Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

MS ma troche pecha, ze te jego studia zawiodly gdy cos wydaly. Halo Infinite powinno byc tym, czym Halo 3 dla X360. A tak to byla masa beki i to sie odbilo na marce samej w sobie. Teraz znów jest beka z Redfallem i potem będzie ze Starfieldem? Oby nie, bo

chce mieć hype by iść do sklepu i kupić Xboksa.

Edytowane przez Lukas_AT
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Ukukuki napisał:

Nie no marketing MS leży i kwiczy od czasów One.  Pamiętacie fajne reklamy z czasów Xboxa i X360? Za czasów świetności 360 nawet w moim rodzinnym miasteczku stał namiot z xboxami pod Tesco. Dzisiaj MS ma wywalone na marketing w mniejszych rynkach + nie ma co reklamować. 

 

Nintendo które ma wywalone na Polskę, ma więcej reklam u nas niż jedno z największych korpo na świecie.

 

Ale przynajmniej Greenberg w zeszłym roku awans dostał XD

Odnośnik do komentarza

Panowie już to sobie ustaliliśmy, z marką Xbox jeszcze nigdy nie było tak słabo, nie widać perspektyw na poprawy. Ja swojego nie sprzedam bo PC solidny jest trochę drogi, ale cieszę się że mam dodatkowo konsolę Sony bo na niej ostatni gram i o dziwo nawet multiplatformy zaczynam na niej ogrywać gdzie wcześniej prym wiodł xboxik.

Odnośnik do komentarza

Największy żal mam o to, że tak fajnie na początku zaczynali - FPS Boosty, jakieś podbicia rozdziałki, tona sztosów w GP, szumne zapowiedzi co do xCloud i wszystko to się gdzieś po drodze rozmyło, xCloud dalej w becie i bez obsługi klawiatury i myszy na PC... Tak jakby najpierw im się chciało, a potem odwidziało. Teraz dodatkowo wtopa za wtopą, multiplatformy omijające konsolę (jak choćby świeżo zapowiedziane Oxenfree II czy pikselowe Fajnale, o nowych nie wspominając) i dochodzę do wniosku, że największym wrogiem Xboxa jest Xbox

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
59 minut temu, Bzduras napisał:

największym wrogiem Xboxa jest Xbox

 

Jestem naprawdę w 100% przekonany, że Microsoft chce uciąć dedykowany sprzęt jak najszybciej, bo to zwyczajnie koszty (promocji, transportu, R&D) które się im nie zwracają. Ostatnio wklejany tweet Klobrille'a też pokazał, że konsola (względem PC) to sprzęt drugiej kategorii, a marketing całościowo skupia się na XGP.

 

Także zero współczucia, bo robią to na własne życzenie. Z tego też powodu ja się wypisuję, konsola bez przyszłości.

  • WTF 1
Odnośnik do komentarza
Teraz, drozdu7 napisał:

Jest możliwe. Ale Xbox game pass jak najbardziej taką przyszłość ma. Tylko nie w formie jakiej byśmy sobie życzyli 

 

XGP to cel sam w sobie, rozumiem. Tylko kiedy ja kupowałem Series X to miałem dostać konsolę, a nie półprodukt do odtwarzania gier z XGP.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Pięknie to sobie ustaliliśmy, szkoda, że ta chmura potężnego MS i tak jest chuya warta jeśli porównamy ja do Geforce NOW.

Zdaje sobie sprawę że przebitka cenowa jest spora, ale skoro chcą iść w chmurę to niech dadzą opcje ogrywać to w lepszej jakości niż 1080p ze słabiutkim bitrate i audio 2.0.

Odnośnik do komentarza

Granie w chmurze w takiej jakości jak natywnie na konsoli jest póki co nierealne. Mówię o tej Xboxowej, innych sam już dawno nie sprawdzałem. Raz wziąłem ze sobą pada na wyjazd, odpaliłem kilka gier i wyłaczyłem to gówno od razu :D Forza, The Ascent były praktycznie niegrywalne przez lagi, o oprawie to nawet nie wspominam. 

