Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, Soban napisał:

MS ogolnie ma siano nawet na kosztowne i ryzykowne rzeczy, bo sa tak naprawde monopolista na rynku oprogramowania komputerowego i biurowego(nie oszukujmy sie, z linuxa pod roznymi postaciami to korzysta jakas garstka programistow jedynie), wiec doplacanie do dzialu gier ich jakos bardzo nie boli.


 

Ja wiem ,że powiedzenie rok linuxa śmieszy ale na rynku serwerowym Windows nie istnieje, tylko Linux. Pewnie z dwa miliardy ludzi używa androida który jest wydaniem linuxa. Wszystkie konsole oprócz xboxa latają na linuxie. PSVR 2 też na linuxie. 

 

Wiele administracji rządowych siedzi na linuxie. 
 

Steam mocno od lat ciśnie z linuxem, i ostatnio wreszcie się im udało - steam deck. Gierki działają lepiej na decku który jest pod kontrolą steam OS. 
 

Windows jest hegemonem na PC i chyba tylko tam. Kiedyś windows CE mocno dominował w przemyśle ale również stracił udziały. 

 

 

Odnośnik do komentarza
36 minutes ago, Ukukuki said:


 

Ja wiem ,że powiedzenie rok linuxa śmieszy ale na rynku serwerowym Windows nie istnieje, tylko Linux. Pewnie z dwa miliardy ludzi używa androida który jest wydaniem linuxa. Wszystkie konsole oprócz xboxa latają na linuxie. PSVR 2 też na linuxie. 

 

Wiele administracji rządowych siedzi na linuxie. 
 

Steam mocno od lat ciśnie z linuxem, i ostatnio wreszcie się im udało - steam deck. Gierki działają lepiej na decku który jest pod kontrolą steam OS. 
 

Windows jest hegemonem na PC i chyba tylko tam. Kiedyś windows CE mocno dominował w przemyśle ale również stracił udziały. 

 

 

Czekam od 15 lat na rok Linuxa ale dopóki kompy są sprzedawane z windowsem to nic się nie zmieni. Natomiast obecna kondycja Linuxa jest bardziej niż wystarczająca. Systemy do domowych spraw są świetne a Valve z Protonem zrobił wiele dla gamingu i spokojnie komputer z Linuxem może służyć do grania co kiedyś było nie do pomyślenia

Odnośnik do komentarza

Jestem chyba jedyną osobą która jest zadowolona z posiadania xsx, ale u mnie ma to podłoże takie że ostatnio miałem xboxa za czasów 360. Od tamtej pory tylko ps, a że exy od Sony trochę mnie zaczęły nudzić a i kilka ciekawych gierek na xboxie się przez ten czas pojawiło to jest to idealna konsola dla mnie. Multum gierek i exów do nadrobienia, a dzięki game passowi ograłem też gierki, których bym normalnie nie kupił a okazały się być mega fajne. A co będzie dalej? Jeżeli ms mając tyle studiów nie zacznie wreszcie wypuszczać jakichś sztosów to po prostu wróci się do sonki aby ograć te wielkie hity.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, krzysiek923 napisał:

Najbardziej w tym całym przejęciu Activision cieszy mnie gwarancja, że przynajmniej na najbliższe 15 lat nie wymiksują się z gamingu, bo przecież nie po to wydaje się pierdolone 70 miliardów, żeby zostać ze znanymi markami w dupie, a kto miałby to od nich odkupić? Po prostu nie znikną z rynku, nawet, jeśli Game Pass nie odpali tak, jak zakładają. Nikt nie wie, jak ten abonament się przyjmie na przestrzeni lat, jak zmienią się trendy. Skoro tak długo tworzyli konsole w klasycznym rozumieniu, w razie niepowodzenia mogą ostatecznie wrócić do starego modelu z exclusive'ami, bo jak za te 10 lat Game Pass zdechnie/będzie nierentowny to już żadne umowy nie będą trzymać MS przed wydawniem gier tylko na swój sprzęt. Jak by nie patrzeć, są zabezpieczeni na oba warianty.

 

Oni w 2-3 kwartały wypracowują większy zysk netto niż to co wydadzą na AB, a przy tej inflacji muszą wręcz kupować "co popadnie" bo po kolejnym roku znowu mają dziesiątki mld nadwyżki. Dlatego nawet jak na tym wyjdą na minusieprzez 10lat to im to wisi.

Odnośnik do komentarza
40 minut temu, dee napisał:

Wiekszość tutaj jest zadowolona z XSX. Najwiecej hałasu robia pajace, które tej konsoli nie posiadają

Padło tu mądre zdanie, z nabraniem się na  zakup XSX. Moim zdaniem jest to całkowita prawda i gdybym w 2020 miał wiedzę z dzisiaj za chuy nie kupiłbym tej konsoli w pre orderze tylko inwestował w PC, a teraz z czystego lenistwa nie chce mi się bawić w odsprzedaż ze sporą stratą. 

Właśnie na insta wyskoczyła mi reklama Redfall z polskim dubbingiem w 60fps, które ja jako posiadacz NAJPOTEZNIEJSZEJ (dalej bawi) konsoli na rynku zobaczę jak świnia niebo auuuu :xboss:

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Dziwną praktykę mają w tym MS, znowu powtarza się cykl:

 

Miej wyjebane na jakość, zapowiedz szrota (jak Halo Infinite) > nasłuchaj się krytyki, przyjmij wiadro pomyj i przyglądaj się gównoburzy w internetach (no bo kto by przypuszczał, że to nie przejdzie) > przepraszaj i obiecuj naprawę szrota, pozostaw niesmak

 

Jakby nie dało się od razu zrobić dobrego wrażenia, kiedy to pierwsze jest tylko jedno i ma znaczenie.

