Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, że rezygnuję z lepszej karty, ale z tego, co widziałem, to w podobnych cenach karty ATi i nVidia mają podobną wydajność, więc jeśli mam wybór - minimalnie lepsza wydajność, albo PhysX, to wybieram PhysX, bo lubię takie bajerki w grach. Bardziej, niż grafika, interesują mnie właśnie takie smaczki i tyle, po prostu. Dla mnie jest kul, robi wrażenie i zapada w pamięć bardziej, niż lepsza jakość tekstur, czy jakieś AA.

Odnośnik do komentarza

mam pytanie od ziomeczka:

Mam kolejne pytanie, a mianowicie moj sprzet to :

Intel Core 2 Quad Q6600

Płyta główna GIGABYTE N660SLI

Ram 3x2gb/800mhz KINGSTONE

Zasilacz TRACER 500W 605B

Dysk SEAGATE 500GB

 

Sprawa jest taka ze mam GALAXY 8600GT/1024MB ale mam go dosc wiatraczek chodzi glosniej niz mikser podczas wypiekow mojej mamy ;| chcialbym nowa karte graficzna a nie wiem jaka by sie nadawala pod konfiguracje podana powyzej, prosze o pomoc moj budzet to MAX 200-300zl.

 

polecacie coś do tej konfiguracji? wymianę tracera już mu napisałem żeby poczynił więc teraz tylko o grafę się rozchodzi ;]

 

Sprawa jest taka ze mam GALAXY 8600GT/1024MB ale mam go dosc wiatraczek chodzi glosniej niz mikser podczas wypiekow mojej mamy ;| chcialbym nowa karte graficzna a nie wiem jaka by sie nadawala pod konfiguracje podana powyzej, prosze o pomoc moj budzet to MAX 200-300zl.

 

 

bump na nową stronę

Odnośnik do komentarza

Do GT240 zbliżony jest staruszek radeon 4580 OC który na allegro chodzi za ok 250zł

Do takiego zestawu można załadować bez obaw:

Radeon 4850 512mb - do 250zł

GF 9800+ 512mb - do 220zł

GT 250GT 1024mb - do 300zł

 

Jeśli zasilacz puści to na allegro można trafić też mocne i sprawdzone karty pokroju

 

Radeon 3870x2 1024mb do 300zł

GF 9800gtx Gx2 2GB do 420zł

Edytowane przez KiNiO_64
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@Linek

Ilość ramu ma znaczenie ale tylko w przypadku przetwarzania grafiki w wysokich rozdzielczościach. Jeśli masz zamiast grać w 1280 czy 1440 to nie ma najmniejszego sensu dopłacać, bo masa zbędnych megabajtów będzie leżała odłogiem.

 

@alienator

http://allegro.pl/club-3d-radeon-hd-5770-1gb-box-i1781662243.html

kumpel nic lepszego w tej cenie nie dostanie

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Z tym, że chciałbym móc coś czasem odpalić w fullhd, bo mam kompa podłączonego do tv na stałe, nie mam monitora. Poza tym nie widzę w tej cenie jakiejś dobrej karty, która ma 512MB, jedynie takie GT240, ale to różnica rzędu 10zł, więc automatycznie skłaniam się ku tej wersji 1GB.

Edytowane przez Linek
Odnośnik do komentarza

Ja jednak przy takiej różnicy już wolę dorzucić i mieć, niż nie mieć. Skoro "nie ma wielkiego znaczenia", to jakieś tam ma, a to mi wystarczy. Pewnie, że gdybym miał wybrać dużo lepszą kartę, która by miała te 512mb, w tej samej cenie, to bym brał, ale skoro nie ma takiej, to kupię to, co jest.

Znalazłem sobie GT240 od Palita, za 170zł, ale znalazłem też Radeona 5550 od Saphirre'a za 190zł. Nie wiem, co z tego jest lepsze, więc tutaj bym potrzebował pomocy. Wiem, że pewnie dla pecetowców nic poniżej 200zł nie jest dobre, ale ja nigdy nie wydałem grubszego siana na kompa, nie czułem takiej potrzeby, najdroższa część do kompa jaką w życiu kupiłem, kosztowała 320zł.

Odnośnik do komentarza

@Linek

 

Nie słuchasz - na karcie za niecałe 200pln nie odpalisz nic w 1080p więc inwestowanie w ram, który i tak nie zostanie wykorzystany mija się z celem. Analogicznie nie kupujesz do stockowego poloneza NOSa, bo i tak Ci to nic nie da. Dodatkowo jeśli karta posiada dwa razy tyle ramu a kosztuje tylko 10pln więcej to coś jest na rzeczy - albo jest to DDR2 albo kości są z firmy kogucik i jak szybko ją odpalisz tak szybko złapiesz artefakty.

i uwierz mi, nie chodzi tutaj o hurr durr tylko karty powyżej 500pln się liczą ale chodzi i o oszczędność dla Ciebie a oszczędność to nie zawsze niższa cena; bardziej liczy się stosunek ceny do jakości.

 

btw

Palit robi straszną budżetówkę - mają autorskie pcb z niejednokrotnie słabą sekcją zasilania.

Odnośnik do komentarza

Ja mam 8600gt od nich, karta ma już ładnych parę lat, wcześniej miałem od nich bodajże 6800gs i nie narzekam.

Ta pamięć to na bank DDR3, a z tego, co wiem, to już tego mojego 8600 było trudno dostać z DDR2.

 

Poza tym, jeśli już tak bardzo nie chcecie, żebym kupił z 1GB pamięci, to polećcie inną, lepszą kartę w podobnej cenie (170-200zł nówka, lub duży wybór używek).

 

Nadal nie rozumiem, dlaczego nie miałbym kupować wersji 1GB tej samej karty, tego samego producenta, o takich samych parametrach, o jedyne 10zł droższej. Bo nie myślicie chyba, że w wersji 512MB wrzucają lepsze pamięci? Raczej są takie same, tylko jest tego mniej. No i z pamięcią w karcie chyba nie jest tak, jak z mpix w cyfrówkach - większa ilość nie szkodzi, tylko sobie po prostu zalega, prawda?

 

@Stona ucieszyłeś mnie, bo skoro GT240 jest jeszcze lepszy od tego 5550, to świetnie - jak na moje warunki to to karta potwór ;)

 

Nie chcę tu się sprzętowo wykłócać, tylko po prostu przestałem interesować się sprzętem pecetowym w okolicach premiery Radeona 9800se, więc po prostu nie ogarniam, co jest teraz dobre.

Odnośnik do komentarza

To mnie właśnie w Was czasami boli - wykłócacie się o różne głupoty, ale nie raczycie swoich tez sprawdzić.

 

Proszę:

 

http://allegro.pl/listing.php/search?string=gt240+ddr2&category=4313&sg=0&params_top_cookie=635c8699ec6a48ca70780f0e041b45ce82fe39d8

 

Jak widzisz jest dużo GT240 1GB DDR2 i są TANIE, dlatego przestrzegłem Linka przed nimi. Tak jak mówił Greah, są to PCB od Pallita - czyli nVidii nic do nich.

 

 

 

Tu masz coś lepszego od tego GT240

http://allegro.pl/promocja-ati-radeon-hd4850-512mb-256bit-za-219zl-i1783278194.html

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...