Skocz do zawartości

PSX Extreme 269


Oceń okładkę PSX Extreme 269  

22 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oceń okładkę PSX Extreme 269



Rekomendowane odpowiedzi

PSX Extreme #269

 

001okl_psx269.jpg

 

Styczniowy numer dostępny od piątku 27.12 

Prenumerata - wysyłka 23.12 (poniedziałek)

 

Roger: Rok 2020 będzie ostatnim krzykiem generacji konsol, którą obecnie mamy. Krzykiem bardzo głośnym, bo szykuje się wyciskanie ostatnich soków z PS4 i XOne. Dla nas, graczy, sytuacja niezwykle komfortowa, bo wydawcy zaleją rynek hitami, chcąc po raz ostatni zgarnąć trochę tortu i przygotować grunt pod nowe rozdanie. Zebraliśmy głosy wszystkich redaktorów PSX Extreme, by wybrać dla Was 100 najbardziej wyczekiwanych gier najbliższych miesięcy. I okazuje się, że przyszły rok będzie prawdziwym zabójcą naszych portfeli. 

 

Premiera netfliksowego „Wiedźmina” to również nie lada wydarzenie, a my chcieliśmy mu towarzyszyć bardzo, bardzo blisko. Odwiedziliśmy plan zdjęciowy serialu w Ogrodzieńcu, by przekazać Wam, jak wyglądała praca aktorów i ekipy produkcyjnej od kulis. Zawitaliśmy też w progi studia Platige Image, aby dowiedzieć się, jak wyglądało tworzenie efektów specjalnych do kolejnych odcinków, jak przebiegała współpraca z Lauren S. Hissrich, showrunnerką tytułu, oraz jaką rolę w tym wszystkim odegrał Andrzej Sapkowski. Porozmawialiśmy również z Tomaszem Bagińskim między innymi o tym, dlaczego zbroje Nilfgaardu wyglądają jak wyglądają, jak w ogóle doszło do nawiązania współpracy z Netfliksem i jak pierwotnie miał wyglądać film o wiedźminie. Bo wiedzieliście, że zanim zatwierdzono serial, miała to być pełnometrażowa produkcja? Wyciągnęliśmy też ogrom ciekawostek z produkcji przygód Geralta i oczywiście zrecenzowaliśmy dla Was pierwszych pięć odcinków serialu. Czy będzie to pozycja na miarę „Gry o tron”? Nasz materiał odpowie nie tylko na to pytanie. 

 

Nie będę Was oszukiwał – recenzji mamy tyle, co kot napłakał. Cóż, grudzień. Kali wkręcił się w Cywilizację VI na PS4 jak dzik, a na pytanie, kiedy przyśle tekst, odpowiadał: „no właśnie siedzę i piszę”. Technologia to jednak przekleństwo niektórych redaktorów, więc gdy w tym samym momencie wpadło mu trofeum na PSN, było jasne, że gdzieś w Matriksie jest błąd. No chyba że na konsoli grał pies. Mazzi wykorzystał posuchę na rynku, by zrecenzować japońskie wydanie Persony 5 Royal. Fani gatunku mogą szykować się na kolejną jRPG-ową perełkę. Z dużych recenzji wpadło jeszcze konsolowe Ancestors: The Humankind Odyssey, któremu towarzyszy publicystyka o ewolucji człowieka, oraz Sniper: Ghost Warrior Contracts, co opatrzyliśmy historiami z frontu o legendarnych snajperach, o wyczynach których pisze się dziś książki.

 

Dział publicystyki, jak to w grudniowych numerach, pęka na klejeniu. SoQ zabiera Was do Brazylii, aby opowiedzieć o brudnych i cuchnących śmiercią fawelach oraz o tym, jak realistycznie przedstawiano je w grach. Kali zasięgnął języka wśród znajomych branżowców, aby zrozumieć, skąd bierze się rozpiętość w ocenie gier userów i recenzentów. Na sześciu stronach przedstawiamy historię serii God of War pełną mało znanych faktów i anegdotek. Sobek z kolei wziął się za analizę jednej z najbardziej ikonicznych postaci z komiksów – Batmana. Będzie też nieco o seksie, a dokładniej tym, jak wydawcy i twórcy gier zmieniali swoje podejście do tematu na kolejnych generacjach i do jak kontrowersyjnych praktyk byli się w stanie posunąć. I czemu Lara dziś już nie świeci dekoltem. A kojarzycie jeszcze Kevina Butlera z reklam Sony? O nim, Majorze Nelsonie z Microsoftu i kilku innych twarzach reklamowych gigantów naszego rynku napisaliśmy bez tajemnic. Mamy również jeszcze gorący Zgrentgen o Death Stranding. Zwolennicy i przeciwnicy gry rzucili się sobie do gardeł i wyszedł naprawdę pieprzny materiał. Ale chyba o to w tym wszystkich chodzi – tutaj nikt nikogo nie głaska po wiadomo czym. Deserem w tym numerze jest wywiad z Frankiem Millerem, którego fanom komiksów przedstawiać nie trzeba, oraz podsumowanie nowej, filmowej trylogii Gwiezdnych wojen.

