Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, addhoc napisał:

Krótkie pytanie: zakup używanego Series S by zagrać w Starfielda ma sens? 
 


Zakup series S ma najwiecej sensu ze wszystkich konsol tej generacji. Naturalnie nadal jest chujowo, bo taka to generacja, ale przynajmniej za polowe tych pieniedzy ktore trzeba wyrzygac na xsx/ps5.

 

Fajny sprzet za fajne pieniadze. Oprocz napedu to nie ma zadnej roznicy pomiedzy tym a xsx.

 

Krotko: xsx i ps5 to sprzety dla ultra frajerow i zyciowych pokrak. XSS absolutny goat tej generacji

  • beka z typa 4
  • This 2
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, schabek napisał:


Zakup series S ma najwiecej sensu ze wszystkich konsol tej generacji. Naturalnie nadal jest chujowo, bo taka to generacja, ale przynajmniej za polowe tych pieniedzy ktore trzeba wyrzygac na xsx/ps5.

 

Fajny sprzet za fajne pieniadze. Oprocz napedu to nie ma zadnej roznicy pomiedzy tym a xsx.

 

Krotko: xsx i ps5 to sprzety dla ultra frajerow i zyciowych pokrak. XSS absolutny goat tej generacji

Nie zdziwię się jak część przyszłych gier nie będzie wydawana na XSS ze względu na ograniczenia techniczne.

 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, milupl napisał:

Nie zdziwię się jak część przyszłych gier nie będzie wydawana na XSS ze względu na ograniczenia techniczne.

 

Nie ma szans, to nadal niezły sprzęt za małe pieniądze. Gry będą tam działać w 480p ale będą, podbite rozdziałki algorytmami do akceptowalnej formy i jazda.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, milupl napisał:

Nie zdziwię się jak część przyszłych gier nie będzie wydawana na XSS ze względu na ograniczenia techniczne.

 

 

Nie ma takiej możliwości, za dużo tego sprzedali. 

 

Schabek pewno pisze z jajem, ale jak tak popatrzeć, to chłop ma rację. Zakup XSX był frajerstwem, bo ta konsola i tak będzie w dużej mierze ograniczona przez słabszego brata. 

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, milupl napisał:

No może tak być, ale wtedy ucierpią  użytkownicy xsx, bo gry będą pisane pod 2 konfiguracje, a nie  jak pod ps5

Ludzie zapominają, że gry na Xboxa i tak są pisane pod więcej niż 2 konfigurację bo i tak wychodzą na PC gdzie dostępne jest tysiące konfiguracji. 

  • This 2
Odnośnik do komentarza
15 minut temu, milupl napisał:

No może tak być, ale wtedy ucierpią  użytkownicy xsx, bo gry będą pisane pod 2 konfiguracje, a nie  jak pod ps5

Nie wiem skąd pomysł o rzekomym cierpieniu, sam posiadam XSX i jestem bardzo zadowolony bo to zwyczajnie dobry i cichy sprzęt.

Xbox nie wydaje gier wyłącznie na konsole więc i tak trafiają tam porty z PC bądź odwrotnie, zależy od dewelopera. Ma to swoje wady, ale nawet w grach multiplatformowych do tej pory wydanych różnicy pomiędzy konsolami obu gigantów nie ma dużej. Czasem kilka klatek więcej tu, czasem na PS5. Trzeba z lupą szukać różnic. Do tego skoro gra wychodzi na PC to i tak ma działać nawet na kartoflach, więc XSS trudno nazwać hamulcem.

Ma swoje ograniczenia i tu chyba MS będzie musiał ustępować jak z zrobili to z BG3 i pewnych funkcji może zabraknąć względem XSX, ale to nie znaczy że gry tam nie trafią.

Jest kilka osób na forum z XSS i raczej sprzęt chwalą, a skoro im odpowiada to nie ma co wmawiać chłopakom że jest inaczej. Najważniejsze że są zadowoleni.

Edytowane przez Dalhi
Odnośnik do komentarza
29 minut temu, milupl napisał:

Nie zdziwię się jak część przyszłych gier nie będzie wydawana na XSS ze względu na ograniczenia techniczne.

 

 

Niech ktoś wreszcie zakończy tę karuzelę śmiechu :yao:

15 minut temu, ASX napisał:

Ludzie zapominają, że gry na Xboxa i tak są pisane pod więcej niż 2 konfigurację bo i tak wychodzą na PC gdzie dostępne jest tysiące konfiguracji. 

 

Ktoś głupi by pomyślał PRAWDZIWI GRACZE spędzający 5h dziennie na forum powinni już takie rzeczy rozumieć w 2023 r.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, milupl napisał:

Nie zdziwię się jak część przyszłych gier nie będzie wydawana na XSS ze względu na ograniczenia techniczne.

 


06AD51A1-6662-4BAF-A9A1-9D30EA6792B6.gif.2ad6ef342c02c4316ab5d72ae1dd7a78.gif

 

W czolowce najbardziej odjebanych gierek nadal sa rdr2 i tlou2 wydane na technologiczne kasztany z 2013, a chlop przekonany ze xss wypadnie z karuzeli.

 

Nic dziwnego ze rockstary i reszta leniwych szmat tak wytresowala graczy. Oni serio wierza ze gry dzisiaj to wymagaja czasu wiec dlc, rimejki i remastery sa super. Poza tym te krotkie czasy ladowania i mamy najlepsza generacje :fsg:

Mordo musisz poprosic o poluzowanie smyczy bo zaraz wyscig po wersje pro obu konsol. Trzeba bedzie w koncu odpalic gierki rodem z 2015 roku w 60fpsach na tych waszych oledach za 21370zl zeby poczuc czern

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Tylko czy to aby nie jest tak, że pierw muszą zrobić wersję na najgorsze berachło (w tym przypadku SS), a dopiero później na mocniejszy sprzęt? 

