Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, mozi napisał:

Dobrze masz racje czasem to jest 10% czasem 30 ok? 

No rzadko wychodzu 30% i tak z PC to można ze wszystkim, obecnie chyba najlepsza cena względem osiagniec to 3080/6900 które można kupić na OLX za 2800zl (a nawet taniej), no ale dozucisz 2k i masz DLSS 3.0 i gry z RT w 120 fpsach, jak dorzucisz kolejne 2k to masz 4080 i bez FG odpalisz ta sama grę w 120 klatkach, za kolejne 2K możesz przeszkoczyc kolejne 2 generacje i wybrać 4090.

 

Z prockami to samo, dlatego ciężko powiedzieć czy jakiś zakup jest bez sensu, wszystko kwestia ile kto chce wydać i w jakiej rozdzielczości grać.

 

3090 zaś pod gry jest dla mnie znacznie mniej opłacalny niż 4070 TI.

Odnośnik do komentarza

No ale 4090 mocno wyprzedziła generacje, bo w większość mega wymagających grach masz teraz 4k 120fps+ z najwyższymi ustawieniami RT.  W pozostalych 85% gier pewnie 200+ - karta raczej na lata, bo na kolejnych 2 generacjach konsol takich osiągnięć nie zobaczymy. Gdybym miał pieniądze, to nawet do swojego UW bym wsadził, co byłoby overkillem na lata, ale fajnie grałoby się we wszystko z maksymalnym odświeżaniem...

 

Ale największym atutem nowych kart jest DLSS 3.0 i FG, z ktorym nawet na 4070 tak ciężkie tytuły jak Cyberpunk czy MFS potrafi odpalić 100+, a IL jest niezauważalny. :obama:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
48 minut temu, easye napisał:

No ale 4090 mocno wyprzedziła generacje, bo w większość mega wymagających grach masz teraz 4k 120fps+ z najwyższymi ustawieniami RT.  W pozostalych 85% gier pewnie 200+ - karta raczej na lata, bo na kolejnych 2 generacjach konsol takich osiągnięć nie zobaczymy. Gdybym miał pieniądze, to nawet do swojego UW bym wsadził, co byłoby overkillem na lata, ale fajnie grałoby się we wszystko z maksymalnym odświeżaniem...

 

Ale największym atutem nowych kart jest DLSS 3.0 i FG, z ktorym nawet na 4070 tak ciężkie tytuły jak Cyberpunk czy MFS potrafi odpalić 100+, a IL jest niezauważalny. :obama:

 

 

 

Z grami +120fps to jest nawet na 4090 problem, bo CPU chyba każde dalej muli, szczególnie w grach open world Ubisoftu i CDP.

Każde cpu boottleneckuje GPU topowe nvidii.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, easye napisał:

W ogóle nie. Sam wymieniłem 3080, który w wielu grach już niedawal rady z RT przy rozdzielczości 3440x1440, i na swoim przykładzie mógłbym napisać że 4070 w niektórych grach wypada z 2 razy lepiej, jak choćby Cyberpunk który na 3080 wypluje maks 30 fpsow z RT.

 

Do 1440p to zdecydowanie lepiej kupić 4070 TI niż 3090. Z DLSS 3.0 wydajność jest z 2 razy lepsza, a cena taka sama.

 

 

Do 1440p UW to i tak najlepiej brać 4090 :). Jak chcesz mieć spokój na kolejne kilka lat. 4090ti chyba niedługo ma premierę, zobaczę jak ceny xD. 

W dniu 4.02.2023 o 11:57, Ukukuki napisał:

No tak tylko następnego kompa to będzie składał +-7 lat. I nie wiem czy 4070TI przy następnej generacji kart z 12GB nie będzie paździerzem jak 3070TI po roku.

 

Gra w Diablo, CoD, WoW, Dota2 i Apexa.

To tych gier to procek jest ważny. WoW potrafi się krztusić mocno bez mocnego CPU, tutaj warto troche zainwestowac w przynajmniej 5800x3d.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, KrYcHu_89 napisał:

To tych gier to procek jest ważny. WoW potrafi się krztusić mocno bez mocnego CPU, tutaj warto troche zainwestowac w przynajmniej 5800x3d.

 

Ma i5 13600, powinno być dobrze. 

 

Godzinę temu, KrYcHu_89 napisał:

Ten nowy cod to gralem ostatnio, niby cacy na AMD CPU + rtx 3080, ale wysypanie do pulpitu 2/3 razu mialem, a gralem kampanie... W multi to musi być pożar.

