Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

No 120/128GB było by dla mnie duzym plusem bo jednak lubie troche smiecic. OCZ'a wybralem jedynie z powodu mojego zrodla w ktorym mam wlasnie do wyboru dyski OCZ generalnie i Kingstony. Pracuje na chipsecie PM45 no i przyznaje ze w/w dysk OCZ'a nie mial zadnych z nim problemow i sprawowal sie idealnie.

Zainteresowal mnie dosc powaznie ten X25-M 80GB szczegolnie ze jest to dysk 2-giej generacji. Rozumiem ze w tym przypadku Intel > OCZ pomimo troche slabszego odczytu/zapisu?

Generalnie boje sie kupowac uzywanych dyskow a w szczegolnosci ssd, no ale moze w przypadku tego Intela warto zaryzykowac. Przypomne ze na OCZ'a mam 3 letnia gwarancje a jezeli bedzie sie notorycznie sypal w czasie gwarancji to bede mial praktycznie wieczysta gw :)

Intel G2 ma 5 lat gwarancji. Jak możesz mieć wieczystą gwarancje skoro masz 3 lata i wymiana sprzętu na nowy nie daje od początku znowu 3 lat gwarancji. Gwarancja na produkt jest 3 lata, a czy będzie działał bezawaryjnie czy może wymienią go 54 razy w ciągu 3 lat to nikogo nie interesuje, po 3 roku nikt już niczego nie wymieni.

 

Intel 510 120GB za 799zł http://allegro.pl/in...1825923401.html

 

Akurat jezeli produkt jest wymieniany na nowy to obowiazuje go nowa pelna gwarancja producenta czyli min 24m

Odnośnik do komentarza

jednak poszukałem rzeczy na morele.net i jestem pod wrażeniem..

wszystko złożyłem za 2037, czyli za 200 zl mniej.

 

mmxz.jpg

 

 

tylko czy to wszystko do siebie pasuje?

 

greah , zmieniłem plyte na taka z graficzką, może byc? bo dodatkowe 150 zl na uzywke poki co nie znajdzie sie :( czy taka plyta głowna bedzie OK ? czy cos tanszego brac? czy jak?

 

 

 

morele maja punkt w Toruniu, wiec jakby co sie działo z kompem to moge dac do serwisu na gwarancji? czy jak to jest? gwarancje mam tylko na czesci?

 

ah no i czy morele skladaja calosc? bo nic tu takiego nie ma, albo nie potrafie znaleźć takiej informacji.

Edytowane przez banny
Odnośnik do komentarza

Ja pier dole, poziom twojego uposledzenia jest wprost proporcjonalny do okresu skladnia komputra - im dluej tym wiekszego idiote z siebie robisz. Ludzie sie juz pol roku spuszczaja nad tym twoim zestawem komputerowym. Zamiast kupic w morelach albo techplanet no kombinujesz codziennie co innego, a to sklep nie ten, a to inny kolor, a to kolega co zdziera, a to mama co chce kupic w jednym sklepie, a to(pipi)to. No wez kup w koncu ten je bany komputer i przestan tutaj juz smucic bo to jest totalny zal. Juz pomijam, ze masz wyj ebane zupelnie na to, ze inni sie produkuja, doradzaja a ty jak maciek z klanu w jednej chwili potrafisz wszystko zepsuc.

 

 

 

i5 2500k box -> 950 zł

gigabyte ga-h67ma-usb3-b3 -> 450 zł

ocz stealthxstream 2 600w 80+ sli 120mm -> 265 zł

seagate 500gb barracuda (16mb serial ata II) -> 190 zł

kingston hyperx ddr3 2x4gb 1333mhz -> 225 zł

silentiumPC brutus bt-410 pure black -> 140 zł

 

całość ~2230 zł

 

 

Jaki seagate jak ma byc samsung ? Co to za sklep, ze samsunga nie ma na skladzie ?

Zasilacz 600w do samej plyty glownej i procesora ?

