Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

To już jest wróżenie z fusów ale fakt powoli zaczyna się robić problem z mała ilością vramu w nvidii dlatego albo iść w 4080 ale to już trzeba iść grubo ponad budżet albo amd. Bierz jednak poprawkę na to ze nvidia ma dlss3 i jest mocniejsza w rt. Amd tak samo jak nic od gigabyte bym nie kupił ale to nie moja kasa. Patrząc na to jak super są zoptymalizowane nowe gry to albo iść grubo albo konsola i dać sobie spokój. 

Odnośnik do komentarza

Do 10k bez monitora da radę z 4080 ale i tak będzie ciasno.

 

Jak chce z monitorem to niech celuje w 7900 XT, te karty spadły już do 4000 zł, zostaje na fajny monitor do tego zestawu. 
 

4070Ti spoko karta ale szybko się zestarzeje jak 3070Ti przez zbyt małą ilość pamięci. Nie da się siedzieć dwie generacje na tych kartach jak np. na , 1070, 2060S czy 2070.

 

4070 to już najgorsza 70 od lat patrząc na czystą wydajność. 
 

Ogólnie ceny kart odleciały.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, ginn napisał:

Zmontowałem coś takiego w komputroniku:

 

https://www.komputronik.pl/cart/shared/show/vEkOMYy5dK

 

Cały komputer wychodzi za 11 539,90. Powiedzmy że taka wartość jest akceptowalna zakładając, że przez 4-5 lat będzie to ładnie hulać.

zamiast Fery 5 daj Fortisa 5, lepiej sobie poradzi

za tą obudowę 1.5 roku temu dałem niecałe 300zł XD

Odnośnik do komentarza

No i legancko, dziękuję za pomoc. 

 

Na decyzję o przyznaniu środków czeka się nawet i do lipca, więc po cichu liczę że cosik te ceny jeszcze spadną. No i muszę poszukać docelowo miejsca, w którym będzie wszystko i bez problemu wystawią proformę. 

 

Pod względem ilości asortymentu, kto jeszcze stoi na równi z Komputronikiem? Morele? X-kom? Też trochę myślę pod kątem obsługi posprzedażowej (reklamacje, złożenie całego zestawu, dogranie aktualnego biosu itd.)

Edytowane przez ginn
Odnośnik do komentarza

no robilem resarch i na wielu forach pisali ze te procki to loteria krzemowa - jeden mial na Fortisie 5 80 stopni inny na AIO 90, ale srednia miala być koło 78-83, a ja mam czasami nawet i 88-92 xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Problemem też może być moja budżetowa obudowa Silentium  - Signum SG1V EVO TG ARGB.

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Ukukuki napisał:

Bo xkom ma :kekw:  ziomkowi z pracy zamontowali wentylatory bez PWM. Zaskoczyło mnie to ,że ktoś jeszcze takie produkuje pod rynek PC. 

 

To zostaje komputronik ale z nimi doświadczenia nie mam. 

 

 

Brak pwm nie jest problemem jak się wie co robi. W trybie dc można to ładnie występować ale oni nawet do biosu nie zaglądają. 
I tak- bez pwm sa wentylatory np fractal w budzie tylko takie daje w meshify c i 2. 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, easye napisał:

3440x1440, no ale procek chyba zwroce.

Jest naprawde fajny - ale 90 stopni w BFie mnie przeraża. Nagle piec z komputera się zrobił...

o dziwo tylko w Bfie takie temperatury.

Bo bf proca ciśnie. Zarzuć cinebench i zobacz jak masz pod 100st od razu to cos jest nie halo. Może chłodzenie nierówno przylega czy cos? Jak masz pastę to zdejmij i załóż od nowa. W testach ten proc pod full obciążeniem nie powiem mieć więcej jak 80st. 

Odnośnik do komentarza

Jak zacząłem googlowac to cała masa postów o 90 stopniach na wielu chłodzeniach. Ech mogłem się tego spodziewać skoro w reckach z chłodzeniem wodnym jest średnio 83 stopnie.

W cinebench maksymalna temperatura 90,4.

 

Ogolnie procek rakieta jeżeli chodzi o AM4, ale te skaczace temperatury chyba za bardzo siedza w glowie.

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, mozi napisał:

Jak już nie chcesz sam składać (chociaż to największy fun i polecam bo nie jest to trudne) to odradzam morele. Goście nie maja pojęcia o składaniu czegokolwiek. 

 

 

Jak mówicie, że standardy są jakie są, to chyba faktycznie spróbuję sobie wygospodarować weekend na montaż. Doskonale wiem, ile radości daje wąchanie nowiutkiego mobo :banderas:

 

Czy w zestawie z koszyka brakuje mi jeszcze czegoś do prawidłowego montażu? Jakieś złącza, przejściówki?

 

No i co do samego chłodzenia. Do zestawu z koszyka powinienem dorzucić jeszcze jakieś wentylatorki? W standardzie obudowy są 4 sztuki. Na procka wrzucę Fortisa 5 jak Figuś przykazał. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...