Skocz do zawartości

Resident Evil 3 Remake


Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

Tak jak w przypadku dwójki gdzie ograłem oryginał i rimejk tak samo zrobiłem tutaj, o jenysiu. Muszę zaznaczyć że do wczoraj bardzo lubiłem odświeżoną wersje mimo wiedzy że coś tam wycieli i pod każdym względem jest gorzej niż w odnowionej rok wcześniej dwójce ale musze przyznać że po ograniu og zaczynam odczuwać obrzydzenie do tej gry :doom: 

Og i to racoon ma tak wspaniałą atmosferę w porówaniu do tego odnowionego że aż nie spodziewałem się takiej różnicy w odbiorze i okazało się że ta słynna wieża zegarowa to tylko wierzchołek góry lodowej wyciętej zawartości. Dobrej zawartości :nosacz2: Drugi największy ból poza usunięciem miejscówek to zdecydowanie Pan Nemezis. Lubię jego design z rimejku i te wszystkie akcje z nim związane ale ten og :obama: ta gra ma z 50 lat a i tak ten skurwol mnie kilka razy wystraszył już nie mówiąc jakim jest koksem w porównaniu do tej nowej łachudry. Chłopak zdecydowanie zasłużył żeby znaleźć się w tytule gry. No i wyszło na to że jedynie nowe wcielenie bohaterów stawiam wyżej bo te z og to znak tamtych czasów, mają ten słodko głupawy urok ale dupsko Jill ma go więcej :) nie wspominając o reszcie, Ten nowy Carlos to mój ulubieniec w tej serii. Podsumowując wywód zagrajmera. Żałuje że nadrobiłem og bo teraz mi smutno że nigdy nie dostałem rimejku na który ta gra zasłużyła :wujaszek:

  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Pupcio napisał:

Większość czasu uciekanko ale kilka razy walczyłem. Dostaje się jeszcze coś fajnego oprócz tego pistoletu za walkę z nim?

Tak. Dodatkowo jak ubijesz go za każdym razem przy pierwszym przejściu to ostatni przedmiot jest inny niż jak byś to zrobił na new game +. Jak nie wiesz jak mieszać prochy i gdzie są przedmioty (warto np. wrócić do Dario) to przy pierwszym podejściu ubijanie Nemesisa jest mega trudne i można szybko się wypstrykać z ammo (którego jest o wiele mniej niż w oryginalnym RE2).

Odnośnik do komentarza

W pierwszym jest jeszcze dużo miejsca na wymijanie go. Nemesis jest leworęczny, więc najlepiej zawsze robić to z jego prawej strony unikając chwytu. Trzeba kilkadziesiąt naboi do pistoletu. Oddajesz 1-2 strzały i zmiana pozycji kiedy się zbliża. Trzeba go trzymać na średnim dystansie to wtedy nie biegnie.

 

Warto przejść grę jeszcze  zaliczając lokacje w innej kolejności dla innych scenek.  

Odnośnik do komentarza

No myślałem nad tym ale to może kiedyś bo gierka super więc pewnie jeszcze wróce. Ale jestem niezłym :wujaszek: powie mi ktoś jak działają w tej grze uniki i wstawanie z ziemi po dostaniu bomby? W przypadku tego pierwszego miałem wrażenie że działa to losowo xD a wstawanie od dobrego wychylenia gałki i mashowania guzików 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Pupcio napisał:

Większość czasu uciekanko ale kilka razy walczyłem. Dostaje się jeszcze coś fajnego oprócz tego pistoletu za walkę z nim?

 

Najpierw są to 2 części do pistoletu, potem zestaw 3 sprayów. Potem 2 części nowej strzelby z fajnym przeładowaniem, znowu 3 spraye i za 7 razem karabin Carlosa, a jak grasz drugi raz z tego samego sejwa to nieskończona amunicja.  Nagrody znacznie lepsze niż w rimejku.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Pupcio napisał:

W przypadku tego pierwszego miałem wrażenie że działa to losowo xD

Jak nie masz zamiaru ogrywać paręnaście razy (lub masterować mercenaries mode) to nie przejmuj się tym. Jill zrobi unik gdy w momencie ataku przeciwnika zaczniesz celować i animacja podnoszenia broni 'nałoży' się z animacją ataku, dla tego najłatwiej to robić rocket launcherem będąc odwróconym od przeciwnika. Drugi moment jest wtedy gdy dostaniesz atakiem i chwilę później leci na Ciebie atak nr dwa, wtedy z automatu robi się unik (co czasami może przeszkadzać). Czasem też robi unik jeśli już masz wycelowaną broń i klikasz strzał (a nie trzymasz). Uniki to element który został zrobiony o wiele lepiej w remake'u.

 

6 minut temu, Pupcio napisał:

a wstawanie od dobrego wychylenia gałki i mashowania guzików 

Mashujesz jak najszybciej przyciski i kierunki, czym więcej HP tym mniej razy musisz klikać żeby wstać/wyrwać się z objęć Nemesisa.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 27.05.2023 o 10:14, łom napisał:

Hardcore jest w sam raz.

 

No właśnie miałem zagwozdke jaki poziom wybrac. Wziąłem hardcore i jakby co mam szanse jeszcze zmienić bo jestem dopiero przy pierwszej maszynie do pisania. Remake dwójki ograłem też na hardzie za pierwszym razem i było to satysfakcjonujące. Mam nadzieję, że tutaj tego nie przegieli. 

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Plugawy napisał:

 

No właśnie miałem zagwozdke jaki poziom wybrac. Wziąłem hardcore i jakby co mam szanse jeszcze zmienić bo jestem dopiero przy pierwszej maszynie do pisania. Remake dwójki ograłem też na hardzie za pierwszym razem i było to satysfakcjonujące. Mam nadzieję, że tutaj tego nie przegieli. 

 

Pierwsze trzy poziomy to podobno to samo, co w 2R. Nightmare i Inferno to już, cytując pewnego Youtubera, bullshit mode.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Na początku bylo trudno na tym hardzie, mam wrażenie, że trudniej niż w RE2r, ale po paru godzinach nie miałem z niczym problemu. Wyszło mi 8h wg sejwa, ale w apce pokazuje mi 10h. Miałem robić platyne, ale się w uj zawiodłem bo nie wiedziałem, że nie ma Mercenaries, albo zapomniałem już, że nie ma :/ W sumie zacząłem drugi raz, ale nie wiem czy będę męczył gierkę dalej bo Horizon też czeka do ogrania. Kurde szkoda, że to wycieli, już myślałem, że będzie zabawa z nabijaniem pkt a tu trzeba przechodzić gierkę na nowo, żeby coś odblokowac.

 

Ogólnie gierka mi się bardzo podoba, zwłaszcza laboratoria, które skojarzyły mi się z Dino Crisis i że remake tej gry mogłby tak zajebiście wyglądać.

Spoiler

Szkoda też, że z nemesisa po którejś przemianie zrobili jakiegoś zwierzaka mam wrażenie, wiadomo, że mutował, ale przypominał mi tutaj jakieś dzikie zwierze bardziej.

 

No i Jill <3, Carlos tez spoko, a sekwencja ze szpitalem lepsza niż w oryginale. Nicolai za to ma morde jak Frosti :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...