Skocz do zawartości

Resident Evil 3 Remake


Rekomendowane odpowiedzi

Ja przy tej grze spędziłem ponad 100 godzin, więc mi nie żal tych 250zł wydanych na pemierę, ale jakbym nie był tak pojebany na punkcie RE, to w życiu bym tyle nie wydał. Ogólnie szkoda, że Capcom tak podeszło do tej produkcji, bo gra miała gygantyczny potencjał. Może za kolejne 20 lat zrobią to tak jak należy.

Odnośnik do komentarza

Po jakości kampanii można śmiało założyć, że starali się mniej więcej do końca Raccoon City, a potem przyspieszenie prac, żeby się wyrobić. Ewentualnie po prostu większość budżetu poszła w ten part 1.

 

Dziwne, bo patrząc na to jak Capcom anuluje i zmienia koncepty, widząc ich prezentacje na temat tworzenia jakiejś odsłony i ile rzeczy testują, zmieniają etc., to nie powinni tego puścić.

 

Więcej z RE3 wspólnego ma fanowska kampania do L4D, lol.

 

No ale założenia same w sobie też były do dupy, nie tylko wykonanie. Miasto nie przypomina w ogóle tego z RE3. Nie ma jednej tej samej uliczki plus całe świeci się jak łysemu z Brazzers jaja. I głowa.

Odnośnik do komentarza

Ja czekałem na powrót mercenaries z oryginalnego RE3, sprint z punktu A do B z okazjonalnym ratowaniem NPCów. Tylko że zabrakło jednej większej dzielnicy (takiej jak na początku/w demie) żeby to zadziałało. Dać jeszcze każdemu inną umiejętność (Carlos piącha, Nicholai unik, + coś dla Mikhaila) i był by elegancki dodatek bo gameplay mi bardzo przypasował i kampanię masterowało się z przyjemnością.

Odnośnik do komentarza
W dniu 25.04.2024 o 02:19, Josh napisał:

Czyli 50% gry za Tobą 

Nie 1/2, ale 1/5.

W dniu 25.04.2024 o 09:45, Josh napisał:

Nie no, beczułkę kręcę. Ale gra faktycznie jest krótka, w zasadzie to tylko nieco dłuższa od Separate Ways z RE4R. 

Hitmany też są krótkie, przeszedłem na drugim koncie przed wypadnięciem z GP w ok. 20 godzin (wszystkie 3 części i większość osiągnięć).

 

RE2 jest niewiele dłuższe od RE3. Grałem w to 2 miesiące temu więc zapomniałem, ale chyba ok. 1:30 RE2 i ok. 1:10 RE3 (z rakietnicą). Tak samo zresztą Yakuza bez aktywności pobocznych (gra np. 80h, potem poziom Legend 4h). Ogólnie polega to na trofeach/osiągnięciach, inaczej jest szybko i mało ciekawie. W RE2 są 4 podobne scenariusze więc sztuczne wydłużenie. W RE3 za to dużo ładniejsza bohaterka.

 

Pewnie jeszcze zrobię na szybko japońskie wersje Z obu gier, ale skoro już zapomniałem co i jak to szybko nie będzie (ale ciekawiej), szczególnie przejście bez użycia skrzyni. Jeśli zaś ktoś robi Inferno bez sklepu to życzę powodzenia, wtedy gra się stanie dłuższa niż RE2.

Edytowane przez Arek_
Odnośnik do komentarza

Ja jednak rozdzielam "normalne" przejście gry (w sensie pierwsze), a robienie speedrunów z rakietnicą, w tym drugim przypadku wiadomo że czas się może trochę wyrównać, bo w obu przypadkach gry zna się na wylot i leci przez nie jak przecinak. Już dokładnie nie pamiętam, ale pierwsze podejście RE2R na hardkorze zajęło mi co najmniej 2x tyle czasu co hard w RE3R, bo ginąłem znacznie więcej i parę razy zaciąłem się na zagadkach. 

 

A Inferno bez sklepu również polecam, ale prawilnie na ocenę S, czyli z max 5 save'ami i poniżej 2 godzin. Jedna z najtrudniejszych rzeczy do zrobienia w Residentach :boomer:

 

Cytat

No ale założenia same w sobie też były do dupy, nie tylko wykonanie. Miasto nie przypomina w ogóle tego z RE3. Nie ma jednej tej samej uliczki plus całe świeci się jak łysemu z Brazzers jaja. I głowa.

Kurde, mi się własnie ta stylówa Raccoon w remaku Trójki podobała, te kolorki i neony nadają niezłego klimatu, jak jakieś vintage horrory. W ogóle gra ma zajebiste oświetlenie, szpital skąpany w zielonych i niebieskich kolorach też robi robotę i to w sumie jest lokacja (szkoda, że jako jedyna), która wypada o wiele lepiej niż w og RE3.

 

 

Edytowane przez Josh
Odnośnik do komentarza

Dokładnie porównywanie speedrunów jest tak głupie xD Normalne przejście re2 to jest 15+ z palcem w dupie a trójka ile 7h jak cżłowiek robi krok raz na minute? :pawel:

Raccoon z rimejku też lubie, ehh wystarczyło dać więcej takich miejscówek jak z początku i już byłoby luks ale może jak nie wrzucą kanałów i tajnego laboratorium do swojej gry to gdzieś na świecie umiera mały szczeniak?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...