Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, devilbot napisał:

Czuje ze po wyjściu xboxsexa wasze maszyny beda nadawały sie tylko do office'a.

Ale wiesz, że komputery od zawsze mają to do siebie, że w razie potrzeby można je modyfikować? Coś czuję, że twój Xbox One po wyjściu xboxsexa nie będzie się nadawał nawet do Office'a ... ?

Odnośnik do komentarza

Witajcie. Jeśli chodzi o komputery to zatrzymałem się w 2001 roku. W dodatku jestem totalnym debilem i mam dwie lewe ręce. Czy moglibyście doradzić kupno gotowego kompa albo podzespołów, z których nawet małpa da radę skręcić działający sprzęt? Budżet do 2,5 k zł. Chciałbym pograć sobie w np. World of Warcraft na porządnych ustawieniach w 60 fpsach...

Odnośnik do komentarza

wymienilbym tylko dysk na SSD, no i na Pure PC nigdy nie licza obudowy, dlatego często zaglądam na stronę techliptona:

Zestaw za 2593 zł

https://www.x-kom.pl/lista/m7exnzjg3?utm_medium=zestawy-komputerowe-202003&utm_source=techlipton&utm_campaign=lipton-zestaw-za-2500

 

Albo na nieco bardzien budżetowej płycie z i3ka za 2300

https://www.x-kom.pl/lista/gr5786wcc?utm_medium=zestawy-komputerowe-202003&utm_source=techlipton&utm_campaign=lipton-zestaw-za-2100

 

Ogólnie po linkach widać jak części poszły w górę przez wirusa...

 

 

Edytowane przez easye
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Faktycznie, zapomniałem, że na PurePC nigdy nie wliczają obudów. No i istotna rzecz - procesorowi AMD 1600 z dopiskiem AF (odświeżona wersja zwykłego Ryzena 1600), podanemu przez easye, bliżej wydajnościowo do mocniejszego Ryzena 2600, niż zwykłemu 1600 bez oznaczenia AF. Na PurePC tego nie uwzględnili.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Znajdzie się jakaś dobra dusza chętna podpowiedzieć coś z wyborem lapka? Swojego aktualnie używam raczej do pracy i czasem do szeroko pojetej rozrywki... :blush: 

 

Aktualnie potrzebuje czegoś raczej ze średniej półki, na czym przede wszystkim popracuje zdalnie bez żadnych zwiech itd oraz zagram chociażby w jakości PS4/X1 w nowe, raczej mainstreamowe gierki - Tekken 7, RE2/RE3 Remake, Cyberpunk etc. 

 

Chciałbym bezproblemowo kupić coś z Media Expert, X-kom lub Euro RTV, więc może ktoś obeznany w czasie nudy kwarantannowej miałby chęć podrzucic cos wartego uwagi z ich stron?

 

Dzięki z góry :)

Edytowane przez BudryzPL
Odnośnik do komentarza

Uściślij fundamentalną kwestię: budżet?

W gry, które wymieniłeś (za wyjątkiem Cyberpunka, którego wymagań jeszcze nie znamy) spokojnie zagrasz na czymś ze średniej półki, czyli wydając jakieś ~3k PLN, a pewnie nawet w okolice 2,5 dałoby się zejść, nie licząc już oczywiście Cyberpunka

Z opinii, zarówno tych internetowych jak i od kilku znajomych z reala, którzy w ostatnich miesiącach kupowali laptopy, wiem, że bardzo korzystnie w stosunku cena-wydajność-wykonanie wypada Lenovo Legion Y540

 

Dostępny jest w wielu wariantach sprzętowych, a co za tym idzie, także i cenowych - w zależności od ilości RAM-u (dziś na mniej, niż 16GB nie ma co patrzeć z myślą o gejmingu), procesorem, wielkością dysku SSD (bo HDD to już naprawdę przeżytek, jeśli o granie chodzi), czy w końcu grafiką (tutaj najtańsze opcje z GTX-em 1050 też bym odpuścił, bo śmiało można założyć, że na CP2077 będzie to za mało, no chyba że mówimy o graniu na low)

https://www.x-kom.pl/szukaj?q=lenovo legion y540

Jak widać nie jest to laptop typowo gamingowy (przynajmniej z wyglądu), ale przyznam, że zupełnie nie śledzę tego segmentu. Może ktoś bardziej ogarnięty w temacie się wypowie :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@Frantik Dzięki wielkie za pomoc :)

 

Zapomniałem dodać kwestii finansowej, która w sumie całe poszukiwanie determinuje. W sumie to 3k to taka górna granica, szczerze mówiąc chętnie zrezygnowałbym z jakichś mega bajerów na koszt lepszej ceny, gdyż granie ma być w sumie dodatkiem do tego, żeby laptop był możliwie nieawaryjny pod kątem pracy (odpalenie kilku programów naraz, zdalny ekran itd.)

 

Patrzyłem teraz na Media Expert i za pare minut ma się zacząć jakaś super nocna wyprzedaż - będę za chwilę sprawdzał. No i przejrzałem wstępnie ofertę i dodam też, że w sumie skoro wysyłka, to może być to i MM i inny sklep, byleby godny zaufania. Cena to w sumie tak chętnie coś około 2000 - od razu dodam, że schodząc na ziemię, zadowolę się, jeśli chociaż Residenty, czy taki RDR2 pójdą mi na medium, żeby nie było zbyt nierealistycznie ;) Po prostu fajnie, aby szło w coś nowego w miarę godnie zagrać, a przede wszystkim mięc sprzęt bezawaryjny i stabilny.

