Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, sugeruje ze chcac w nvidi wiecej mb ( które mowisz ze sie przydadza) musze zainwestowac w wyzszy model, ktory zapewne doda mi kolejne magiczne procesory strumieniowe itp itd przez co gry beda chocidz o wiele lepiej ale niestety maszyna ta jest poza moim zasiegiem :P

 

problem z tym ze radka mialem raz w laptopie i nie lubie go bo stery najnowsze mam z 2007 roku ;D ( ale to wina producenta lapka )

Odnośnik do komentarza

Powiem Ci że jak słyszę pierdzenie nt. problemów z radeonami to pojawia mi się przed oczami Mendrek* który WIERZY że xbot* to żydowskie zUO a jedyną prawdziwą kĄsolą jest PeeSCZY*.

 

Czyli choćby nie wiem jakich argumentów użył, to i tak będzie to tylko (pipi)enie fanboja :D

 

 

*wpisz sobie tutaj nicka i nazwy jakichkolwiek sprzętów

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

O właśnie, jak już przy tym jesteśmy. Mam takiego kompa właśnie w podobnej klasie -

 

- płyta Asus P5B

- procek Core 2 Duo E6300

- grafa Galaxy 7900GS

- pamięć 2x1 GB jakieś OCZ

 

No i teraz moje pytanie - da się to jakoś zmodernizować bez zmiany wszystkiego na coś używalnego. Czy to będzie działać, póki będzie działać. Szybki kosztorys poproszę w takim wypadku. Na razie rozważam opcje zrobienia z tego używalnego kompa albo oddania tego rodzinie i wpakowania wtedy sensownej kasy w porządną maszynę.

Uzywalnego ale do czego? Gier? Jesli chcialbys pograc na tej skrzynce to da rade ale w starsze gierki. Nie ma sensu inwestowac juz w ta skrzynke bo musialbys wymieniac praktycznie wszystkie podzespoly. Jak juz cos to mozesz pokusic sie o zmiane grafy na cos pokroju GF 9800 (8800gts/gtx) i jesli posiadasz jakis markowy zasilacz (bo plytke masz spoko) - wykrecic troche potencjalu z grafy, proca, ram.

 

 

Powiem Ci że jak słyszę pierdzenie nt. problemów z radeonami to pojawia mi się przed oczami Mendrek* który WIERZY że xbot* to żydowskie zUO a jedyną prawdziwą kĄsolą jest PeeSCZY*.

 

Czyli choćby nie wiem jakich argumentów użył, to i tak będzie to tylko (pipi)enie fanboja :D

 

 

*wpisz sobie tutaj nicka i nazwy jakichkolwiek sprzętów

nvidia - wsparcie technologiczne dla wiekszej polowy gier niz u kart AMD, zoptymalizowane stery/gry pod sprzet nvidii

amd - tansze w stosunku do kart nvidii, brak mozliwosci korzystania z wodotryskow zarezerwowanych tylko dla nvidii w niektorych grach

 

Ja tam dla swietego spokoju biere zawsze gje forsy.

Odnośnik do komentarza

Witam,jako że mój PC ma strasznie dużo lat moja wiedza na temat dzisiejszych podzespołów jest prawie zerowa, a przyszedł w końcu czas na jego wymianę, więc będę wdzięczny za każdą sugestię. Wygląda to tak chciałbym wydać coś w granicach 3,5-4 tyś bez monitora, nie ukrywam że dobrze by było gdyby dało się pograć na tym zestawie bezproblemowo przez jakiś czas (min.BF3). Więc tak myślałem o i5-2500K i płyta P67, ale nie bardzo wiem co dalej: GTX 560Ti, GTX 570,a może jakiś Radeon, nie mam po prostu zielonego pojęcia. Proszę o rady za które będę bardzo wdzięczny :)

Edytowane przez prymek
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam ochotę pograć w Battlefield 3.

Ile, mniejwięcej, musiałbym wyłożyc siana, aby móc cieszyć się grą (normalny fps itp.)? Jaki procek itd.?