 

Dzisiaj grałem parę godzin i faktycznie ani razu do pulpitu nie wywaliło ale artefakty miałem :notlikethis: Z ciekawości zobaczę jak to lata na 7900 XT jak przyjdzie. 

 

2 godziny temu, easye napisał:

Ale największym atutem nowych kart jest DLSS 3.0 i FG, z którym nawet na 4070 tak ciężkie tytuły jak Cyberpunk czy MFS potrafi odpalić 100+, a IL jest niezauważalny. 

 

Karta w 4K już tak różowo nie wypada plus zaraz będzie jak z 3070TI 8GB w RE3 albo laptopowym 3060 z 6GB w Doom Eternal. Karty widać ,że się nudzą ale wyższych detali nie ustawisz bo gra wywala ,że masz za mało VRAM. Jak ktoś co generację przeskakuje z karty na kartę to taka 4070TI będzie spoko, chyba najlepsza półka do skakania. Jak ktoś chce mieć kartę na te 2-3 generacje kart to zakup totalnie z czapy niestety. Mam nadzieje ,że z moją 4080 wytrzymam żeby przeskoczyć jedną generację, zaczynam budowę domu i każdy tysiak będzie się pewnie liczył. 

 

 

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Ukukuki napisał:

 

Ma i5 13600, powinno być dobrze. 

 

 

Dzisiaj grałem parę godzin i faktycznie ani razu do pulpitu nie wywaliło ale artefakty miałem :notlikethis: Z ciekawości zobaczę jak to lata na 7900 XT jak przyjdzie. 

 

 

Karta w 4K już tak różowo nie wypada plus zaraz będzie jak z 3070TI 8GB w RE3 albo laptopowym 3060 z 6GB w Doom Eternal. Karty widać ,że się nudzą ale wyższych detali nie ustawisz bo gra wywala ,że masz za mało VRAM. Jak ktoś co generację przeskakuje z karty na kartę to taka 4070TI będzie spoko, chyba najlepsza półka do skakania. Jak ktoś chce mieć kartę na te 2-3 generacje kart to zakup totalnie z czapy niestety. Mam nadzieje ,że z moją 4080 wytrzymam żeby przeskoczyć jedną generację, zaczynam budowę domu i każdy tysiak będzie się pewnie liczył. 

 

 

Wiadomo, budowa domu koliduje z RTXami, ale zawsze można zrobić mały upgrejd tu i tam, wiem z własnego doświadczenia:D. W sumie ceny kart poszły w górę wprost proporcjonalnie do cen materiałów budowlanych w 2022 roku, jak to się mówi, taniej już było ...:). 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Ukukuki napisał:

Karta w 4K już tak różowo nie wypada plus zaraz będzie jak z 3070TI 8GB w RE3 albo laptopowym 3060 z 6GB w Doom Eternal. Karty widać ,że się nudzą ale wyższych detali nie ustawisz bo gra wywala ,że masz za mało VRAM. Jak ktoś co generację przeskakuje z karty na kartę to taka 4070TI będzie spoko, chyba najlepsza półka do skakania. Jak ktoś chce mieć kartę na te 2-3 generacje kart to zakup totalnie z czapy niestety. Mam nadzieje ,że z moją 4080 wytrzymam żeby przeskoczyć jedną generację, zaczynam budowę domu i każdy tysiak będzie się pewnie liczył. 

 

 

No ja nie gram w 4K - karty zmieniam co generacje, a nawet częściej, bo często wymiany kart w tej samej generacji to pare stowek, jak i procków - ostatnio Ryzena 3600 na 5600 wymieniłem za 150 zł...

Jasne, gdy wymieniałem 3070 na 3080 to już było parę stówek, ale nadal był to w chuj opłacalny interes. 

Dla mnie lepiej wydać teraz 4200 nawet jakbym miał grać na tej karcie rok/dwa i później przeskoczyć na 4080 za pare stówek niż wydawać 7 K czy 10...

No ale nie ma co porównywać siebie do innych, bo gdyby mnie było stać, to dawno zamówiłbym kompa jak Tjery czy Pipolino...

 

a co do grania w 4K, to na PC akurat jest ułamek % graczy. Dla mnie 1440p czy UW zdecydowanie wystarcza, a przy tej rozdzielczości te 12 GB to nadal zapas.

