Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Cedric napisał:

Są w ogóle jakieś statystyki jak się sprzedają określone gatunki na poszczególne konsole? 

 

Tak jak np. ostatnio mieliśmy info o Village, że 80% wszystkich sprzedanych kopii stanowiło PS4 i PS5 (wiadomo, historyczne konotacje z marką) - to jestem ciekaw jak to wypadało choćby przy grach Bethesdy czy generalnie FPS-ac


Ktoś je na pewno robi, ale na 100% trzeba za to płacić, dokładne dane i wiedza to zyskowna rzecz :)

Info o Village dotyczy tylko rynku UK (sprzedaży fizycznej), najmocniejszego terytorium MS w EU, gdzie PS nie ma dużej przewagi (a gdzie zwykle % są bardzo zbliżone do tych w USA, bo rynek UK jest bardzo podobny do tego z NA, z małymi odchyłami, w kwestiach popularności gatunków). Na kontynencie wynik jest jeszcze większy.

Co do innych gier: tradycyjnie wszystkie shootery nadal mają znacznie, znacznie bliższy procent sprzedaży  - tradycyjnie gdzieś w okolicach 55-60% do 40-45%, czasami nawet bliżej 50/50, rpgi zwykle ok 60-70 do 30-40, wyłączają gry Bethesdy - tutaj podział jest zwykle bardzo równy (np. w przypadku Fallouta 4 było to 53/41).

Cyfrowa dystrybucja natomiast przyśpieszyła w ostatnim roku, jeśli chodzi o sprzedaż premierową, więc oczywiście to są niepełne dane (ale nie spodziewam się zmiany w procentach - tendencje dotyczące sprzedaży zwykle nie zmieniają się wraz z dodatkowymi danymi, sprzedaż fizyczna to nadal duża pula statystyczna, zresztą w przypadku gier Capcomu wystarczy śledzić ich sprawozdania, ekosystemy PS i Nintendo to ich główne źródło sprzedaży gier, zarówno premierowych wydań jak i istniejącego katalogu)

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Panowie powiedźcie bo mam na zbyciu kilka złotych i myślę czy nie kupić XSX. 

Jako że mam też PS5 to wielkiego ciśnienia nie mam na zakup kolejnej konsoli ale czemu nie... 

Stąd pytanie czy nie bawem na X'a jest coś planowane że się ukaże z fajnych tytułów? 

Czy dalej na tej konsoli posucha i gra się jedynie w gry z poprzedniej generacji? 

Pytam bo nie chce mi się jakoś sprawdzać i szukać po necie odnośnie premier, a Wy pewnie bardziej na bieżąco jesteście. 

Odnośnik do komentarza
Gość Rozi
7 minut temu, maxoffe napisał:

Stąd pytanie czy nie bawem na X'a jest coś planowane że się ukaże z fajnych tytułów? 

Czy dalej na tej konsoli posucha i gra się jedynie w gry z poprzedniej generacji? 

W zasadzie odpowiedziałeś sobie sam na pytanie.

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, ASX napisał:

Warto nadmienić że w opis aktualizacji mówi o usprawnionym Quick Resume dzięki czemu gry mają się wczytywać jeszcze szybciej :obama:

A jak od niedawna wiadomo to właśnie prędkość wczytywania ma kluczowe znaczenie w tej generacji xd

 

Niech lepiej popracują nad kompatybilnością niż szybkością, QR to dla mnie killer feature, tylko niestety nie działa w prawie każdej wydanej w 2021 grze (lub upgrade do wersji next gen) albo ja mam strasznego pecha :) Min. Crash 4, remake Tony Hawk 1 & 2, Nier Replicant, Judgment i inne.

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, maxoffe napisał:

Stąd pytanie czy nie bawem na X'a jest coś planowane że się ukaże z fajnych tytułów? 

Czy dalej na tej konsoli posucha i gra się jedynie w gry z poprzedniej generacji? 

To prawda że istnieje propaganda fanboyow plejstejszyn że na Xboxie gra się w jedynie gry z poprzedniej generacji, ale ma to mało wspólnego z rzeczywistością, bo w zasadzie co chwila wychodzą nowe gry. 

 

gorzej wygląda sytuacja z tytułami first party bo tu tak jak napisałeś od czasu premiery panuje posucha,  a nowe tytuły wyjdą dopiero latem i jesienią. Więc na twoim miejscu poczekalbym cierpliwie jak rozwinie się sytuacja, bo masz na czym grac w multiplatformy (PS5).

 

No chyba że kusi cię game pass, gdzie w cenie abonamentu masz dostęp do setek gier (w tym wielu nowości), bo tego rzeczywiście na PS5 nie znajdziesz. 

