Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

w rankingu na to tym procesorze średnia wychodziła podobna. Expo włączone, VBS wyłączony, wszystko wgrane jak należy. GPU 35.5k z kolei procek 13.5k.

 

Zresztą nie ma co już gdybać, sprzętu się pozbyłem, a Braciak  śmiga sobie po Night City w najwyższej możliwości jakości :nosacz2:

 

Miło było pobawić się sprzęcikiem za 15k, ale czas wrócić do Stacji kosmicznej 5 :leo:

Edytowane przez ginn
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Zdecydowałem się na RTX 4070ti i padł wybór na Zotac Trinity za 3669zł bądź ewentualnie MSI Suprim X za 4599zł. Plus dla Zotaca to 5 lat gwarancji, wersja standard nie odbiega specjalnie od innych producentów i wydajnosciowo może 1-2fps mniej od ww smoka. Jednak smok to smok, ale czy warty by wydać 900zl więcej i mieć tylko 3 lata gwary? 

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Redmitsu napisał:

Zdecydowałem się na RTX 4070ti i padł wybór na Zotac Trinity za 3669zł bądź ewentualnie MSI Suprim X za 4599zł. Plus dla Zotaca to 5 lat gwarancji, wersja standard nie odbiega specjalnie od innych producentów i wydajnosciowo może 1-2fps mniej od ww smoka. Jednak smok to smok, ale czy warty by wydać 900zl więcej i mieć tylko 3 lata gwary? 

 

Nie wiem jak te karty się mają pod względem temperatur, kultury pracy itd., ale jeśli nie ma jakieś przepaści to nie ma sensu dopłacać, uśredniając, 1/4 ceny.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze jest kwestia cewek (które niby wg Pipolinio zawsze piszczą), a także jakości wykonania, bo tanie plastiki trzeszczą i szeleszczą jak pojebane. No ale bycie pod ścianą - 3669 vs 4599 - to oczywiste, że bierze się taniej o tysiONc jebanych złotY.

Nawet jak będzie cieplej, gorzej się kręcić (kto to robi teraz?) i głośniej, to ta sama wydajność, te same (mniej więcej) zegary, za klocka mniej polskiej sałaty i tak pozwala myśleć, że nie sfrajerzyliśmy. Zrobiłeś okej.

Odnośnik do komentarza
36 minut temu, Ukukuki napisał:

Nie ma sensu tyle dopłacać do niewiele lepszego wykonania.

Zależy od konkretnego przykładu. Jak tańsza alternatywa ma kiepską kulturę pracy to w 50% warto, a w 50% nie, zależy od tolerancji i preferencji użytkownika. Raz miałem naprawdę irytująco głośną kartę po obciążeniem i uważam, że jak się kupuje na dłuższy czas, to warto dołożyć do kultury pracy. Zwłaszcza, jeśli często gra się wieczorem/nocą, gdzie słychać każde rozkręcanie się wentylatorów.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, krzysiek923 napisał:

Zależy od konkretnego przykładu. Jak tańsza alternatywa ma kiepską kulturę pracy to w 50% warto, a w 50% nie, zależy od tolerancji i preferencji użytkownika. Raz miałem naprawdę irytująco głośną kartę po obciążeniem i uważam, że jak się kupuje na dłuższy czas, to warto dołożyć do kultury pracy. Zwłaszcza, jeśli często gra się wieczorem/nocą, gdzie słychać każde rozkręcanie się wentylatorów.