Normalny to mało precyzyjne określenie. Dla mnie to fps pozwalający grać MNIE konfortowo. Czyli 40 klatek i wyżej. Dopuszczam czasami skoki w okolice 33 klatek jeżeli nie są częste i przy wielkich zadymach. Detale mieszane medium/high.

Z kolei mój kolega nie nazwie grania "normalnym" jeżeli nie ma stałego 55+ w grze na maxymalnych detalach. Dla niego wszystko poniżej to "gra po prostu działa" i tyle.

 

 

Więc miło by było być sprecyzował czy chcesz grać na maxymalnych, ultra detalach i z określonym FPS, czy gra ma po prostu ruszać na kompie w 30 klatkach max etc i styknie :)

Odnośnik do komentarza

Lepiej niech weźmie 64GB ramu. Tani jest, a na przyszłość się przyda.

 

 

 

Krótka piłka z mojej strony.

 

Jeden fajny i dobry komputer mam do gier.

Zyskam jakieś ułamki fps'ów jak zmienie w nim dysk na SDD?

 

 

64GB wyjdzie DROGO, więc słabe to Twoje prowo.

 

 

Tak, zyskasz FPSy. To raz. A dwa zyskasz w (pipi) na jakości systemu. Po prostu wszystko się włącza w sekundę. No dobra, fotoszopka włącza się w dwie, bo ładuje jakieś pierdoły do RAMu. Gry też działają lepiej. Ja mam 64GB SSD pod system+wszystkie programy+poczta+gry w które najczęściej gram.

Odnośnik do komentarza

Zobaczymy, nie szukam sprzetu z najwyzszej polki, zreszta w ogole nie wiem, czy do grania na PC sie przekonam, a nawet w komputroniku komputer z AMD Phenom II X4 960T, GTX 550, 6gb ramu kosztuje 2300. Wyslalalem zapytanie do kumpla by zlozyl, jak bede mial jakas propozycje to wrzuce tutaj, zeby poznac wasza opinie.ED

 

EDIT: Kumpel mnie tak policzyl, ze na 1 rzut oka chyba od razu mu podziekuje, drozej i gorzej niz w komputroniku, dlatego mam do was pytani:

http://www.komputron..._145_F023_.html

 

Co sadzicie o takim sprzecie, do codziennej pracy, grac bede sporadycznie, ale moze cos raz na jakis czas odpale.

 

http://www.komputronik.pl/product/142063/Komputery/Komputery_PC/Komputronik_Sensilo_MH_400_F012_.html

 

i czym sie rozni karta 550 od 550 TI ?

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Lepiej niech weźmie 64GB ramu. Tani jest, a na przyszłość się przyda.

 

 

 

Krótka piłka z mojej strony.

 

Jeden fajny i dobry komputer mam do gier.

Zyskam jakieś ułamki fps'ów jak zmienie w nim dysk na SDD?

 

 

64GB wyjdzie DROGO, więc słabe to Twoje prowo.

 

 

Tak, zyskasz FPSy. To raz. A dwa zyskasz w (pipi) na jakości systemu. Po prostu wszystko się włącza w sekundę. No dobra, fotoszopka włącza się w dwie, bo ładuje jakieś pierdoły do RAMu. Gry też działają lepiej. Ja mam 64GB SSD pod system+wszystkie programy+poczta+gry w które najczęściej gram.

Stonka i jak to się sprawuje ( kombo SSD+HDD ) ? Bo mam na oku 60gb SSD OCZ i zastanawiam się nad wrzuceniem obok "zwykłego" 1TB właśnie jako dysk systemowy , muszę robić format starszego czy po prostu podłączam dwa i na OCZ instaluję świeży system ? Mam taką płytę (wiem już teraz że budżetówka spoks) http://pl.msi.com/pr...U-E35--B3-.html i jest adnotacja "WHILE YOU SET UP SSD WITH AHCI MODE, FOR PERFOPRMANCE AND STABILITY, WE SUGGEST YOU ENABLE HOT PLUG FOR BETTER SYSTEM RUNNING" , czyli co w biosie muszę włączyć plug AHCI i będzie gro ??

