Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Foxconn? Nieładnie tak wspierać wyzysk i kolejne fale samobójstw :(

i nie, nie żartuję - odkąd wypłynęły informacje nt. tego co się dzieje/działo w ich fabrykach postanowiłem nie kupować ich produktów. Wiem, może i głupie ale co mi tam.

 

 

a ten Abit, którego Ci poleciłem to winna być używka a nie nówka - Abit już nie istnieje dlatego te płyty takie drogie. Używaną kupisz za 100-pln i będzie znacznie lepszym i stabilniejszym rozwiązaniem niż ten Foxconn.

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek87

Witam jestem totalnie zielony w sprawie kompów a potrzebuje wmiarę pilnie nabyć sztukę. i tak znalazłem cos takiego:http://allegro.pl/i7-2600-turbo-3-8ghz-asus-8gb-1tb-gtx550ti-1gb-moc-i1775389338.html nie chce komputera by śmigał B3 w full detalach, pytanie czy bebechy nie są crapami i są adekwatne do ceny. tak przeczytałem kilka ostatnich stron i jestem skolowany tym co piszecie. (ew polećcie jakiś rzetelny sklep/aukcje itp)

Odnośnik do komentarza

Nie wchodząc pod wskazany link już stwierdzam, że to crap. Dlaczego? Bo to składak z Allegro.

Ok, wszedłem:

- 2600k nikt nie kupuje, bo 2500k jest tańszy a kręci się do zegara 2600k bez zmiany napięć (i nie mów "nie będę kręcił", bo obecnie kręcenie SB jest tak proste jak pisanie na klawiaturze)

- 550Ti to 550 tyle, że AMP - nieopłacalne

- naprawdę potrzebujesz do grania 8giga ramu?

- mobo na H61 - największej i najbardziej zabiedzonej kiszce dla SB - dawanie tego do procesora za 1k to jawne śmianie się w twarz kupującemu "a tutaj ma pan super mercedesa slk ale opony to panu wymienimy na koła od karocy"

- dysk kogucik i loteria - rownie dobrze możesz dostać WD Green, który jest dyskiem stricte magazynowym (na system się nie nadaje, bo dyski z serii eco lubią zasypiać - i.e. oglądasz film a tu nagle przycinka)

- zasilacz kogucik - "makrowy" TakeMe, Tracer albo w przypływie rozrzutności Chieftec. Dodatkowo pewnie nie modu więc będziesz miał ośmiornicę w budzie

- obudowy - fw blokuje mi domenę więc nie będę jej ręcznie odblokowywał ale widzę Tracera i Logic więc mam 100% pewności, że psu będzie którejś z tych "markowych" firm

 

 

na szybko

- 2500k - 730

- P67 Pro3 B3 - 360

- F3 1TB - 180

- GoodRam 2x2 - 100

- Seasonic 520 - 240

- RW - 60

- Silentium/Fractal - ok 200

 

Ile wyszło? ok 1900 więc zostaje Ci 800pln na 560Ti DirectCU albo 6950 TwinFrozr II (nie bierz III). Zestaw dosłownie wgniata w ziemię to co podałeś a przy tym jest przyszłościowy (jak będzisz chciał zmienić grafikę na coś mocniejszego to dajesz na cpu 1.45V, kręcisz do 4.6GHz, które jest defaultowo ustawione jako dostępny profil i już nie masz bottlenecka)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek87

no i o taką opinię mi chodziło. proszę w takim wypadku o pomoc (na co zwracać uwagę, czego się wystrzegać itd) ew polećcie mi coś, niestety nie mam żadnego nerda komputerowego w swoich znajomych. (ani żadnych innych <wycie wilka z lasu>)

dzieki za pomoc, jutro złapiesz plusa bo limit mi sie skończył :)

Edytowane przez Orzeszek87
Odnośnik do komentarza

Kolega chce sobie kupić kompa, planuje wydać ok 1600zł (max 2k), zaproponowali mu:

 

phenom II x4 955 125w be

ms asus am3 m5a78l amd 760

ddr 3 2x4gb goodram c9

gtx 550ti palit 1gb ddr5

dyski wd aakx16 mb x2 na raid 0

 

(mam nadzieję, że nic nie przekręciłem)

Jakieś sugestie?

Przeznaczenie głównie mmo (czyt. lineage 2, dlatego raid i szybki odczyt i wydajność> grafa, zalecają i5 > amd - takie mam wskazówki od kolegi).

