Jump to content

ASX

Concrete Genie

Recommended Posts

Dzisiaj premiera tej gierki

i szczerze mówiąc dziwie się że nie ma jeszcze tematu na forumku.

Nie jest to co prawda kolejna szablonowa produkcja AAA, ale mała oryginalna produkcja od mniej znanego developera firstparty czyli Pixelopus, która zgarnia całkiem niezłe oceny.

Dziwne, że Sony tego nie reklamuje w jakiś lepszy sposób przy premierze, gdzie na e3 czy innych targach gra normalnie była pokazywana jako coś "konkretnego".

Posted (edited)
  • Daily Star - 10/10
  • PlayStation Universe - 9.5/10
  • PlayStation LifeStyle - 9/10
  • GamesRadar+ - 9/10
  • Hardcore Gamer - 9/10
  • PowerUp! - 8,8/10
  • COGconnected - 88/100
  • Destructoid - 8/10
  • IGN 8/10
  • Game Rant- 8/10
  • God is a Geek - 8/10
  • New Game Network - 77/100
  • GamingTrend- 70/100
  • Push Square- 7/10
  • EGM 4/10

Fajnie, że cena, tak jak w przypadku MevekEvila, bardzo przystępna. Ciekawe czy znajdą się z dwie osoby na forum, które zdecydują się kupić ten tytuł na premierę. Pewnie bym kupił, gdybym miał dzieci.

Edited by YETI
  • Upvote 1
  • Downvote 1

O co w tym gameplay w ogóle chodzi?

Wygląda na bardzo relaksacyjny tytuł, w sam raz na kilka godzin grania. Pixel Opus zrobiło fajny krok do przodu - kto pamięta "Entwined", ten z pewnością zauważy spory przeskok. ;)

Z zakupem pewnie jednak poczekam na jakąś promocję. Choć kusi mnie sprawdzić ten tryb VR bo podobno całkiem niezły.

2 godziny temu, Cedric napisał:

Choć kusi mnie sprawdzić ten tryb VR bo podobno całkiem niezły.

No właśnie z tej recenzji powyżej wynika, że ch#jowy i dodany na siłę :reggie:

• Like 1

W dniu 8.10.2019 o 18:59, Fanek napisał:

O co w tym gameplay w ogóle chodzi?

O malowanie ;-)

Przeszedłem, zajęło mi to myślę, że z sześć / siedem godzin. I pisząc, że przeszedłem mam na myśli to, że do konta dopisałem kolejną platynę :-P

Gra jest bardzo przyjemna, choć bardzo krótka - to w zasadzie półtorej lokacji, którą musimy pokolorować przy pomocy dżinów. Rozgrywka polega na tym, że nasz bohater dzierży wielki pędzel, którym na ścianach maluje z góry zdefiniowane wzory (wraz z postępem, zdobywany nowe). Na każdym etapie musimy, malując, zapalić lampki, aby przejść dalej. Pomagają nam w tym wspomniane dżiny, które wchodzą z nami w interakcję, posiadają różne właściwości (jeden potrafi włączać zasilanie, drugi dmuchać i przesuwać obiekty etc.). Aby nam pomogli, czasem trzeba spełnić ich prośbę, co sprowadza się do tego, że trzeba namalować wzór, którego sobie życzą. Największą wadą gry jest w zasadzie to, że nie zmusza do wysiłku intelektualnego, w zasadzie przechodzi się sama, a "zagadki" rozwiąże każdy, kto jest w stanie trzymać w rękach pada. Pewnie tak miało być, bo gra się rzeczywiście przyjemnie, tytuł jest bardzo odprężający i kolorowy oraz opowiada fajną historię o trudnym dzieciństwie, jednak przydałoby się trochę większe wyzwanie. Jest też tryb VR, ale go nie testowałem. Myślę jednak, że deweloper się rozkręci i pokaże pełnię możliwości na PS5, w Concrete Genie zabrakło wyzwania i długości. ;)

• Upvote 3

@oFi prosiłeś o kilka słów

Gra wpadła w mój gust, już od pierwszych minut wiemy o co będzie chodziło i na czym polegać będzie gameplay. W skrócie. Zdobywamy zagubione kartki z rysownika, które służą nam za wzory do rysowania dżinów, np. rogi, ogony i inne elementy wyglądu oraz różne motywy do malowania na ścianach o które proszą nas wspomniane dżiny, słońce, jabłko, totemy i cała masa innych. I tutaj jest jeden minus tej gry, wspomniany przez lothronika, stworki pokazują nam dokładnie co mamy im namalować, by te były zadowolone i ładowały nam wskaźnik super farby potrzebny do usuwania „złej mocy” aby ruszyć z fabułą do przodu. Gra przez to jest łatwa, ale nie mylcie tego z samogograjem, samo zdobywanie kartek może sprawić trochę problemu. Drugim minusem jest oczywiście czas gry, ale za 109 zł na premierę raczej można było się tego spodziewać. I jak dla mnie wady tytułu się kończą, a zaczyna lawina pozytywów. Gra jest normalnie za(pipi)ista, w zalewie strzelanek, przygodowek i remasterów/remake’ów to jest jakiś powiew świeżości. Miejscówki są mega klimatyczne, jest trochę elementów wspinaczkowych, trochę platformówki i jak dla mnie w końcu wykorzystanie pada. Wiem, że większość ma wywalone na akcelerometr, a na głośnik jeszcze bardziej, ale to jak to fajnie jest wymyślone i znikoma ilość gier, która wykorzystuje te ficzery, sprawia ze nie mogę oderwać od gry. Jeśli miałbym ocenić grę to dałbym 8 lub 8+/10.

• Upvote 1
  • Thanks 1