EDIT : Co do RAM ostatnio zapodałem 8 gb HyperX Kingston Sandy Bridge Edition i różnicę było widać między innymi w GTA 4 i BF3 , a że są w dosyć przystępnej cenie rozbudowę do 8gb (wcześniej miałem 4) mogę spokojnie wszystkim polecić .

Edytowane przez dc1982
Odnośnik do komentarza

 

i czym sie rozni karta 550 od 550 TI ?

 

To ta sama karta widocznie błąd na stronce. Ta karta występuje tylko w wersji TI. Ale wydajniejsza opcją i jak się poszuka to tańszą był by GF 460 1024MB 256bit ewentualnie wersja 192bit 768 MB. Sam chciałem takiego kompa i3 + 5500TI albo 460'tka ale ceny za bardzo poszły w górę.

Edytowane przez CeHa
Odnośnik do komentarza

Lepiej niech weźmie 64GB ramu. Tani jest, a na przyszłość się przyda.

 

 

 

Krótka piłka z mojej strony.

 

Jeden fajny i dobry komputer mam do gier.

Zyskam jakieś ułamki fps'ów jak zmienie w nim dysk na SDD?

 

 

64GB wyjdzie DROGO, więc słabe to Twoje prowo.

 

 

Tak, zyskasz FPSy. To raz. A dwa zyskasz w (pipi) na jakości systemu. Po prostu wszystko się włącza w sekundę. No dobra, fotoszopka włącza się w dwie, bo ładuje jakieś pierdoły do RAMu. Gry też działają lepiej. Ja mam 64GB SSD pod system+wszystkie programy+poczta+gry w które najczęściej gram.

Stonka i jak to się sprawuje ( kombo SSD+HDD ) ? Bo mam na oku 60gb SSD OCZ i zastanawiam się nad wrzuceniem obok "zwykłego" 1TB właśnie jako dysk systemowy , muszę robić format starszego czy po prostu podłączam dwa i na OCZ instaluję świeży system ? Mam taką płytę (wiem już teraz że budżetówka spoks) http://pl.msi.com/pr...U-E35--B3-.html i jest adnotacja "WHILE YOU SET UP SSD WITH AHCI MODE, FOR PERFOPRMANCE AND STABILITY, WE SUGGEST YOU ENABLE HOT PLUG FOR BETTER SYSTEM RUNNING" , czyli co w biosie muszę włączyć plug AHCI i będzie gro ??

 

 

Nie chce mi się sprawdzać, ta płyta ma SATA3? Instalujesz sobie na świeżo system na SSD, tamtego dysku możesz nie ruszać. Po prostu wy(pipi) z niego niepotrzebny system jak sobie poprzenosisz pliki typu moje dokumenty itp.

 

AHCI musisz włączyć. Hotplug już niekoniecznie. On jest po to, żebyś mógł "na żywo" odłączać dyski.

 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Jak_przyspieszyc_dysk_SSD_w_Windows_7-3230/strona/10921.html tu masz w miarę sensownie napisane co należy zrobić.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

O dziękować za link . Płytka ma chyba tylko SATA 2 . Po prostu zmroziło mnie trochę to info na stronie MSI , z tego co czytam obsługa AHCI dodana została niejako przy którejś aktualizacji BIOS http://forum-en.msi....?topic=146755.0 a właśnie wiem że SSD jej wymaga . Dysk zamówiony mam nadzieje że do weekendu uda mi się wszystko ogarnąć heh , dzięki za odpowiedź.

Edytowane przez dc1982
Odnośnik do komentarza

dobra Panowie, ostatnie pytanie, bo dostalem 140 zl znizki w komputroniku na caly zestaw, ale kumpel tez obnizy.

to: http://www.komputron..._145_F023_.html, czy

to: Intel Core i5-2400, 3.10GHz, 6MB, LGA1155, 32nm, 95W, BOX

ASUS P8H61/USB3 Rev. 3.0, H61, DDR3-1333, PCI-Ex16, 4xSATA2, GBLAN, ATX

ASUS EAH6770 Radeon HD 6770, 1GB DDR5 (128 Bit), HDMI, DVI-I, BOX

OCZ zasilacz StealthXStream 2 500W

 

Dysk i ram do dogadania jeszcze.

Z góry dziękuje za pomoc !

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...