Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

EDIT2: Kolejna zmiana planow:

 

Czy taki zestaw za tysiaka ze zintegrowana grafika wystarczy spokojnie do filmow Full HD, Kurnikow, Facebookowych gierek itp (w przyszlosci dodatkowo Radeon HD 5770):

 

Obudowa I-BOX LYNX 704SK BEZ ZASILACZA

 

Płyta główna Gigabyte GA-H61M-DS2

 

Pamięć Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/4G)

 

Zasilacz Tacens RADIX V 450W 85 Plus, 10dB (TAC450RV)

 

Procesor Intel Core i3-2120 3.3GHz (BX80623I32120) BOX

 

Lite-On iHAS122-18 Super AllWrite DVD+/-R 22x, SATA czarny

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

No to git :) Kolezanka bedzie zadowolona xD

 

A teraz pytanie na temat mojego zestawu:

 

Intel I7-860

Gigabyte P55-UD3

G.Skill ECO 4GB 1600MHz CL7

Radeon HD 5770

 

Bede wymieniac grafike na Gigabyte Radeon HD6850 OC

 

Cos jeszcze warto wymienic tak zeby sie nie wykosztowac ?

 

EDIT: Aktualna moja plyta jest na sockecie 1156, z tego co czytalem to nowe procki Intela beda na 1155 (Ivy Bridge, o ile producent zaktualizuje BIOS pod ten sprzet), wiec moje pytanie brzmi: czy za rok bede musial wymieniac plyte glowna czy jest jednak szansa, ze bede mogl wymienic tylko procka ?

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Tzn wiesz, procki intela JUŻ SĄ pod 1155 [kilka osób właśnie siedzi na takim mobo z i5K na pokładzie :) ] , więc tak czy srak masz już ograniczoną opcję jeśli chodzi o nowe procki.

Niestety, to intel, oni non-stop wypuszczają nowe płyty/sockety/procki niekompatybilne z poprzednikami.

Za rok, jeśli ten procek nie będzie Ci wyrabiał czeka Cię wymiana zarówno mobo jak i proca.

Odnośnik do komentarza
Gość szpic

2 pytania :

zasilacz 400w nie starczy na cos w stylu i5 + cos ala gtx570/radek6950 ?

oraz

jak wiadomo sa teraz sandy bridge i smigaja na 1155. w krotce maja byc ivy bridge i tez niby na 1155 ale czy te plyty beda kompatybilne na starcie czy bedzie wymagany jakis update? jesli tak to czy producenci jacys zapowiedzieli ze beda go robic ? jesli tak to moze podali modele ? :P

Odnośnik do komentarza

Chyba stary się robię, ale... wróciłbym do grania na PC. Tak, ja, zawzięty kąsolowiec. Ostatnio zacząłem dostrzegać, że nie jest tak strasznie na blaszaku, jakby mogło się wydawać. Jako, że w rynku części orientowałem się ostatni raz około roku 2003, teraz mam do Was pytanie: ile musiałbym wydać, by mieć godny sprzęt potrafiący bez problemu odpalić Skyrima na wysokich detalach (do ceny trzeba by doliczyć jeszcze monitor, bo ten co mam aktualnie nie nadaje się już do niczego)?

 

I tak przy okazji: co ile teraz trzeba wymieniać części, by być cały czas mniej więcej na topie? Wydaje mi się, że rozwój PC ostatnio zwolnił i już nie trzeba co pół roku szukać nowej karty graficznej.

Odnośnik do komentarza

Pare stron wczesniej masz moj zestaw, skyrim chodzi w full detalach, ale taki Crysis 2 w 1080p juz przycina. Bedziesz mial punkt odniesienia, wystarczylaby ciut lepsza karta grafiki, moze i5 tka.

Tez mi sie wydawalo, ze zwolnilo, ale chyba jednak,ale jak widac nie do konca, zas przy konsolach nowej generacji sprzet pewnie znowu trzeba bedzie wymieniac...

A i gadki "2 tys starczy" od razu omijaj szerokim lukiem!

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

moj geforce 9800 gx2 ciagle daje rade ciagnac wszystko (skyrim na wysokich/srednich), a nawet kupic go juz nie idzie.

Rozwój PC nie zwolnił ale wymagania gier stoją, co by nie musieli za dużo zmieniać jak robią port z konsoli =/

no supbcio, tyle ze Twoj GF 9800 wyszedl w 2008r (2 lata po premierze Xboxa 360) i kosztował 2*tyle co konsola na starcie, wiec sam rozumiesz....

Zeby obecnie wszystkie gry chodzily w Full HD, plynnie, nalezaloby wydac kolo 2500zl.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
Gość szpic

Wyceni ktos taka budę :

ile dostane za taki zestaw:

CPU - Indel Core 2 Duo e6300

MOBO - Gigabyte 945P-S3

RAM - GoodRam Ddr2 2x1gb

GPU - evga Nvidia GF8800gts 320MB 320Bits

PSU - Modecom premium 500W

HDD - Wd 250GB 7200rpm

CASE - Tracer advanced case

DVD - Samsung Nagrywarka DVD

Odnośnik do komentarza

Dobra, nie bede tylko Stony meczyl. Jako ze mam zajawke na Battlefielda na 64osoby, a nie 24 jak to ma miejsce na konsoli zastanawiam sie nad zlozeniem stacjonarnego. Mam teraz laptoka (Dell XPS M1530), ale nie uciagnie raczej tego. Wiec pytanie ile musze wylozyc (na czesci, bo zapewne bedzie taniej), zeby mogl grac w poziomem graficznym na poziomie przynajmniej taki jak konsole (co jest zapewne cos pomiedzy low, a medium na piecu), ze stalymi FPSami i bez zwiech przy wiekszym chaosie? Czesci zapewne uzywki. Nie liczac dysku i nagrywarki.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...