Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

Drugim największym zaskoczeniem, za wyjątkiem oczywiście  całej tej plotki, że Xbox może rozważać  wydanie swoich gier na platformy konkurencji, jest to jak gry Xboxa nagle okazały  się wyczekiwane przez posiadaczy PlayStation. 

 

Co chwilę, można przeczytać "zagrałbym w Halo/Gearsy/Horizona/Hellblade/Indiane na PlayStation". Tak jakby wcześniej były w jakiś sposób niedostępne 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Beelzeboss napisał:

Oprócz utraty eksów są ploty, że:

- MS wyda już w 2026 nową generację. Znowu dwie konsole, ale tym razem słabsza będzie handheldem.

- Podobno handheld bedzie zaprojektowany przez team Surface, a duża konsola będzie OEM.


Ciekawe, czy ten handheld nie ciągnąłby nowej stacjonarnej konsoli mocno w dół? Chyba, że to będzie oddzielna platforma albo tylko PC z napisem xbox z gamepassem z PC do ogrywania gier z PC.

Odnośnik do komentarza
26 minutes ago, ASX said:

Drugim największym zaskoczeniem, za wyjątkiem oczywiście  całej tej plotki, że Xbox może rozważać  wydanie swoich gier na platformy konkurencji, jest to jak gry Xboxa nagle okazały  się wyczekiwane przez posiadaczy PlayStation. 

 

Co chwilę, można przeczytać "zagrałbym w Halo/Gearsy/Horizona/Hellblade/Indiane na PlayStation". Tak jakby wcześniej były w jakiś sposób niedostępne 

W dziale PS marzą o wbijaniu platyn w Gears of War :)

13 minutes ago, Lukas_AT said:


Ciekawe, czy ten handheld nie ciągnąłby nowej stacjonarnej konsoli mocno w dół? Chyba, że to będzie oddzielna platforma albo tylko PC z napisem xbox z gamepassem z PC do ogrywania gier z PC.

 

Myślę, że już niedługo będą w stanie wypuścić handheld o mocy XSS.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Beelzeboss napisał:

 

 

Oprócz utraty eksów są ploty, że:

- Podobno handheld bedzie zaprojektowany przez team Surface, a duża konsola będzie OEM.

 

 

Cała biblioteka gamepassa pod kołderką bez jebania się z protonami? Do przemyślenia. :obama:

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Lukas_AT napisał:


Ciekawe, czy ten handheld nie ciągnąłby nowej stacjonarnej konsoli mocno w dół? Chyba, że to będzie oddzielna platforma albo tylko PC z napisem xbox z gamepassem z PC do ogrywania gier z PC.

Steam deck nie ciągnie gier pc w dół. 

 

Ciekawe czy w ogole wspomną o tych konsolach. Dobrze byłoby dać znać, ze nad nimi pracują, zeby ludzie mieli pewnosc, ze nie uciekają z rynku. Chociaż z drugiej strony może być za wczesnie na zapowiedz sprzetów na 2026. Myśle, ze to dobry pomysł, żeby być dwa lata przed Sony i przestać grać z nimi w ich grę. Ostatnio jak z 360 wyskoczyli wczesniej, to mieli najlepszą generację. Chciałbym krótsze "generacje". Sprzęt co 4-5 lat, żeby zawsze miec gry w 60 fps, a jak ktos zostaje na poprzednim modelu to gra na niższych ustawieniach.

 

Przydałoby się też przetasowanie na górze. Pete Hines odchodzi, a Matt Booty, ktory sobie zupełnie nie radzi w swojej roli, zostaje? Nie mam pojęcia czemu te pokemony tam jeszcze pracują po latach niepowodzeń. Wywalić wszystkich zaczynając od głowy, czyli Spencera. 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, ASX napisał:

Drugim największym zaskoczeniem, za wyjątkiem oczywiście  całej tej plotki, że Xbox może rozważać  wydanie swoich gier na platformy konkurencji, jest to jak gry Xboxa nagle okazały  się wyczekiwane przez posiadaczy PlayStation. 

 

Co chwilę, można przeczytać "zagrałbym w Halo/Gearsy/Horizona/Hellblade/Indiane na PlayStation". Tak jakby wcześniej były w jakiś sposób niedostępne 

W drugą stronę to też działa. Przy plotkach o MGS4 na X też nagle wszyscy kochali serię ;)

Odnośnik do komentarza
7 hours ago, ASX said:

 

Co chwilę, można przeczytać "zagrałbym w Halo/Gearsy/Horizona/Hellblade/Indiane na PlayStation". Tak jakby wcześniej były w jakiś sposób niedostępne 

Bo większość ludzi ma w domu tylko jedną konsole,bo mają ograniczony czas na granie.

