Skocz do zawartości

Greedfall


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie zapowiadajace się RPG z premierą 10 września

 

Cytat

GreedFall zabiera nas w podróż do fantastycznego uniwersum stylizowanego na XVII wiek. Przeludniony i zanieczyszczony Stary Świat jest dziesiątkowany przez tajemniczą plagę znaną jako Malichor. Jego mieszkańcy upatrują szansy na ratunek w Nowym Świecie, a dokładnie – w wyspie Teer Fradee, rzekomo pełnej skarbów i innych sekretów, której rdzenni mieszkańcy żyją w zgodzie z naturą. Jako że konkwistadorzy poczynają sobie tam coraz śmielej, stosunki pomiędzy nimi a tubylcami stają się coraz bardziej napięte. W trakcie zabawy wcielamy się w bohatera, którego głównym zadaniem jest znalezienie lekarstwa na chorobę wyniszczającą Stary Świat. Podczas przygody musimy dołożyć starań, by nie narazić się zbytnio ani rdzennej ludności (chronionej przez tak zwanych Strażników – potwory i inne istoty nadprzyrodzone będące manifestacją działającej tu magii), ani kolonizatorom (których szeregi zasilają zarówno zwykli osadnicy, jak i najemnicy czy łowcy skarbów). Podejmowane przez nas decyzje wpływają przy tym nie tylko na rozkład sił na wyspie, lecz także na to, w jaki sposób potoczy się nasza historia.
Źródło: https://www.gry-online.pl/

 

Edytowane przez XM.
  • Plusik 1
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

 

Chyba najlepszy do tej pory opublikowany materiał. 

Nie licząc animacji i przeciętnych facjat, całość wygląda bardzo solidnie. Lokacje są różnorodne i fajnie zaprojektowane, tak samo jak potwory które przyjdzie nam ubić, masa broni i elementów ubioru, walka z połączeniem magii, miecza i ołowiu, wybory moralne.

 

R9LsikS.jpg

gVbwobi.jpg

BVZ3IA0.jpg

lrrm4VE.jpg

KoAik7i.jpg

AdVT9nc.jpg

X00X11R.jpg

eUOKVdz.jpg

gAhAEJo.jpg

YY8ACm8.jpg

qxJFJqq.jpg

f9DGbn3.jpg

 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Modele postaci to straszne manekiny, poziom RPGów Bethesdy praktycznie, ale cała reszta zapowiada się ciekawie.
Walka wygląda na efektowną, ciekawe jak bardzo będzie efektywna i czy momentami nie będzie tu zbyt dużego chaosu.
Różnokolorowy gear zawsze mnie robi, więc nie będę narzekał - lubię jak dropi coś złotego :)

Powiem, że poważnie zastanawiam się nad premierowym zakupem. We wrześniu i tak nie wychodzi nic, co by mnie interesowało, więc można sprawdzić ten intrygujący projekt.

Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, Wredny napisał:

Powiem, że poważnie zastanawiam się nad premierowym zakupem.

 

Myślisz, że będzie podobieństwo do Elexitu - odnośnie jakości wykonania? Piranha Bites też z lekka jedynie ciosa drewno. 

Jak uzyskam choć jedną pozytywną opinię od usera psxextreme, to pewnie wezmę na premierę, bo lekko (pipi)nięty w tej materii jestem.

27 minut temu, Wredny napisał:

We wrześniu i tak nie wychodzi nic, co by mnie interesowało

 

Do niedawna też tak uwaźałem, ale aktualnie kasa na Truck Driver-a /19.09/ odłożona, więc...

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Właśnie posłuchałem podcastu Karaka, który podzielił się wstępnymi wrażeniami i mimo nadal obowiązującego embargo wnioskuje z jego słów, że będzie "Buy". No chyba że jest dużo wad, o których jeszcze nie wspomniał.

 

W każdym razie bardzo wychwala Greedfalla, twierdząc, że to znacznie wyższa półka niż poprzednie twory Spiders. Nie czuć ponoć tego typowego euro-janku - bardziej ograniczenia wynikające z budżetu (gdzieś wyczytałem, że kilka mln euro), które aż tak nie rzutują na odbiór gry. Jest za to świetnie wykreowany świat, questy które można wykonać na wiele sposobów (nawet w teorii najprostsze fetch questy potrafią się przerodzić w coś niespodziewanego), wciągająca historia, jeden z najlepszych systemów tworzenia i upgrade'u pancerza z masą dostępnych opcji i warstw, które można na siebie nakładać, gameplay któremu bliżej do Wiedźmina niż Technomancera. Ponadto ogromny wybór umiejętności i całkiem szeroki zakres broni.

