Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

No wiem właśnie, na 4080 mam artefakty albo grę do pulpitu wywala raz na parę godzin. 
 

Wysłałem mu testy tych dwóch kart, niech wybiera. Tylko mu zaznaczyłem ,że 7900 będzie bardziej żywotną kartą. Takie doświadczenia miałem z 3070Ti gdzie często karta nie dawała rady na wysokich z powodu małej ilości pamięci. 

Odnośnik do komentarza

No tysiak różnicy ale jak się kupi lepsza wersje 7900 to cena zbliża się do 4080. 
Dla mnie kupowanie radka to jest pchanie się w kłopoty (easye coś może powiedzieć) ale to już jak kumpel chce. 
4070ti na bank bym nie kupił bo ta karta jest bez sensu. 7900 nie ma znowu dlss a bez tego to tak średnio imo. 

Odnośnik do komentarza

No jest dziura w segmencie wysokim dla graczy, oferta zielonych jest zwyczajnie słaba. W topce 4080 jest bardzo źle wyceniona za to segment dla profesjonalistów w postaci 4090 trzyma podobną cenę jak premierowa 3090 xD


Jak z inflacją w Polsce, czym biedniejszy jesteś tym bardziej dostajesz po dupie. 

1 minutę temu, tjery napisał:

 

Ale to teraz też? Jak tak tylko miałem na tych sterach po premierze MW2, od kolejnych sterów już jest wszystko ok, te artefakty zniknęły i zero kreszy.


Cały czas to samo ale mniejsza częstotliwość. Chyba ,że warzone ma inne problemy. 

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Ukukuki napisał:

No jest dziura w segmencie wysokim dla graczy, oferta zielonych jest zwyczajnie słaba. W topce 4080 jest bardzo źle wyceniona za to segment dla profesjonalistów w postaci 4090 trzyma podobną cenę jak premierowa 3090 xD


Jak z inflacją w Polsce, czym biedniejszy jesteś tym bardziej dostajesz po dupie. 


Cały czas to samo ale mniejsza częstotliwość. Chyba ,że warzone ma inne problemy. 

 

To dziwne. No ja o WZ mówię, bo tylko teraz w WZ gram.

Odnośnik do komentarza

nie no kupowanie karty AMD, przy DLSS 3.0 to strzał w kolano - dodatkowo sterowniki AMD to jedno wielkie XDDDDD dla przykładu seria 6XXX - ostatnia aktualizacja LISTOPAD 2022 :facepalm:

Już lepiej wziąć 12GB 4070, a jak mu za 2 lata zabraknie to sobie wymieni za niewielka dopłatą do czegoś lepszego. 

No chyba, że naprawde gra tylko w Diablo, CoD, WoW, Dota2 i Apexai nie ma zamiaru ruszać żadnej innej multiplatformy, to wtedy w ogole moze niech wezmie 3080/6900 za połowę ceny z OLX.

 

I moje pytanie - miał ktoś może Ryzena 5 5600 i wymienił go na  RYZEN 7 5800X3D?

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 4.02.2023 o 13:30, mozi napisał:

4070ti na bank bym nie kupił bo ta karta jest bez sensu. 7900 nie ma znowu dlss a bez tego to tak średnio imo. 

4070ti chodzi średnio po 4200, wiec do 4080 musisz dołożyć ponad 2K, a różnica w grach - średnio 20 klatek. To dla kogoś innego też może być bez sensu, bo znowu dokładasz tylko 2K i masz minimum 30% lepszą 4090. ;)

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, easye napisał:

Już lepiej wziąć 12GB 4070, a jak mu za 2 lata zabraknie to sobie wymieni za niewielka dopłatą do czegoś lepszego. 

 

4070Ti to bez sensu karta na dłużej, źle wyceniona. Niewielka dopłata to będzie z 2-3k za kartę z tego samego segmentu. Przynajmniej porównując przesiadkę z 3070 na 4070. Totalnie bez sensu. 

 

10 minut temu, easye napisał:

4070ti chodzi średnio po 4200

 

Gdzie po tyle średnio masz karty? Nawet najsłabsze wersje na promkach po tyle są. 

 

Jak coś to i tak już po ptokach, znajomy wybrał 7900 XT. 

Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, easye napisał:

4070ti chodzi średnio po 4200, wiec do 4080 musisz dołożyć ponad 2K, a różnica w grach - średnio 20 klatek. To dla kogoś innego też może być bez sensu, bo znowu dokładasz tylko 2K i masz minimum 30% lepszą 4090. ;)

Raczej 35-40% lepsza bo 4070 to kastrat i przegrywa w wyższych rozdziałkach z 3090ti a raczej poniżej 1440p nikt już nie gra. Jak pisałem ta karta jest bez sensu. Lepiej kupić używane 3080/3090 

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, mozi napisał:

Lepiej kupić używane 3080/3090 

W ogóle nie. Sam wymieniłem 3080, który w wielu grach już niedawal rady z RT przy rozdzielczości 3440x1440, i na swoim przykładzie mógłbym napisać że 4070 w niektórych grach wypada z 2 razy lepiej, jak choćby Cyberpunk który na 3080 wypluje maks 30 fpsow z RT.

 

Do 1440p to zdecydowanie lepiej kupić 4070 TI niż 3090. Z DLSS 3.0 wydajność jest z 2 razy lepsza, a cena taka sama.

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...