Skocz do zawartości

Mortal Shell


Bigby

Rekomendowane odpowiedzi

Sam "gatunek" powiedzmy sobie szczerze też bardzo się różni i nie wszystkie gry są dla każdego. Bloodborne i the surge kocham. Lordsy i nioh mi się podobały. A taki ds, nawet najbardziej przystępna trójka mi nie podeszła. A od sekiro szybko się odbiłem. Ale spoglądam na mortala z zaciekawieniem bo gra jest klimatyczna.

Odnośnik do komentarza

Oby to był poziom trudności znany z Dark Souls a nie Sekiro bo przy tym drugim tytule to się dłonie pociły. Ja uwielbiam wszystkie gry w tych klimatach ale od ojców gatunku, Nioh, Lordsy czy Surge kompletnie mi nie podeszły. Natomiast Mortal Shell sprawia wrażenie ,że może to zmienić. Nie grałem też w Ashen jeszcze. 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

 

Opinie są bardzo dobre. Malutki zespół który stworzył świetnego soulslike o jakim Deck 13 z CI Games mogą pomarzyć. Przez to, że zespół mikroskopijny to idzie za tym nie za duży rozmiar gry. Zachęca też cena bo u nas to 124 zł.

 

Ja się waham bo nie mam już w tym miesiącu kasy na gry ale jak ktoś kupił to niech się podzieli wrażeniami :) 

Odnośnik do komentarza

To nie są:" kolejne zayebane rycerzyki od From". Gra kompletnie różni się od formuły prezentowanej przez FS. Oczywiście nie możemy tutaj mówić o skali produkcji AAA, ponieważ wykorzystany budżet i 15 - osobowy zespół nie mógł stworzyć większej zawartości. Dlatego np. podczas walki z bossami nie ma zapadającej w pamięć muzyki.

Aczkolwiek to co prezentuje i oferuje Mortal Shell, to istna perełka w kategorii Souls like. Autorzy nie zaprzeczają, że zapożyczyli wiele ze świata Dark Souls czy Demon's Souls, jednak nic w tym złego nie ma. Sam klimat, konstrukcja świata i walka przypominają mi bardziej właśnie Demon's Souls niż Dark Souls. Mortal Shell swoimi mechanikami próbuje wypracować zupełnie nowy sposób walki i udaje mu się to wyśmienicie! Pomimo czterech (tak, tylko czterech ) rodzajów oręża, nie ma monotonii. Każda broń ma swoją charakterystykę i czuć ciężar zadawanych ciosów. Gra momentami jest bardzo wymagająca ale jednocześnie bardzo satysfakcjonująca. No i ten klimat. Miazga. 

Na PC gra śmiga aż miło i to wszystko za 99zł z Epica.

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, 20inchDT napisał:

???

Surge 2 jest świetne i setting ma oryginalny, a nie kolejne rycerzyki 1:1 zayebane od From

Ja yebie. LotF masz od tych studiów. Surge mnie nie interesuje przez setting i zmiany na ktore postawili w formule.

 

Tutaj dostajemy gre OD FANOW dla FANOW. Soulsy nie wyszly od 5 lat, nie widac zadnych na horyzoncie. Od zapowiedzi mowia że wiele soulslikow powstalo i kazdy kombinuje z settingami, zmianami a oni chca tez cos swojego dodac ale bedac najbardziej wierni klimatowi. Recenzje czesto wskazuja że to najwierniejszy i najbardziej imponujacy SL ale lepiej zyebac za to gre.

Odnośnik do komentarza

Dobra, wytłumaczę Ci prościej bo widzę, że nie trafia:

 

Porównałem DWA studia do twórców MS żeby jeszcze bardziej podkreślić, że 15 osobowe studio zrobiło lepszego soulslike niż współpraca 2. Jakbym napisał wprost Lords of the Fallen to byś się odyebał? Nic nie pisałem o Surge, a tym bardziej dwójce która wyszła stosunkowo niedawno jaki ich 3 soulslike gdzie mają już znacznie więcej doświadczenia w ich tworzeniu.