Wspomniał też o tym, że jeśli nasza postać ma wysokiego skilla w wytwarzaniu czy alchemii, można samemu stworzyć ważne dla zadań przedmioty (jako przykład podał środki nasenne), bez konieczności biegania za nimi po świecie.

Z innych ciekawostek - szybką podróż można odbyć z poziomu obozów albo za pomocą specjalnych powozów.

 

Jakichś większych minusów nie wymieniał, głównie bugi typu obracający się dookoła jeleń, który zaciął się na jakimś elemencie, lewitujący przez jakiś czas npc czy doczytywanie postaci w niektórych lokacjach. Nie jest to też Wiedźmin 3 albo Skyrim jeśli chodzi o symulację świata i codziennego harmonogramu postaci (przynajmniej tak to zrozumiałem). Można się też przyczepić do tego, że kompani nie są aż tak rozmowni poza cutscenkami i dialogami z innymi, gdzie czasem coś wtrącą.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, MAJOCHEY_PL napisał:

Generalnie mam ZERO hajpuna tą grę, ale coś mi mówi, że wsiąknę.

Bardziej czekam na Truck Drivera w połowie miesiąca, więc kolejny wydatek będzie.


Ciebie już do reszty poyebauo z tymi symulatorami wszystkiego, ale szanuję - poniekąd rozumiem zajawkę, bo też mnie czasem ciągnie w tę stronę :hi:

A Greedfall też mi się trochę z ELEXem kojarzy i dlatego gierkę mam na oku, ale teraz trzeba odkładać kasę na The Surge 2, więc raczej poczekam na promocje.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Kolega bigby ładny hajpik kręci na ten tytuł i chyba słusznie, fajnie jakby się pokazał solidny "niezależny" crpg na 7+ lapka.gif

W Polsce ukaże się wersja z napisami ? Można w ogóle gdzies już podejrzeć cenę ?

Jak patrzyłem w połowie sierpnia po sklepach to jeszcze nigdzie nic nie było.

 

Edyta; nie było pytania, 189zl z polskimi napisami.

 

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 7.09.2019 o 13:55, Bigby napisał:

Nie czuć ponoć tego typowego euro-janku - bardziej ograniczenia wynikające z budżetu (gdzieś wyczytałem, że kilka mln euro), które aż tak nie rzutują na odbiór gry


Tak, budżet to dokładnie 5 mln euro - nie mniej wygląda, to na zdecydowanie najlepszą grę w historii studia. Focus co raz lepiej radzi sobie na poletku AA, tym razem pewnie też wyjdą na plus.

Odnośnik do komentarza

Tak, ale dochodzą jeszcze technikalia mogące zyebać rozgrywkę do cna vide Elex,

gdzie festiwal screenów zamiast stabilnych 30 klatek niszczył wszystko to, co chwilę wcześniej wrzucało 

banana na pysk.

Gdyby ta gra /GreedFall/  nie oferowała ciekawych pomysłów /a oferuje?/ i nie trafiała na swoistą posuchę w kwestii premier rpg w ostatnim okresie to już nie wiem, co skłoniło by mnie do zakupu. 

31 minut temu, Bigby napisał:

Tak to jest gdy niskobudżetowe tytuły mają więcej ciekawych pomysłów niż klepane taśmowo AAA.

 

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, MAJOCHEY_PL napisał:

Tak, ale dochodzą jeszcze technikalia mogące zyebać rozgrywkę do cna vide Elex,

gdzie festiwal screenów zamiast stabilnych 30 klatek niszczył wszystko to, co chwilę wcześniej wrzucało 

banana na pysk.

Najgorsza i tak była mapa świata, gdzie po dłuższej grze nie dało się normalnie po niej "jeździć", bo zamulało strasznie i trzeba było się nagimnastykować, żeby teleportować się w jakieś odleglejsze miejsca. Pamiętam, że na PS4 Pro ogólnie nie było tak dramatycznie (nie tak dawno ogrywałem, więc już ostatecznie spaczowane), poza tragicznymi lokacjami Hortu w Ignadonie i miasta pod kopułą, gdzie faktycznie animacja mocno niedomagała. Teraz gram na PC w 1440p i betonowych 60 klatkach, gdzie obraz wydaje się ostrzejszy od tego pseudo 4K na Pro.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...