Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

Gry AB będą dostępne na Xboxach, PC w tym Steam oraz chmurze, do kupienia lub w ramach abonamentu za śmieszne pieniądze, niektóre IP jak Warcraft czy Starcraft mogą pojawić się na konsolach, do tego Spencer San wyciąga pomocną dłoń do Ryana i CODa oferuje jeszcze trzy lata po wygaśnięciu umów.

 

vs 

 

Polityka $ony, najdroższe gry, podnoszenie cen konsol, blokowanie gier w GP, blokowanie multiplatform jak FF, również wykupywanie mulitplatformowych studiów, płacenie za jakieś bety, dema, dodatkowe tryby jak w COD czy HP ale później płacz i żądanie gier MS w takiej samej wersji u siebie xD

 

 

FcsfxcCXoAIxvZn?format=jpg&name=large

:kekw:

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się, że z Call of Duty to tak naprawdę nigdy nie chodziło (chodzi) o status ekskluzywności, tylko o premierę w GP.

Więcej niż na 2 lata temu czytałem badania jakie gry na premierę kupuje "niedzielny gracz"(teraz to może wyglądać nieco inaczej - pandemia, nowy standard cenowy itd.), według tych badań casual kupuje 3 gry:

1. Gra sportowa -  nastawiona na rywalizację (multi) w tej kategorii znajduje się wszystko od piłeczki po wyścigi,

2. Strzelanka -  tu również chodzi o rywalizację, czyli multi -  no tutaj rządzi CoD, bo BF sam się wypi.....olił z rowerka a Destiny itp. jeszcze nie latają w tej kategorii wagowej (możliwe, że nigdy nie będą),

3. Duża gra AAA single player, najczęściej jest to jakiś ex na którąś platformę, chociaż nie zawsze -  tu przykładem może być 2015 rok i Wiedźmin 3.

 

Więc tak naprawdę walka toczy się, gdzie casuale ograją dwie pierwsze pozycję.  No trzeba być strasznym betonem, aby wierzyć, że jak ktoś ma jeden zwój w mózgu więcej od kury, to na szybko nie przekalkuluje sobie, że jak CoD będzie miał premierę w GP, to ogra go za ułamek ceny jaką by musiał zapłacić ogrywając CoD na PS, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczy na seasons passa, skórki i inne pierdoły. I chyba to właśnie, budzi największy strach u Sony, nie widmo ekskluzywność marki COD, tylko to, że będzie ona miała premierę w passie i gracze przejdą na platformę która po prostu finansowo będzie im się bardziej opłacać.

 

Zresztą rzecznik prasowy od MS wypowiedział się o ekskluzywności CoD dla gamesindustry.biz po tych wpisach Sony o tym, że są zadowoleni, że bedzie dłuższe śledztwo w sprawie przejęcia:

"It makes zero business sense for Microsoft to remove Call of Duty from PlayStation given its market leading console position."

Tak więc jak wyżej pisałem tu chyba chodzi o premierę i możliwość zagrania w Cod za 4 zł :cebula:

 

I tak jeszcze co do tego przejęcia Acti przez Ms, wydaje się, że tu zieloni mogą liczyć w ostateczności na wsparcie administracji rządowej, bo z tego co pamiętam w USA w konstytucja jest zapisane, że rząd ma wspierać i bronić interesów amerykańskich firm, a Microsoft mocno w ostatnich latach współpracuje z rządem.  W kwietniu 2021 wygrali przetarg na kwotę prawie 22 mld dolarów na dostarczenie armii 120 000 sztuk gogli rzeczywistości rozszerzonej. A w listopadzie 2021 amerykański urząd który odpowiada za rozwój nowych technologii wybrał Microsoft do opracowania specjalnych układów scalonych na potrzeby armii( tutaj chyba do tej pory nie podano kwoty kontraktu, ale podobno jest kosmiczna). Więc patrząc na dzisiejszą sytuację geopolityczną, wydaje się, że USA będzie wspierać firmę tak mocno współpracująca z amerykańskim resortem obrony.

 

A czy do przejęcia dojdzie, to zobaczymy, wstępny termin zakończenia transakcji to czerwiec 2023. No w ciekawych czasach, jako gracze, przyszło nam żyć.

 

 

Edytowane przez tedi007
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Hardware'owo nie mają tam szans i Xbox zawsze będzie tam niszową konsolą. Rynek gier jest tam zupełnie zdominowany przez Nintendo i granie na smartfonach. Dlatego myślą że sekret do sukcesu Xboxa na tym rynku tkwi w Xcloudzie. Widać to było nawet na wczorajszej konferencji jak mocno promują tam granie w chmurze ile czasu na to poświęcili i to, że niektóre gry były nawet prezentowane na ekranach smartfonów z widocznym sterowaniem dotykowym.

