Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Bigby napisał:

Dobra, Conker też może być. Byle jakaś platformówka.

Prędzej bym się Voodoo Vince 2 spodziewał z platformówek.

 

A z pozostałych gier (platformówki w sumie nikogo) to jestem zdania, że tylko nowymi, świeżymi IP Microsoft może nawiązać wyrównaną walkę z Sony. Rzecz ciemna musi te nowe franczyzy w odpowiedni sposób przedstawić, aby nahajpować graczy...

Odnośnik do komentarza

Sony też stawia na sprawdzone marki i otrzymamy Gran Turismo, Horizona, Spidermana, a później na pewno i kolejne Uncharted czy God of War. Oczywiście generalizuje, bo wiadomo, że i coś nowego wymyślą w trakcie nowej generacji.

 

Dlaczego to nagle Microsoft musi wyskakiwać z samymi nowymi IP, które swoją drogą nagle w magiczny sposób nie równają się dobrym grom? Czasami warto sięgnąć do swojego już zakurzonego, ale i bogatego portfolio.

 

Będzie Halo Infinite, czyli pierwsze Halo od 5 lat na które jest ogromny hype. Będzie Hellblade 2, które przy odpowiednio dużym budżecie i rozwinięciu gameplayu względem jedynki może zaowocować dużym hitem. Szykuje się tajemnicze Everwild - być może kolejny mocny tytuł od Rare. Coraz głośniej mówi się o reboocie Fable i Perfect Dark - dla wielu młodych graczy, tak jak kiedyś już wspominałem, to będą praktycznie nowe IP. A i dla mnie to jedne z bardziej oczekiwanych produkcji, mających niesamowicie duży potencjał. I wcale nie muszą robić ich na modłę poprzednich części, które notabene wyszły odpowiednio aż 10 i 15 lat temu.

Obsidian oraz Inxile też mają w zanadrzu nowe AAA rpgi. I co za różnica, czy będą to świeże IP czy kolejne części/restart starych serii? Gdyby któraś z tych firm robiła np. tytuł na licencji Shadowruna to jak to traktować? Dobrze, bo jest potencjał na fajny cyberpunkowy setting i ogólnie świetną gierkę, czy źle i lepiej kręcić głową, bo mogło być coś "nowego"?

 

Na horyzoncie na pewno jest też kolejne State of Decay od Undead Labs, które patrząc na wyniki poprzednich części jest naprawdę popularną serią, Forza Motorsport i w szczególności Forza Horizon (na które Sony nie ma żadnej odpowiedzi), Age of Empires 4 (jeden z nielicznych rtsów na które czekam). Do tego coś tam pichci podobno Double Fine, a i Compulsion Games może pozytywnie zaskoczyć. No i The Coalition, cokolwiek teraz robią, pewnie będzie na odpowiednio wysokim poziomie. No i nie można zapominać o Flight Simulatorze, do którego ślini się chyba każdy fan lotnictwa.

Nic też nie stoi na przeszkodzie żeby Microsoft pozyskał np. jakiegoś japońskiego exa 3rd party.

 

I tak, "platformówki kogoś", co zresztą pokazują wyniki sprzedaży takich serii jak Crash, Spyro czy Ratchet i Clank. Na takie Banjo Kazooie w szczególności dużo osób czeka i na pewno nie zaszkodziłoby gdyby Microsoft miał taki tytuł w ofercie. Albo nowego Conkera, cokolwiek.

 

Co więcej, niedawno MS pokazał też horrorowe The Medium, przygodowe Call of the Sea i The Ascent. Na tę chwilę exy (czasowe?) i to całkiem ciekawe.

 

Także tego. Denerwuje mnie gdy ktoś ciągle przywołuje temat nowych IP i tego jak bardzo w dupie będzie MS jak o nie nie zadba. Ja natomiast bardziej doceniam różnorodność tytułów spod szyldu Xbox Game Studios. Dla każdego coś fajnego. Teraz tylko zadbać żeby każde z nich stały na wysokim poziomie (czyt. miały średnią Metacritic powyżej 80/90; to najlepsza amunicja dla konsolowych fanbojów).

 

Byle tylko dowieźli. Bo jak nie teraz to kiedy?

 

 

Edytowane przez Bigby
  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

W tej gen micro wyszło z nowymi dobrymi ip i dla mnie mogą je w następnej kontynuować. Ori (kocham) , sunset (Sony teraz ma licencję i wątpię czy nawet na PS5 coś z nią zrobią, a szkoda), quantum czy piraty (nie grałem ale dużo dobrego słyszałem). Szczerze to całkiem dobrze się zapowiada nowa generacja w wykoniu ms. Mocniejszy sprzęt z pełną wsteczną, gamepassem i o dziwo grami? Powtórzę się ale mocno chodzi mi po głowie sex mimo iż jestem klapem.

Edytowane przez creatinfreak
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Bardzo chciałbym zobaczyć pełnoprawnego następce Conkera, dla Live & Reloaded kupiłem Xboxa.

