Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki chlopaki za pomoc. Az tak na grach mi nie zalezy, ale jak juz kupuje to wole wziac cos przy czym popracuje pare lat.

Sek w tym, ze w komputroniku na athlonie mam takze monitor LG 22', system 64bitowy PL i zamykam sie w 3200 zl.

 

U niego z co prawda lepszym zasilaczem, 500GB dyskiem, 4 GB ramu (a nie 6) wszystko wychodzi 3505 zł.

Czy zatem te 300 zł to gra warat swieczki ? pewnie zaraz beda dodatkowe koszty bo w takim razie musialbnym kupic 1 kosc 4 GB.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

a czy ten Foxconn_A76GMV, ktory siedzi w komputroniku nie jest "kiepem" czasami ? To nie ma byc sprzet do mega upgradu i do grania ciaglego, ale nie chce sie wpakowac w plyte glowna, gdzie sam sprzet bedzie wolno dzialal przez zly uklad.

 

I co do wymiany procesora w calej swojej karierze nie ugradowalem nigdy procesorow. Zawsze bylo tak, ze dany komputer starczal mi, klientowi na dobre pare lat, tak jak teraz chcialbym by do pracy wystarczyl mi ten z komputronika. Nie potrzebuje potwora bo cale zycie i tak gram na konsolach i zaloze sie, ze za pare lat lat nikt z was nawet nie pomysli, by wymieniac jakis starszy procesor na I7, bo pewnie juz go nawet na rynku nie znajdziesz w produkcji, a przeciez nie kupuje komputera na 2 lata (tak bym sobie kupil notebooka i jezdzil z nim po serwisach :) )E

 

 

1. C6301752 Intel Core i3-2120, 3.30GHz, 3MB, LGA1155, 32nm, 65W, BOX 1

2. C6501759 ASUS P8H61/USB3 Rev. 3.0, H61, DDR3-1333, PCI-Ex16, 4xSATA2,

GBLAN, ATX

3. C9851580 Kingston 2x4GB 1333MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM 1

4. C2200488 Dysk Hitachi Deskstar 7K1000.D, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 32MB

cache

5. C3265034 Obudowa ATX AEROCOOL PGS Vs-4, beznarzędziowa, czarna, bez

zasilacza

6. C6503371 ASUS EAH6770 Radeon HD 6770, 1GB DDR5 (128 Bit), HDMI, DVI-I, BOX 1

7. C7801267 Samsung nagrywarka DVD 22x SATA bare bulk czarna 1

8. C9800556 Corsair zasilacz 430W Builder Series™ CX430 V2, ATX, 80 PLUS 1

 

2337 zł bez systemu. i czy nie lepiej wziac dysku 500GB, ale szybszego ?

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Panowie, mam takie pytanie: czy za ok. 1500 zł da rade poskładać kompa, który w niedalekiej przyszłości poradzi sobie dość dobrze z grą CARS (mus to betonowe 60 fps i ani klatki mniej przy maksymalnej liczbie aut na torze) ? Chodzi mi o takie bebechy jak: płyta główna, procesor, karta graficzna, pamięć ram. Resztę klamotów mam ze starego kompa (dyski, napędy, zasilacz OCZ 500W, więc to chyba podejdzie). Obecnie mam procesor AMD Athlon 5000+ i grafikę GF 9500GT, więc to juz straszny przeżytek i chyba nie ma sensu tego modernizować.

 

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie rady. Pozdro.

 

Aha, jeśli to ma jakieś znaczenie, to do kompa nie używam monitora... mam go podłączonego do TV 32' FHD

Odnośnik do komentarza

Ja teraz na 37 calach odpalam gry w 720p i wyglądaja super. Jak sie gra z paru metrów to naprawde trudno rozróżnic np film czy to jest 720p czy 1080p. Z grami jest różnie ale i tak w 720p gry wyglądają super a i zawsze można włączyć Aliasing i i tak mięć więcej fps niż odpalenie jej w 1080p.

Edytowane przez CeHa
Odnośnik do komentarza

Miał ktoś styczność z czymś takim:

http://allegro.pl/notebook-mini-laptop-7-wifi-android-2-2-pl-tanio-i2088268798.html

 

Potrzebuje czegoś mobilnego z wifi do dostępu do netu głównie w hotspotach. Chodzi o odbiór/wysyłanie poczty i przeglądanie stron. Czy nie wyskoczy mi tam, że brakuje jakichś wtyczek/pluginów i nie będzie chciało wyświetlić stron? Lepsze to na androidzie czy windows CE?

Odnośnik do komentarza

Przymierzam się do kupna kompa stacjonarnego. Nie jestem na bieżąco niestety, ostatnio kupowałem laptopa za czasów gf 8 :).

 

Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć na co powinienem zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu? Mam tu na myśli jaki procesor, karte graficzną, ilość ramu itd. Nie zależy mi na gramiu w bf3 z wszystkim na full, a raczej na możliwości odpalenia najnowszych gier w jakości medium/high. Budżet tak do 2000.

Edytowane przez Afroman
Odnośnik do komentarza

Ja mam następującą sprawę :

 

padła mi grafika (GF 8600GT 512), no i muszę coś kupić w miarę oszczędnie. Raczej z góry odrzucam nówki z gwarancją. Mam opcję zakupu używanej GF 9600 GT 512 za 140 zeta. Co Wy na taki interes ?

Grać gram, obecnie niemal wszystko, co nowe, śmigało mi ładnie lub zadowalająco w dobrych ustawieniach (monitor 22 cale, grywam na 1680x1050). Oczywiście nie nastawiam się na zabawę, przykładowo, w BF3, reszta podzespołów to sprzęt składany w połowie 2008, no ale nowe CoDy, Mass Effecty, Bioshocki, Dead Space'y itd. śmigały pięknie. Także, kończąc, zapytam : wystarczy mi ten 9600 GT ? Jakieś inne propozycje z tej półki (raczej chcę się z zmieścić w 200 zł) ? Aha, nie celuję na razie w rozwój kompa, więc raczej nie interesują mnie 1GB karty.

Edytowane przez kotlet_schabowy
Odnośnik do komentarza

Tak, na pewno nie ma wyjścia HDMI, choć to akurat mi zwisa. W każdym razie sytuacja wygląda tak jak ją nakreśliłem, nie musi to być karta lepsza, ale niech to będzie coś na podobnym poziomie, do grania, ale bez szarżowania ustawieniami. Pewnie w okresie roku zrobię porządną modernizację kompa, no ale na razie jest jak jest.

 

Aha, dodam jeszcze, że jadę na Windowsie XP i DirectX 9.0.

Edytowane przez kotlet_schabowy
Odnośnik do komentarza

Ramu sobie chciałem dokupić, ale sie nie znam.

 

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-ep45-ds3l_10/

 

taka mam plyte glowna, ram jakiś sprzed 4 lat, 2x2gb 400mhz, o ile cpu-z nie kłamie. Jaka jest różnica między tymi mhz w ramie?

Zauważę coś między 8gb tego:

http://allegro.pl/kingston-hyperx-4gb-2x2gb-ddr2-1066mhz-cl5-promo-i2104557166.html

a tego:

http://allegro.pl/2gb-pamiec-ram-kingston-2gb-ddr2-533-mhz-cl4-f-vat-i2099713344.html

 

Chodzi o gierki i photoshopa.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...