Skocz do zawartości

Baldur's Gate 3


ireniqs

Rekomendowane odpowiedzi

2 hours ago, PiotrekP said:

Da się gdzieś w 1 akcie dorwać płaszcz/peleryne?

Ja pierwsza to w akcie II dopiero widzialem.

 

Z innej beczki odnosnie kuzni:

Spoiler

Czy Adamantine Forge to tylko jeden przedmiot moze zrobic? Bo chyba mam buga ze po wykuciu pierwszego, nie da sie juz dodac mithralu.

Aha, tez walke musialem chyba z 8 razy restartowac bo sie cos glitchowalo i lawa nie znikala. Poki co pierwszy taki przypadek.

Edytowane przez El Loco Chocko
Odnośnik do komentarza
1 hour ago, Il Brutto said:

podobno sa 2 mithral ore ale nie znalazlem jeszcze drugiej

 

15 minutes ago, Bartolinsky said:

xD A jaka przysięga? Ja mam zemsty i na razie tip top. Wycinam c0restwo i mam sztamę z kredo :shotgun: 

U mnie zaraz chyba finałowy boss 2 aktu, 9 lvl i czeka mnie za moment pukanko z Posępną. Bejb nie spyerdol tego <3  

 

Są dwa @El Loco Chocko. Przynajmniej w kuźni.

No znalazlem te dwa kawalki i 5 tych tablic, ale gra po wykuciu pierwszego przedmiotu, nie daje opcji zeby drugi zrobic ;/

 

Ja tez mialem zemsty, ale okazalo sie ze i ja zlamalem xd

Edytowane przez El Loco Chocko
Odnośnik do komentarza

Normalnie to sie wklada ten mithril na srodek i tablice na dole i pozniej wajcha, lawa na dole i mlot na dzwigni. Tablice moge wlozyc, ale nie mam opcji zeby dodac mithrilu. Czytalem na necie ze troche z tym problemow jest. Jednym dalo sie dwa razy, innym tylko raz. Troszke szkoda bo ten armor jest w pyte.

Odnośnik do komentarza

Jakbym był devem robiącym teraz jakiego crpg albo chociażby nowe dragon age to chyba po sprawdzeniu bg3 bym swój projekt anulował 

 

Btw szkoda że nie ma jakiegoś trybu gdzie gra zapisywałaby się po każdym rzucie kostką bez możliwości wczytania jakiegoś starszego save'a. No niby unikam bo chce by gra się toczyła moim wyborem i losem ale parę razy pokusiło loadowac xddd

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Daffy napisał:

Jakbym był devem robiącym teraz jakiego crpg albo chociażby nowe dragon age to chyba po sprawdzeniu bg3 bym swój projekt anulował 

No większość dużych developerów już płacze, że nie powinno się oczekiwać tak dobrych produkcji od wszystkich studiów. Bo BG3 to wybryk natury, ewenement i nie porównujcie kolejnych gier do tego. Osrane zbroje w branżuni, bo względnie nieduże studio zamiotło przeciętniaków z miliardowych korporacji pod dywanik w kiblu. 

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, Il Brutto napisał:

Ja juz 42 na liczniku, koncowka 2 aktu. Wiec pewnie kolo 70 mi zejdzie. Btw DE kompletnie nie zasluguje na taka ocene i jest to gierka o 2 klasy gorsza niz jakikolwiek Baldur. Dlatego wlasnie cale to meta i recenzje prasowe sa gowno warte.

Disco ma na openciritc 92, a Final Cut 89 i na takie zasługuje, metacritic czasami coś odjebywuje z agregowaniem po wersjach. 

 

Ja 50h - 2 akty, więc pewnie do 80 minimum zejdzie, 3ci akt dopiero dzisiaj wieczorkiem zaczynam. 

 

I oczywiście nijak nie można porównać skali Disco do Baldura, ale to na pewno 2 najlepsze cRPG ostatnich lat pod względem dialogów i wyborów. 

  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

Ok hot take, Shadowheart jest najbardziej przereklamowanym kompanem. Wszyscy sie do niej spuszczaja, ale nawet po respecu niewiele wnosi do druzyny.

 

Spoiler

Dizas, jak mnie ona wkurwiala. Robilem ten jej quest. Skakalem przez te wszystkie przeszkody, bo sobie ubzdurala ze jest jakas wybranka. Moze i byla, ale ta jej bogini to zadna wyrocznia a raczej czyste zlo. No ale spoko, cisnalem tego questa przez ten gauntlet of shar po ta wlocznie. W koncu dotarlem do Nightsong i uznalem ze to nie jest dobry pomysl zeby ja zabic. Gra mi dala rzut na perswazje 31 xd. Oczywiscie nie pyknelo. I sie wywiazala walka, ale mysle no ok, oglusze ja moze dojdzie do rozumu. Ni uja, padla na tych skalach. Resowac sie jej nie dalo i nawet ten kolezka w obozie tez zniknal xd. Kij jej w oko, Karlach robi robote.

