Skocz do zawartości

Baldur's Gate 3


ireniqs

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Ölschmitz napisał:

No chyba wroce pozniej, sprawdzilem sobie na YT i gosc fireballem ladnie ich tam podgrzewal, ja jeszcze tego czaru nie mam nawet.

 

i jaki rog? :P

Taki ktory wzywa "duze" posilki ;) Kurwa zapomnialem o tym, ze go mam a przydalby mi sie w ostatniej walce w podmroku :( Czyli jak nie uzylem to przepadlo? Jeszcze mi fast travel dziala to jak wroce to bedzie ok? Wtedy moglbym wpasc z odwiedzinami w jedno miejsce co nie wymordowalem wszystkich zlych.

Odnośnik do komentarza
25 minut temu, jimmyyy8 napisał:

A jak z graniem na padzie, obsługą interfejsu, czytelnością czcionek? Wszystko ok? Dobrze siedzi na dużym tv?

 

 

 

Tekst kwestii możesz zwiększyć wedle potrzeby, niestety opisy przedmiotów i ogólnie pojęte menu nie ma już takiej opcji. Łapie się na tym, że bezwolnie zbliżam się do TV.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Ja to może i bym chciał tej walki o której piszecie uniknąć ale rzucili się na mnie bo nieudanym skill checku i nie było co zbierać. Uszedłem tylko Astarionem z 1HP, i sakiewka stała się lżejsza o 600 na wskrzeszenia, bo biorę zawsze to co przygoda przyniesie. Od tej pory (ze 20h) jeszcze tam nie poszedłem, ale lurkowałem, i widzę , że dalej stoją także ciekaw jestem jak to się dalej potoczy. Ogólnie 45h i rozgrzebany 1 akt bez szybkich widoków na jego zakończenie.

Odnośnik do komentarza
21 minutes ago, Daffy said:

Ale on go może nie mieć bo go się zdobywa z opcjonalnego dungeona. Przynajmniej ja go tak pozyskałem, nie wiem czy się fabularnie przyłącza jak tam się go ominie.

Sam sie pojawia w obozie jesli nigdy jego sarkofagu nie odwiedziles.

 

11 minutes ago, Donatello1991 said:

Tem cymbal powinien mieć taką moc. No leży trupem i chuj. 

Jaki scroll?

 

19 minutes ago, Gregorius said:

Są jeszcze scrolle do wskrzeszania jak coś przecież.

Nie wiem jak to na konsoli wyglada, ale domyslam sie ze quick save jest dostepny c'nie? Radze skorzystac.

Edytowane przez El Loco Chocko
Odnośnik do komentarza

No olalem tych githyanki, wiem, ze mozna ich przegadac, ale mam ochote im wpierdolic. wroce tam na 5 levelu, z fireballem.

 

Oczyscilem za to caly oboz goblinow, fajna walka. Jest ich sporo, ale sa dosc slabi. Zagonilem ich do miejsca gdzie mialem wszystkich na wzniesieniu i wiadomo co dalej.

 

Konsola pokazuje 18 godzin, gra 13. Z tych 5 to na oko ze 2 stracilem na tych kutasow pod mostem, wyzej wymienonych :D

Odnośnik do komentarza
5 minutes ago, Ölschmitz said:

No olalem tych githyanki, wiem, ze mozna ich przegadac, ale mam ochote im wpierdolic. wroce tam na 5 levelu, z fireballem.

 

Oczyscilem za to caly oboz goblinow, fajna walka. Jest ich sporo, ale sa dosc slabi. Zagonilem ich do miejsca gdzie mialem wszystkich na wzniesieniu i wiadomo co dalej.

 

Konsola pokazuje 18 godzin, gra 13. Z tych 5 to na oko ze 2 stracilem na tych kutasow pod mostem, wyzej wymienonych :D

Jak dobrze poszukasz pozniej to trafisz do ich creche. Bedziesz mogl sie odkuc :)

 

Jest tam sporo dobrego lootu:

Spoiler

- jak uzyjesz czaru command - drop na tym glownym kolesiu (Voss?) to mozesz w czasie walki podniesc jego legendarny miecz

- jest tam tez maly puzzle gdzie mozesz wykrasc Blood of Lanthander (legendary mace), daj ja Shadowheart i pozniej w akcie II ta bron jest OP

- mozna tez ukrasc lub kupic Gloves of Dexterity(zwiekszaja dex do 18, fajna rzecz przy multiklasie

 

Edytowane przez El Loco Chocko
Odnośnik do komentarza
3 minutes ago, El Loco Chocko said:

Jak dobrze poszukasz pozniej to trafisz do ich creche. Bedziesz mogl sie odkuc :)

ok czyli moge ich tam olac a potem sie zemscic? no dobra, exp. sie przyda :P

 

po 18 godzinach juz nie na goraco:

 

- gra na ps5 dziala SREDNIO. to nie jest dramat, divinity 2 tez sie krztusilo. loadingi glownie przy wczytywaniu sejwa, potrafia zajac ok 20 sekund lub lepiej. ale to nie jest poziom pierwszych pillarsow (tam to potrafilo sie wczytywac pietro w budynku przez minute). no, ale ogolnie jest ok.

- sterowanie spoko, problemy sie pojawiaja ew. jak jest skomplikowana walka (np. w budynku, na kilku poziomach), wtedy potrafi celowanie byc wkurwiajace

- mikrozarzadzanie na padzie to tez nic fajnego (np. grzebanie w ekwipunku itd.)

- gra sie dobrze. nie mam peceta, jestem skazany na plejke i jestem zadowolony.

 

co do samej gry:

- fajni bohaterowie, lepsi niz w divinity 2

- historia zapowiada sie ok, ale bez jakiego szalu. mysle, ze w tego typu grach to bardziej suma drobnych historii sie liczy niz sam glowny watek. a questy i questy bohaterow sa bardzo ciekawe

- walka swietna. podoba mi sie bardziej niz w divinity 2 bo tam byl jak na moj gust za duzy chaos. jest mocno losowo (tak wiem, ale ja mam male doswiadczenie z d&d), wiec czasem rozpoczecie walki od nowa moze zmienic jej obraz. zle wylosujesz inicjatywe i jakis koks w pierwszej turze nokautuje Ci dwoch gosci ;)

- zajebiste sa scenki przy dialogach. nie wielkie okno dialogowe jak kiedys, tylko normalna gadka. podoba mi sie to.

- animacje rzutow kostka za chyba za dlugie ;)

  • This 1
Odnośnik do komentarza
Quote

animacje rzutow kostka za chyba za dlugie

Na PC jak klikniesz przycisk ponizej to od razu wynik podaje, nie wiem jak na konsoli.

2 minutes ago, pawelgr5 said:

@ÖlschmitzJa konczylem akt 1 na poziomie 6 i to juz mocne OP na ten czas gry. Wyszlo samo chociaz pierwotny plan zakladal mord na wszystkich ktorych mozna nie grajac zlym boheterem. Ostatecznie nie musialem tego robic a i tak wpadlo. Spokojnie sobie polaz to na pewno uda Ci sie znalezc inne miejsca gdzie ten EXP odrobisz.

Level 5 to jest imo kluczowy moment w rozwoju naszych postaci. Od tego momentu wszystko idzie o wiele lepiej.

Edytowane przez El Loco Chocko
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...