 

Szczęśliwego Nowego Roku i nie urwijcie głowy na Sylwestra, grając w Tomb Raidera! I pamiętajcie, by zapisać pierwsze trofeum w 2020 – podobno jakie trofeum, taki cały rok :).

 

wiedzmin.jpg

 

sexsells.jpg

 

ewolucja.jpg

 

batman.jpg

 

gow.jpg

 

PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!
 
TEMAT NUMERU

Top 100 gier 2020 roku
„Wiedźmin” – Biały Wilk na netfliksowym szlaku
Sex sells – erotyczne metamorfozy

 
CO NOWEGO

Project Sakura Wars
Everwild
Persona 5 Scramble: The Phantom Strikers
C64 Maxi – test

 

RECENZJE

Afterparty
Ancestors: The Humankind  Odyssey
Arise: A Simple Story
Assassin’s Creed: The Rebel Collection
Asterix & Obelix XXL 3: The Crystal Menhir
Avicii Invector
Jumanji: The Video Game
Lost Embers
Persona 5 The Royal
Sid Meier’s Civilization VI
Sniper: Ghost Warrior Contracts 
Tokyo Ghoul: re [CALL to EXIST]

 
HARDKOR

Zawód: snajper
Od ofiary do łowcy – ewolucyjna ścieżka człowieka
User Score – miecz sprawiedliwości pełen patologii
Strzały w fawelach
Żywe maskotki
Zgrentgen – Death Stranding
„Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie” – recenzja
Rozchwiany Batmaniak
Myszaq lubi 

 
RETRO

God of War – bóg, który został ojcem. Historia serii

 
FELIETONY

Z uKosa [Koso]
Fabularna tawerna [Zax]
Savepoint [Michał Walkiewicz]
Dwóch zgryźliwych tetryków [Zooltar / Marcellus]
Achievement Unlocked [Krooger]
Od gracza dla graczy [Mazzi]
Okiem maniaka [Roger]

 
STAŁE RUBRYKI

Co nowego 
Ohayo Nippon
Dobre, bo polskie
Hyde Park
Headshot
Prenumerata
Region Filmowy
Comix Zone – wywiad z Frankiem Millerem
Graczpospolita
Listy
Głos Ludu

 
PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

PRENUMERATA zostanie wysłana w poniedziałek, 23.12. W przypadku jakichkolwiek kłopotów z dostawą, opóźnień lub innych problemów - prosimy o maile na prenumerata@psxextreme.pl lub posty w tym temacie.

Informacje o najnowszym PE znajdziecie także na naszym profilu facebookowym.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wow! Okładka urywa suty, rewelacja! Idealnie by pasowała na jakiś jubileusz typu 25 lat czy 300 numer. Wiadomo że to biznesowy deal, ale zrobiony z głową. Dycha jak nic.

 

Recenzji mało ale taki okres. Z przyjemnością poczytam o serialu, Batmanie i zgrentgen Death Stranding. No i top gier 2020, to się zawsze przydaje bo człowiek zapomina na co czeka - tyle tych gierek teraz produkują :)

 

Wesołych Świąt życzę całej redakcji i panu wydawcy :) A szmatławcowi życzę by gładko dojechał do 300 numeru

Odnośnik do komentarza

Oczywiście Day One.

Panowie, ogromnie szanuję, że za 9,99zł dostaję czasopismo wypchane po brzegi i pisząc "po brzegi" nie posługuję się metaforą. Nie wiem jak to robicie i czy to Wasza zasługa, czy raczej przykra konieczność, ale w najnowszym numerze naliczyłem 0 (słownie: zero) reklam. Ciekawi mnie jak to ma prawo w ogóle działać i funkcjonować na rynku (@Roger: masz temat na felieton, gdyby zabrakło). Pełne 100 stron treści, poczynając już od wewnętrznych stron okładek. Pewnie: treści różnych jakościowo, treści i opinii z którymi się zgadzam lub nie, ale jednak - czysty "kątęt" (czyt. content). Nie przychodzę tu po wysoką literaturę, jedynie by czymś lekkim zająć czas, chociaż @Kuba_Sobek, piszący o Batmanie homoseksualiście (a to tylko jedna z mniej uroczych metek) uderza wysoko i ambitnie, więc ma moją uwagę.

