Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chodzi tu nawet o strach tylko zastanawiam się za zwykły każul przyzwyczajony do płyt nie będzie miał jakiegoś tiltu jak okaże się, że gier na płytce w XSS nie włożysz. Chyba, że za granicą jest większa świadomość cyfrowa i ludzie wiedzą jak z takiego ustrojstwa korzystać. Ja porównuję to jedynie do naszego podwórka gdzie każule zawsze mają w domu płyty.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Paolo de Vesir napisał:

Ja porównuję to jedynie do naszego podwórka gdzie każule zawsze mają w domu płyty.

 

No to będzie się zmieniać z czasem, pudełka przez pewnie całą nastepną generacje będą w dalszym odwrocie tak jak ma to miejsce teraz, nie chce mi się szukać nowszych artykułów ale wiesz o co chodzi

 

https://www.eurogamer.net/articles/2019-01-03-uk-video-game-sales-now-80-percent-digital

 

Xbox S będzie miał dostęp do Gamepassa więc dla wielu przeciętnych użytkowników konsoli to wystarczy 

 

Odnośnik do komentarza

Na rynku jest już xbox bez napędu i okazuje się że konsumenci nie mają z nim problemu. Jasne zdarzają się jakieś jednostkowe przypadki że ktoś zastanawia się w internecie gdzie wkłada się płytę do xboxa one sad, ale z tego co się orientuje brak napędu nie spodowawał że casuale masowo zwracali konsole do sklepów. Raczej było odwrotnie, SAD gdy tylko był odpowiednio tanio wyceniony bił jakieś rekordy sprzedaży i to w krajach gdzie xbox normalnie niemal nie istnieje, jak np. w Hiszpanii w zeszłym roku.

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, ASX napisał:

Na rynku jest już xbox bez napędu i okazuje się że konsumenci nie mają z nim problemu.

 

No chyba niezbyt skoro nie sprzedał się jakoś szczególnie (szacunki mówią o 350k konsol). Pytanie czy z racji tego że jest to Xbox czy tego że jest on konsolą stricte cyfrową.

 

24 minuty temu, bluber napisał:

 

To ciekawe info, dzięki. Czyli widać w UK ludzie niezależnie od stopnia casualizacji generalnie wiedzą jak się obchodzić z cyfrą. Sam do swojej konsoli nie włożyłem płyty w sumie od bardzo dawna: za sprawą XGP i fantastycznych promocji na cyfrówki właśnie.

Edytowane przez Paolo de Vesir
Odnośnik do komentarza

W ogóle wątpię żeby u nas Xbox miał lekko. Popularność X360 była sumą kilku czynników: niższej ceny niż konkurencja, dobrych gier po polsku i też trochę piractwa, a duża popularność to większy rynek wtórny. XSS pomimo tego że tańszy to dla wielu ludzi wychowanych na PS będzie praktycznie nieistniejący.

Odnośnik do komentarza

360 była dużo tańsza od PS3. Dla mnie wtedy to było kilka miesięcy zbierania a tak na zimę wleciała ta wersja arcade w pakiecie z grami i mega się bawiłem. Później wymieniłem na PS3 ograłem pare gier i jednak wróciłem do Xboxa bo premiera GoW 2, Halo Wars czy ODST ale juz w wersji Elite. 

 

Konsole bez napędu raczej są w mniejszości, dzieciaki nie mogą wymieniać się grami ze znajomymi czy sprzedać lub wymienić ich w sklepie. Plus dla wielu dorosłych zapłacić za grę ponad 200 zł i nie móc jej odsprzedać to zbyt duża bariera. 

 

Co do nowego xboxa, kupiłbym go na premierę gdyby nie wydawali swoich gier na PC. Zawsze staram się mieć w miarę ok PCta bo lubię czasem pograć w dobrego RTSa a teraz mam jeszcze ułatwioną sytuację. Krzywda im się nie dzieje bo i tak dostają hajs za gierki, windowsa też kupiłem oryginalnego :turned: Do tego na PC nie płaci się żadnego abonamentu plus jest jednak trochę większy wybór gier i coś zaczyna się pojawiać od Sony. Także myśle ,że zostanę przy połączeniu PC i Nintendo w przyszłej generacji. 