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, Paolo de Vesir said:

 

XGP to cel sam w sobie, rozumiem. Tylko kiedy ja kupowałem Series X to miałem dostać konsolę, a nie półprodukt do odtwarzania gier z XGP.

Kupiłeś XSX parę miesięcy temu z tego co wiem więc wiedziałeś jaka jest sytuacja Xboxa. Skąd to zdziwienie i poczucie bycia oszukanym?

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, drozdu7 napisał:

No ale podpisali chyba też deal że gry XGS będą w GeForce Now.

Wiadomo od kiedy to?

Nie wiadomo. Ceny GFN jednak nie zachęcają do używania, a darmowa wersja ma obecnie takie kolejki, że żeby zagrać w godzinną sesję trzeba czekać w kolejce nawet dłużej.

Odnośnik do komentarza
30 minut temu, Czoperrr napisał:

Kupiłeś XSX parę miesięcy temu z tego co wiem więc wiedziałeś jaka jest sytuacja Xboxa. Skąd to zdziwienie i poczucie bycia oszukanym?


Zapowiadały się lepsze czasy, że nadchodzi powtórka z 2021, a w międzyczasie nadrobiłbym zaległości z GamePassa. Tyle, że paliwo dość szybko się skonczyło, a ja zostałem z nadprogramową konsolą.

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, ASX napisał:

Ja na twoim miejscu i po prostu bym sprzedał konsole i miał problem z głowy. Zwłaszcza że masz przecież całkiem spoko PC


Nie sprzedaje konsol, po prostu poleci do kartonu w oczekiwaniu na lepsze dni. Kiedyś w końcu wyjdzie coś nowego od id, pojawi się Everwild czy kolejne Gearsy. 

  • This 1
Odnośnik do komentarza
18 minut temu, drozdu7 napisał:

No zobaczymy w czerwcu, ja już Starfielda i Forzy nie liczę bo to gry z zeszłego roku. Jak reszta będzie toną kolorowego guwna, bez jakichkolwiek bomb, no to chyba wtedy się trzeba będzie pożegnać 

Jestem pewny, że pokażą nierealne daty premier które później będą przesuwać. Ludzie będą zadowoleni i bez problemu zaakceptują przesunięcia.

Odnośnik do komentarza

A jakie daty premier są w dzisiejszych czasach realne, kiedy potem i tak wszystkie premiery są przekładane?

 

Sony dla przykładu zapowiedziało że PS5 będzie miało najlepszy launch window w historii Playstation (https://www.pushsquare.com/news/2020/08/ps5_launch_window_has_the_best_line-up_weve_ever_seen_in_the_history_of_playstation) i obiecując że takie gry jak m.in  God of War Ragnarok, Gran Turismo czy Horizon Forbideen West wyjdą do końca 2021, a potem i tak te gry zostały opóźnione o rok.

  • Plusik 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza
18 minut temu, ASX napisał:

A jakie daty premier są w dzisiejszych czasach realne, kiedy potem i tak wszystkie premiery są przekładane?

 

Sony dla przykładu zapowiedziało że PS5 będzie miało najlepszy launch window w historii Playstation (https://www.pushsquare.com/news/2020/08/ps5_launch_window_has_the_best_line-up_weve_ever_seen_in_the_history_of_playstation) i takie gry jak m.in  God of War Ragnarok, Gran Turismo czy Horizon Forbideen West wyjdą do końca 2021, a potem i tak te gry zostały opóźnione o rok.

