Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem graczem konsolowym (posiadam PS5 i Xbox Series X). Przydałby się dla mnie i żony komputer stacjonarny do domu. Prace typowo domowe/biurowe + granie w starsze gry typu League of Legends (żona) czy u mnie nadrabianie kupki wstydu i starszych tytułów, których po prostu nie ma na konsole. Wymagania ? Pierwsze pytanie czy da radę kupić przyzwoitego PC do kwoty 2-3 tysięcy ? Chciałbym żeby posiadał dysk SSD i o ile nie da się kupić dobrej karty graficznej w tej kwocie to żeby można było go swobodnie w przyszłości rozbudować. Możecie coś poradzić ? Proszę o rady. Dziękuję. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, medzik1992 napisał:

Witam. Jestem graczem konsolowym (posiadam PS5 i Xbox Series X). Przydałby się dla mnie i żony komputer stacjonarny do domu. Prace typowo domowe/biurowe + granie w starsze gry typu League of Legends (żona) czy u mnie nadrabianie kupki wstydu i starszych tytułów, których po prostu nie ma na konsole. Wymagania ? Pierwsze pytanie czy da radę kupić przyzwoitego PC do kwoty 2-3 tysięcy ? Chciałbym żeby posiadał dysk SSD i o ile nie da się kupić dobrej karty graficznej w tej kwocie to żeby można było go swobodnie w przyszłości rozbudować. Możecie coś poradzić ? Proszę o rady. Dziękuję. 

Jaki komputer do gier kupić? Polecane zestawy komputerowe na wrzesień 2022. Gotowe konfiguracje w różnych cenach (strona 3) | PurePC.pl

 

2700 zł, ale trzeba doliczyć jakąś obudowę.

Odnośnik do komentarza

Hej PC-towe świry. Mam problem. Potrzbuje komputer ale tylko i wyłącznie do obróbki zdjęć w Lightroomie i Photoshopie. Nie mam zamiaru na nim grać tylko ma służyć czysto do tej jednej funkcji. Chciałem zbudować coś na Ryzenie 5600G bo ma zintegrowane GPU, które sobie spokojnie radzi z LR i PS. Do tego jakieś 16GB RAMu i gitara. Czy zamknę się w 2k? Ze starego desktopa mam monitor i stary zasilacz OCZ Fatal1ty 550w - nada się?

 

Druga opcja. Mam w domu lapka Lenovo Z51-70 na I5-5200U

https://www.x-kom.pl/p/254422-notebook-laptop-156-lenovo-z51-70-i5-5200u-8gb-1000-dvd-rw-r9-m375.html

 

Z tego co czytałem na Reddicie to ten procesor daje nawet radę w LR/PS i wiele osób wciąż na nim pracuje. Problem w tym, że ten laptop ma z 10 lat i zamula strasznie po jakiś 15 minutach pracy. Pewnie się przegrzewa, dysk by się przydało na SSD wymienić i dołożyć 8GB RAMu. To może być tańsza opcja.

 

Zależy mi na jak najtańszym rozwiązaniu. Czy jest sens reanimować tego Lenovo? Póki co to go używam ale z marnym skutkiem. Chciałbym go komuś oddać żeby go przejrzał, zdiagnozował i naprawił ewentualnie wtedy.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

A ja znowu wymieniam na wyzszy model i sie mocno zastanawiam:

ZOTAC Gaming GeForce RTX™ 3080 Ti 12 GB czy 300 zl droższy AMD Radeon RX 6950 XT 16GB GDDR6 256bit?

 

Za nvidia mimo wszystko przemawia DLSS i RayTracing, za Radeonem fakt że można go gupic w 6 ratach 0 %.

 

Upgrade z 6800 będzie mnie kosztował 1400zl.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...