Je'bla idzie dostać. Trzymajcie się tam w tym PSX Extreme.

Odnośnik do komentarza
47 minut temu, Figaro napisał:

0 reklam? Coo? Chyba sobie pojde kupić.

Nie pierwszy raz, bo już się zdarzały takie numery i ogólnie mało w PE reklam, więc nie wiem czy robisz mnie W KONIA, czy co.

24 minuty temu, Agharta napisał:

Już jest w sklepach?

Jakby to ująć. 

Miał się ukazać 27. Dzisiaj jest 27. Więc się ukazał.

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, SetoPL napisał:

Do mnie kurier nie przyszedł. Tak lecą kulki, że szkoda gadać... Szkoda, że do paczkomatu nie da rady.

Kurier? Coś Ty z drzewa spadł czy masz jakąś opcję Exclusive? Ja się już nie denerwuję póki opóźnienie od wydania w kiosku nie jest 7-10 dni. Mam pdfa i mnóstwo innych zajęć. Przyjdzie, poniucham, poczytam i git. To nie lata 90, gdzie na nowy kątęt czekało się jak na mannę z nieba, a Pani w kiosku już nas miała dosyć o 8 rano (pamiętam jak o ostatni-niewydany numer SS pytałem chyba za 2-3 tygodnie ;( . Punkt widzenia redaktorów PSXE zaspokoi moją ciekawość w odpowiednim czasie :)

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, marbel007 napisał:

Kurier? Coś Ty z drzewa spadł czy masz jakąś opcję Exclusive? Ja się już nie denerwuję póki opóźnienie od wydania w kiosku nie jest 7-10 dni. Mam pdfa i mnóstwo innych zajęć. Przyjdzie, poniucham, poczytam i git. To nie lata 90, gdzie na nowy kątęt czekało się jak na mannę z nieba, a Pani w kiosku już nas miała dosyć o 8 rano (pamiętam jak o ostatni-niewydany numer SS pytałem chyba za 2-3 tygodnie ;( . Punkt widzenia redaktorów PSXE zaspokoi moją ciekawość w odpowiednim czasie :)

To moja pierwsza prenumerata. Nie wiedziałem, że takie opóźnienia są :( ja niestety nie lubię czytać na ekranie, więc poczekam cierpliwie. A mojej " Pani z kiosku" jak i samego kiosku już dawno nie ma

Odnośnik do komentarza

Niestety w tym miesiacu wysylki prenumerat sila rzeczy sa opoznione i nawet byl plan, zeby to przyspieszyc, ale nie bardzo sie dalo. 

 

Normalnie numer wysylany jest w poniedzialek, teraz przy przesunieciu na czwartek premiery nie powinno byc takich obsuw, ale w grudniu poniedzialkowa wysylka trafila na wtorkowa Wigilie (raczej poczta nie pracowala na pelnych obrotach) i potem wolne w srode i czwartek. 

Odnośnik do komentarza

Jak dobrze że mam kilka kiosków w okolicy i blisko do Galerii gdzie są saloniki prasowe, Empik i duży dział z prasą w Oszą. Jak ktoś mieszka na odludziu to prenumerata jest spoko pomysłem, tylko że mam wrażenie że się niektórym nie chce ruszyć z domu, a mieliby gdzie kupić szmatławca. Czasem warto wyłączyć konsolę :)

 

Poprzedni numer był mega jak chodzi o recenzje. No i kalendarz, kupiłem dodatkowo trzy egzemplarze żeby go rozdać znajomym :) W aktualnym numerze podoba mi się tekst o Wiedźminie, a zwłaszcza recenzja. Gościu moim zdaniem sprawiedliwie ocenił serial. Co się zaś tyczy Sobkowej recenzji Skywalker Odrodzenie... :) No cóż, zazdroszczę autorowi pozytywnrgo podejścia do nowej trylogii. 

 

Zgrentgen jak zawsze kapitalny, Okiem Maniaka także. Mam różne przemyślenia z okazji 39 urodzin i chyba w końcu napiszę do was list :) O przemijaniu, radości z grania i sensie życia :)

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...