Kiedyś testowałem 3060ti od acera taka z zestawu całego PC, karta była jedna wiatrakowa i przypominała mocno edycje founders. Ta grafika to faktycznie był dramat, wykonanie słabe i strasznie głośna. Natomiast tutaj czy to zotac czy msi, to wszystkie grafiki 3 wiatrakowe i bardzo podobne wielkościowo, wiec faktycznie różnice są gdzieś na poziome 1db w kulturze pracy a temperatury ~5 stopni 

 

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, smoo napisał:

Co obecnie najlepiej wypada pod względem wydajność/cena do ~2000-2500pln od Nvidii? (chodzi o nówki)

 

 

Ciekawa sytuacja. Wychodzi, że nic xd Niby są te 4060Ti/3060Ti za +/- 2 kloce. Później dopiero jakiś 4070 vanilla żeby przeskok poczuć, ale to już 3 tys. Nvidia nie ma nic za 2.5 klocka. Nowego..., z folią na backplate.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Potrzebuję laptopa do projektowania graficznego w środowisku CAD i tym podobnym, często 2-3 programy uruchomione jednocześnie. Generalnie, chciałbym, żeby komp był porządny i wydajny, rozmiar 16-17 cali, z wyjściem HDMI to pracy na 2 monitory. Poleci ktoś jakiś sprzęt, albo podpowie jakie specyfikacje powinien mieć, ile ramu, jaki procesor, grafika? Budżet tak do 7-8k zł, ale jak się uda taniej to wiadomo, że lepiej.

Odnośnik do komentarza

No i siedzi sobie grzecznie. Upgrade co prawda mały bo z 3080ti na 4070ti ale z powodu tego ze otrzymałem zwrot hajsów za moja poprzednią grafę a ze malo gram na pc to zostawiłem sobie różnice kwoty na inne zakupy ;) najważniejsze ze jest cichsza, mniej sie grzeje i jest bardziej eko (3080ti zjadała max około 400w, ta bierze 250w). Szybka próba odpaliłem sobie re3 w ultra z rt w rozdzialce 3440x1440 no i gierka pływała w 120fpsach (procka mam i9-9900k). Także pozytywny przekaz leci. 

3FA6BF7E-ACD9-4822-AA75-A77CD4BA4F8B.jpeg

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
7 godzin temu, Donatello1991 napisał:

 

Nie mam teraz za bardzo jak sprawdzić części i cen po kolei, ale ogólnie raczej spoko. Nie widzę tam tak na szybko co to za 4080 jest. Procek może być ciut słaby, ale jak nie będziesz grał w 1080p nie powinno to zbytnio wadzić. Tylko RAMu to bym wziął 2x16, a nie 2x8GB. No i dysk raczej od razu do dokupienia, bo 500 GB to tyle co nic.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No wiadomo, że to nie jest tak, że nie ma znaczenia, po mojej przesiadce z 5950x na 13900k, gdzie niby w 4K miała być mała różnica, byłbym ostatnim, który by tak twierdził ;)  Ale ogólnie komp jest ok, bo jak zaczniemy dokładać do RAMu, dysku, procka itd. to cena jednak się zmieni, chyba że @Donatello1991 to nie jest jakaś maksymalna górna granica kwotowa, to wtedy można pomyśleć też o lepszym procku.

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, tjery napisał:

No wiadomo, że to nie jest tak, że nie ma znaczenia, po mojej przesiadce z 5950x na 13900k, gdzie niby w 4K miała być mała różnica, byłbym ostatnim, który by tak twierdził ;)  Ale ogólnie komp jest ok, bo jak zaczniemy dokładać do RAMu, dysku, procka itd. to cena jednak się zmieni, chyba że @Donatello1991 to nie jest jakaś maksymalna górna granica kwotowa, to wtedy można pomyśleć też o lepszym procku.

Na razie robię przymiarki, bo i tak po urlopie około września wezmę dopiero.

Powiem też  że zwisa mi RT. Gry mają śmigać nie niżej jak 60 fps I 4k przez kilka lat. No i w CoDach nie niżej jak 120 fps na najniższych detalach online. Tak z 220fps optymalnie xd 

 

Te 2x16gb ramu oczywiście wezmę.

I zasilacz chyba z 1000w? 

Nie będę żałował, bo i tak wezmę na raty, więc jak widzisz tam coś ciekawszego to byłoby miło jakbyś link podeslal. Te zestawy za 3000+ też wchodzą w grę.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...