 

Poza tym interesuje mnie:

- Fable reboot - jedynka (mam wciąż zafoliowany egzemplarz jedynki na Xa :) i dwójka majstersztyki

- Forza pokazująca jak robić wyścigi

- gameplay The Medium

- gamplay Scorn

- Perfect Dark nie będący kolorową popierdółką jak Zero

Odnośnik do komentarza

Dla mnie osobiście ta konferencja jest decydującą z punktu widzenia zakupu konsoli nowej generacji jako pierwszej, jeśli faktycznie ta konferencja nie zawiedzie to tym razem postawie na konsole od MS, jeśli jednak będzie tak jak już plotki głoszą, syf a później hasło - nie martwcie się dostarczymy wam, na bank!, zaufajcie nam! tzn. ze w MS nic się nie zmieniło i nowa generacja będzie taka jak ostatnia i postawie na Sony.

  • Haha 1
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

Ej no ale szczerze mówiąc to trochę expert ma racje jeśli kolejna konferencja, która pokaże nam tone indyków do GP i gier o wątpliwej jakości o budżetach AA (coś jak Bleeding Edge czy Grounded) to faktycznie wielu fanów może mieć już trochę dość, a ludzie wahający się między wyborem konsoli nie zostaną przekonani kolejną częścią Halo raczej czy Forzy Motosport 8.

 

Shinobi, które wie co nieco pisze tak 

 

 

Wydaje mi się, że jeśli pojawi się nowy projekt Obisdian, pokaz Halo będzie okazały, nowa FM faktycznie sprawi wrażenie świeżej a do tego kilka mniejszych tytułów od Double Fine czy Ninja Theory i pokażą jeden z domniemanych rebootów czyli PD/Fable to ja osobiście będę zadowolony, ale czy osoby, którę się wahają nad konsolą bedą? 

Odnośnik do komentarza
52 minuty temu, Daddy napisał:

Ciekawe skąd expert wyciąga te plotki :kaz:

Jak pisałem o przesunięciu Cyberpunka dawno temu to też było śmiesznie, tylko jak go przełożyli to już mniej.

1 godzinę temu, Paolo de Vesir napisał:

Exact już nie może doczekać się tych trailerów widmo do Sony na najbliższe 5 lat. :pawel: 

Nie, wystarczy mi lineup na premiere żeby pokazali, nie mam dużych wymagań, dobra cena i Forza wyglądająca lepiej niż życie, chodzi o to żeby nie było lania wody.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Tak szczerze to nie pamiętam już kiedy ostatnio na jakieś dużej imprezie Xboxa było lanie wody. Prędzej rozumiem narzekania że pokazują za dużo gier (szczególnie indykow) przez co wszystkie te gry pokazywane w szybkim tempie zamieniają się w jedną bezkształtną masę, zamiast skupić się na pokazaniu mniej gier ale za to poświęcić im więcej czasu w stylu jakiegoś dłuższego pokazu gameplayu np. z komentarzem twórców (to akurat do niedawna fajnie robiło Sony zawsze każda z ich dużych gier dostawala l długi pokaż gameplayu, który łatwo zapada w pamięć).

 

Odnośnik do komentarza

Coś w tym jest, u nas 90 gier, w tym 48 premier...a później 30 sekundowe trailery i gearsy z murzyńskim rapem w CGI. 

 

Co do nowej FM to wstrzymałbym się z hajpowaniem że będzie coś niesamowitego, pokaz tylko ładnego dirta5 czy wyglądających jak gówno pc3 i gt7 trochę studzą zapały co do oczekiwań w kwestii racerów.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Cytat

Double Fine is sprucing up Psychonauts 2 with all of its Microsoft money. InXile is doing the same thing for Wasteland 3, which releases August 28. But InXile is also working on a bigger-budget game in the Unreal 5 engine.

Ninja Theory will definitely show more from Hellblade 2. Turn 10 could have a Forza game because you can’t launch a console without cars. And Rare may have something new in the works as well. But don’t expect anything from The Coalition, which just released Gears 5 in 2019.

 

Cytat

In June 2013, Microsoft and Sony revealed the price and release date for their upcoming systems. We are already well into July without that info for the Xbox Series X or PlayStation 5. And I don’t expect that to change.

Microsoft is unlikely to share those details at this showcase — the timing for that is almost certainly when it unveils Lockhart in August. That’s when Spencer and his team will lay out the final details of their strategy. Until then, save your money for the preorders

 

Odnośnik do komentarza

Podsumowując, powinniśmy zobaczyć:

- Halo Infinite

- Hellblade 2

- Fable

- Psychonauts 2

- Forza Motorsport 8

- Everwild + zapowiedź jeszcze czegoś innego od Rare

- Wasteland 3 (kolejny trailer?)

 

Pewnie dorzucą kilka indyków i gier 3rd party. Byłoby spoko.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.