 

Czego dalej nie rozumiesz, to siądę z Tobą i wyjaśnię.

  • Haha 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
35 minut temu, 20inchDT napisał:

Czym? Nawet ci ludzcy przeciwnicy z pierwszej recenzji od Voyteca wyglądają jak z soulsów i tak samo reagują na ataki.

Tym, że:

1. Kompletnie inna metoda rozwoju bohatera.

2. Inny rodzaj walki. Według mnie daje on więcej możliwości.

3. Mechanika utraty powłoki, którą możesz wykorzystać na odzyskanie życia.

4. Parowanie, które pozwala odzyskać część utraconego zdrowia. 

5. Możliwość przełączania się podczas walki do już zdobytych powłok (potrzebny pewien przedmiot).

 

Hmm, nie wiem czy piszesz to na siłę, tylko po to aby bawić się z innymi użytkownikami forum czy naprawdę jesteś tak krótkowzroczny i nie widzisz różnic. 

Jeśli chodzi o recenzję, polecam ACG.

 

Edytowane przez Fraczek
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Voytec napisał:

Dobra, wytłumaczę Ci prościej bo widzę, że nie trafia:

 

Porównałem DWA studia do twórców MS żeby jeszcze bardziej podkreślić, że 15 osobowe studio zrobiło lepszego soulslike niż współpraca 2. Jakbym napisał wprost Lords of the Fallen to byś się odyebał? Nic nie pisałem o Surge, a tym bardziej dwójce która wyszła stosunkowo niedawno jaki ich 3 soulslike gdzie mają już znacznie więcej doświadczenia w ich tworzeniu.

 

Czego dalej nie rozumiesz, to siądę z Tobą i wyjaśnię.

Co ty chcesz tłumaczyć, bęcwale? napisałeś:

3 godziny temu, Voytec napisał:

Malutki zespół który stworzył świetnego soulslike o jakim Deck 13 z CI Games mogą pomarzyć.

Surge to nie soulslike czy o chu.j ci chodzi?

Mamy rok 2020, a ty porównujesz do gry z 2014.

  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Fraczek napisał:

Tym, że:

1. Kompletnie inna metoda rozwoju bohatera.

2. Inny rodzaj walki. Według mnie daje on więcej możliwości.

3. Mechanika utraty powłoki, którą możesz wykorzystać na odzyskanie życia.

4. Parowanie, które pozwala odzyskać część utraconego zdrowia. 

5. Możliwość przełączania się podczas walki do już zdobytych powłok (potrzebny pewien przedmiot).

 

Hmm, nie wiem czy piszesz to na siłę, tylko po to aby bawić się z innymi użytkownikami forum czy naprawdę jesteś tak krótkowzroczny i nie widzisz różnic. 

Jeśli chodzi o recenzję, polecam ACG.

 

Naciągane do granic możliwości.

Jedyna różnica w walce to harden i tyle.

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, 20inchDT napisał:

Naciągane do granic możliwości.

Jedyna różnica w walce to harden i tyle.

Fajnie, że grałeś i wiesz. Bo soulslike ma to do siebie, że tam na odbiór gry ma mnóstwo niuansów.

 

25 minut temu, 20inchDT napisał:

Co ty chcesz tłumaczyć, bęcwale? napisałeś:

Surge to nie soulslike czy o chu.j ci chodzi?

Mamy rok 2020, a ty porównujesz do gry z 2014.

Ciężkim przypadkiem jesteś. Wyraźnie nawiązywałem do soulslike z największą ekipą jaką znam do tej garstki tutaj. Nie chce mi się dalej Ci tłumaczyć bo jesteś po prostu zbyt ograniczony. Zajarałeś się na jedną rzecz i będziesz się tego trzymać, zero rozmowy z Tobą.

 

Kolejny zadowolony tym razem chyba jeden z najbardziej znanych na polskim YT graczy, którzy ogrywają SL. 

 

 

Edytowane przez Voytec
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...