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
2 minutes ago, jar3czek said:

 

Niech lepiej popracują nad kompatybilnością niż szybkością, QR to dla mnie killer feature, tylko niestety nie działa w prawie każdej wydanej w 2021 grze (lub upgrade do wersji next gen) albo ja mam strasznego pecha :) Min. Crash 4, remake Tony Hawk 1 & 2, Nier Replicant, Judgment i inne.

ja nie spotkałem się z gra która nie działa w QR na chwile obecna TH śmiga aż miło w QR

Odnośnik do komentarza
5 minutes ago, ASX said:

To prawda że istnieje propaganda fanboyow plejstejszyn że na Xboxie gra się w jedynie gry z poprzedniej generacji, ale ma to mało wspólnego z rzeczywistością, bo w zasadzie co chwila wychodzą nowe gry. 

 

gorzej wygląda sytuacja z tytułami first party bo tu tak jak napisałeś od czasu premiery panuje posucha,  a nowe tytuły wyjdą dopiero latem i jesienią. Więc na twoim miejscu poczekalbym cierpliwie jak rozwinie się sytuacja, bo masz na czym grac w multiplatformy (PS5).

 

No chyba że kusi cię game pass, gdzie w cenie abonamentu masz dostęp do setek gier (w tym wielu nowości), bo tego rzeczywiście na PS5 nie znajdziesz. 

 

 

no ale tutaj tez proponuje sprawdzenie czy dane gry z gamepassa kogoś interesują bo mimo dużej ilości tytułów imo jest garstka warta ogrania. BTW kumpel kupił Xboxa bo skusiła go wizja "nie płacenia" za gry, ostatnio go sprzedał bo nie znalazł nic co by go wciągnęło na dłużej 

1 minute ago, jar3czek said:

Wersja po upgrade (jest oddzielną pozycją na liście gier, nie ma Smart Delivery pod jednym tytułem) czy stara wersja z Xbox One? W tej drugiej QR działa bez problemu.

aha to nie wiedziałem, nie robiłem upgradu do wersji next genowej jeszcze.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, kubson napisał:

aha to nie wiedziałem, nie robiłem upgradu do wersji next genowej jeszcze.

 

No z tym Tonym to Activision zaimplementowało to w dziwny sposób, nie wiem nawet czy nie trzeba tego odhaczyć jako oddzielny tytuł na MS Store. Z Crashem zrobili już normalne Smart Delivery.

Z drugiej strony powodem może być też to, że darmowy upgrade do wersji next gen był tylko dla wersji digital deluxe.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, ASX napisał:

To prawda że istnieje propaganda fanboyow plejstejszyn że na Xboxie gra się w jedynie gry z poprzedniej generacji, ale ma to mało wspólnego z rzeczywistością, bo w zasadzie co chwila wychodzą nowe gry. 

 

gorzej wygląda sytuacja z tytułami first party bo tu tak jak napisałeś od czasu premiery panuje posucha,  a nowe tytuły wyjdą dopiero latem i jesienią. Więc na twoim miejscu poczekalbym cierpliwie jak rozwinie się sytuacja, bo masz na czym grac w multiplatformy (PS5).

 

No chyba że kusi cię game pass, gdzie w cenie abonamentu masz dostęp do setek gier (w tym wielu nowości), bo tego rzeczywiście na PS5 nie znajdziesz. 

 

Nie jestem żadnym fanbojem.... 

Ostatnie 2 generacje siedziałem na X pudle, a czasem tylko dokupiłem PS dla ogrania EXów które mnie interesowały.... 

Po tych 2 generacjach stwierdziłem że lepszym wyborem będzie w tej generacji PS5, a Xbox w ew. doskoku by coś ograć czego brak na konsoli Sony. 

A że wpadło trochę drobnych na boku to pomyślałem o drugiej konsoli... 

Ale OK, skoro noc na tą chwilę i najbliższą się ciekawego nie zanosi na X'a to wydam kaskę na coś innego, bardziej używalnego. 

Kupienie X pudła dla gier multi-platformowych które ogram także na PS5 mija się z celem...

Pozdrawiam wszystkich graczy którzy kochają gry tak samo jak piękne i seksowne kobiety w zmysłowej bieliźnie :-) 

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, maxoffe napisał:

Nie jestem żadnym fanbojem.... 

Ostatnie 2 generacje siedziałem na X pudle, a czasem tylko dokupiłem PS dla ogrania EXów które mnie interesowały.... 

Po tych 2 generacjach stwierdziłem że lepszym wyborem będzie w tej generacji PS5, a Xbox w ew. doskoku by coś ograć czego brak na konsoli Sony. 

A że wpadło trochę drobnych na boku to pomyślałem o drugiej konsoli... 

Ale OK, skoro noc na tą chwilę i najbliższą się ciekawego nie zanosi na X'a to wydam kaskę na coś innego, bardziej używalnego. 

Kupienie X pudła dla gier multi-platformowych które ogram także na PS5 mija się z celem...

Pozdrawiam wszystkich graczy którzy kochają gry tak samo jak piękne i seksowne kobiety w zmysłowej bieliźnie :-) 

Jeśli masz PS5, to jako dodatek do gier z GPU lepiej wziąć XSS. Co jakiś czas wpadnie Ci mulitplatforma za pół darmo, a nie trzy bomby, będziesz miał gierki first party w dniu premiery. Jeśli nie teraz, to za pół roku z pewnością warto będzie łyknąć bialutkiego Xboxa :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...