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, 20inchDT napisał:

Jak masz pc do gier to raczej nie potrzebujesz xboxa. Gry w gamepassie będą pewnie gorsze i tyle. Ja nie jestem jeszcze gotów do przesiadki na blachę, ale w przyszłości może ;p

 

 

Rozwiń mi to. Nie ograsz wszystkiego dzięki GP i wszystkiego nie odpalisz. Przerabiam to właśnie.

Dali w GP RDR2- sobie pomyślałem, że świetnie sprawdzę nowego kompa. I ojej, RDR 2 tylko dla konsoli. 

Do tego nie kupisz RDR 2 na Pc w pudełku w naszym kraju, tylko cyfra. Więc kompletnie nie kumam tej gadki- masz Pc, Xbox nie jest potrzebny.

Będąc dziś w MM szukałem pudełka COD MW na PC. Również nie ma, tylko cyfra. 

Aczkolwiek Horizon 4 wygląda i chodzi obłędnie na PC. 

 

Czekam na cene, jak będzie okolica 1900-2200, to może wezmę dayone i będzie jako główna konsola. PS5 dokupię jak będzie coś wartego uwagi. W tle Switch od czasu do czasu.  

Edytowane przez iluck85
Odnośnik do komentarza

Lubie trzymać na półce :)  Ja wiem, że RDR 2 na Pc byłby na 10 płytach DVD, coraz częściej nawet nie ma płyty, tylko kartka z kodem. Ale i tak lipa, bo takie Niemcy mają pudełkową wersję RDR2. 

Tak czy siak, miałem przez chwile wizje sprzedania Xboxa, ale widzę że jednak konsola musi zostać. W Ninja Gaiden Black też sobie na Pc nie pogram, na konsoli tak. 

Dlatego kompletnie nie czaje tej gadki " masz Pc, xbox zbędny" I oby te napędy jak najdłużej zostały, bo idzie w miarę sensownie pograć (sprzedaż, pożyczenie, wymiana) 

Ceny cyfrowych gier wołają o pomstę do nieba, bo ceny są totalnie z dupy. Najbliżej mi do tego abonamentu. 55zł na miecha, na rok 660zł i ogrywam wszystko co MS ma w sklepie. To ujdzie jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Gość suteq

Ale gadka 'masz PC, xbox zbędny' jest zasadna bo pora starociami z pierwszego Xboksa (które możesz ograć na emulatorze) biblioteka gier z tej generacji jest niemal identyczna, a teraz każdy ex z XO wychodzi też na PC. Tak że po co ja z mocnym PC mam trzymać XO? Do grania w multiplatformy w 30 fps kiedy mogę w 60? 

Gry cyfrowe na PC mają premierową ceną ~200zł od jakiegoś czasu jednak bardzo szybko tanieją i takiego Dooma: Eternal można już wyrwać za ok. 100zł. Jak Ci to nie pasuje to kompletnie nie wiem po co składałeś tego PC. 

 

3 minuty temu, iluck85 napisał:

55zł na miecha, na rok 660zł i ogrywam wszystko co MS ma w sklepie. To ujdzie jak dla mnie.

Ograsz to co ci MS rzuci do abonamentu czyli równie dobrze przez pół roku może nie być nic ciekawego. GamePass na PC dla mnie jest fajnym dodatkiem bo płacę 18zł miesięcznie i sobie coś tam ogram bo w miesiącu zawsze wpadnie chociaż 1 gierka, którą chciałem sobie sprawdzić ale jako główne źródło gierek? Musiałbym ze 3 lata nie grać w gierki żeby to był dealbreaker. 

Odnośnik do komentarza
Gość suteq

Okej, myślałem, że emulator pierwszego Xboksa jest ogarnięty na poziomie tego z PS2, a tutaj jednak wszystko rozyebane i w powijakach. No ale wiesz, wojować 15-letnią grą to tak średnio bym powiedział, tak średnio. ;) 

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, suteq napisał:

Ograsz to co ci MS rzuci do abonamentu czyli równie dobrze przez pół roku może nie być nic ciekawego. GamePass na PC dla mnie jest fajnym dodatkiem bo płacę 18zł miesięcznie i sobie coś tam ogram bo w miesiącu zawsze wpadnie chociaż 1 gierka, którą chciałem sobie sprawdzić ale jako główne źródło gierek? Musiałbym ze 3 lata nie grać w gierki żeby to był dealbreaker. 

