Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

dla mnie takie zachowanie producenta jest glupie. Pozwolic innej firmie robic na licencji obciety sprzet. 3/4 potem jak sie skapnie do kupilo to nie bedzie pamietac ze wyruchal ich palit a nie nvidia bo przeciez marka to GF :potter:

Odnośnik do komentarza

Intel Core i5 2500K 3.3 GHz BOX i pamiątki Patriot DDR3 2x4096MB Viper II Sector5 (super hiper ultra mega uber) 1600MHz CL8.0 EP LLK.

Do jakiej płyty to wsadzić, najlepiej jakby się z nią zmieścić do 500zł?

 

EDIT: pytanie nadal aktualne, póki co cały zestaw wygląda tak - jakieś sugestie?

 

Intel Core i5 2500K 3.3 GHz

Patriot DDR3 2x4096MB 1600MHz CL8.0 EP LLK

WD Caviar Black WD5002AALX (500GB, 32MB, SATA/600)

Asus Radeon HD 6950 DirectCU II 1GB

 

Zasiłka: Cooler Master Silent Pro M600 600W.

Edytowane przez ako
Odnośnik do komentarza

Ja nie jestem taki wybobylacz i wezmę cały zestaw! Jestem fajniejszy e-przyjaciel od Stony! A w ramach rewanżu kupię ci obudowę! <3 <3

 

PS. Zaraz przyjdzie rinek i zniszczy twój zestaw marzeń. Czytając wcześniejsze posty zastanów się nad dyskiem, a konkretnie nad Samsungiem F3, czy coś takiego.

Edytowane przez Shankor
Odnośnik do komentarza

  • mobo: Asrock P67 Pro3 B3 albo jeśli chcesz przyszłościowo (co wg mnie nie ma sensu, bo i5 jest wystarczająco przyszłościowy a jak będziesz zmieniał to 300pln za nową plyte to nie pieniądz) albo bawić się w SLI to Z68 Extreme 4
  • ram: wymień te Patrioty - ich zęby nie lubią się z większymi radiatorami na CPU i możesz mieć niemiłą niespodziankę. Wystarczy 2x4 od GoodRam, bo kości pod SB mają i tak downclock do 1333MHz i nie wymagają radiatorów. Jeśli chcesz ładnie wyglądające to polecam Kingston HyperX Genesis - bardzo ładne wykonanie i do tego z XMP.
  • zasilacz: lekki overkill - jeśli nie będziesz ostro kręcił, montował SLI czy robił podwójnych RAIDów to Seasonic s12ii 520 w zupełności wystarczy
  • dysk: kolejny overkill - dyski mechaniczne i tak nie wykorzystają potencjału SATA rev.3 więc bierz tak jak napisał Shankor - Samsung F3 1TB

 

na Twoim miejscu bym brał Pro3 i Seasonica a zaoszczędzone 150 i 100pln zachował, dołożył 150 i kupił M4 od Cruciala - SSD da Ci większego kopa niż teoretycznie lepsza płyta

 

czy 520 wystarczy? Spaliłem Enermaxa i obecnie siedzę na Corsair 520 modu, który bez zająknięcia potrafi pociągnąć - i5@4.6, 6970, SSD i 2xF3 w RAID. Jak widać wystarczy.

 

 

btw

Jeśli zdecydujesz się na M4 i P67 to wiedz, że możesz mieć z tym przygody (te dwa komponenty zwyczajnie się nie lubią) - daj znać na pw a powiem Ci co trzeba zrobić aby wszystko chodziło jak złoto.

Odnośnik do komentarza

@Stona, Szakira: no Wy chyba nie myślicie że drukowanie pieniędzy to tak hop siup. To trwa bardzo długo jak chcesz mieć dobre kopie, zanim dodrukuję kolejne tysiące to BF4 wyjdzie :( No więc jak widzicie bardzo bym chciał ale nie mogę spełnić Waszych marzeń :(

 

@Greah:

SLI raczej nie w planach, a przyszłościowa zmiana też niebardzo. Jeżeli na tej płycie da się bez problemu potem coś pokręcić, to w zupelności wystarczy. Thx.

Pamiątki w takim razie wezmę inne, jakby się miały te nie zmieścić... nie miałem nigdy do czynienia z boxowymi chłodziarkami intela, to wierzę na słowo.