 

Ja sam fanem japońskich gier raczej nie jestem, ale IMO dobrze że się starają. Bo wsparcie japońskich devów, deale w rodzaju tego z Segą, Team Ninja czy Kojimą, to coś co wpłynie pozytywnie nie  tylko na rynek japoński ale też poszerzenie oferty dla zachodniego konsumenta. Więc sytuacja win-win.

Odnośnik do komentarza

Nie no, Sony odpierdala maniane i z tym nie ma co dyskutować. Ewidentnie chodzi o to, że przespali ostatnie lata, zero świeżego podejścia do branży, brak nowych pomysłów i odpychanie się exami, które zawsze były trzonem Playstation. Obudzili się trochę z ręką w nocniku i teraz panicznie boją się kolejnych ruchów M$, bo po prostu nie mają na to odpowiedzi. O hipokryzji już było mówione, orają się własnymi argumentami przeciwko polityce M$. 

Ja mam lepszy pomysł. Niech dobiją deala i podzielą się czasem swoimi exami w ramach miłości międzyplatformowej :D 

 

Odnośnik do komentarza

Ja mam jeszcze inny, bardziej nierealny pomysł, skoro już obie firmy oficjalnie doszły do wniosku że ekskluzywna zawartość jest krzywdząca dla graczy. To może niech obie firmy zadbają o dobro graczy i  zrezygnują z exów. Jestem pewien że wielu graczy posiadających Playstation ucieszyłoby się z możliwości ogrania Halo, Forzy czy Sea of Thieves, tak samo jak wielu posiadaczy xboxa chętnie ograłoby God of Wara czy Ratcheta.

Ale wiadomo że to nierealna i utopijna wizja i obie firmy mają tak naprawdę w pompie dobro graczy i chodzi im tylko o własne interesy, więc nic się nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, number_nine napisał:

Nie no, Sony odpierdala maniane i z tym nie ma co dyskutować. Ewidentnie chodzi o to, że przespali ostatnie lata, zero świeżego podejścia do branży, brak nowych pomysłów i odpychanie się exami, które zawsze były trzonem Playstation. Obudzili się trochę z ręką w nocniku i teraz panicznie boją się kolejnych ruchów M$, bo po prostu nie mają na to odpowiedzi. O hipokryzji już było mówione, orają się własnymi argumentami przeciwko polityce M$. 

Ja mam lepszy pomysł. Niech dobiją deala i podzielą się czasem swoimi exami w ramach miłości międzyplatformowej :D 

 

Boże, nie trzeba być omnibusem żeby zrozumieć że ty chodzi tylko i wyłącznie o kasę i zysk z prowizji MTX.

CoDy day One w game passie oznaczają znaczny odpływ graczy na konkurencyjną platformę. gdzie będą mogli grać za znaczne mniejsze pieniądze w swoją ulubioną grę. Tylko i wyłącznie o to się rozchodzi bo nie mają na tą chwilę dobrego zastępstwa dla CoDa który obok Fortnaita przynosi im największy stały dopływ pieniążków z MTX.

Pali im się pod dupą bo chuj wie czy ich szykowane GaaSy są w stanie(na krótką metę nie są) przysypać tą dziurę która na 99% powstanie po klepnięciu dealu.

 

Z bocznej perspektywy jak nasza jest to dick move i nic tego nie zmieni.

Reszta to wojenki korporacyjne które są na porządku dziennym, ale większość ludu ma w to wywalone.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, MaZZeo napisał:

 

Od 4 lat to czytam, tymczasem dalej Game Pass jest do kupienia na 2-3 lata w cenie jednej gry, do tego masz Clouda i PC, a Sony dalej goli 3 bomby za remaster remastera, tym razem w bonusie bez multiplayera.

 

To pękanie dup fanów skośnookich wynika z jednej podstawowej rzeczy - macie jakieś idealistycznie podejście do biznesu, i jest wszystko ok jak studio jest budowane od zera a wujek Sony dopatruje rekrutacji sprzątaczki i jest na każdych urodzinach lead game designera, ale jak wujek MS przyjdzie do dojrzałego już studia z walizką pieniędzy i mówi wprost że was kupuje to olaboga wołajcie regulatorów bo tak być nie może. A biznes to biznes i dla mnie nie ma różnicy między obiema sytuacjami bo w obu sytuacjach narzędziem są pieniądze a efektem końcowym jest fakt że jakaś gra pojawi się na jednym sprzęcie a na drugim już nie. Cała reszta to zwykłe pierdolenie.

 

Z resztą już podane zostały przykłady jak to Sony sam rzuca hajsem i zabiera gry od społeczności, płaci za blokowanie contentu i tutaj oczywiście wszystko było cacy i społeczność nie cierpiała - gówno prawda bo mnie na przykład irytuje że muszę czekać tydzień aż łaskawie zagram w betę Modern Warfare II bo Sony rzuciło walutą.