 

Mały tip. Raz czy dwa zapłaciłem 18 zł, ale potem zauważyłem, że jak skończy Ci się abonament i odnowisz go z poziomu Xboxowej apki na pececie, to płaci się tylko 4 zł.

 

tcp8KCF.png

Edytowane przez Bigby
Odnośnik do komentarza

Często korzystam z tego :)  Albo doładowanie z poziomu abonamentu za tel w play. Też 4zł.

 

Co do Abonamentu. To ja poleciałem fantazją. 660, niech będzie 700zł na rok i MS mi pozwala grać we wszystko. Nowość, premiera, no wszystko. W ramach abo mogę pograć sobie. Coś jak swego czasu EA Access, dopóki płaciłem abo mogłem grać we wszystko od EA. Ale to za tania opcja. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość suteq
1 minutę temu, iluck85 napisał:

Nowość, premiera, no wszystko. 

No tak to się odnosi tylko do gier XGS, a nie wszystkich. To, że MS robi deale z devami i wjeżdżają duże tytuły niedługo po premierze jak Metro Exodus czy DMC V to inna kwestia, ale jednak większość dużych tytułów wjeżdża do XGP co najmniej kilka miesięcy po premierze, a nie na premierę. 

 

@Bigby

I to niby działa za każdym razem? 

Odnośnik do komentarza

No ja już chyba z 4 raz z rzędu to odnawiam odkąd skończył mi się abonament z darmowych kodów. :D

 

Dla mnie Game Pass to najlepsze co przytrafiło się tej branży od długiego czasu.

 

Jasne, pecetowa oferta nie jest tak rozbudowana jak xboxowa, ale też coś za coś - w końcu płaci się tylko kilka zł. A ogrywam sobie takiego Sunseta, Dishonored 2, Gearsy, Forzę i wiele innych tytułów, których z różnych powodów do tej pory nie sprawdziłem. W sierpniu wjedzie natomiast Wasteland 3, za którego raczej nie zapłaciłbym 250 zł mimo że bardzo czekam.

Edytowane przez Bigby
Odnośnik do komentarza

Tekken kosztuje niewiele więcej niż koszt miesięczny tego abonamentu a gierka zostaje na zawsze w twojej bibliotece. 

 

@suteq nie wiem czy zawsze ale kumpel też wraca często do tego abonamentu i zawsze mu 4 zł wyskakuje. 

 

@Bigby Sam też czekam na Wasteland 3, głównie opłacam żeby ograć gry od MS. Do typowych multiplatform mam raczej steam gdzie kupuję gierki na wyprzedażach i ich nie ogrywam xd. Cena tego abonamentu na PC jest śmiesznie niska. W sumie nie wiem czy bym chciał żeby kosztował tyle co na Xboxie i dostawał dodatkowo multiplatformy które epic rozdaje za darmo albo można kupić na steam w promce. Chociaż takie marketingowe strzały jak RDR to bym chętnie przygarnął. 

Edytowane przez Ukukuki
Odnośnik do komentarza

Mi się podoba że w game pass dają coraz więcej indyczych gierek. Takie diamenty jak unavowed czy astrologaster bym sam prędko nie kupiła tak z przyjemnością ograłem. Dodatkowo fajnie że na premierę mamy gry nie tylko ms. Widze np w game pass pojawił się Crusaders King 3 i będzie na premierę we wrześniu od razu w game pass:obama::fsg:

Jeżeli na pc trafi też więcej gier AAA które trafiają do game pass na xbox to chyba tylko kupie nowy pc (na premierę cyberpunka) a xboxa sobie daruje:) Na razie trzyma mnie przy konsoli między innymi ogrywanie AAA (raz że nie mam kompa który udźwignie takie tytuły jak rdr 2 czy metro a dwa że w game pass na konsoli mamy chociażby life is strange 2 czy dmc V których brakuje na pc). 

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Hum napisał:

30.06 LiS 2 wyleciało z GP.

Swoją drogą świetna gierka, lepsza od 1 części. Cieszę się, że zdążyłem ograć. 

ale było i też ograłem ps metro też wyleciało. Podaje tylko przykłady tego w co grałem przez game pass :pawel:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...