Kupienie specjalnie Xboxa to tych gier nie jest atrakcyjne,ale gdybyś miał wszystkie exy z pleya i Xbox rzucił tymi grami powyżej to już inna bajka.

Kupienie tych gier na PlayStation za 350 zł brzmi dla mnie lepiej.

 

 

Zostają też przyzwyczajania, znajomi, biblioteka gier , opłacone abonamenty.

To też działa w drugą stronę,jak ktoś ma Xboxa od lat to wątpię aby zamienił go na PlayStation.

 

 

  • Plusik 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza

Ja bym przytulił właściwie tylko Forze Horizon (ewentualnie podszedłbym znowu do Gearsów). Grałem sporo w 4 i 5 ale m.in. z powodów wymienionych wyżej jakby wyszło na PS5 pograłbym więcej i pewnie ukończył. Pad, trofea vs achievmenty, sam ekosystem - wszystko w jednym miejscu, znajomi do wspólnej gry. 

Podobnie to działa w drugą stronę. Niektórzy dla podobnych powodów mając wybór wolą dane gry przejść w ekosystemie Xboxa.

Edytowane przez Emet
Odnośnik do komentarza

Nie otwierajcie przedwcześnie szampana, bo ich nową taktykę znają w pełni tylko najwieksze ryby. To, że potrzebują tygodnia, żeby przedstawic swoja wizję też pokazuje, ze to nie jest takie proste jak powiedzenie "będziemy 3rd party". Trzeba sobie zdać sprawę, że część tych plotek to fejki. Jakbym miał strzelać to bym powiedział, ze gry acti i beth beda multi/czasowymi eksami na 12-24m, a z gier xgs wydadzą jakies starocie jak sot czy mcc. I pewnie beda robic to powoli, bo rzucenie wszystkiego od razu za $70 skonczy sie szybkimi przecenami.

Odnośnik do komentarza

Ja to bardziej czuję rozgoryczenie przez to że nie ma żadnych informacji. Tylko czekajcie huj wie ile i na co.

 

Ale no czekam, zobaczę co powiedzą. Jak uznam że mi to odpowiada to zostaję bo lubię ten ekosystem.

A jesli Phil będzie kręcił i będą odczucia że sami nie wiedzą co to będzie, no to hej było miło. Ew Xss za grosze do Gamepassa i tyle.

Odnośnik do komentarza
7 hours ago, Beelzeboss said:

Steam deck nie ciągnie gier pc w dół. 

 

Ciekawe czy w ogole wspomną o tych konsolach. Dobrze byłoby dać znać, ze nad nimi pracują, zeby ludzie mieli pewnosc, ze nie uciekają z rynku. Chociaż z drugiej strony może być za wczesnie na zapowiedz sprzetów na 2026. Myśle, ze to dobry pomysł, żeby być dwa lata przed Sony i przestać grać z nimi w ich grę. Ostatnio jak z 360 wyskoczyli wczesniej, to mieli najlepszą generację. Chciałbym krótsze "generacje". Sprzęt co 4-5 lat, żeby zawsze miec gry w 60 fps, a jak ktos zostaje na poprzednim modelu to gra na niższych ustawieniach.

 

Przydałoby się też przetasowanie na górze. Pete Hines odchodzi, a Matt Booty, ktory sobie zupełnie nie radzi w swojej roli, zostaje? Nie mam pojęcia czemu te pokemony tam jeszcze pracują po latach niepowodzeń. Wywalić wszystkich zaczynając od głowy, czyli Spencera. 

Ciężko mi wymienić 10 świetnych gier tej generacji a ty piszesz o wypuszczaniu kolejnej, przecież nic by to nie zmieniło 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, KarolJanuszGejmingu napisał:

Bo większość ludzi ma w domu tylko jedną konsole,bo mają ograniczony czas na granie.

Kupienie specjalnie Xboxa to tych gier nie jest atrakcyjne,ale gdybyś miał wszystkie exy z pleya i Xbox rzucił tymi grami powyżej to już inna bajka.

Kupienie tych gier na PlayStation za 350 zł brzmi dla mnie lepiej.