Rozumiem, że z automatu próbujesz ofensywy na playstation ale w sumie tam nic nie ma o 2021. do 2021 i tak wypuścili sporo gierek jak remake demonsów, returnale, ratchety, sacboye, milesy morales itd. Start całkiem niezły. Z pokazów playstation brakuje mi tylko kotor remake ale oni niestety nie mają na to duzego wpływu i mam nadzieje, że ta gra nie będzie skasowana.  Znacząca różnica między playstation a xboxem jest taka, że wszystkie zapowiedziane gry first party już wyszły i został tylko spiderman 2 ale tu też wszystkow skazuje na to, że sie uda. Xbox ile tych zapowiedzianych gier wydał? Perfect dark, avowed, everwild, hellblade 2, fable, state of decay, the outer worlds 2 ciągle się robią i w sumie nie za dużo o nich wiadomo. Jak mówię, podadzą daty na koniec 2023 potem przesuną na 2024 czy 2025 i jak widać na twoim przykładzie nikt nie będzie miał z tym problemu. To chyba najlepsze rozwiązanie dla nich aby potrzymać zainteresowanie. Przesuwali już halo, redfalla, starfielda, forze motorsport i ciągle mają duże wsparcie społeczności i każdy łyka każdą kolejną date jak pelikan. CHyba tylko forza horizon 5 wyszła w terminie.

Edytowane przez PanKamil
  • Plusik 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza

Jestem blisko jebania Xbox tak jak i reszta tutaj ale nie popadajmy kolejny raz w narracje gdzie sonka dostaje jedną sensowną grę na parę miesięcy (i to przeważnie singlową, do przejścia w parę dni) to nagle na tej konsoli jest w co grać non stop, a kiedy na xboxie wychodzi coś raz na pare miesięcy to jest posucha i w ogóle <gif z biegaczami na pustyni>

 

 

Ja tu widzę tylko dwie sensowne gry na ten rok (FF16 i Spiderman 2), reszta to typowe zapychacze list które wyjdą za rok albo dwa i gierki na VR

 

PlayStation 5 Exclusive

Projected Release Date

Forspoken

January 24, 2023

Season: A Letter To The Future

January 31, 2023

Horizon Call of the Mountain (VR)

February 22, 2023

The Dark Pictures: Switchback (VR)

February 22, 2023

Horizon Forbidden West Burning Shores (DLC)

April 19, 2023

Final Fantasy 16

June 22, 2023

Marvel's Spider-Man 2

Fall 2023

Final Fantasy 7 Rebirth

TBD

Stellar Blade

TBD

Tchia

TBD

Bramble: The Mountain King

TBD

Schim

TBD

Pacific Drive

TBD

Silent Hill 2 Remake

TBD

Death Stranding 2

TBD

Marvel's Wolverine

TBD

Goodbye Volcano High

TBD

Last of Us Multiplayer

TBD

 

Mnie to się na sonce nie chce grać w te sztosy poza GT7 na tym spierdolonym padzie który rozładowuje się od leżenia. Bzduras dobrze podsumował parę stron temu, już raz grałem w TLOU i kolejny raz to przechodzić pod nazwą God of War albo inną to już aż tak nie korci. Wiele exów na dodatek to skopiowane i podbite gry z PS4, które jak zwykle Sony sprzedaje non stop w pełnej cenie (promocje na PSN są o wiele rzadziej niż na Xboxie), jedyne sensowne rozwiązanie to kupno abonamentu PS+ Extra żeby nie wydawać majątku na te gry kopiuj-wklej.

 

Problem Xboxa jest taki, że oni próbują sprzedawać sprzęt za pomocą Age of Empires, którego nikogo poza nostalgicznymi zjebami jak ja nie obchodzi, a Sony inwestuje w marketing Ragnaroka i ten pojawia się i w filharmonii i w przerwie meczu Ligi Mistrzów. Albo pushują Redfalla który wygląda gorzej jak Destiny z 2014 roku, a Sony marketinguje Hogwarta w taki sposób, ze ludzie myślą że jest dostępny tylko na sonce i elo.

 

 

  • Plusik 3
  • Lubię! 1
  • Dzięki 2
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...