 

Jakby ktoś miał chęć coś jeszcze podrzucić/podpowiedzieć - będę bardzo wdzięczny. Od zawsze konsole i w sumie nie widzę różnicy między Radeonem Vega, Ryzenem (ten chyba lepszy z tego co widzę na can you run it, czy też różnicy w działaniu gier i5 vs i7...)

Odnośnik do komentarza
Odnośnik do komentarza

W Residenty na medium spokojnie na tym zagrasz, ale z RDR2 i (najpewniej) CP2077 już niestety będzie różnie - no chyba że nie przeszkadza Ci granie w 30 klatkach z dropami. Miej też na uwadze, że dysk 256GB to z kolei malutko na dzisiejsze gierki, które potrafią zajmować nieraz zdrowo ponad 100GB (samo RDR2 to kobyła na ~150GB)

Odnośnik do komentarza

Half life Alyx spowodował że nagle zapragnąłem nowego kompa pod vr ale też pod cyberpunka etc. Niestety widze żę ceny nieźle poszybowały w górę przez wirusa i teraz zagwozdka czy czekać czy i tak będzie raczej gorzej. Budżet na samego kompa to ok 6k a na vr i monitor drugie 6k. Powiedzcie ci co siedzą bardziej w temacie bo ja składam kompy ostatnio tylko pod biznes :) Co powinienem obecnie kupować. Jaki monitor aby nie przepłacić. Jaki procek i jaka karta obecnie tak aby starczyła na lata. Czy lepiej za te 6 k kupić teraz wszystko poza grafiką a grafike z następnej pensji czy dwóch? Czy w ogóle lepiej poczekać np na jakieś premiery w tym roku? Nagle jak wakacje mi odpadły kwietniowo -majowe to mam luźne 12 koła ale nie chce pchać się w coś na siłę. 

 

(pipi)a ten wirus mocno pozmieniał ceny grafy przy 2080 widzę różnicę ok 500 zł z tym co było jeszcze kilka tygodni temu :frog:

Odnośnik do komentarza

To tylko moje zdanie, ale "na lata" raczej za 6 tys nic sensownego nie złożysz. Konsole nowej generacji wydają się dość mocne na start i wymagania, zwłaszcza co do procesora mogą poszybować bardzo wysoko do góry. Jeśli na lata to ja bym czekał na najmocniejsze Ampere od nvidii. Jeśli masz ochotę zagrać w Alyx już teraz to sensowne minimum do komfortu to jakiś RTX2060, najlepiej Super i powiedzmy, że Ryzen 3600.

Odnośnik do komentarza
Gość suteq
14 minut temu, MarekCol napisał:

To tylko moje zdanie, ale "na lata" raczej za 6 tys nic sensownego nie złożysz. Konsole nowej generacji wydają się dość mocne na start i wymagania, zwłaszcza co do procesora mogą poszybować bardzo wysoko do góry. Jeśli na lata to ja bym czekał na najmocniejsze Ampere od nvidii. Jeśli masz ochotę zagrać w Alyx już teraz to sensowne minimum do komfortu to jakiś RTX2060, najlepiej Super i powiedzmy, że Ryzen 3600.

Wymagania mogą poszybować do góry, ale nie jakoś znacząco. Pewnie większa liczba gier będzie bazowała na DX12 i RT, który zżera dosyć sporo zasobów aczkolwiek ja na RTX2070 i R5 3600 w CoD MW z włączonym RT mam stabilne 60fps we wszystkich trybach. A, że RT nie jest obowiązkowy i tak naprawdę daje różne efekty, a zżera sporo mocy to wyłączanie go powinno dać zapas na dodatkowy rok-dwa grania w Ultra w 60 klatkach. 

 

@blantman

Nie napisałeś najważnieszego: czy coś z obecnego kompa zostawiasz? Obudowa, dysk może? 

Odnośnik do komentarza

Ok ale myślę na złożeniem kompa bez karty na razie a karte kupię później i na razie mój stary gtx 970. Nie muszę też od razu vr kupować. Alyx nie ucieknie jak np sobie w okolicach gwiazdki kupie vr i karte. Obecnie chcę zacząć składać. Dodatkowo chce dobry monitor ale bez przesady w 4k grać nie chce. Mi naprawdę starczy dobry monitor i 60 fps. Ani ze mnie pro gamer a 90 % gierek w jakie gram to rpg i strategie. Chce za to monitor 21:9 bo podobno super przy włąsnie rts i crpg :)

 

@suteq nic wszystko ma lat 8 poza kartą graficzną która ma chyba 4 lub 5 xD kupowałem pod wiedźmina 3 970 :) Niby obudowę mógłbym zostawić czy zasilacz ale zasilacz crossair jest z jeszcze starszego kompa :) a obudowa za duża to była krowa coolermaster i teraz wiem że można zgrabniejsze lżejsze obudowy znaleźć sam mam taką fajną w pracy nie za drogą.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...