 


 

Tak średnio, bo często ludzie marnują czas na gówna i zamiast dokupić inną konsole i pograć w coś innego, to cisną w co popadnie. Bo tylko plejstejszon. Nie wszyscy, ale takiego betonu jest sporo.

Nawet forumowy naczelny wódz Xboxa nie dokupi ps5- po co, za 2 lata ogra na PC jak rzucą.

Odnośnik do komentarza

Ale zawsze tak będzie, że będą osoby, które tylko moja marka i nic więcej i choćbym nie miał w co grać to nie kupię innej maszynki do grania. Do takich osób trzeba podchodzić po prostu luźno bo często myślenia się nie zmieni.
 

Wiadomo, że internety płoną od teorii co zrobi Xbox, ale lada dzień się wyjaśni jaką mają koncepcję na siebie na najbliższe lata. Znajomi już zacierają ręce jakby game pass miał wpaść na PS. ostudzić trzeba podejście bo zaraz się okaże, że będą wybrane gry wrzucać albo po jakimś czasie dopiero. Na spokojnie można zrobić popkorn i oglądać :)

Odnośnik do komentarza
1 minute ago, mario10 said:

Ale zawsze tak będzie, że będą osoby, które tylko moja marka i nic więcej i choćbym nie miał w co grać to nie kupię innej maszynki do grania. Do takich osób trzeba podchodzić po prostu luźno bo często myślenia się nie zmieni.
 

Wiadomo, że internety płoną od teorii co zrobi Xbox, ale lada dzień się wyjaśni jaką mają koncepcję na siebie na najbliższe lata. Znajomi już zacierają ręce jakby game pass miał wpaść na PS. ostudzić trzeba podejście bo zaraz się okaże, że będą wybrane gry wrzucać albo po jakimś czasie dopiero. Na spokojnie można zrobić popkorn i oglądać :)

Nawet jakby miały wpaść gry MS na PS to przeportowanie tego zajmie trochę czasu.

Odnośnik do komentarza

Osobiście na MS nie marudzę, w tej generacji mam tylko Xboxa (no i PC i Steam DECK OLED) i mam w co grać. W tamtej miałem tylko PS4. W kolejnej znów wrócę do PS za sprawą szóstki i będę się dobrze bawił. Wyleczyłem się już z kupowania każdej konsoli tak jak robiłem to w poprzednich generacjach.

  • Plusik 2
  • This 1
Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, Czoperrr napisał:

Osobiście na MS nie marudzę, w tej generacji mam tylko Xboxa (no i PC i Steam DECK OLED) i mam w co grać. W tamtej miałem tylko PS4. W kolejnej znów wrócę do PS za sprawą szóstki i będę się dobrze bawił. Wyleczyłem się już z kupowania każdej konsoli tak jak robiłem to w poprzednich generacjach.

Też przeskoczyłem z PS4 na X, dodatkowo jakoś szczególnie nie jaram się exami i u jednych i u drugich. No nie porywają mnie. Lubię pada xboxowego, sprzęcik fajnie działa, korzystam z cebuli, póki tego nie zablokują. Jeśli kolejna generacja wyjdzie od MS i będzie spoko, to kupię. Jak odwalą jakąś manianę, to wrócę do Sonki i tyle.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Czoperrr napisał:

Osobiście na MS nie marudzę, w tej generacji mam tylko Xboxa (no i PC i Steam DECK OLED) i mam w co grać. W tamtej miałem tylko PS4. W kolejnej znów wrócę do PS za sprawą szóstki i będę się dobrze bawił. Wyleczyłem się już z kupowania każdej konsoli tak jak robiłem to w poprzednich generacjach.

 

No i prawidłowo, konsola to nie cyrograf. Obyśmy tylko mieli dalej wybór 3 producentów i zdrową konkurencję. Mam nadzieję, że po oświadczeniu właśnie to nam zostanie zapewnione.

Odnośnik do komentarza

<tutaj były wpisy "inajderow" ale uznałem że lepiej tego nie wrzucać i po prostu poczekać do przyszłego tygodnia>

 

Swoją  drogą jak już wyjdzie to jak ktoś nie ma Xboxa czy PC to polecam zagrać w Sea of Thieves jak już w końcu wyjdzie na Nintendo i PlayStation. Niedługo stuknie jej 6 lat, ale to wciąż to bardzo ładna, świeża i jedna z bardziej unikalnych gier

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...