Aaa i jeden walek w sumie jaki gra zrobila.

Spoiler

Gdy trafilismy do tej osady w Shadowland, ta drudika kazala nam pogadac z Izabela. No szkoda ze ta rozmowa trigeruje caly ciag zdarzen, ktory blokuje mase questow i bez sensu ze nie bylo jakiegos ostrzezenia. Cala osada poszla w pyl ;/ a wystarczylo do niej nie isc od razu, ale to dowiedzialem sie juz po fakcie.

 

Edytowane przez El Loco Chocko
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Zupełnie bez wojenek, ale pisanie, że granie w tego rodzaju grę na padzie może być równie wygodnie co na M&K to zwykłe pitolenie. Chwała im za to, że przebudowali wszystko pod pada, ale pad nawet nie ma podejścia do intuicyjności i szybkości na M&K.

 

Ja już 50h, ale cały czas w Podmroku. Ale sprawdzam wszystko, gra niesamowita. Na początku trochę problemów z połapaniem mechanik w czasie walki, ale po kilku h i obejrzeniu poradników co i jak, co na co ma wpływ itd. jest cud miód. Gram na średnim i pierwsze kilkanaście godzin było dosyć trudno, ale do ogarnięcia. Teraz jak już połapałem mechaniki i wleciał 5 przełomowy poziom to się chwilowo zrobiło trochę zbyt łatwo, ale póki co nie zmieniam na hard. Bo ten piąty poziom + kijanki i czary III poziomu to jest mega przeskok w możliwościach drużyny. Do tej pory cały team mi poległ w walce tylko 2 razy, więc nawet jestem z siebie zadowolony, bo to w sumie pierwsza gierka oparta na zasadach D&D w jaką gram.

Tak jak oba Divinity były świetne, ale jednak po czasie trochę mnie nużyły, tak tu dosłownie mnie wessało, to jak tutaj to wszystko jest pięknie przemyślane to bajka. Eksploracja, dialogi, wybory, walka. Mega mi się podoba podejście do dialogów, masz ileś tam wyborów i nie ma, że coś wybierzesz i znowu Ci wraca to co było przed chwilą i sobie przeklikujesz wszystko po kolei, wybierasz coś i koniec i masz od razu tego konsekwencje. Tak samo npce, podchodzisz do jakiegoś randomowego zagadać to każdy ma swoją krótką kwestię i tyle, a nie jak w Divinity, że latasz od chłopka do chłopka i każdemu załączają się te same opcje dialogowe to przeklikiwania.

Gram całkowicie bez savescammigu, staram się wybierać w dialogach tak jak sobie przyjąłem na początku jaką postacią będę, staram się roleplejować, jak coś poprzez taki a nie inny wybór czy nieudany rzut kostką (a brak akurat intuicji na powtórkę) się zjebie i wyjdzie nie tak jak chciałem to trudno (ale pieska chciałem mieć, ale niestety źle się potoczyło i musiałem biedaka ubić :( ). Zresztą jak już się połapie co i jak, wie się jak się dobrze wspomagać przy rzutach kostką to w większości sytuacji można osiągnąć to co się chce, dałem sporo w perswazję + wskazówki + inne buffy, do tego intuicja i jest git.

Eksploracja też jest mega, sprawdzanie gdzie i jak się można dostać czy to skokiem czy teleportem, odkrywanie sekrecików, zagadki środowiskowe. Spoko też, że bronie i pancerze nie trafiają się co sekundę lepsze, dzięki temu jak wpadnie coś nowego lepszego to jest uciecha, nawet jak jest coś fajnego u kupców to kupuję, czego w innych grach nigdy nie robiłem, bo po co, jak po chwili i tak coś lepszego się znajdzie.

Ale każdemu polecam zobaczyć sobie jakiś combat tutorial, żeby połapać co i jak z rzutami, klasą pancerza, damagem, czarami, rzutami obronnymi, zasadzkami itd. Jak się wie co robi i czemu coś działa tak a nie inaczej to walka daje 100% więcej frajdy i można wyczyniać niezłe cuda odpowiednio współpracując postaciami. Ja gram łotrzykiem skrytobójcą, teraz śmigam z Leazel, Karlach i Posępnym Sercem (na początku wydawała się zupełnie nieprzydatna, ale zmieniłem jej domenę z iluzji na leczenie + połapałem, że nie tylko czary ofensywne mają sens i te supportujące też dają świetne możliwości, to teraz nie wyobrażam sobie teamu bez niej).

 

A Podmrok rzeczywiście jest mega kilmatyczny

 

t0RURst.jpg

 

G2ehOZW.jpg

 

FOSn29r.jpg

 

I obowiązkowy drowi look ala Mortal Kombat

 

tjnqXll.jpg

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...