Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

To prawda, czuje że zaraz pojawi się krytyka że Xbox robi za dużo gier fantasy RPG xdddd

 

Bo z gier o których wiadomo mamy już:

1. Avowed

2. Fable

3. The Elder Scrolls

4. Project Dragon od IO Interactive

 

Mam przeczucie że jeżeli ktoś lubi gry RPG to Xbox będzie dla niego świetnym miejscem w nadchodzącej generacji

Odnośnik do komentarza
30 minut temu, ASX napisał:

Bo z gier o których wiadomo mamy już:

(...)

4. Project Dragon od IO Interactive

Dość szybko przeszedłeś z "nie komentuje plotek, czekam aż to zweryfikuje e3" do "wiadomo, że mamy już rpg od IO" :asax:

34 minuty temu, ASX napisał:

To prawda, czuje że zaraz pojawi się krytyka że Xbox robi za dużo gier fantasy RPG xd

Przecież ty sam jechałeś po Sony za to, że robi ten sam typ gier, ale w różnych klimatach (HZD/DG/GoT), ale nagle jak to robi M$, dodatkowo nie zmieniając klimatów, to już nagle ok i beka jak to ktoś będzie krytykował? :reggie:

 

41 minut temu, ASX napisał:

Xbox będzie dla niego świetnym miejscem w nadchodzącej generacji

Tu się zgadzam, bo niż te wszystkie studia M$ się na dobre rozkręcą to faktycznie może być już wtedy kolejna generacja. :lapka:

  • Plusik 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
17 minut temu, MBeniek napisał:

Dość szybko przeszedłeś z "nie komentuje plotek, czekam aż to zweryfikuje e3" do "wiadomo, że mamy już rpg od IO" :asax:

Dwa niezależne źródła potwierdziły te informacje (redakcje Eurogamer i WindowsnCentral), jest też dostępna oficjalna dokumentacja na stronie IO Interactive która potwierdza rekrutację do Project Dragon, więc jestem skłonny uwierzyć że to coś więcej niż plotka. 

Z informacji wynika że gra jest na etapie preprodukcji więc nie ma szans że zobaczymy ją na tym czy przyszłym E3 oraz istnieje szansa że zostanie nawet skasowana. Także zachowam mimo wszystko pewien dystans.

 

17 minut temu, MBeniek napisał:

Przecież ty sam jechałeś po Sony za to, że robi ten sam typ gier, ale w różnych klimatach (HZD/DG/GoT), ale nagle jak to robi M$, dodatkowo nie zmieniając klimatów, to już nagle ok i beka jak to ktoś będzie krytykował? :reggie:

Tylko sobie żartowałem nie musisz być takim symetrystą.

Mogę ci obiecać że jeżeli M$ zacznie robić ten sam typ gier i popadnie w monotonnie to pierwszy będę ich krytykował.

Tak jak krytykowałem ich za to że przez lata swój lineup opierali tylko na Halo Forzie i Gearsach (na szczęście od jakiegoś czasu się to zmienia)

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, ASX napisał:

co do tego projektu IO Interactive to jeśli to prawda to bardzo fajnie że xbox wciąż inwestuje w nowe IP i wysokobudżetowe gierki. Mam tylko nadzieje że ta gra o smokach skończy lepiej niż ostatnia

 

No ale pewnie na E3 znowu CGI zwiastun. :frog: No i czytałem że to ma być multi hack and slash z dużą ilością onlinenowego lootu (+ perspektywa 3 osoby), więc zobaczymy. Czyli coś podobnego do Avengersów, Outriders - jeden moich najmniej ulubionych gatunków gier, ale nie skreślam bo to niby projekt o którym IO myślało bardzo długo.

Edytowane przez Cedric
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, ASX napisał:

To prawda, czuje że zaraz pojawi się krytyka że Xbox robi za dużo gier fantasy RPG xdddd

 

Bo z gier o których wiadomo mamy już:

1. Avowed

2. Fable

3. The Elder Scrolls

4. Project Dragon od IO Interactive

 

Mam przeczucie że jeżeli ktoś lubi gry RPG to Xbox będzie dla niego świetnym miejscem w nadchodzącej generacji

To tylko plota a nie pewniak, no chyba że ASX robi kontrolowany przeciek

Odnośnik do komentarza

Z dokumentów wynika:

- Microsoft obniży prowizję do 12% za sprzedaż gier na Xboxa :obama:

- Stalker 2 to czasowy ex na 3 miesiące

-  Tetris Effect to czasowy ex na 6 miesiący

- Gunk (gra twórców Steamworld) nigdy nie wyjdzie na inne sprzęty

 

Wiem że to nie moje pieniądze, ale dla mnie osobiście wykupowanie czasowych exow nie ma sensu, nie obchodzi mnie czy gra trafi na małża czy nie, nic nie zyskuje na tej czasowej ekskluzywności. Ważne że wszystkie 3 tytuły trafiły albo zaraz trafią do game passa.

 

Ale prawdziwą bombą, o ile te dokumenty są prawdziwe, jest to że M$ planuje obniżkę prowizji, co z pewnością zachęci mnóstwo devow do wydawania gier na konsole Microsoftu. Bylby to bardzo agresywny ruch, obniżyć prowizję w czasach gdy inni wydawcy podnoszą ceny za gry

 

 

 

 

 

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@20inchDT To samo czytałem ponad pół roku temu o zniesieniu Golda bo na PC tak jest to i konsole xD

 

1 minutę temu, Basior napisał:

Może głupie pytanie, ale ile prowizji biorą inni? Wiadomo? Bo jak Sony i Niny biorą po 5%....

Chociaż pewnie raczej ok. 30%.

 

Oczywiście fajnie, ale istotna jest tu perspektywa.

30%  Sony i Nintendo, baaa Big N chyba do początków gamecube brało jeszcze więcej i zjechali 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...