 

W sumie to co robi Microsoft to można podpiąć pod społeczną odpowiedzialność biznesu, bo chce dać możliwość zagrania w nowe Call of Duty za 4 ziko, podczas gdy Sony chciałby by zostało jak jest i dalej golić 3 bomby za grę i jeszcze dodatkowo za abonament za PS Plusa.

 

Że niektórzy bronią w tym wypadku Sony to mnie bardzo dziwi, ale jak dłużej się zastanowić i zobaczyć kto pisze te kocopoły to przestaje mnie to dziwić :kekw:

 

 

Bardzo dobry post, tylko to budowanie studia od zera to mit, zarówno u MS jak i u $ony w 90% to wcześniej kupione multiplatformowe studia.

 

Dziś budowanie studia od zera do gier AAA to lata zanim uzbiera się ekipa, która i tak kij wie czy dostarczy.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, MaZZeo napisał:

 

Od 4 lat to czytam, tymczasem dalej Game Pass jest do kupienia na 2-3 lata w cenie jednej gry, do tego masz Clouda i PC, a Sony dalej goli 3 bomby za remaster remastera, tym razem w bonusie bez multiplayera.

 

Z tą niesamowita i subtelną różnicą że od 4 lat Xbox jednak grzeje tyły w wyścigu konsolowym sprzedając rok do roku mniej sprzętu, czyli świadomi gracze raczej tego Xboxa nie kupują. Teraz ma się sytuacją odwrócić ale nie dlatego że nagle MS zmienił politykę dostarczania dobrych gatunkowo gier, które tworzą artyści i specjaliści w ich autorskich studiach (nawet kiedyś tam kupionych) tylko ściagają z półki ogólnodostępnej i wrzucają do swojej piwniczki. Jeśli to są przypadki jeden na kilka (ROTR u MS czy FF VII u Sony) to pewnie w gąszczu  gier gracze tego nie poczują. Ale jak już się zaczyna hurtowe kupowanie i zabieranie hurtowo innym to zaczyna się pojawiać coś co nazywa się MONOPOL. I jeśli nie wiesz co to MONOPOL to sobie poczytaj dlaczego powstają agencje i urzędy które mają chronić przed takimi praktykami. A jak nadal myślisz że to nic złego i za kolejne 4 lata będziesz nadal płacił grosze to chyba niedawno pierwszy pieniądz w ręku miałeś. Sam fakt że całe państwa głośno mówią że tak jest źle i że takie praktyki są antykonsumenckie powinno zapalić jakaś lampka w głowie. 

 

  • WTF 2
  • Minusik 7
Odnośnik do komentarza
35 minut temu, LiŚciu napisał:

Ale jak już się zaczyna hurtowe kupowanie i zabieranie hurtowo innym to zaczyna się pojawiać coś co nazywa się MONOPOL. I jeśli nie wiesz co to MONOPOL to sobie poczytaj dlaczego powstają agencje i urzędy które mają chronić przed takimi praktykami. A jak nadal myślisz że to nic złego i za kolejne 4 lata będziesz nadal płacił grosze to chyba niedawno pierwszy pieniądz w ręku miałeś. Sam fakt że całe państwa głośno mówią że tak jest źle i że takie praktyki są antykonsumenckie powinno zapalić jakaś lampka w głowie. 

 

Jeśli MS sfinalizuje zakup ActiBlizzard to będą mieli ok. 12.1% udziału w całym rynku gier, a to jest w CHUJ daleko od monopolu, co najwyżej przeskoczą Sony. Które to Sony planuje swoje przejęcia, a w scenariuszu fuzji z dużym graczem na rynku postawiliby zapewne na Apple. Pod względem zysków zostawiając MS/Bethesdę/Acti daleko w tyle. Ciekawe ile wówczas usłyszę zarzutów o monopolu ze strony niebieskich.

 

Już wiem ile, ZERO. :) 

 

Video Game Market Share

 

Nie mówiąc już o tym, że na rynku działa mnóstwo innych, mniejszych wydawców. Zwiększą się obroty MSu z gier, tak, ale monopol to modne słówko (podsycane pewnie przez PR Sony) które maskować ma tylko tyle, że niektórzy kibicują aby tym kurwom z Microsoftu potknęła się noga. Tutaj masz obroty na Q4 2021.

 

image.thumb.png.4bf1049f6b8a744dd6e3d405252a0296.png

Odnośnik do komentarza

Czy ktoś czytał albo słyszał żeby Nintendo protestowało? No przecież też sprzedaja gry w pełnej cenie, nie przeceniaja ich, nawet nie maja abonamentu z nowymi grami. Po prostu robia swoje. Sony też powinno się zamknać i robić swoje. Mieli kilka serii fps to je wszystkie zabili. A teraz sa w dupie i protestuja. Dziwne, że nie protestowali w czasach PS1 i PS2 gdzie mieli ile, 80% rynku? Albo i więcej. Dla mnie ta cała sytuacja to żenada i Sony odbije się to czkawka. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...