Skocz do zawartości

Greedfall


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

Im bliżej końca, tym bardziej czuję, że ta gra to praca, a nie przyjemność. Czasem twórcy mieli przebłyski litości i np. po przejściu pieszo całej mapy z pkt A do B (bo akurat w tym queście nie ma po drodze żadnych ognisk do fast travela) i wykonaniu zadania, gra pytała "chcesz wrócić szybko do XYZ, czy zostać?". No to wiadomo, że wybieram teleport. Chwilę później rozmówca mówi "Dzięki, że ogarnąłeś wszystko w tym punkcie B, ale żeby wykonać rytuał, musisz przynieść przedmioty, które zostały po bitwie w tamtym miejscu". I znowu trzeba z buta zapierdalać w to samo miejsce :/

Przecież to przeginka, gra by była o 10h krótsza bez tego łażenia, a tak pozapychali czas, a mnie powoli nosi jak znowu muszę przez cały las przechodzić drugi raz w ciągu godziny.

 

Wcześniej aż tak to nie męczyło, a im bliżej końca tym więcej tego "Idź tam, pogadaj z tym, a teraz nagle wróć tam gdzie byłeś".

Odnośnik do komentarza

W sumie na razie nie. Skończyłem Yakuzę, Cyberek czeka na lepsze czasy, a zanim wyjdzie next-genowy Ratchet to nadrabiam zaległości z PS+.

Przecie do tej pory pisałem, że 30h pękło jak z pejcza strzelił, bardzo się wkręciłem. Końcówka zaczyna jednak męczyć uciążliwym backtrackingiem. Nie rzucę teraz jak zostało może z 5h fabuły.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

No dobra, na chwilę (kilka godzin) odpaliłem aby sprawdzić co to za gra i.. ło Jezu jakie drewno nieociosane! Poruszanie się, scenki dialogowe jak w DragonAge Inquisition, grafika nieco lepsza ale z wszechobecnym ziarnem. Pierwsze co zrobiłem to w ustawieniach zmieniłem czułość kamery na najbiższą bo wydawała mi się za bardzo rozhisteryzowana.

Uniwersum nie powiem, jest całkiem interesujące z tą wyspą, dzikusami, jakimś potworami na wyspie. Ale zrobione to wszystko bez większego polotu. Mordy kupców, alchemików, bandziorów są niemalże takie same z minimalnymi różnicami w detalach. Ogólnie gierka jest do ogrania ale brakuje jej sporo do tytułów 3xA. W Tsushimę, DaysGone czy pierwsze Tlou wczuwam się mocno ale tej gry i jej gameplayu nie jestem w stanie traktować poważnie. Za jakiś czas wrócę i dokończę ale nie wiem kiedy. Samuraj i Control mają większy gamingowy priorytet.

Odnośnik do komentarza

Odpaliłem tego crapa na 5 min i wywaliłem z dysku. To jest serio bez żadnej ściemy poziom PS3. Animacja postaci, FPSy no szok jaki to jest kasztan. Nie wiem możliwe że później gra się jakoś rozkręca ale na litość boską przy tej ilości tytułów jakie wychodzą to gra od samego początku powinna chociaż wizualnie zachęcać do dalszego szpilania. Nawet nie chodzi o super hiper grafe ale jakiś styl, design, stabilne fpsy a tutaj jest taki kał że brak słów. Technicznie to jest poziom pierwszych Asasynów. No dramat koorwa. Miałkie, drewniane i bez polotu. Szkoda miejsca na dysku 

Edytowane przez Ryo-San
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Grałem w Technomancera tego studia. Całkiem sympatyczny niskobudżetowy RPG ale właśnie wykończył mnie tym niekończącym się łażeniem w te i we wte po tych samych, nudnych lokacjach, bez możliwości fast travela. Niedobrze, że nie ogarnęli tego w Greedfall, na dłuższą metę przemierzanie bez końca tych samych lokacji odbiera całą przyjemność z gry. Takie właśnie designerskie detale odróżniają dobre studia i gry od produktów rzemieślniczych.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Loadingow praktycznie nie ma.
Fast travel to 2 sekundy.
Jestem właśnie po elexie 1 i technicznie to niebo a ziemia.
Choć elex miał ten feeling otwartego świata, zupełnie inne odczucia.
Mimo wszytko greedfall wypada bdb.
Fajny klimacik ładne miasta spoko dialogi i klimatyczny dubbing.
Mam dopiero z 10h ale grę polecam.

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Na PS5 loadingow nie ma, 1-2 sekundy. 60 fps w trybie perf też trzyma ladnie. 

 

Wersją z PS Plus Extra, ta zwykla ze "starego plusa" nie jest chyba dalej upgradowalna.

 

Na pewno widząc ile tutaj jest ogólnie "ładowania" wersja na PS5 poprawia feeling grania bardzo mocno ze wzgledu na ultraszybkie loadingi, z tego co widzialem na YT na PS4 to byla jakosc Wiedzmina 1 i 30 sekund loadingów xD. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

15h i sporo fabuły za mną, ogrywam to w wolnym czasie od blockbusterów, no gra jest dobra, najlepszy średniak w jakiego grałem od dawna.

 

Fajne są te questy, dawno też nie widziałem RPG 3D z tak dobrze zrobionymi wyborami w zależności od posiadanych skilli. Nie masz jakiegoś skilla = możesz mieć problem, żeby takiego questa wykonać, w erze accessibility i tego, żeby wszystko było za łatwe, miła odmiana. Na pewno będę ogrywał do końca i polecam, tym bardziej, że dostępne w wersji PS5 PS Plus Extra. 

 

To co boli i jest dużym minusem (ale dobrze, że gra ma mocne podwaliny w swojej RPGowości i to mnie przy niej trzyma): System walki - jest oczywiście totalnie beznadziejny. ;)

Odnośnik do komentarza

System walki jest spoko.
Ataki skille czary blok parry + broń palna+ pułapki itd .
Jest sporo możliwości, polecam hard choć początek jest bardzo trudny.
Dopiero z czasem odblokujesz nowe skille.
No prawdę nie ma na co narzekać.
Mi się fajniej tłukło niż chociażby w takim Wiedźminie 3, tym bardziej że w trybie wydajności fajnie to śmiga i responsywnie.
Największy minus gry to kilku przeciwników na krzyż, tu jest straszna bieda.
Ludzie, niedzwiedzie, nietoperze, i powtarzający się sub boss, bardzo słabo.
Ogólnie to fajny RPG z niezłym story kilkoma twistami i kilkoma zakończeniami.
Na plus też dubbing.



Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...