Jesli tak, to bajania o hamulcowym wcale nie muszą być przesadzone, bo tym leniwym sk.... nie musi się chcieć podciągać gry pod mocniejszy sprzęt by wycisnąć z niego max ;)

Odnośnik do komentarza

Robią, ten zarzut miałby sens gdyby gry nie były robione na PC, zresztą ostatnio jest coraz więcej gier które potrafią lepiej działać na XSS niż na PS5 a mowa o konsoli za 1K wielkości dwóch padów.

 

Larian i Xbox potwierdzili że splitscreen będzie później po premierze na XS, więc można się rozejść :gigachad:

  • beka z typa 2
Odnośnik do komentarza
49 minut temu, Ins napisał:

Czy nie robią gierek pod jak najwięcej konfiguracji pecetowych włączając w to kasztany sporo gorsze od XSS? No jak dla mnie argument jest inwalidą. 

 

Ogólnie ta generacja to gówno obesrane i nie idzie tego wybronić.

No właśnie nie bardzo. W nowszych grach na PC minimalne wymagania są sporo wyższe od tego co oferuje XSS szczególnie pod względem mocy GPU i pamięci.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Michał102 napisał:

Tylko czy to aby nie jest tak, że pierw muszą zrobić wersję na najgorsze berachło (w tym przypadku SS), a dopiero później na mocniejszy sprzęt? 

Jesli tak, to bajania o hamulcowym wcale nie muszą być przesadzone, bo tym leniwym sk.... nie musi się chcieć podciągać gry pod mocniejszy sprzęt by wycisnąć z niego max ;)

 

Nie, devkity Series emulują XsX, a później z tego na XSS.

 

Zresztą gdyby było odwrotnie to wszystkie multiplatformy chodziłyby znacznie gorzej na XsX niż na PS5.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, schabek napisał:

W czolowce najbardziej odjebanych gierek nadal sa rdr2 i tlou2 wydane na technologiczne kasztany z 2013, a chlop przekonany ze xss wypadnie z karuzeli.

 

Nic dziwnego ze rockstary i reszta leniwych szmat tak wytresowala graczy. Oni serio wierza ze gry dzisiaj to wymagaja czasu wiec dlc, rimejki i remastery sa super. Poza tym te krotkie czasy ladowania i mamy najlepsza generacje 

No niezłe bomby. Tak to właśnie jest, w huja walą jak Zorro w tej generacji a gracze jeszcze "no trzeba wersję pro bo przecież to na starcie było przestarzałe". A developerzy napierdalaja niedokończone kasztany jak Jedi Zjebany na 86mc xdd a te gry wcale nie wyglądają jakoś wybitnie. 

Odnośnik do komentarza

Tylko pecet ma przewagę w postaci DLSS (nie oszukujmy się, konsolowy FSR to śmiech na sali) i nawet jakiś stary złom jako tako grę uciągnie. 

No i to też na pewno nie jest tak, że oni te gry optymalizują na sprzęty z czasów Amigi... jakieś minimalne wymagania są i wątpię by były sporo niższe niż moc XSS

Odnośnik do komentarza

Porównywanie specyfikacji konsoli że to = specyfikacja PC 1:1 to niezła odklejka co napisał łom, to tak nigdy nie działało.

 

I tak jestem zdania że ta generacja jest wyjątkowo mocna pod względem tego co oferują konsole, tylko dzisiaj devi to w większości leniwe uje, więcej trzaskania sefliaków w barach i wolne piątki, najlepiej jeszcze praca zdalna bo nikt nie pilnuje.

Te wersje pro ps5 w 2024 i pewnie XSX w 2025 dla mnie są zbędne, bo co tam będzie? Dalej namiastka przereklamowanego RT i trochę wyższa rozdzielczość/płynność bo devi mają ciężko :jim:

 

Sens to miał KOX i PS4 pro które dały 4K gdzie ich odpowiedniki już 2013 byle słabe.

 

Edytowane przez Daddy
Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Lucky77 napisał:

Cześć. Ostatnio zauważyłem, że coraz trudniej kupić grę kilka dni po premierze w wersji pudełkowej, a tylko takie się dla mnie liczą. Czy ten trend nabiera na sile czy tylko mi się wydaje?

Nigdy nie miałem z tym problemu, a często zamawiam w ME lub RTV. Chyba, że mówisz o kupnie bezpośrednio w sklepie, to na półkach prawie nigdy nie trafiałem na potrzebną grę, a gram na konsolach od czasu PS2.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Gość MacLSkr

Gdzie najlepiej kupić "eSkę" teraz? Najniższa cena z tego co widzę to 1249 na Allegro. Kupiłem z tej promocji za 1000 zł co było kilka stron wcześniej ale mi anulowali. Pomimo, że zamówiłem do domu, to na drugi dzień przyszło info, że konsolę można odebrać tylko w wybranych sklepach, a mojego miasta na liście nie było :/ 

Odnośnik do komentarza
23 godziny temu, MacLSkr napisał:

Gdzie najlepiej kupić "eSkę" teraz? Najniższa cena z tego co widzę to 1249 na Allegro. Kupiłem z tej promocji za 1000 zł co było kilka stron wcześniej ale mi anulowali. Pomimo, że zamówiłem do domu, to na drugi dzień przyszło info, że konsolę można odebrać tylko w wybranych sklepach, a mojego miasta na liście nie było :/ 

 

https://lowcygier.pl/sprzet-gamingowy/cena-xbox-series-s-w-polskich-sklepach-zebralismy-najlepsze-promocje-na-xss/

 

Polecam śledzić stronę albo pepper.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...