Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

To jakbyś mógł napisać co dokładnie mam wymienić.Procek chyba jeszcze daje radę tym bardziej jakbym go podkręcił.Zasilacz będę miał Corsair 500 W.Dokupiłbym ramy ale nie wiem czy nie lepiej od razu brać 8 gb ale nowszych ddr3 albo co tam lepszego jest. Zmienić płytę aby obsługiwała te 2 karty.Jest możliwe że zmieściłbym się z tym wszystkim w 2500 zł ?

Odnośnik do komentarza

#1 - Jesli chcesz jechac na 2 kartach to zasilacz 750W minimum.

#2 - jesli chcesz podkrecic procesor to wymien plyte z 8 fazowym zasilaniem CPU.

#3 - nie dokupuj ramu 4gb wystarcza, roznica miedzy DDR2 a DDR3 zaczyna sie przy nowych procesorach i5/i7

 

Jesli chcesz mam akurat na sprzedaz plyte glowna DFI LanParty LT X48 z obsluga SLI 2x x16 obecnie hula przy 2x GTX460 :) Mozna na niej ladnie wykrecic Q6600.

Odnośnik do komentarza

Komputer raczej dał bym do serwisu aby oni mi tam poskręcali go bo już nie raz popsułem sobie przez zabawę w majstra . Ale dzięki za propozycję. No nic liczę że za 2500 zł zrobię z nim coś porządnego bo już się krztusić zaczyna przy Crysis 2.

Odnośnik do komentarza

Coś porządnego = całkowita zmiana.

 

IMHO nieporozumieniem jest kupować nową płytę pod Q6600.

DDR3 nie pójdą na tym procku.

Po podkręceniu procek da radę ale już nie za długo.

 

 

Tak ja to widzę.

Jesli chce podkrecic tego procka to jak najbardziej jest sens kupna nowej plyty. Za niewielka kase mozna o wiele zwiekszyc wydajnosc tego quada. Q6600 ladnie sie podkrecaja, kazda sztuka robi 3.4GHz do max 1.55V a te bardziej rare z niskim VIDem kreca nawet ponad 4GHz do 1.55V. DDR3 pojda na tym procku, dlaczego mialby nie pujsc? Problemem jest tylko to ze plyty pod 775 z DDR3 sa drogie i nieoplacalne. Tez chcialem poczatkowo plyte z DDR3 ale znawcy wybili mi to z glowy. Mimo ze socket 775 to juz historia to wedlug mnie moze popracowac jeszcze pare latek z nowymi grami i GTX460 na wysoko-srednich ustawieniach w grach bez/badz z lekkim wygladzaniem krawedzi. Jesli szarku masz hajs i chcesz juz miec przyszlosciowego kompa to laduj w i7 2600k badz i5 2500k i do tego GTX580 a starego kompa sprzedaj. Jesli zdecydowalbys sie na sprzedaz to napisz pm, moze go nawet wciagne ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

 

Co mogę kupić rozsądnego, żeby nie było potrzeby wymiany płyty głównej/zasilacza?
Na obecną chwilę jedyna opłacalna modernizacja 775 i to na p35 to q6600 (rewizja G0 chodzi za ~300pln) przy czym wyskub jeszcze stówkę i kup 2x2 (obecne kości powinny pójść za jakieś 50pln). Edytowane przez greah
Odnośnik do komentarza
Co mogę kupić rozsądnego, żeby nie było potrzeby wymiany płyty głównej/zasilacza?
Na obecną chwilę jedyna opłacalna modernizacja 775 i to na p35 to q6600 (rewizja G0 chodzi za ~300pln) przy czym wyskub jeszcze stówkę i kup 2x2 (obecne kości powinny pójść za jakieś 50pln).

 

 

Świetnie, bo tyle też chciałem wydać. Pamięć wymieniam z innego komputera (daję moje 2x1GB i dostaję 1x2GB OCZ 1033) i dokupię taką samą, to wyjdzie mi jeszcze lepiej. :)

No nic, dzięki, to będę się czaić za tym q6600.

Odnośnik do komentarza

Witam

Planuję wymianę karty graficznej na GTX 550 TI 1GB DDR5.Szukając po necie znalazłem ten model również w wersji z pamięcią 2 i 3GB(lecz kości to DDR3)Który model warto kupić?Wiem,że z DDR3 jest słabszy,ale nowe gry np. RAGE korzystają z pamięci ponad 1GB.

Czyli mając wersję 2-3GB miałbym trochę gorsze osiągi,ale lepszą jakość obrazu?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza

W tym zakresie cenowym każde logitechy i creativy to jedna i ta sama półka, jeśli chodzi o zestaw 2:1. Czego byś nie kupił to, po pierwsze, nie będzie to dźwięk najwyższych lotów, a po drugie i tak będzie w pełni zadowalający jeśli chodzi o niewygórowane potrzeby :) Słowem - jeden penis.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Teoretycznie lepiej kupywac w sklepie internetowym jesli chodzi o nowe czesci (sklepy do ceny allegro dodaja jeszcze cene marzy ktora pobiera allegro) tyle ze na allegro mozesz znalezc nawet nowe czesci tansze niz w sklepie od sprzedawcow prywatnych. Jesli chcesz miec caly sprzet od jednego sprzedawcy na jednym papierku zeby sie nie pierdzielic z gwarancja pozniej to poprostu zadzwon/napisz do sklepu i zapytaj na jaki upust mozesz liczyc.

Odnośnik do komentarza

Na szybkości muszę wybrać, bo oddałem kartę na gwarancji, nie naprawią jej i mam sobie wziąć jakąś w takiej cenie w jakiej mi sprzedali 4770. :)

 

http://www.komputronik.pl/category/1099/Karty_graficzne.html?sb=&sd=&sort=0&by=&sa=&vg=0&ot=27&pr1%5Bf%5D=4000000&pr1%5Bt%5D=4390000

 

Podaję zestaw z poprzedniej strony mój:

 

- Modecom (Feel III :confused:) 500W

- P35Neo2-FIR

- e2140 @ 3.5gHz

- 1+1GB Geil 800mHz

- 4770

 

 

Nie lubię jak ktoś tak zadaje pytania, bo mógłbym to sam obczaić, jednak kompletnie nie mam przez kilka najbliższych dni czasu, a dla kogoś kto aktualnie wie co najlepiej byłoby wybrać to będzie rzut okiem, dzięki.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...