Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, Ukukuki napisał:

 

Przy takim starym zestawie standardowo karta, procek i płyta do wymiany. Dodatkowo ram. Teraz były super promki na RTX 3060 12GB w okolicach 1500 zł. Do tej karty 6 rdzeniowy procek i będziesz pan zadowolony. 

Czyli całość. Płyta obsłuży skylake max (czyli do i7-6600k) który jest za słaby do 3060ti a do tego używany jest w cenie nowego r5600. Wiec tak- nie ma to sensu sprzedaj co masz i kup nowa platformę. 

Odnośnik do komentarza

Dysk SSD robi wielką różnicę w niektórych grach. Odkąd zainstalowałem na nim Guild Wars 2 to nagle mapy ładują się w chwilę. Przedtem trwało to wieki.

 

Ostatnio mam jakieś problemy typu wyłączający się monitor i losowe zwiechy.

 

Ile musiałbym wydać pi razy oko na coś sensownego? Niedługo Hogwarts Legacy, The Last of Us Part I i Resident Evil 4 - fajnie byłoby to ograć w jakiejś sensownej rozdzielczości i detalach. W sumie na obecnym wszystko śmiga, ale w takim Days Gone trzeba było bardzo zejść z detalami przez co gra straciła trochę uroku. W God of War to samo.

Odnośnik do komentarza
39 minut temu, wodny1988 napisał:

Po siedmiu latach wymiana już jest konieczna. Poza drobnymi problemami komp nadal śmiga i nawet nowe tytuły jako tako działają, ale w końcu czas na przesiadkę.

 

Będę wdzięczny za jakieś rady. :)


Po kolei wymieniaj co się da, no albo PS5 i problem solved

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, wodny1988 napisał:

Nie chcę konsoli. Nie mam nawet telewizora. OK, poszukam gdzie indziej.

 

Sprawdź sobie zestawy w twoim budżecie tutaj: https://www.purepc.pl/jaki-komputer-do-gier-kupic-polecane-zestawy-komputerowe-na-styczen-2023-gotowe-konfiguracje-w-roznych-cenach

 

Masz tutaj cały tak naprawdę rdzeń pod PC który będzie ci potrzebny. 

  • Plusik 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza

Pany pomożecie w doborze RAMu do laptopa? Laptop Lenovo Legion 5 15ACH6H 15,6" 165Hz AMD Ryzen 5 5600H - 16GB RAM - 512GB Dysk - RTX3060 Grafika - Win11 - Opinie, Cena - RTV EURO AGD 

Chcę przejść z 16 GB na 32 GB. Lapek ma dwa sloty.

 

image.png.bc7f8cc05d0ad7300736072a122fa000.png 

 

Nawet nie wiem co to za marka więc chyba trzeba będzie szukać coś innego. Jesteście w stanie coś dobrego polecić?

Odnośnik do komentarza

Póki co wstrzymuję się z zakupem nowego komputera do marca/kwietnia.

 

Potrzebuję jednak porady - proszę się nie śmiać:

RAM - Kingston HyperX FURY 8GB DDR4 2133MHz CL14
płyta główna - MSI B150A GAMING PRO, B150, DDR4, SATA3, USB3.1, ATX

 

Chciałbym kupić nowe 16GB RAM. Tamtego 8GB się pozbędę kiedyś.

 

Mógłby ktoś coś polecić? Dziękuję. :)

 

Niedługo wychodzi parę gier, w które chcę zagrać i wszędzie w minimalnych wymaganiach jest 16GB.

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, wodny1988 napisał:

Póki co wstrzymuję się z zakupem nowego komputera do marca/kwietnia.

 

Potrzebuję jednak porady - proszę się nie śmiać:

RAM - Kingston HyperX FURY 8GB DDR4 2133MHz CL14
płyta główna - MSI B150A GAMING PRO, B150, DDR4, SATA3, USB3.1, ATX

 

Chciałbym kupić nowe 16GB RAM. Tamtego 8GB się pozbędę kiedyś.

 

Mógłby ktoś coś polecić? Dziękuję. :)

 

Niedługo wychodzi parę gier, w które chcę zagrać i wszędzie w minimalnych wymaganiach jest 16GB.

 

Płyta wspiera DDR4 2133, nie lepiej kupić drugą taką kość? Są na allegro z tego co widzę. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, mozi napisał:

Buda sklecona ale już się zaczyna :)

z moja super płytą ramy w XMp nie bootuja. Upgrade biosu spróbuje ale może być różnie jak czytam. 

774E11EA-EBF9-4DDC-9AD3-517A61124C37.jpeg

 

Czemu niby te ramy nie chcą być posłuszne? Czytałeś czy płyta się z nimi lubi przed zakupem? I czy są Intel-optimised z nazwy? W sumie wydawać się to może nieistotne, ale kiedyś wsadziłem AMD-optimised do Intela i zarówno w Windowsie idle i w takiej prostej gierce jak Madison waliło mi bluskrinami na lewo i prawo, a nawet inne śmieszne akcje jak np. samoistne dublowanie pulpitu. Wróciły na Amazona szybciej niż przyjechały.

Odnośnik do komentarza

@MarekColsprawdzilem w qlv niby wszystko jest dokładnie ten sam model co do kropki jest wspierany i działa ale jak pisałem xmp = boot loop. Sporo ludzi ma problemy z ddr5 z tego co czytam bo na ddr4 na asrocku to mogłem robić cuda z ramem a turaj jakieś czary mary. 

 

Dobra update bios i poszło. Teraz zasuwa na xmp 6400 jak złe. Suprim to jest jakiś kosmos. Na razie na szybko furmark ale max co widziałem to przy 98% obciążenia 67 stopni i 1100 rpm :ohmy: Bios silent. Wogóle jej nie słychać. Za to ten alphacool to jest diabeł wcielony. Głośne to. @tjery jakie masz temperatury na procku pod stres testem? Czy nie robiłeś i patrzysz w grach. Bo tutaj widzę że przy stresie bierze proc 260 w :>

 

Tak to wygląda po włączeniu - corssair 5000d miał taką fajną półkę na dole tutaj jest dziura a zasilacz jest tak długi że nie chuya idzie to upchać żeby nie było widać. 

 

IMG_3057.jpg

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, tjery napisał:

Tylko airflow, zero dodatkowych plapstików ;)

Ale ten airflow to leci w psu w tych budach bo tam nic nie ma :) No dobra trochę na gpu tez. Mechanicznie to  Ci powiem ze corsair jest lepszy od fractala. Ale przewiew dobry ma ta buda z tym ze bez filtrów już tak piękna nie jest. 

Odnośnik do komentarza

Z filtrów to ten dolny wsuwany mam, u góry tylko siatkę (bo tam się już chyba nic nie wsuwało, a jeśli tak to tego nie mam) i z przodu filtr mam wyciągnięty, ale w czarnej obudowie nie widać różnicy czy z filtrami czy bez ;)

 

Obczajcie sobie nową łatkę do CP2077 z DLSS3, koło 100 fps w 4K na max z DLSS Quality i RT Psycho. Ale to chodzi i wygląda :obama: nie przestaje mnie zadziwiać ta gierka.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...