 

Odnośnik do komentarza

Przecież w ostatnim czasie powstało tyle filmów, tweetów i artykułów że MS napewno zauważył iż duża baza użytkowników zaczyna mieć dość.

 

Ja nadal liczę na nich. Uwielbiam ten ekosystem, zajebista konsola i masa detali jak quick resume, Smart delivery, wsteczna, sejwy w chmurze, sama chmura, gejmpass teraz z tym trybem rodzinnym.

Do tego świetne marki, z czego nowe jak Awoved, Starfield czy Everwild lub w fazie resetu jak Fable czy Perfect Dark.

 

Kurwie na nich bo wiem że potencjał jest olbrzymi. Nie, nie potrzebuje kolejnych Sony the game. Ale potrzebuję gier, dobrych, pomysłowych i dopracowanych. Tylko tyle i aż tyle.

 

Chociaż wiele pomyj wylałem ostatnio na MS to za dużo dobrego doświadczyłem na Xboxie żeby go tak po prostu skreślić,

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, KamilM napisał:

Jestem chyba jedyną osobą która jest zadowolona z posiadania xsx,

Ja także jestem, za ponad 2000 zł dostałem fajny, stosunkowo mocny jak na konsole,  bardzo cichy, dobrze wykonany sprzęt, z duzą biblioteką gier i regularną dawką nowości dzięki Game Passowi, uczciwym podejściem do klienta (Smart Delivery, Play Anywhere), do tego jako uzupełnienie mam komputer do Game Passa na PC,  gier niedostępnych na konsolach oraz gier Sony i ostatecznie nie mogę narzekać na brak gier.

Czy mogło być lepiej? No czywiscie że mogłoby i krytyka często jest zasłużona, ale to nie jest tak że to całkowicie beznadziejny sprzęt bez żadnych plusów, a prawda moim zdaniem  jest bardziej gdzieś pośródku i ani nie jest to konsola tak zła jak chcieliby tego hejterzy, ani tak dobra jak zakładały to obietnice marketingowe Microsoftu. 

  • Plusik 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza

Dla mnie spoko rzecz, że po dwóch latach sam sobie otworzę konsolę, wymienię pastę termoprzewodzącą i jadę dalej, znów mam idealnie cichutki sprzęt. W przypadku tej konsoli to banalne. PS5 i ciekły metal? No powodzenia (wżery na APU included). Trochę pecetoza, no ale jak już tak wspominacie te 2,5 tysiąca, jakie trzeba wybulić za konsolę, to dla mnie jest to spoko opcja i duża zaleta sprzętu samego w sobie. Żadnych cewek, Nideców, sreków i innych takich też na plus. Przejebane, że płacisz za PS5 tyle samo, co inni, a musisz bawić się w loterię wentylatorową i modlić się, ŻEBY TO BYŁ TEN, ŻEBY CEWKI BYŁY CICHE xd Co chwilę jakieś "rewizje", inne radiatory, no wkurwiające to jest. Lutowany dysk... No W Xboksie też coś pozmieniają, ale to jest kosmetyczne aż do kolejnej konsoli Slim czy "Pro".

 

Tak, przede wszystkim liczy się to, co jest wyświetlane na ekranie, to jasne, tylko jakoś mniej boli wyłożenie 2,5 za taki sprzęt jak Series X. Już nie wspomnę o jakichś skalperach i przepłacaniu do niedawna xd PlayStation to taka typowa chińska myśl inżynieryjna i za 1500 zł byłoby w porządku. Jeszcze ten gówniany plastik, który strach wycierać z kurzu, bo chwilę temu kupiony sprzęt będzie wyglądał jak gówno. Dlatego albo wyjdzie kilka zabójczych ex-ów, w który MUSZĘ zagrać, albo obniżka ceny i wtedy mogę myśleć o zakupie, bo obecnie nic mnie nie przekonuje, jako że posiadam też PC i powoli nadrabiam zaległości z Sonki.

 

Inna sprawa, że niektórzy po prostu z generacji na generację siedzą na PS, tam mają swoje cyfrowe gry, swoje profile, no to niejako są "przymuszeni" kontynuować na tym, co Sony wypluło.

  • WTF 4
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Paolo de Vesir napisał:

Z tą głośnością sprzętów jest jak z różnicami w wydajności multiplatform - bardzo często niezauważalne. Prawda, że XSX jest niesamowity cichy, ale PS5 nie oznacza wcale suszarki czy odrzutowca. 

 

Na pewno gdzieś czytałem, że jest różnica między pracą wentylatorów różnych producentów, na PS5, podobnie jak na PS4, tylko oczywiście na mniejszą skalę, bo konstrukcja sama w sobie inna.

Odnośnik do komentarza

To w premierówkach były 3 rodzaje wntylatorów, teraz kładą jeden rodzaj inny niż te trzy

 

Ja mam Nideca w swojej premierówce czyli ten "najgłośniejszy" i serio nie ma prównania z 8 generacją od sonki jest cichutko, a siedzę blisko konosli podczas gry

 

i tak w porównaniu do XSX jak się wsłuchasz to słyszysz PS5

 

XSX słyszałem tylko podczas uruchamiania jak się wentylator uruchamiał przez ułamek sekundy

 

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...