Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Panowie mam quest dla Was. Zupełnie wypadłem z obiegu, nie wiem co opłaca się kupować. Do 1000 zł. Jakaś buda, oczywiście z bebechami ;) coby w gry dało się pograć np. Skyrim. Wiadomo, że nie w FHD, ale w miare płynnie żeby było. Da radę za te pieniądze coś znośnego ? Mam tylko monitor, więc budę całą trzeba ze wszystkim. Bo na allegro jest sporo gotowców, ale gotowce to szmelc.

Odnośnik do komentarza

Do 1000 zł. Jakaś buda, oczywiście z bebechami. (...) Na allegro jest sporo gotowców, ale gotowce to szmelc.

Ja rozumiem ograniczenia finansowe i nie o nie mi tu chodzi w żaden sposób, bo to normalna rzecz, ale... twierdzisz, że gotowce to szmelc. Przykro mi ale za tysiaka to nie ważne co kupisz, może i być gotowy zestaw. W tym przedziale cenowym nie ma to większego znaczenia i cokolwiek kupisz będzie dobre. Moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza

Wybrałeś złą granicę cenową. Za takie pieniądze, chociażby stanąć na głowie, nie kupisz nic znośnego (np. na jakimkolwiek zestawie opartym o 4850 nie uruchomisz BF3 na low) dlatego proponuję poczekać, dozbierać do 1500 i wtedy startować drugi raz celując w i3 2100 i HD6850 (używanego - http://allegro.pl/as...2015340511.html). Do całości wystarczy wybrać jakąkolwiek płytę na P67 (nie bierz nic na chipsetach H, bo one uniemożliwiają kręcenie a nie kręcić cpu w technologii 32nm to jak wyrzucic gotówkę w błoto) i Skyrim będzie Ci chodził stabilnie na high w 1680x1050 (w FHD nie prorokuję, bo nie wiem ale wydaje mi się, że granicę 30fps również osiągniesz bez wiekszych problemów).

Edytowane przez greah
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

bf3 ruszy na kazdym sprzecie :P

Nie wypluje ze jest za slaby, najwyzej bedziesz mial 3 fps jak ja ;)

 

na pclab radze tez uwazac, czytajac ich nie powinienem nic pisac bo moj pc juz dawno powinien byc na smietniku bo to stary szmelc co sie psuje co 2 tygodnie xD

Odnośnik do komentarza

@orion50

Na zestawie za 1000pln również ruszy (4850) ale zadaj sobie pytanie co lepiej - brać cokolwiek i wyrzucić 1000pln czy poczekać, dołożyć i mieć procesor w nowej technologii, płytę na świeżym chipsecie i kartę graficzną, która bez najmniejszych problemów pociągnie absolutnie wszystkie tytuły dostepne na rynku. Wiem, że łatwo powiedzieć "dołóż 500" a później jeszcze 200, 300 etc. ale nie o to tutaj chodzi. Biorąc składankę części za 1000pln skazujesz się albo na relatywnie słabego Athlona, którego cztery rdzenie są wolniejsze niż dwa w i3, grafikę która już teraz ma problemy z wieloma grami i płytę na której nic nie zdziałasz (zero oc jeśli kupisz budżetowy chipset H) - jak dla mnie to jest wyrzucanie pieniędzy w błoto i wolałbym nie brać nic niż coś takiego.

 

 

@szpic

bo na PCL siedzi dużo "mądralińskich" co liznęli trochę rynku i myslą, że jak poczytali trochę tom's hardware i anandtech to obecnie wiedzą najlepiej. Warto czytać co mają do powiedzenia ale nie można też tego brać jako prawdy objawionej. Gdybym słuchał biadolenia niektórych to albo bym nic nigdy nie kupił ("nie bierz 6xxx, za chwilę wychodzi 7xxx", "dołóż 300pln i bierz większy SSD" etc.) albo bym wydał 100% ponad budżet.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Teraz i tak nie warto kupywac sprzetu. Poczekaj z miesiac, poltora az ceny sie unormalizuja. Daloby rade zlozyc nawet samemu bude do 1k. Cos pokroju:

 

- procek core 2 duo - 100zl

- plyta P5B /P5K - 100zl

- gf 9800 - 200zl

- 4gb ram - 150zl

- zasilacz markowy da rade znalezc do 150zl i da rade cos ukrecic z maszyny ;)

Odnośnik do komentarza

O właśnie, jak już przy tym jesteśmy. Mam takiego kompa właśnie w podobnej klasie -

 

- płyta Asus P5B

- procek Core 2 Duo E6300

- grafa Galaxy 7900GS

- pamięć 2x1 GB jakieś OCZ

 

No i teraz moje pytanie - da się to jakoś zmodernizować bez zmiany wszystkiego na coś używalnego. Czy to będzie działać, póki będzie działać. Szybki kosztorys poproszę w takim wypadku. Na razie rozważam opcje zrobienia z tego używalnego kompa albo oddania tego rodzinie i wpakowania wtedy sensownej kasy w porządną maszynę.

Odnośnik do komentarza

jak to jest z ta pamiecia na grafice? Potrzeba jej az tyle czy nie ?

bo jak patrze np geforce zwykle maja 1280 mb a wersje z wieksza iloscia to juz masakra cenowa,

a Radki z podobna cena maja zwykle po 2gb.

czy roznica tych 720mb da wkosc strasznie ?

Odnośnik do komentarza

Przy tej półce cenowej i wydajności bierz 2GB, bo te karty potrafią to wykorzystać. Z tego co CZYTAŁEM BF3 potrafi zjeść 1,5GB przy 1080p na max ustawieniach.

czyli automatycznie nvidia odpada

Hmmmm ale jak, że wersje 2GB są jakoś kosmicznie droższe to nie zauważyłem.

no nvidia ma np 1280 mb. tylko w 570 a jakbym chcial 1580 lub 3gb to musze juz min 580 a to roznica 700-1200zl xD

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...