Nad dyskiem SSD jeszcze pomyślę, a ten to tak o wybrany, nie ze względu na to że ma SATA3. Po prostu taki był :D Odpowiednio duży i tani, no i mam jakieś zaufanie do WD już wyrobione ;)

Thx za wskazówki raz jeszcze, wracam pobuszować po ofertach.

Edytowane przez ako
Odnośnik do komentarza

Jeśli będziesz siedział na boxowym wentylu to możesz brać te Patrioty tyle, że w tym momencie się w pewnym stopniu blokujesz, bo jak będzisz chciał podkręcać powyżej 4GHz i będziesz nosił się z zakupem np Mugen 2 to wtedy pamięci będą wadzić.

 

Gdzie kupujesz? Jeśli nie w morele, techplanet albo esc... to odpuść i wybierz w powyższych :). Ostatnio jak brałem części to morele okazało się byc o 80pln tańsze od pozostałych. Niby nic ale dokładasz 20pln i masz Freezer Pro 13.

Odnośnik do komentarza

http://www.agito.pl/...attr=248-490960

 

Co powiecie? Wiem, że GT240 i 440 to pewnie praktycznie takie same karty, tylko ta druga obsługuje DirectX11, czyli przy karcie na takim poziomie to nic, ale za to tutaj widzę, że jest DDR5, a i cena taka, że zawsze mogę to jakoś dokulać, gdyby faktycznie było warto.

BTW jak myślicie, czy przy AthlonieX2 5000+, 4GB RAMu DDR2, wymienionej wyżej karcie graficznej mogę marzyć o odpaleniu BF3, czy w ogóle czegoś z zapowiadanych na najbliższe miesiące gier? Nie bardzo wiem, czego mogę się spodziewać, jak taki zestaw sprawowałby się na tym, co teraz powychodziło, w tej chwili mam 2GB RAMu, no i kiepską kartę.

Edytowane przez Linek
Odnośnik do komentarza

Może będzie to dla Ciebie zaskoczeniem ale GT440 to GORSZA karta od GT240.

Tak, to się nazywa chłyt matertingowy, bardzo często stosowany przez nVidie [i w dużo mniejszym stopniu przez AMD].

 

O sensownym graniu w BF3 możesz zapomnieć. RACZEJ. W końcu nie ma jeszcze bety więc nie ma jak sprawdzić optymalizacji gry.

 

 

zestawieniegpunajwiksze.png

Odnośnik do komentarza

Myślałem, że nadal jadą tak samo, jak dawniej, że np. MX400 był tym samym, co MX200, ale np. o niebo gorszy od 2 Titanium, ale widzę, że teraz karta o tym samym oznaczeniu z "nowszej" serii jest słabsza od starszej, no, coraz lepiej z tym im idzie.

 

Trochę mnie załamałeś tym, że o BF3 mogę pewnie zapomnieć. W każdym razie chciałbym osiągnąć coś choćby zbliżonego do poziomu grafiki na X360, która jak dla mnie jest zachwycająca, no i chciałbym móc chociaż odpalić jakieś nowości, bo na tym, co mam teraz, gry przestały chodzić ponad rok temu. Wiadomo, nie wymagam kosmosu, ale też nie chciałbym grać w 800x600, bo na moim tv nie wyglądałoby to ciekawie. Myślę, że 1280x720 to już wystarczająca rozdzielczość.

 

 

EDIT:

Znalazłem moim zdaniem dobrą kartę, jak za tę cenę:

http://www.morele.net/karta-graficzna-zotac-gf-cuda-gt240-amp-edition-512mb-zt-20405-10l-279842/

Edytowane przez Linek
Odnośnik do komentarza

GT240 to GF9800GT z nowym BIOSem i chyba jakąś kosmetyką na PCB. To była naprawdę dobra karta, teraz jest to IMHO taki entry lvl jeśli chodzi o granie.Czyli karta od której można zacząć myśleć o sensownym graniu na PC. *

Nie mówię że nie odpalisz BFa. Odpalić odpalisz, pograć pograsz ale nie wiem jak to będzie wyglądało na serwie 64/64 i w jakiej rozdziałce chcesz grać. Skoro wspominasz o tv, to wnioskuję że 720p ,a na to może już być za słabo przy tej karcie i przy tej konkretnej grze. Inne gierki proszę bardzo, spokojnie to uciągnie. Poza tym sam możesz sobie to sprawdzić albo szukając na google testów GT240/GF9800GT albo wpisując na jutubie tytuł gry oraz dodając GF9800 GT240 . Na ogół jest dużo gejmplejów, bo to w cholerę popularna karta była [co tylko potwierdza jej jakość].

