentarza
Gość suteq

No ja na razie nie miałem problemu z morelami, a składałem pod koniec 2019 roku kompa i montowali mi go w tym swoim serwisie. Nie powiem trochę się cykałem po tych wszystkich opiniach ale jak na razie to wszystko działa bez zarzutu, na elementy wizualno-stylistyczne w środku obudowy też nie mogę złego słowa powiedzieć. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, krzysiekp392 napisał:

W przypadku zakupu towaru, którego ostatecznie nie ma na stanie, elegancko informują o tym telefonicznie i proponują coś o zbliżonych parametrach lub podają datę dostępności.

 

A mi typ w sklepie powiedział, żebym sobie w internetach znalazł. Ostatni raz byłem wtedy w x-crapie.

Odnośnik do komentarza

Wiadomo, każdy pisze o własnych doświadczeniach, ale głupio byłoby oceniać i skreślać całą firmę na podstawie jednego człowieka (którego zawsze można zgłosić i naprostować, jeśli się zapomina), dlatego po tym jak złożyli mi komputer nie obraziłem się na cały sklep i wciąż tam kupuję.

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, krzysiekp392 napisał:

Wiadomo, każdy pisze o własnych doświadczeniach, ale głupio byłoby oceniać i skreślać całą firmę na podstawie jednego człowieka (którego zawsze można zgłosić i naprostować, jeśli się zapomina), dlatego po tym jak złożyli mi komputer nie obraziłem się na cały sklep i wciąż tam kupuję.

Dlatego pytałem o reklamację, bo to że ktoś ci źle złożył to jedno, ale to że nie chcieli uwzględnić reklamacji, czyli nie przyznawali się do swojej chvjowej roboty, to już źle o nich świadczy.

Odnośnik do komentarza
W dniu 24.05.2020 o 21:19, estel napisał:

Nie umiem odpowiedzieć na twoje pytanie, ale z tego co mi się wydaje karty graficzne poszły teraz w górę ze względu na wirusa. Nie lepiej by ci było poczekać do premiery nowej generacji (30xx) i kupić coś nowiutkiego? 

 

Cholera wie jakie ceny będą serii 30xx, a i tak to chyba nie ma sensu pod mój obecny sprzęt.

 

W dniu 24.05.2020 o 21:27, mozi napisał:

Ten procek +wolny ram zetnie z wydajności 1/3 osiągów tego 2070s. W zależnosci od gry i detali to będą to oklice 60fps przy 1440p. 

 

No jakby było 60fps/1440p to byłbym zadowolony. Jeżeli po zakupie karty rezultaty nie będą takie jak oczekuję to pomyślę o zmianie mobo/procek/ram. Myślałem o Ryzen 7 3800X ale tutaj wszystko zależy od tego ile bym dostał ze sprzedaży obecnego sprzętu.

Ewentualnie oddam kartę bo chyba przy zakupie internetowym nie powinno być z tym problemu.

 

W dniu 24.05.2020 o 21:46, Grabek napisał:

@Ins

pod koniec tamtego roku mialem podobne pytanie i konfig (tylko mam i5) i chłopaki polecali GTX 1660Ti

 

Chciałbym jednak RTX'a ze względu na DLSS. 

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, estel napisał:

Dlatego pytałem o reklamację, bo to że ktoś ci źle złożył to jedno, ale to że nie chcieli uwzględnić reklamacji, czyli nie przyznawali się do swojej chvjowej roboty, to już źle o nich świadczy.

Nie można powiedzieć, że nie chcieli uwzględnić reklamacji, bo tego nie wiem. Chcieli, żebym odesłał cały komputer, bo usługa złożenia całego komputera byłaby w tym przypadku przedmiotem reklamacji. To, że ja tego komputera nie chciałem odsyłać w całości, to już mój wybór. Nie podobał mi się taki sposób reklamacji, ale też nie widzę w tym ich złych intencji, może taką mają procedurę podczas reklamacji tej usługi.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...