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, easye napisał:

No ja nie gram w 4K - karty zmieniam co generacje, a nawet częściej, bo często wymiany kart w tej samej generacji to pare stowek, jak i procków - ostatnio Ryzena 3600 na 5600 wymieniłem za 150 zł...

Jasne, gdy wymieniałem 3070 na 3080 to już było parę stówek, ale nadal był to w chuj opłacalny interes. 

Dla mnie lepiej wydać teraz 4200 nawet jakbym miał grać na tej karcie rok/dwa i później przeskoczyć na 4080 za pare stówek niż wydawać 7 K czy 10...

No ale nie ma co porównywać siebie do innych, bo gdyby mnie było stać, to dawno zamówiłbym kompa jak Tjery czy Pipolino...

 

a co do grania w 4K, to na PC akurat jest ułamek % graczy. Dla mnie 1440p czy UW zdecydowanie wystarcza, a przy tej rozdzielczości te 12 GB to nadal zapas.

Też wolę 1440p UW, po pierwsze performance gain, po drugie po prostu polubiałem na PC granie w UW. Miła odmiana od PS5 + 65' widescreen. Niektóre gry dostają nowe życie i inaczej się gra w tym aspect ratio, po prostu więcej widać (i fajnie ponerdzić na wygodnym krześle, zamiast kanapy :D) :). Szkoda, że wciąż niektóre gierki trzeba modować, by działały w UW. Szczególnie często jest problem z custscenkami, które nie są na silniku gry, wtedy często przerzucam się na TV. 

Edytowane przez KrYcHu_89
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
37 minut temu, smallv86 napisał:

Przy rtx 4090 i i9-13900k ram ddr5 5200mhz moze bottleneckowac i lepiej kupic 6000+ czy bez roznicy?

Zamierzam grac na rozdzialce 3440x1440.

Możesz kupić i 5000. Jeden pies w grach. Między 5k a 8k w grach w 4k jest do 3 klatek różnicy zazwyczaj. Czyli błąd pomiarowy. 

15 godzin temu, Ukukuki napisał:

Istotny szczegół: dla gry crossgenowej. 

 

W przyszłości nie będzie lepiej. Zieloni zwyczajnie przyoszczędzili w tej karcie na pamięci tak samo jak zrobili z 3070Ti. 

Ogólnie pakowanie do kart poniżej 16gb w grafikach powyżej 4k zł to totalne chujostwo. 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Spoko zestawienie dysków M2. https://www.purepc.pl/jaki-dysk-ssd-wybrac-co-kupic-do-laptopa-i-desktopa-w-2023-roku-polecane-dyski-ssd-i-poradnik-zakupowy-od-100-do-2000-zl

 

Kupiłem Lexar NM710 2 TB jako magazyn danych. Dostał dobre recki, swoją drogą ładnie potaniały te dyski, M2, 2TB za 599.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
W dniu 6.02.2023 o 22:02, Ukukuki napisał:

Istotny szczegół: dla gry crossgenowej. 

 

W przyszłości nie będzie lepiej. Zieloni zwyczajnie przyoszczędzili w tej karcie na pamięci tak samo jak zrobili z 3070Ti. 

no ale nikt chyba nie kupował 4070 TI do 4k, pomimo tego, że z wieloma grami ta karta sobie poradzi.

 

Czy ktoś na forum wsadzał 4080 do słabszych procków? Mam obecnie Ryzena 5 5600, jak na budżetowy procek radzi sobie całkiem nieźle, w niektórych grach nie wiele odstaje od 5800x3D. Pojawiła mi się okazja zgarnąć Gainworda (Phoenix) w najtańszej wersji (5400 brutto za nówke)  - wymiana wyniesie jakieś 1500 zł (tak wiem, dawno sprzętu nie wymieniałem xDDDD - no ale to seria XX80 i 16 Giga Ramu!!!!!!!! JedenJedenJeden).

 

Wiem że to najsłabsza karta, ale różnic w fpsach pewnie będzie nie wiele, a limity mocy + kultura pracy, no i najważniejsze, 329 mm, czyli tyle co obecny GameRock TI, przez co może nie będę musiał wymieniać całej budy, ani zasilacza (bo 750 Watów w Goldzie powinno styknąć cnie?) Co prawda mam 5 dysków, 2 talerzowe, w tym 1 10TB, 2 M2 i 1 SSD.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...