 

 

 

*dla Ciebie sensownym, dla mnie to padaczka ale jak wiadomo punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ;)

 

 

To jaką wersję kupisz nie powinno mieć dla Ciebie za dużego znaczenia. Patrz na to żeby nie była na DDR2 i miała nie za głośne chłodzenie. Nie wiem jak wygląda to z tym AMPem. Ostatni GF jakiego miałem to 8800GTS ładnych kilka lat temu ;)

Odnośnik do komentarza

Wiesz, ja jestem przyzwyczajony do grania konsolowego, a więc i do niskich rozdzielczości, bo na PC tak na poważnie przestałem grać dawno temu. Dla mnie świetnym osiągnięciem jest włączenie gry na medium w 720p, bo to jest mniej-więcej poziom współczesnych konsol.

Dla rywalizacji to grywam czasami na konsoli, ale jednak głównie gram dla odprężenia. Nigdy mnie pro gaming nie ciągnął, więc i sprzęt nie musi być z kosmosu.

 

Chyba wezmę tego Zotaca, wydaje się być niezły. Oby był w sklepie na początku września, jak z wakacji wrócę.

Odnośnik do komentarza

Dla rywalizacji to grywam czasami na konsoli, ale jednak głównie gram dla odprężenia. Nigdy mnie pro gaming nie ciągnął, więc i sprzęt nie musi być z kosmosu.

Pro gaming, czy casul gaming, czy relax gaming nie ma nic tutaj do rzeczy - to co powiedziałeś, to się tyczy ludzkiego skilla w daną grę, jego reflex, ambicje etc. To co koledzy Stona i Greah z Toba omawiają, to komfort grania który możesz osiągnąc mając swój ustalony budżet. Ani pros, ani casual nie chcieli by grać w BF3 w rozdziałce 800x600 i z FPS w okolicy 20 klatek :) Fakt posiadania karty za 2000zł nie czyni z nikogo pro graczem :)

 

 

Ja bym im Linek osobiście powiedział tak wprost: "Macie takiego i takiego kompa, chcecie w nim zmienić grafikę by móc grać w nowsze gry w przystępnych warunkach. Na wydanie macie XXX zł. Zalinkujcie mi jeden, konkretny model który byście kupili dla samych siebie, a ja już sobie znajdę, miejsce gdzie dorwę go najtaniej."

Bo tak to się będziecie przerzucać kartami przez najbliższe dwa miesiące i tak naprawdę to będziesz wiedział niewiele więcej :)

 

"Krótko, prosto, węzłowato!" :)

Edytowane przez Kazuun
Odnośnik do komentarza

http://www.psxextrem...ost__p__2448957

 

O takie coś Ci chodzi? ;)

 

 

A co do pro/casual, to źle się określiłem. Chodzi mi raczej o to, że nie przeszkadza mi słaba grafika w grach, ja po prostu chcę móc je odpalić i zagrać. Skoro mogę do dziś spokojnie grać na starych konsolach, to tym bardziej nie przeszkadzają mi gorsze tekstury, czy rozdzielczość, dlatego też nie planuję kosmicznego kompa.

Edytowane przez Linek
Odnośnik do komentarza

Dobra, zrobiłem sobie małą posiadówkę przy tym i lekko zmieniłem zdanie - według testów, które poznajdowałem wychodzi na to, że ten GF jest sporo słabszy od Radka 4850. A co ciekawe, jest droższy, bo HD4850 można teraz kupić już za około 220zł nówkę. Więc teraz, to raczej wyszukuję sobie albo takiego Radka, albo GF 9600GT/9800GT, bo wszystkie te karty wydajnościowo miażdżą tego GT240, a są tańsze. Ech, wracam powoli do świata, przez jakieś 6 lat nie interesowałem się w ogóle nowościami sprzętowymi, to i wiedza spadła do zera.

Edytowane przez Linek
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...