Edytowane przez Shankor
Odnośnik do komentarza

Po co do kompa za 1600zł pakować dwa dyski w raid? Rinek, wyjaśnij :D

I jeszcze 8 giga ramu.

 

No ja bym odpuścił ten jeden dysk (aż tak szybkiego odczytu to chyba MMO nie potrzebują?), drugi wymienić na F3, 0.5x tyle ramu, i faktycznie dorzucił do i5 2500K ;)

Edytowane przez ako
Odnośnik do komentarza

Ja wiem, że RAM jest teraz tani jak barszcz ale nie lepiej te 100pln przeznaczyć na lepszą grafikę?

 

 

btw

ciekawostka - bite 40 minut siedziałem dzisiaj nad kompem starając się ożywić dysk przenośny; reinstalacja szyny usb, testowanie wszystkich portów. Nic. Schylam się aby wypiąć kabel i sprawdzić czy przypadkiem nie uszkodzony a ten nie chce wyjść z portu. Co się okazało - podpinając go po ciemku zamiast wcisnąć wtyk w port micro usb wcisnąłem go w taką szczelinkę do przeciągania stalowej linki (aby nikt dysku nie zwędził).

i pomyśleć, że robię w IT :whistling:

Odnośnik do komentarza

z czystej ciekawosci jak bedzie wydajnej wpiac pamiec ram

2x4gb

4x2gb?

bo w cenonow to praktycznie to samo

Być może (a prawie na pewno) walnę teraz babola i głupotę, ale z tego co wiem, to płyty główne mają swoje preferencje chyba odnośnie Dual channel, tripple channel etc, dlatego WYDAJE mi się, że 2x4gb będzie przeważnie lepszym wyjściem niż 4x2gb.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Witam

 

W związku z tym, że na studia (grafika) potrzebuję kompa, dla początkującego ;]

W gierki grać raczej nie gram.

Budżet to ok. 2000 zł.

 

monitor już mam.

 

jakies pomysły?

 

Podam Ci dokladnie co zlozylem pare dni temu, miesci sie idealnie w 2000zl i raczej nic lepszego za te pieniadze nie wybierzesz:

 

- obudowa z zasilaczem I-BOX 400W (zasilacz jest z tych tanich, ale polecony przez znajomego technika ktory serwisuje duze przedsiebiorstwa - uzywaja tylko tych zasilaczy od 3 lat do kompow biurowych i na kilkadziesiat sztuk ani jednej awarii)

- plyta glowna Gigabyte H67M-D2-B3

- procek Intel i3-2100 z chlodzeniem fabrycznym

- grafika HD2000 wbudowana w procek

- pamiec 2 x 4GB Kingston KV3133D3N94G

- Dysk OCZ Agility3 60GB na system (transfery na SATA3 rzedu 450MB/s)

- Dysk WD 1TB Blue na magazyn

- nagrywarka DVD Samsunga

- Windows 7 Home Premium OEM

 

Wszystko razem ciutke ponizej 2000zl, system robiony pod fotoszopa i lajtruma, chodzi swietnie.

 

 

 

co myślicie?

Odnośnik do komentarza

Jesli tylko do grafiki wektorowej to super-maszyny raczej ci nie trzeba, wystarczy w miare dobry procesor i 2x2GB ramu. Jesli bedziesz sie bawil w projektowanie 3D to bierz taki jak do gier. Jesli umiesz podkrecac to bierz cos na socket 775. Wyjdzie cie okolo 1500zl a mozna wykrecic z tego niezla rakiete. Ja z nudow wykrecilem dzisiaj Q6600 z 2.4Ghz na 4Ghz i w testach dorownuje i7.

 

Tak swoja droga mam na sprzedaz Core2Quad Q6600, plyte glowna Asus P5Q, Asus P5B Deluxe, ramy 2x2GB 800Mhz CL4 (1000Mhz CL5), ram 2x2GB 1066Mhz CL5 :P

 

Co do grafiki to jakis GTX460 (~500zl) badz tansza alternatywa 8800GTS (GTX) 512 (~200zl), ramy tak jak wyzej co podalem w zupelnosci starcza. Zasilacz 400W styknie pod warunkiem ze nie bedziesz podkrecal i bedziesz miec zintegrowana grafike w plycie glownej.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...