Procesor w wersji K na mobo z chipsetem H ? No lol. To po co kupowac K jak mozna wziac zwykly i5 2500 i go tak zostawic bo i tak nie masz karty graficznej wiec bez sensu go podkrecac, zreszta nawet sobie nie dasz rady bo nie potrafisz nawet kupic tego w sklepie i zlozyc. Stawiam dobra butelke, ze to jakies prowo i nie mozna byc takim (pipi)

Edytowane przez Yacek
  • Plusik 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

2500 ma gorsza grafike hd2000 a 2500k ma hd3000 a on chce na niej jechac.

ta plyta akurat obsluguje grafike w procku a omawiane wczesniej AsRocki ponoc nie.

Co do zasilacza zgoda. Chyba ze kupuje na przyszlosc wiedzac ze dorzuci kiedys do tego jakiegos gtx570

Odnośnik do komentarza

yacek napisalem post z innym zestawem mądralo. przeoczyles.

mmxz.jpg

 

zasilacz na 500w zmienilem. pytam sie tytlko czy ta plyta glowna bedzie ok do procka i reszty. tej co polecil greah nie moge wziac, bo nei ma wbudowanej karty graficznej a osobcnej poki co nie chce kupowac.

 

 

zamiast od razu rzucac miesem czytaj uwazniej

Edytowane przez banny
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Kurde az serducho sciska ze kupujesz mobaska na H67 do tego i5. Ja bym dolozyl te 30zl i zmienil te plyte na cos na P68 albo Z68 do tego troche lepszy zasilacz ~600W i na poczatek jakas zwykla karte graficzna uzywke nawet za 50zl a pozniej jakiego GTX460 badz GTX580 i masz komputer rakiete na kilka ladnych lat.

 

btw tez teraz zamowilem taki dysk jak ty tyle ze dalem 190zl z przesylka na allegro.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

ale zawsze to jakas alternatywa. co do kasiory to moze i przesadzam ,ale to sa moje oszczednosci, wiec cenie sobie kazda złotówkę.

 

 

Labik

 

plyta glowna

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z68-pro3-m-398617/

 

ma zintegrowana karte, ale czy jest sens pakowac 70 zl wiecej ? bo jak i ona, to zasilacz lepszy ( +50 zl) i karta (+50 zl)

no i widzisz, juz prawie 200 zl wiecej.

 

tamta karta jest o wiele gorsza? nie bedzie pasowac?

  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Tamta pasuje. Ta co teraz podales to jest MicroATX (mniejsza) + zintegrowana grafika czyli demonem podkrecania ona nie bedzie. Ja ci powiem tak. Jesli nie bedziesz gral w zadne gry, potrzebny ci komputer jedynie do photoshopa to lepiej byloby zlozyc sobie cos pod socket 775. Wyjdzie cie okolo 1000zl za sama stacje robocza. Jesli zlozysz z uzywanych czesci to i nawet mniej. Doslownie grosze a roznica miedzy tym co podales bedzie, ale nie bedzie warta tego dodatkowego tysiaca zlotych. Jakby co to pisz na gg:9231562 mam wolny czas to moge ci pomoc w doborze sprzetu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

możecie polecić jakie części kupić tak do 3k, abym mógł spokojnie pograć na full detalach w Battlefield 3 (i w przy okazji w wiele innych gier ;) )? do kompa będę używał monitora z rozdziałką 1366x768, i potrzebuje praktycznie samą "skrzynkę" (monitor już mam), czyli przyda się też napęd itd.

Edytowane przez alexx-1
Odnośnik do komentarza

Zestaw spoko ale cos mi nie pasuje dopisek "LE" przy plycie glownej i jak do takiego procesora to bym preferowal jakas lepsza grafike cos pokroju GTX580. Jak zlozysz sam to mysle ze sie zmiescisz w tych 3 tys. Wykrecic wszystko na maxa i masz rakiete na nast 100 lat.

a co niby moze oznaczać? :P w sumie dzięki za odpowiedzi, kompa bede miał na dniach :)

Odnośnik do komentarza

Jestem zielony w temacie komputerów a chciałbym kupić nową kartę graficzną do 1500 zł.Posiadam na stanie Gtx 260 i czy jest sens ją zostawić kupić płytę główną z dwoma slotami i do tego dołożyć nową kartę czy lepiej tylko te nową.Myślę nad jakąś kartą z dx11 i hdmi.W ogóle możliwe jest zmieszanie kart np. Gtx 260 i 580?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...